Гра Assassin's Creed 3: огляд

336 0 Новини високих технологій

Огляд Assassin's Creed 3 слід обов'язково розбивати на дрібні аспекти і робити його вдумливо. Цей проект хоч і має цифру три в назві, але насправді є вже п'ятою частиною серії. Причиною тому стали доповнення до другої чолі пригод членів «Ордену Вбивць». Докладний огляд гри під різними кутами можна знайти в даному матеріалі.

Очікування від спільноти фанатів

У передмові до огляду Assassin's Creed 3 слід сказати, що всі шанувальники це продовження серії чекали з великим нетерпінням. Пригоди Еціо Аудиторові назавжди залишилися в пам'яті, але розробники з компанії Ubisoft вичавили з другої глави всі соки. Вже відчувалося, що фантазії недостатньо, а нововведення подобаються далеко не кожному гравцеві. З урахуванням мінімальної кількості стало зрозуміло, що в продовження виїжджати на одній механіці паркуру та назві бренду не вийде.


Коли творці показали всім перші кадри нової глави про «Орден Вбивць», фанати були в захваті. Атмосфера Революції в США, новий герой зі своєю історією, перипетії навколо давніх загадок і істот Відчувався новий погляд і додавання різноманітних цікавих елементів в ігровий процес. Залишалося тільки дочекатися виходу, тільки от після цієї події були задоволені далеко не всі гравці. Чому так сталося, стане зрозуміло з викладеного нижче в статті матеріалу.
Гра Assassin's Creed 3: огляд

Довгий вступ і багато розмов

В огляді Assassin's Creed 3 слід відразу сказати, що гравців відправлять в Північну Америку. Гравець зможе побувати в поселеннях індіанців, Бостоні з навколишніми територіями та інших локаціях. Приміряти роль Коннора, який є головним антагоністом, дадуть не відразу. Спочатку доведеться грати за якогось Хэйтема, а багато місії будуть переносити в нинішній час. Тоді гравець бере під управління Дезмонда і допомагає своїм побратимам впоратися з тамплієрами.


Огляд Assassin's Creed 3 слід обов'язково починати з розповіді про те, як проходить оповідання. Гравцеві плавно розповідають історію, чому саме в Північній Америці будуть розвиватися події. Потім показують шлях становлення головного героя Коннора, його мрії, принципи і помисли. Сюжет закручується навколо сім'ї антагоніста, який пережив багато втрат. Історію складно розповідати без відкриття цікавих елементів, які гравцеві краще дізнаватися самостійно. Слід лише сказати, що головний герой є не простим хлопцем, і для нього древні боги підготували деякі сюрпризи. У сюжеті краще звернути увагу на те, що хід оповіді став більш повільним. Гравця поступово занурюють у події, що відбуваються. При цьому на карті спеціально позначають місця з цікавими розмовами. Різні історичні особистості - за типом майбутнього президента Франкліна - поділяться думками про Революції і інших важливих речей у житті.

Проблеми в історії

Якщо неспішність оповідання при читанні огляду Assassin's Creed 3 для одних буде плюсом, а для інших - мінусом, то відсутність ролі «Ордена Вбивць» у цій історії можна відразу зараховувати до негативу. Ще з першої частини і у всій другій чолі з доповненнями гравцеві показували просту концепцію. Є барикади, де з одного боку - ассассін, а по іншу - тамплієри. Між ними горить взаємна ненависть, а зустріч обов'язково закінчується кровопролиттям. Користувач протягом усіх попередніх частин відчував це, але ось продовження в особі третьої частини все змінило.
Коннор ніби один в полі воїн. Він повинен завойовувати довіру потенційних союзників, але в Новому Світі більше нікого немає з ассассинів. Тамплієри ж мають потужний вплив, так і число протагоністів досить прикметне. По ходу сюжету гравець зовсім забув, що він з того самого «Ордена Вбивць», якби не знайомий костюм. І це є важливим мінусом, адже продовження майже стер сліди того протистояння, яке було в Італії та на Далекому Сході. Звичайно, розробники також і відмовилися від любовних ліній, зосередивши увагу Коннора тільки на Революції. Ось тільки всепоглинаюча помста самотнього героя на тлі відсутності взаємозв'язків з «Орденом Вбивць» на цьому тлі виглядає безглуздо. Власне кажучи, висновок про це можна зробити, переглянувши будь-який огляд Assassin's Creed 3.
Гра Assassin's Creed 3: огляд

