Новини високих технологій
» » Антивірус для Ubuntu: рейтинг, який вибрати

Антивірус для Ubuntu: рейтинг, який вибрати

13-05-2018, 22:22
331
Питання безпеки комп'ютера сьогодні як ніколи актуальне. Зараз кожен користувач після установки операційної системи відразу ж поспішає скачати антивірусну програму, щоб у майбутньому попередити попадання шкідливого ПЗ на комп'ютер. Але так відбувається найчастіше з ОС Windows, а що робити користувачам, які в якості основної системи використовують Linux Ubuntu? Більшість навіть не знає, що на Ubuntu є антивіруси, а вони все-таки є. Але питання полягає в іншому - чи потрібен антивірус для Ubuntu? Адже багато хто стверджує, що в дистрибутивах Linux просто не водяться віруси. Саме це питання ми розглянемо у статті, після чого розповімо про декілька антивірусах для Ubuntu.

Потрібен чи ні?

В ОС Ubuntu, як, втім, і в інших дистрибутивах Linux, справи з вірусами йдуть таким чином, вони є, але їх підхопити набагато складніше, ніж у Windows. Пояснюється це тим, що на відміну від тієї ж Windows додатки завантажуються на комп'ютери з репозиторіїв, а не з відкритого доступу. Тут відмінно підійде аналогія з "Play Маркетом" на Android. Щоб завантажити програму в ОС Ubuntu, ви заходите в "Менеджер програм", де вибираєте потрібну і натискаєте кнопку "Встановити". Звичайно, це перебільшено, установку можна виконати і з "Терміналу", і з Synaptik. Але суть полягає в тому, що перед попаданням програми в репозиторій вона проходить перевірку. Так і виходить, що кінцевий користувач отримує софт, який вже був перевірений на віруси.


Антивірус для Windows

Але антивірус для Ubuntu все-таки може знадобиться. Він як мінімум допоможе захистити Windows, якщо вона встановлена другий операційною системою. Справа в тому, що всі Linux-дистрибутиви можуть відмінно працювати з розділами Windows. А це означає, що ви можете провести їх перевірку на наявність шкідливих програм, перебуваючи в Ubuntu.

Різновиди антивірусів

Але працювати в цих програмах порядком складніше, ніж у Windows. Справа в тому, що ви запросто знайдете антивірус для Ubuntu Server, а ось програм з графічною оболонкою значно менше, але це вже тема для іншої статті, зараз же ми перейдемо безпосередньо до розгляду програм. Примітка: перед початком хочеться сказати, що в статтею кожному програмному забезпеченню буде поставлений бал, виражається у відсотках від 0 до 100. Цей бал буде відображати співвідношення виявлених вірусів програмою до кількості всіх вірусів у системі. До речі, він буде виставлятися як по відношенню до операційної системи Windiws, так і Ubuntu.


ESET NOD32 Antivirus

У 2015 році лабораторія AV-Test провела дослідження, де антивірус ESET показав наступні результати: відсоток виявлення в операційній системі Windows - 998 %, а в дистрибутивах Linux - 997 %. Якщо коротко, то це досить хороший результат. Використовуючи антивірус ESET, ви забезпечите свій комп'ютер від проникнення в нього шкідливих програм. Якщо порівнювати версії для Windows і Linux, то відмінностей між ними практично немає, хіба що в способі проведення сканування, але для пересічного користувача ця інформація все одно не важлива. Найголовніша відмінна риса цього антивіруса для Linux полягає в тому, що він володіє графічним інтерфейсом, тобто вам не доведеться освоювати безліч команд для роботи з ним: все, що потрібно - запустити програму, вибрати режим сканування і натиснути кнопку для його початку.
Якщо говорити про недоліки, то можна виділити лише один - програма платна. Але перед оформленням замовлення ви можете встановити пробну версію, яка буде працювати 30 днів, після чого вимкнеться і буде вимагати придбання.

