Старі стрілялки на ПК: у що пограти?

446 0 Новини високих технологій

Іноді геймери задаються питанням: у що б пограти? Якщо у поточний час немає ніяких новинок, а всі улюблені ігри пройдені по кілька разів, то саме час звернутися до класики або до пропущених у свій час релізами. Можливо, саме серед них зачаїлася ваша чергова улюблена гра. Далі ми поговоримо про старих стрілялках на ПК за декілька минулих періодів.

Чому саме стрілялки?

Даний жанр є чи не найбільш популярним у всі часи. Якщо стратегії, симулятори і навіть гонки радити всім підряд недоречно, то в шутери від першої або третьої особи може грати хто завгодно. Такі ігри зазвичай не вимагають великих розумових затрат. Гравець повинен стріляти і стежити за сюжетом, якщо такий є. Всі добрі старі стрілялки на ПК неможливо перерахувати в одній статті, тому познайомимося лише з кількома, які мають найвищі оцінки у ігрових видань. Виділимо по 3 гри двох періодів (2000-2005 і 2005-2010 рр). Брати більш ранні проекти, нехай навіть і шедеври для свого часу, дуже важко, оскільки технологічний розрив між ними і сучасними розвагами вкрай високий. Тому нинішні геймери навряд чи будуть отримувати задоволення від таких ігор. Отже, приступимо до старих ігр на ПК з 2000 по 2005 рік.


Doom 3

Один з культових шутерів від першої особи до космічному сеттінгу. Гра вийшла в 2004 році. Всі олдскульные геймери пам'ятають класичні ігри серії Doom. Третя частина повністю перейшла в 3D-простір, стала більше схожа на хоррор. Вам доведеться грати за десантника, який відправляється на Марс для проходження служби. По ходу проходження ви дізнаєтеся про те, що на станції проводяться незаконні експерименти. Щоб розібратися в цій справі, необхідно пробиватися крізь натовпи понівечених жертв експериментів на покинутій станції. Всю гру вас не покидає моторошне відчуття самотності і страху. Вам доведеться подорожувати по похмурих коридорах і відсіках, де на кожному куті буде чекати небезпека. Цікавими нововведеннями Doom 3 став інтерфейс, який відображається прямо на зброю, а також драйвовий саундтрек і проривна графіка для свого часу. Рекомендуємо ознайомитися з даною грою.


Half-Life 2

Ще більш популярний шутер, ніж вищеописана гра. Перша частина серії стала чи не родоначальником всього жанру в 3D-графіці. Ви повинні зіграти за Гордона Фрімена, який залишився єдиним вижив в лабораторії Чорна Меза. Після цього герой з'являється на Землі в недалекому майбутньому. Влада на планеті захоплена Альянсом. Інопланетні загарбники викачують корисні ресурси планети і змушують людей коритися. В Half-Life 2 на вас чекають різноманітні локації, графіка, яка виглядає гідно навіть донині, головоломки з використанням гравітаційної гармати, симпатична напарниця і постійно змінюється сюжет. Ця гра не дасть вам занудьгувати.
Старі стрілялки на ПК: у що пограти?

Call of Duty

Перші дві частини серії розповідають про події Другої світової війни. Відмінна особливості гри в тому, що кожна місія являє собою історію про окремо взятого солдата, головнокомандувача і т. д. Познайомившись з класичними частинами, ви дізнаєтеся, звідки бере свій початок сучасна концепція серії. Лінійне розвага, в якому всі події відбуваються за скриптам, дивувало ще в той час. Рівні насичені подіями, вибухами, участю військової техніки і т. д. Також Call of Duty стала першим в історії аркада, в якій розробники дозволили поглянути на події війни з боку СРСР.
Старі стрілялки на ПК: у що пограти?

Старі стрілялки на ПК (2005-2010 рр)

В даний період часу вийшло кілька знакових продовжень серій. Наприклад, серія Half-Life отримала пряме продовження другої частини у вигляді двох епізодів, які мало не перевершили оригінал популярності. До речі, фанати досі чекають продовження гри від Valve. Також в період з 2005 по 2010 рік були випущені цікаві проекти, які докорінно змінили підхід до створення шутерів з точки зору графіки. Одним з таких проектів став Crysis. Крім надзвичайно красивою графіки та ефектів, які навіть в 2018 році здаються сучасними, гра може похвалитися відмінною динамікою, зміною локацій і сюжетом. Ще одне культове продовження - Call of Duty Modern Warfare і наступні частини. У них розробники відійшли від тематики Другої світової війни і перемістилися в недалеке майбутнє. Гравців чекає ще більше спецефектів, руйнувань, епічний сюжет і різноманітна техніка. З тих пір серія Call of Duty рідко здає обороти по видовищності. Короткі (8-10 годин на проходження) сюжетні забіги наповнені подіями до самого кінця.
Розглянемо детальніше декілька стоять старих стрілялок на ПК, випущених з 2005 по 2010 рік.

Bioshock

Дана гра навряд чи вгамує вашу спрагу за динамічним перестрілок, але зате вразить атмосферними локаціями, музикою, оформленням і загальним настроєм. Не чекайте від Bioshock вивіреною і проробленою стрільби. В цьому шутере головне - правильно користуватися магічними вміннями і навколишнім середовищем. Заворожує місце дії: підводний затоплене місто Рапчур, в якому панує атмосфера безнадійності. Мегаполіс наповнений божевільними жителями і їх правителем, який постійно спілкується з вами за допомогою рації.
Старі стрілялки на ПК: у що пограти?

STALKER

Закінчимо список старих ігор-стрілялок на ПК однієї з найпопулярніших серій в СНД - STALKER. Гра грунтується на історії трагедії на Чорнобильській АЕС. Розробники додали трохи містики, хоррору та відповідний колорит - бандити, пісні біля багаття під гітару і так далі. Також в даній старої стрілялці на ПК непогано реалізована система торгівлі, діалогів і крафта. Тому STALKER трохи нагадує RPG.
Старі стрілялки на ПК: у що пограти?

Висновок

Перерахувати всі старі стрілялки на ПК в рамках однієї статті неможливо. Ми представили лише кілька яскравих прикладів жанру, які суттєво відрізняються один від одного.

Популярі новини
Загрузка...