Атмосфера

Огляд гри Assassin's Creed 3 не можна проводити без згадки того, як розробники зробили навколишній світ. Якщо б кожен елемент ігрового процесу виглядав би настільки чудово, як окремі його елементи, то в 2012 році проект обов'язково став би кращим в індустрії. На жаль, цього не сталося, але про атмосферу слід розповісти окремо і замовити за неї гладеньке слівце.
Розробники майже без вад відтворили Бостон і інші локації часів 18-го століття. Тут відчувається соціальне напруження, яке панувало в той момент. Люди часто говорять про розбої британців, скаржаться, закликають до боротьби. Навіть пробігаючи повз, гравець почує обривки таких діалогів. Патрулі окупантів не відрізняються люб'язністю, а їх форти відмінно укріплені. Прекрасний контраст створюється в той момент, коли покидаєш Бостон і вирушаєш у мисливські угіддя або фронтир. Дика природа тут просто чудова, пейзажі густої рослинності, водний простір і багато іншого буквально вражає. Розробники постаралися вивести графіку на новий рівень, і їм це вдалося. Тут навіть відчувається контраст з попередніми частинами стилістиці. Насичені кольори тут передають природну красу, і вона тут створена не за рахунок чудового дизайну італійських міст. Загалом, атмосфера у сукупності з графікою є одним з головних плюсів третьої частини серії.
Гра Assassin's Creed 3: огляд

Бойова система

В огляді гри Assassin's Creed 3 бойової системі слід також приділити окрему увагу. Якщо говорити в загальних рисах, то перед гравцем вимальовується вже знайома концепція. При належній практиці Коннор під управлінням гравця в певні моменти може ставати майже неубиваемым. Тут головне - в потрібні моменти ставити блок, а після здійснювати вбивчу контратаку. З деякими ворогами ця схема працює не так, наприклад, потрібно пробити захист ударом з коліна. Кілька елементів не рятують від одноманітності, як і перероблене управління в бою. Проводити випади стало простіше, але фанатам доведеться звикнути.

Єдиною зміною є збільшення кількості анімації і збройового арсеналу. За рахунок цього кожне добивання виглядає чудово. Гравець не бере участь у добиванні, так як за сцену відповідає скрипт, але дії на екрані мимоволі викликають захват. Для кожної зброї підготовлено декілька типів вбивства з контратакою і без неї. Особливо слід підкреслити наявність томагавка, який стає символом Коннора. У рецензіях на «Ассасин Крід 3», до речі, експерти таку бойову систему вважають явним мінусом проекту. Адже всі очікували зміни механіки, але отримали лише анімацію. Тільки ось навіть противники такого підходу мимоволі погодяться з тим, що бійки завжди проходять красиво.
Гра Assassin's Creed 3: огляд

Деякі новинки

Повертаючись до теми бойової системи, в огляді гри «Ассасин Крід 3» слід згадати зрослу роль стрілецької зброї. Тепер майже в кожній локації є мушкети, а в запасі у головного героя - пістоль. Багато стріляти не вийде, адже запас куль обмежений, а довга перезарядка. Пересуватися тепер можна не тільки по стінах будівлі, але і по деревах зі скелями. Виконано це в такому ж аркадном стилі, але різноманітність - це завжди добре, особливо у серії про ассассинах. Також розробники додали ще два нововведення. Головне з них - створення предметів з різних елементів. Речі з крафта можуть використовуватися в бою або ж продаватися через власний маєток. Воно у головного героя також буде, точніше, не його, а його вчителя.
Старий дідусь Ахилесс віддав всі землі на доручення Коннор, який може створити справжню торговельну імперію. Навколо будинку є лісопилка, рудники і навіть невеликий порт, звідки можна здійснювати плавання на кораблі, але про це слід поговорити окремо. Багато корисні предмети видобуваються в полюванні. У третій частині гравець може вбивати тварин, отримуючи м'ясо та шкури. Робити це можна за допомогою пасток, приманок або свого лука. На тлі попередніх доповнень до другої чолі, де всі механіки створювалися за шаблоном, нові заняття виглядають вельми привабливо. Вони можуть додати додатковий десяток годин до проходження, якщо цього захоче сам гравець.
Гра Assassin's Creed 3: огляд

Морські битви

Слід зазначити, що старі механіки нікуди не поділися. Точки огляду в Assassin's Creed 3 нікуди не пропали. Зараз їх вже називають фірмовими вишками Ubisoft, адже розробники даний елемент ігрового процесу вставляють у всі свої проекти. Гравцеві також пропонується сюжетна компанія і величезна кількість додаткових занять. Крім полювання і крафта, розробники зуміли додати ще одне нововведення, для деяких найважливіше. Ним став доступ до морських битв на власному кораблі. Відразу варто відзначити, що бої проходять в аркадном стилі. Ніяких деталей в управлінні, крім підняття і спуску вітрил, не присутній. Це був би черговий провал, але постановка знову все рятує. Барвистість подій справді заворожує. Гравець стоїть за штурвалом і робить залпи з правого або лівого борту. Ядра розносять в друзки щогли, люди вилітають за борти, команда намагається щось виправити тощо. Динаміка бою настільки висока, що хочеться закинути сюжетну кампанію тільки заради таких поєдинків. Цікаво ще те, що тут морські баталії не набридають. Сценарії рясніють розмаїттям, плюс, незважаючи на всю аркадні, перемога не дістається легким шляхом. Звичайно, Коннор проходить занадто швидко навчання, корабель йому дістається від старого капітана – всі ці умовності присутні, але на них мимоволі закриваються очі.

