Як видалити Microsoft Edge: кілька простих методів

270 0 Новини високих технологій

Як відомо, розробники десятої модифікації Windows з метою популяризації своїх програмних продуктів для роботи в інтернеті пішли на вельми цікаву хитрість: замість набридлого всім і викликає нарікання Internet Explorer браузером за замовчуванням вони зробили нову розробку, яка дістала назву Microsoft Edge. Відключити або видалити цей оглядач з системи не представляється можливим, оскільки ця програма є «вшитою» в систему. Так, дійсно, у певному сенсі це так і є. Однак, якщо знати деякі нестандартні можливості Windows або використовувати стороннє програмне забезпечення, позбутися від цього браузера можна досить просто. Про це й піде далі мова. Але для початку давайте розберемося, чому багато хто не хочуть його використати. Як видалити Microsoft Edge?


Питання вірусного впливу на браузер

Саме неприємне, як зазначає більшість користувачів та експертів, полягає в тому, що саме ці два браузера, вбудовані в Windows, в найбільшою мірою схильні до зараження різного роду рекламними вірусними апплетами. Як видалити рекламу в Microsoft Edge? Можна скористатися стандартною методикою, яка включає в себе деінсталяцію основний вірусної програми, очищення залишилися ключів реєстру, файлів і папок, а також різного роду приписок, які можуть бути включені у властивості ярлика програми після EXE-розширення назви файлу в полі вказівки повного шляху до його розташування (також можна скористатися повним скидання настройок браузера). Така методика, до речі, годиться для всіх без винятку оглядачів, які були піддані впливу рекламних вірусів. Основні параметри операційної системи вони практично не зачіпають.


Можна видалити браузер Microsoft Edge з системи?

Розбираючись, як видалити браузер і, взагалі, чи можна це зробити, слід відштовхуватися від того, що серед користувачів побутує думка, що штатними інструментами системи виконати такі дії неможливо. Це не так. Принаймні є два методи, що дозволяють повністю позбутися від цього браузера. Якщо ви вирішили застосувати радикальний метод, для початку в «Провіднику» слід знайти папку браузера, яка розташовується в каталозі SystemApps кореневої директорії системи, після чого через меню ПКМ викликати розділ властивостей і встановити для неї атрибут «Тільки для читання», якщо він не виставлений за замовчуванням.
Як видалити Microsoft Edge: кілька простих методів
Після цього в самій папці необхідно перейменувати EXE-файли Microsoft EdgeCP і Microsoft Edge, присвоївши їм довільні імена. Тільки після цього можна видалити весь каталог.
Як видалити Microsoft Edge: кілька простих методів
Примітка: іноді може знадобитися дозвіл від служби TrustedInstaller, а при неможливості видалення каталогу, слід скористатися утилітою Unlocker, розблоковує до нього доступ.

Як видалити засобами Windows?

Тепер давайте подивимося, як видалити Microsoft Edge іншим, не менш дієвим способом. Мало хто знає, але для деінсталяції встановлених програм Windows найкраще підходить інструментарій PowerShell, який можна назвати розширеним аналогом командного рядка.
Як видалити Microsoft Edge: кілька простих методів
Викликавши консоль однойменною командою меню «Виконати», спочатку необхідно ввести рядок Get-AppxPackage, яка виведе на екран список всіх встановлених програм, після цього знайти посилання на браузер і скопіювати параметр назви повної версії пакета в полі FullPackageName. Тепер вводиться команда Get-AppxPackageName, через пробіл вписується повна назва, а ще через пробіл – поєднання «| Remove-AppxPackage» (без лапок). По завершенні всіх дій для вірності слід провести повне перезавантаження комп'ютерної системи.

Використання сторонніх утиліт

Нарешті, говорячи про те, як видалити Microsoft Edge, особливу увагу слід звернути на спеціалізовані утиліти. В найпростішій ситуації, коли потрібно видалити, а тільки відключення браузера, можна скористатися програмою Edge Blocker.
Як видалити Microsoft Edge: кілька простих методів
Як видалити Microsoft Edge? Для повного видалення браузера краще використовувати програми-видалення начебто iObit Unistaller. У додатку потрібно звернутися до розділу програм Windows, знайти в списку потрібний браузер і натиснути кнопку із зображенням кошика для старту видалення браузера, після чого піде видалення і основних, і залишкових компонентів програми. Примітка: ці два методи дуже часто використовуються для деінсталяції будь-яких попередньо встановлених програм. У випадку з браузерами слід спочатку в браузері, який використовується для відкриття інтернет-сторінок, встановити його в якості додатку за умовчанням, оскільки відразу після видалення Edge система переключиться на Internet Explorer.

Популярі новини
Загрузка...