Kaspersky Anti-Virus for Linux Server

Всім відомий антивірус Kaspersky також має версію операційної системи Ubuntu. Якщо говорити про результати виявлення загроз, то в обох операційних системах значення одно 998 %, що краще попередньої програми, хоч і незначно. Виходячи з назви, можна зрозуміти, що цей антивірус для Linux працює лише на серверних операційних системах. Звичайно, ви можете його встановити в оболонці графічного робочого столу, але працювати з ним вдасться тільки через "Термінал", виконуючи спеціальні команди. Саме цей фактор відлякує багатьох користувачів, адже для коректного використання антивірусного програмного забезпечення під рукою завжди необхідно буде тримати замітку з основними командами для проведення сканування. Якщо перераховувати ще недоліки, то можна відзначити, що програма розповсюджується по платної ліцензії - є вам його потрібно спочатку купити. Ну а тепер давайте пройдемося по відмінних рис програми, а вони наступні:
Програма здійснює автоматичне сканування файлів, які ви запускаєте в операційній системі. Вона має більш досконалий технічний движок, що мінімізує кількість збоїв при роботі. Ви можете поставити величезну кількість параметрів для сканування, що є безсумнівним плюсом. До речі, програма не поміщена в репозиторії Ubuntu, але є deb-пакет, який ви можете завантажити з офіційного сайту компанії. Однак установка проводиться не зовсім стандартним способом, але про це ви можете прочитати в спеціальному мануалі по встановлення, який також знаходиться на сайті компанії.

AVG Server Edition

Продовжуємо розглядати антивіруси для Ubuntu. На черзі програма AVG Server Edition. Це дуже простенький антивірус, який не має графічного середовища, тому працювати з ним, так само як і з Kaspersky, доведеться через "Термінал", виконуючи спеціальні програми. Найчастіше його застосовують для аналізу баз даних, але він також добре справляється з запускаються додатками, і в разі чого повідомить вам про загрозу. Якщо ви турбуєтеся про безпеку Linux, то варто звернути увагу на цього претендента, адже в тесті він показав відмінний результат - 993 % виявлених шкідливих програм на комп'ютері під керівництвом Linux, Windows результат нижче - 99 %. Звичайно, показник менше, ніж у двох попередніх програм, але це може компенсувати наявність безкоштовної версії. Але і тут не обійшлося без нюансів. Справа в тому, що у цій версії злегка урізаний функціонал.

Поширюється програма через deb-пакет, вам потрібно попередньо завантажити, після чого розпакувати, використовуючи відповідну утиліту. На щастя, процес установки не вимагає додаткових маніпуляцій, на відміну від Kaspersky, тому у вас без особливих зусиль вийде виконати інсталяцію.

Avast!

Якщо ви шукаєте антивірус для Ubuntu 1604 і вище, то варто звернути увагу на популярну програму Avast!. Вона більше відома в колах користувачів Windows, але розробники випустили версію і під Ubuntu. Звичайно, показник виявлення загроз буде вище в Windows, так як спочатку програма розрахована на файлову систему NTFS, але і в Linux програма показує непоганий результат - 983 %, чого цілком достатньо для забезпечення безпечного користування комп'ютером. До речі, в Windows показник становить 997 %. Avast! - це безкоштовний антивірус для Ubuntu. І це не може не радувати, адже на відміну від двох попередніх програм Avast! має приємний, мінімалістичний графічний інтерфейс, з яким легко працювати. Можна відзначити особливості цього програмного забезпечення. Вони наступні: Додаток вміє сканувати знімні носії і бази даних. Виробляє автоматичне оновлення файлових систем, що не може робити жодна інша програма у цьому списку. Перевіряє файли перед їх відкриттям. Установка програми проводиться не стандартним способом - через "Термінал", а для справної роботи потрібні додаткові бібліотеки - це lib32ncurses5 і lib32z1 але, один раз встановивши все необхідне, в майбутньому ви не будете возитися з "Терміналом".

