msiexec.exe - що це за процес і для чого він потрібен

397 0 Новини високих технологій

Для забезпечення повноцінної роботи операційної системи в ній необхідні запущені процеси, які користувачі могли бачити у вікні "Диспетчер завдань". Процесів цих дуже багато, і кожен за щось відповідає. Можна їх поділити на системні і користувальницькі. У другому випадку при їх закритті нічого критичного не станеться - максимум, закриється якась програма. У першому ж випадку наслідки можуть бути більш серйозними.

msiexec.exe - що це за процес і для чого він потрібен
У цій статті ми поговоримо про msiexec.exe - що це за процес, яка його функція, де розташований файл, що запускає його, як завершити процес і що через це станеться, і ще про дещо. Ознайомтеся зі статтею цілком, щоб зрозуміти природу цього процесу.

Функції

Як і більшість системних процесів, які працюють в "Віндовс", msiexec.exe є додатком від компанії Microsoft. Його основним завданням є твір інсталяції файлів формату MSI. Більшість звикли для встановлення ігор та програм використовувати формат EXE, але є окрема категорія додатків, які мають розширення MSI. Так от, представлений процес дозволяє його запускати як EXE. Іншими словами, ви просто не помітите різницю в установці.


Відповідно, запускається процес відразу ж після відкриття файлу MSI, а завершується після його закриття. Ось ми і дізналися, що це за процес - msiexec.exe. Але це мова йшла лише про функції, але є ще про що розповісти.

Розташування файлу

Знаючи, що це за процес в комп'ютері - msiexec.exe деякі користувачі хотіли б дізнатися його місцезнаходження на диску. За замовчуванням цей файл знаходиться в системній папці System32 яка розташована на локальному диску C в каталозі Windows. Але щоб не гадати про точне розташування, можна скористатися функціями "Диспетчера завдань". Отже, вам необхідно зробити наступне:
 • Запустіть Диспетчер завдань". Зробити це можна, натиснувши Ctrl+Shift+Esc.
 • Натисніть на вкладці "Процеси".
 • Відшукайте msiexec.exe.
 • Натисніть процесу ПКМ.
 • Виберіть із меню "Відкрити місце зберігання файлу" або "Розташування файлу (в залежності від версії ОС).
 • msiexec.exe - що це за процес і для чого він потрібен
  Відкриється вікно файлового менеджера "Провідник", в якому буде відкрита папка цього процесу, а сам він буде підсвічено. Тепер ви знаєте, що це за процес - msiexec.exe і де він знаходиться. Тепер давайте поговоримо про те, що буде, якщо його закрити.


  Завершення процесу

  Відразу варто сказати, що завершити процес можна, і від цього операційна система не зламається, але робити це вкрай небажано. msiexec.exe відповідає за запуск установників формату MSI, відповідно, якщо цей процес завершити, то реалізація інсталяції програм через інсталятор даного формату не вийде. Але після перезапуску комп'ютера все знову прийде в норму. Якщо ви все ж наважилися його закрити, то для цього потрібно зробити наступне:
 • Запустіть Диспетчер завдань". Як це зробити, було розказано раніше.
 • Перейдіть у вкладку "Процеси".
 • Відшукайте в списку потрібний процес.
 • Клацніть по ньому один раз ЛКМ, щоб виділити.
 • Натисніть кнопку "Завершити процес", яка розташована в нижній правій частині вікна.
 • msiexec.exe - що це за процес і для чого він потрібен
  Після цього повинно з'явитися попередження, в якому пояснюються ризики даного дії, але якщо ви впевнені, натисніть "Завершити процес".

  msiexec.exe працює постійно

  Знаючи, що це за процес - msiexec.exe ми можемо зрозуміти, що працювати він повинен тільки в тому випадку, якщо ми виконуємо установку програми через інсталятор з розширенням MSI. Але що робити, якщо ви помітили, що він працює постійно, адже тим самим він додатково навантажує центральний процесор комп'ютера. У цьому випадку необхідно зайти в служби операційної системи і перевірити "Інсталятор Windows". У разі виявлення автоматичного режиму запуску вам необхідно поміняти його на "Вручну". Тепер ви знаєте функції процесу msiexec.exe що це за процес, що буде, якщо його закрити і які проблеми можуть з ним траплятися. Сподіваємося, стаття допомогла знайти відповіді на всі питання.

  Популярі новини
  Загрузка...