Шляхопровід "Прип'ять-1": сюжет, опис і характеристика героїв, проходження, тайники, секрети, огляди та поради гравців

310 0 Новини високих технологій

На думку багатьох пересічних геймерів, а також маститих критиків, "Сталкер: Поклик Прип'яті" є не просто кращою грою серії, але і видатним явищем серед шутерів від першої особи в цілому. Хоча гра складається всього з декількох локацій, деякі з них дійсно величезні, що робить процес проходження диво захоплюючим. І до фінальної локації неможливо добратися, минаючи шляхопровід "Прип'ять-1". Які таємниці і небезпеки вона таїть? Розберемося з цим питанням докладніше.

Історія шляхопроводу

Почнемо з того, що транспортний шлюз шляхопроводу "Прип'ять-1" з'єднує локацію Юпітер з Прип'яттю. Пройти повз нього ніяк не можна, тому кожен геймер, успішно завершив гру, побував у цьому похмурому, смертельно небезпечному місці.


Шляхопровід "Прип'ять-1": сюжет, опис і характеристика героїв, проходження, тайники, секрети, огляди та поради гравців
Колись по ньому перевозили велику кількість вантажів – про це говорить безліч транспорту, який можна побачити тут. Однак коли Прип'ять була евакуйована, цей шляхопровід закрили і щоб уникнути пожежі наповнили сумішшю вуглекислого газу і потужного отрути. Тому досі відвідувати без спеціального спорядження (костюма з замкнутою системою дихання) неможливо.

Хто складе компанію?

Шляхопровід "Прип'ять-1" – не таке місце, де варто прогулюватися заради задоволення. Йти через нього можна тільки з добре озброєним загоном, що складається з досвідчених, обстріляних бійців. Головний герой гри, майор СБУ Дегтярьов, набирає сталкерів з різних угруповань, які йому чимось зобов'язані, щоб пройти по маршруту, де звичайні люди не ходили вже кілька десятиліть.


Шляхопровід "Прип'ять-1": сюжет, опис і характеристика героїв, проходження, тайники, секрети, огляди та поради гравців
Повний склад групи:
 • Майор Дегтярьов – головний герой і ініціатор переходу. Шукає групу військових, вертоліт яких розбився в Прип'яті.
 • Зулус – досвідчений сталкер, колишній боєць Боргу. Дає корисні поради головному герою.
 • Соколов – військовий льотчик, хоче повернутися додому і тому готовий пробиватися через шляхопровід "Прип'ять-1" будь-якою ціною.
 • Вано – сталкер-одинак. Дегтярьов допоміг йому розібратися з групою бандитів, і тепер той хоче відплатити йому добром.
 • Бродяга – колишній командир загону Моноліту. Вдячний Дегтярьову за те, що він допоміг його групі.
 • Механік Азот в групу не входить, хоча і допомагає бійцям, відкриваючи двері в шляхопровід "Прип'ять-1".

  Основні небезпеки

  Смерть таїться тут на кожному кроці. Почати хоча б з аномалій – за недостатньої уважності можна легко влетіти в Електру, Смаження або Трамплін. Але їх можна акуратно обійти.
  Шляхопровід "Прип'ять-1": сюжет, опис і характеристика героїв, проходження, тайники, секрети, огляди та поради гравців
  Набагато більшу небезпеку представляють мутанти. Великі зграї тушканов здатні розірвати на частини зазівався сталкера або ж змусити його запанікувати, в результаті чого той, намагаючись втекти, потрапить в смертельну аномалію. Зустрічаються тут і снорки. Ці жахливі породження зони є причиною того, що жодна розсудлива сталкер шляхопровід "Прип'ять-1" не захоче відвідати. Небезпечні на великій дистанції і поблизу, вони змушують триматися особливо обережно.
  Шляхопровід "Прип'ять-1": сюжет, опис і характеристика героїв, проходження, тайники, секрети, огляди та поради гравців
  Але найнебезпечнішими супротивниками тут залишаються люди. Загін Моноліту облюбував тут позиції, мабуть, нерідко відвідуючи це отруєне місце. Зіткнення з ними може привести до того, що хтось із загону Дегтярьова загине, з-за чого зміниться кінцівка, так і шанси групи на успішне виконання завдання різко знизяться.

  Короткий проходження

  Багатьом геймерам, які проходили гру "Сталкер: Поклик Прип'яті" шляхопровід "Прип'ять-1" запам'ятався як одна з найнебезпечніших локацій, незважаючи на порівняно невеликі розміри. Розповімо коротенько, як слід діяти, щоб пройти її максимально швидко, без серйозних втрат. На самому початку доведеться витримати кілька сутичок з мутантами. Тушканов найкраще розстрілювати з автомата чи пістолета, а ось для снорков чудово підходить дробовик – одного пострілу часто достатньо, щоб убити їх. Пройшовши через кілька переходів, обходячи аномалії, група уткнется в зачинені залізні двері. Відкрити її можна тільки після подачі електрики – трансформатор знаходиться поруч, орієнтир на червону лампочку. Коли рубильник буде включений, з'являться монолітовці. На малій дистанції підійде як дробовик, так і автомат.
  Шляхопровід "Прип'ять-1": сюжет, опис і характеристика героїв, проходження, тайники, секрети, огляди та поради гравців
  Тепер доведеться піднятися по сходах нагору – тут знаходиться кнопка відкривання дверей. Після підйому знову з'явиться група Моноліту, причому тут буде два снайпера – знищуйте їх з снайперської гвинтівки або автомата з оптикою. Двері відчинені, до Прип'яті рукою подати і особливих небезпек тепер вже не передбачається.