Проблема з збереженнями

Навіть власникам ліцензійної версії слід знати про те, де знаходяться збереження Assassin's Creed 3 не кажучи вже про піратський контент. Слід зазначити, що на виході гра не порадувала блискучою оптимізацією. Помилки зустрічалися часто, хоч згодом були усунені за допомогою патчів з виправленнями. Зараз пошуками збережень по розділам в Assassin's Creed 3 займаються більше ті, хто скачав гру з піратських сайтів і відчуває складності в певному моменті. Наприклад, при навчанні управлінню караванами в будинку Ахилесса меню відмовляється правильно працювати. Гравець пройшов вже чималий відрізок пригоди, але зіткнувся з неможливістю подальшого просування. Саме в такі моменти найбільше варто знати, де знаходяться в Assassin's Creed 3 збереження за головами (від «Механіків» або інших авторів піратських релізів). Повний шлях до потрібних файлів виглядає так: C:Users AppDataRoamingThetaOrbit103. В останньому каталозі необхідно замінити содержимые документи на викачані файли. При цьому слід користуватися тільки перевіреними ресурсами, де немає жодних підставних утиліт або шкідливих програм. Слід зазначити, що в піратських версіях таке зустрічається часто і в цьому перевага ліцензійної купленої гри. З іншого боку, платити кошти можуть дозволити собі не всі люди.
Гра Assassin's Creed 3: огляд

Черговий спірний момент

Вже з усього вищесказаного у матеріалі можна зробити висновок, що «Асасін Крід 3» вийшов неоднозначною грою. Навіть папку Theta з збереженнями по главам Assassin's Creed 3 знайти не так-то просто для заміни. Це ж стосується і багатокористувацького режиму, який для одних буде справжньою можливістю проявити себе, а іншим зовсім не сподобається. Якщо почати з плюсів, то слід сказати, що наявність мультиплеєра - вже позитивний момент. Користувачі можуть вступати в командне протистояння проти іншої команди або ж вибирати інший режим. За успішне виконання місій користувачі будуть отримувати документи «Абстерго». Ці матеріали допоможуть більше дізнатися про організації, зрозуміти її мотиви та принципи. Для фанатів такої мотивації достатньо, щоб піти в багатокористувацькі змагання на десятки годин. Тільки ось розробники ніяк не подбали про те, щоб людям, незнайомим з серією, було так само весело. Документи про «Абстерго» не викликають інтересу. Врятувати становище могло б різноманітність, але воно тут відсутня. Суть всіх завдань тут проста – знайти жертву, вбити і залишитися непоміченим при виконанні місії. Змінюється лише оболонка, а також навколишнє середовище. На вибір надається чотирнадцять персонажів зі своїми уміннями. Випробувати їх можна всіх, але ймовірність того, що мультиплеер затягне надовго, невелика. Фанатам ж буде цікаво долучитися до нового пригоди.
Гра Assassin's Creed 3: огляд

Підсумки

Звичайно, однозначна думка про гру «Асасін Крід 3» скласти неможливо. З одного боку, розробники дійсно виконали величезний пласт роботи. Вони створили чудову атмосферу Північної Америки 18-го століття. У містах відчувається живий світ, а за їх межами хочеться просто милуватися природою. Графіка значно покращилася, кольори стали більш насиченими. Творці Не полінувалися додавати нові механіки, одні морські бої гідні найвищої похвали. Плюс нова історія, становлення головного героя на свій шлях, перипетії долі – все це з першого погляду здається неймовірно привабливим. З іншого боку, нові механіки за типом полювання та створення предметів занадто швидко набридають. Бойова система виглядає барвисто, але по своїй суті залишилася без змін. Грати на одних контратаках не завжди приємно. Розробники не захотіли робити значних змін в кращу сторону. Зачатки видно, але концепція відкриття світу з допомогою точок огляду і безлічі абсолютно нецікавих завдань потроху починає старіти. Бігати за літаючими листівками навіть самий затятий фанат довго не зможе. Саме тому третя глава пригоди вийшла похвальною, але не більше того. Багато гравців просто пробіжать сюжет, ну максимум дійдуть до 50 % синхронізації, і закинуть це справа. Зміни видно тільки вшир, а багатьом хотілося б саме глибини.

Популярі новини
Загрузка...