Symantec Endpoint

Якщо ви шукаєте антивірус для Ubuntu, який би забезпечував повний захист вашої операційної системи Windows, то краще Symantec Endpoint нічого не знайти. У тесті програма показала максимальний результат - 100 %. На жаль, для ОС Linux показник набагато нижчий - 972 %, але як було з'ясовано на початку статті, Ubuntu практично не потребує захисту, і дане значення цілком оптимальне. Однак на цьому хороші новини закінчуються, адже більшість користувачів просто не зможуть провести інсталяцію програмного забезпечення. Справа в тому, що для установки буде потрібно перезібрати ядро системи, додавши в нього модуль AutoProtect. Звичайно, більшість пересічних користувачів просто не зможуть виконати це завдання, тим більше що в ядро краще не лізти, адже можна повністю зламати систему. Ну а тепер перелічимо особливості Symantec Endpoint: Програма має графічний інтерфейс, розроблений на базі мови Java. Здійснює моніторинг баз даних. Може сканувати окремі файли, зазначені користувачем. Виробляє оновлення системи, використовуючи для цього інструменти програми. Підтримує управління з консолі. В іншому ж вам вирішувати - намагатися інсталювати програму на комп'ютер або підібрати щось інше для використання.

Vipre Antivirus for Linux

Даний представник антивірусного програмного забезпечення для Ubuntu може похвалитися лише наявністю WEB-інтерфейсу поряд з консольним. Це означає, що управляти їм ви можете як через браузер, так і через "Термінал". Для когось це може бути плюсом, але сильних сторін тут немає. Але незалежно від цього, програма має досить високий показник виявлення загроз в операційній системі Windows - 998 %. Однак Linux вона захищає на порядок гірше - всього 95 %. Давайте перейдемо до перерахування особливостей цієї програми: Дозволяє встановлювати час для проведення автоматичної перевірки файлової системи на наявність вірусів. Може управлятися з "Терміналу". Легко встановлюється. Добре оптимізована під дистрибутив Ubuntu. Завантажити цю програму ви можете на сайті розробника, але попередньо вам потрібно надіслати свої контактні дані, щоб розробник дозволив вам це зробити.

F-Secure Linux Security

Якщо ви хвилюєтеся про безпеки операційної системи Ubuntu, то цей антивірус краще не розглядати в якості основного, так як тест показав, що відсоток виявлення загроз дорівнює всього 85 %, що катастрофічно мало порівняно з попередніми програмами. Але зате F-Secure Linux Security відмінно захищає Windows, так як його показник майже ідеальний і дорівнює - 999 %. Програма не має графічного інтерфейсу, тому раціонально її використовувати на серверних версіях Ubuntu.

Висновок

Нами були розглянуті сім антивірусних програм для Ubuntu. На підставі всього вищесказаного тепер ви можете зробити свій вибір. Але наприкінці все ж хочеться ще раз повторитися, що встановлювати антивірус в Linux раціонально тільки в тому випадку, якщо ви хочете забезпечити додатковий захист інших операційних систем, встановлених на вашому комп'ютері.
Цікаво по темі
Список репозиторіїв для Ubuntu. Як додати репозиторій в Ubuntu
Список репозиторіїв для Ubuntu. Як додати репозиторій в Ubuntu
Репозиторії - список програм для установки. Існують офіційні (мають ліцензію Canoninal) і неофіційні - від розробників, які не входять в офіційний
Антивірус Bitdefender (SEP-клієнт): загальні відомості і видалення питання
Антивірус Bitdefender (SEP-клієнт): загальні відомості і видалення питання
Розробки захисних засобів для операційних систем будь-якої категорії від Symantec є одними з найкращих і надійних в сучасному комп'ютерному світі,
Як оновити Java в операційних системах Linux і Windows?
Як оновити Java в операційних системах Linux і Windows?
Java — потужний інструмент для створення додатків, починаючи від побутових і простих рішень і закінчуючи величезними програмними комплексами. Велике