  Що тут можна знайти

  Цікава особливість локації шляхопровід "Прип'ять-1" – схованки. Їх тут дуже багато. І якщо деякі не містять нічого особливо цікавого (наприклад, бинти, патрони або аптечки), то інші містять куди більш цінний хабар. Перерахуємо найбільш корисні схованки.
 • В кузові КамАЗа знаходиться потужний дробовик СПСА-14 а також патрони для нього.
 • У салоні УАЗа захований пістолет "Чорний яструб" з патронами.
 • Біля сходового отвору, звідки хвилею прут тушкан, можна знайти схованку з чотирма гранатами: 2 Ф1 - і 2 РГД-5.
 • Біля кабіни найближчого зеленого тепловоза знаходиться шикарний автомат АЗ-96/2 з патронами – хороша заміна звичного Калашникову.
 • У приміщенні, формою нагадує купол, біля кабіни вантажівки ЗІЛ можна знайти цінний артефакт "Кусень м'яса" – звичайно, тільки з допомогою детектора.
 • Шляхопровід "Прип'ять-1": сюжет, опис і характеристика героїв, проходження, тайники, секрети, огляди та поради гравців
  Як бачите, хабар вельми багатий. А адже він перераховано тут далеко не весь! Так що перевірити транспортний шлюз шляхопроводу "Прип'ять-1" коштує вже заради нього.

  Як бути, якщо супутники застрягли?

  Деякі геймери стикаються з такою серйозною проблемою, коли монолітовці перебиті, а залізні двері відчинені, один або декілька членів групи просто застряють. Це незрозумілий баг, який виникає дуже рідко, але все-таки може зіпсувати враження від гри. Не намагайтеся витягнути супутників – нічого не вийде. Просто продовжуйте шлях разом з іншими членами групи або навіть поодинці. Коли ви досягнете мети і опинитеся в Прип'яті, всі полонені бійці будуть з вами – на подальший розвиток сюжету цей збій ніякого впливу не матиме.

  Цікаві факти

  Почнемо з того, що спочатку ця локація повинна була використовуватися в попередній грі – "Чисте небо". Вона навіть була практично повністю завершена. Проте згодом з якоїсь причини розробники прийняли рішення не використовувати її. На щастя, гравці отримали можливість побачити її, адже в грі "Сталкер: Поклик Прип'яті" шляхопровід "Прип'ять-1" продемонстрований у всій красі.

  Пройти через шляхопровід можна тільки один раз, хоча, як визнають розробники, спочатку була ідея залишити його разом з численними небезпеками для повторного відвідування. Згодом замість цього Дегтярьов став користуватися послугами провідника, щоб миттєво перенестися з Прип'яті на Юпітер. А закриття шляхопроводу вирішили досить просто і елегантно: знову відвідуючи місце підйому на поверхню, гравець може побачити мертвого бійця Моноліту, динаміт і вони завалювали прохід. Мабуть, зомбовані сталкери не бажають, щоб шляхопровід перетворювався на прохідний двір.
  Шляхопровід "Прип'ять-1": сюжет, опис і характеристика героїв, проходження, тайники, секрети, огляди та поради гравців
  Зулус, що образився на Дегтярьова за те, що він не сказав, що є офіцером СБУ, йде з групи відразу після виходу на поверхню в Прип'яті. Але незабаром його можна буде зустріти, він відстрілюється від зграї снорков з свого вірного переробленого ПКМ. Якщо допомогти йому, перебивши мутантів, можна отримати подяку, визнання від сталкера, що він був не прав, а також той самий кулемет Калашникова – важкий, але потужний і надійний. Загін Дегтярьова не обов'язково збирати в повному складі. Можна не брати, наприклад, Вано або Соколова. Але в цьому випадку пробиватися через шляхопровід буде значно складніше. До того ж не вдасться отримати досягнення "Лідер". Якщо придивитися, то кожен член групи веде себе в шляхопроводі по-різному. Дегтярьов – спокійно і виважено. Зулус намагається тримати загін під контролем. Соколов відверто боїться і сахається від кожного звуку. А Вано постійно жартує, намагаючись зняти напругу, ніби сталкери йдуть по парку, а не смертельно небезпечного підземеллю.

  Висновок

  На цьому закінчуємо статтю. Прочитавши її, ви дізналися дещо про історію створення цієї цікавої та небезпечної локації, розібралися з оптимальною тактикою проходження, отримали інформацію про найважливіших схованках. Напевно ці знання допоможуть вам при проходженні гри.

  Популярі новини
  Загрузка...