Новини високих технологій
» » Як у Windows 7 видалити Internet Explorer: основні методи

Як у Windows 7 видалити Internet Explorer: основні методи

16-10-2017, 11:00
691
Включений в операційні системи Windows веб-оглядач IE багатьом користувачам не подобається, і, як показує практика, переважна більшість хотіла б від нього позбавитися. Але як в Windows 7 видалити Internet Explorer, якщо програма є «вшитою», а позбавитися від неї найпростішими стандартними методами практично неможливо? Далі до розгляду пропонується кілька оригінальних рішень, які дозволять позбутися від браузера не тільки в Windows 7 але і в інших модифікаціях системи.


Internet Explorer 7-ї версії Windows: основні методи видалення

Сам браузер в будь-якій системі Windows використовується для серфінгу за замовчуванням. Таким чином, не простіше чи просто змінити додаток, яке і буде застосовуватися для доступу до інтернет-ресурсів ?
Зробити це можна у відповідному розділі програм за промовчанням, який знаходиться у стандартній Панелі управління». Але ж сам оглядач нікуди не дінеться і зможе активуватися в будь-яку хвилину (наприклад, при збоях системи або при видаленні іншого браузера, який був задіяний для веб-серфінгу ). Щоб браузер не активувався, можна зробити наступні дії: повне відключення; видалення через консоль PowerShell або за допомогою командного рядка; очищення залишкових компонентів; видалення за допомогою спеціальних програм-дєїнсталлятор .

Як видалити оновлення IE?

Для початку розглянемо питання, пов'язані з ситуаціями, коли для браузера були встановлені оновлення у вигляді версій рангом вище. Оригінальна модифікація в списку встановлених додатків розділу програм і компонентів не відображається, а от версію вище там знайти можна.


У найпростішому випадку потрібно просто відзначити програму і натиснути кнопку деінсталяції (можна використовувати і контекстне меню ПКМ ). Видалити Internet Explorer Windows 7 дозволяє, але оригінальний системний дєїнсталлятор видаляє тільки основні компоненти програми, а записи системного реєстру, файли і папки деинсталлированного додатки на жорсткому диску все одно залишаються. Від них потрібно позбутися, використовуючи пошук ключів в системному реєстрі ( regedit в консолі «Виконати»), а також аналогічний інструмент в «Провіднику».

Деактивація браузера

Але все це відносилося до ситуацій, коли проводився апдейт. Тепер кілька слів про те, як в Windows 7 видалити Internet Explorer оригінальної версії шляхом деактивації браузера.
Як у Windows 7 видалити Internet Explorer: основні методи
Для цього використовується все той же розділ програм і компонентів, після чого вже саме в компонентах системи проводиться відключення браузера (знімається галочка з рядка назвою). Далі піде попередження про те, що видалення цього компонента може негативно вплинути на працездатність Windows. Нічого страшного в цьому немає. Погоджуємося і чекаємо закінчення деактивації. Далі видаляємо ключі реєстру і файли з папок, як було показано вище, після чого виробляємо перезавантаження.

Як у Windows 7 видалити Internet Explorer за допомогою консольних інструментів?

Знову ж таки, вищенаведений метод дозволяє лише відключити браузер. А ось саме для повного його видалення в системі можна задіяти або командний рядок, або зробити деінсталяцію з застосуванням консолі PowerShell. Саме вони дозволяють позбутися від вбудованих додатків системи, включаючи і Windows Internet Explorer.
Запускається командна консоль введенням поєднання cmd у меню «Виконати» (обов'язково від імені адміністратора), після чого прописується рядок FORFILES / Р %WINDIR%ServicingPackages /M Microsoft-Windows-internet explorer-* . mum /с " cmd /з echo Uninstalling package @ fname && start /w pkgmgr /up:@ fname / norestart " . Якщо кілька разів з'явиться помилка, її потрібно проігнорувати, виконати команду ще раз і зробити рестарт системи. Для інструментарію PowerShell спочатку використовується отримання списку всіх програм через рядок Get-Appx Package, після чого шукається браузер і копіюється його повна назва (PackageFullName), а потім застосовується команда видалення Remove-AppxPackage зі вставкою через пробіл знайденого повного імені. По завершенні виконання операції слід перезавантаження.

Застосування дєїнсталлятор

Наведені методи з використанням консольного видалення пересічному користувачеві можуть здатися досить складними . Більш простим способом вирішення питання про те, як в Windows 7 видалити Internet Explorer, є застосування спеціальних утиліт, призначених для деінсталяції програмного забезпечення будь-якого типу , включаючи і вбудовані в систему програми. Вони називаються деинсталляторами . В якості прикладу розглянемо порядок дій, застосовуваний у додатку iObit Uninstaller.
Як у Windows 7 видалити Internet Explorer за допомогою цього пакету? Все просто. Оскільки сам оглядач в списку встановлених програм, необхідно використовувати розділ меню під назвою Win Manager і перейти до розділу додатків Windows. А ось там IE вже є. Просто відзначаємо програму галочкою, натискаємо кнопку видалення у вигляді кошика, після закінчення включаємо потужне сканування, а всі знайдені результати видаляємо, попередньо активувавши рядок знищення файлів.

Короткий підсумок

Як видно з представленого матеріалу, позбутися браузера можна. В якості основного інструменту рекомендується використовувати деактивацію програми (мало коли вона може знадобитися знову) або застосовувати додатки-деинсталлятори . Такі рішення виглядають набагато більш простими, ніж дії для випадків консольного видалення. До того ж, у разі застосування стороннього програмного забезпечення можна позбутися і від сміттєвих залишків, на пошук яких в ручному режимі доведеться витратити досить багато часу і сил.
Цікаво по темі
OneDrive в Windows 10: як видалити або відключити службу сховища?
OneDrive в Windows 10: як видалити або відключити службу сховища?
OneDrive (аналог більш ранньої версії SkyDrive), або просто «хмарне сховище», в Windows 10 доставляє користувачам чимало клопоту своїми постійним
Як видалити «Інтернет Експлорер» з «Віндовс 7» або з будь-якої іншої системи?
Як видалити «Інтернет Експлорер» з «Віндовс 7» або з будь-якої іншої системи?
Вбудована в операційні системи microsoft Internet Explorer, який використовується для відкриття веб-сайтів інтернету за замовчуванням, багатьом
Як видалити Explorer на Windows 7 і наскільки це доцільно?
Як видалити Explorer на Windows 7 і наскільки це доцільно?
Розглядаючи питання того, як повністю видалити Explorer, слід розуміти чітку різницю між тим, який саме компонент системи підлягає деінсталяції. В
Як видалити Windows Edge в Windows 10: кілька методів і рад
Як видалити Windows Edge в Windows 10: кілька методів і рад
Користувачам Windows не догодиш. То їм не подобався Internet Explorer, присутній у всіх версіях системи, тепер вони з лютою критикою накинулися на
Як видалити додатки в Windows 10 включаючи вбудовані програми
Як видалити додатки в Windows 10 включаючи вбудовані програми
Порівняно з попередніми системами, Windows 10 має набагато більше інструментів і можливостей для деінсталяції і користувальницьких додатків,
Internet Explorer не запускається: 8 способів "оживити" браузер
Internet Explorer не запускається: 8 способів "оживити" браузер
Якщо Internet Explorer не запускається, ви дізнаєтеся про це відразу. На його базі працюють всі браузери, будь то Opera, Mozilla, Chrome чи будь-який