Як видалити SnapDo: найпростіші методи

151 0 Новини високих технологій

Сучасні рекламні віруси поширюються в Інтернеті, з неймовірною швидкістю, практично кожен день в їх сімействі додається. Однією з таких загроз є рекламний вірус SnapDo. Що це за напасть, і як від неї позбутися, і далі подивимося. Заздалегідь хочеться попередити всіх користувачів, що виконуються дії досить прості, а сам вірус відноситься до класів Adware і Викрадач і впливає виключно на встановлені на комп'ютері веб-браузери.

SnapDo: що це таке?

Як вже зрозуміло, цей аплет є вірусом, але не в звичайному розумінні, оскільки на операційну систему практично не впливає (хіба що іноді з його вини відбувається збільшення навантаження на системні ресурси). В іншому це стандартна загроза, що наповнює браузери рекламою або перенаправляющая користувачів на сайти сумнівного змісту. Але якщо б все було так просто. На жаль!


Як вірус проникає на комп'ютер і впливає на систему?

Однією тільки рекламою справа не обмежується. Вірус зазвичай підміняє використовувану в браузерах встановлену за замовчуванням пошукову систему, замінюючи її своїм модулем і здійснюючи пошук через ресурс search.snapdo.com. А ось результатом завдання пошукових запитів через звернення до цього лже-пошуковику, якщо вчасно не помітити і не видалити загрозу, часто стає збір інформації про ваших діях, яка може бути продана або передана в розпорядження третіх осіб. Першою ознакою появи цього вірусу є зміна пошукової машини та стартової сторінки у веб-браузерах, причому, у всіх, які є в системі. Вірус між ними різниці не робить. До речі сказати, він відрізняється від багатьох подібних аплетів ще й тим, що розширення у вигляді блокувальників реклами проти нього в більшості випадків виявляються безсилі.


Що найсумніше, банери можуть з'являтися навіть на тих сайтах, де, ви точно впевнені, їх бути не повинно. Нарешті, досить часто відзначається неможливість зміни налаштувань браузерів. При цьому, якщо не позбутися від шкідників, ніякої скидання налаштувань браузерів не допоможе. Що ж стосується проникнення цієї погрози на комп'ютери, часто юзери самі стають винуватцями того, завантажуючи файли з тих же торрент-трекерів, які найбільшою мірою схильні вірусного зараження, або використовуючи сумнівні джерела для скачування зламаних або піратських копій програм.
Як видалити SnapDo: найпростіші методи
Тут є два варіанти: або популярні дистрибутиви або окремі файли вже виявляються зараженими, або вірус встановлюється в систему під виглядом партнерського програмного забезпечення (тієї самої пошукової машини), яке багатьма користувачами в процесі інсталяції додатків просто ігнорується.

Як видалити SnapDo за допомогою спеціальних утиліт?

Тепер перейдемо безпосередньо до нейтралізації загрози. Як видалити SnapDo? Використовувати для цього потрібно спеціальні утиліти, розроблені саме для виявлення та знешкодження загроз цього типу. Штатні антивіруси (особливо безкоштовні), на жаль, на цей вірус можуть не реагувати, оскільки він часто забезпечений сертифікатом автентичності або має атрибут довіреної програмного забезпечення.
Як видалити SnapDo: найпростіші методи
У такій ситуації, якщо під рукою є інструменти на зразок AdwCleaner або Anti-Malware, краще скористатися ними. Цілком може бути, що загроза буде знайдена і нейтралізована. Але як видалити SnapDo, якщо застосування таких утиліт результат не дало? Доведеться зайнятися нейтралізацією загрози в ручному режимі.

Ручне видалення: попередні дії

І першим ділом, якщо ви хоча б приблизно знаєте час появи перших симптомів зараження, слід подивитися на недавно встановлені програми в розділі «Панелі управління», де установка і видалення програм виробляються стандартним способом.
Як видалити SnapDo: найпростіші методи
Але сортування слід провести по даті інсталяції. Дуже може бути, що якраз деінсталяція заражених програм (особливо підозрілих аплетів, які ви самі точно не встановлювали) і дозволить позбутися від цього вірусу. Однак після цього бажано підчистити залишкові «хвости» в системному реєстрі і в будь-якому файловому менеджері, задавши пошук елементів видалених програм за назвою основного додатка. Але такий метод, як ви розумієте, досить незручний. І як видалити SnapDo цілком і повністю? У цій ситуації краще віддати перевагу спеціальним утилітам-деинсталляторам. В якості одного з найбільш потужних пакетів можна порадити iObit Uninstaller. У цій програмі видаляються не тільки основні компоненти вибраних програм, але і всі залишкові елементи (файли, папки і запису реєстру), причому, повністю в автоматичному режимі.
Як видалити SnapDo: найпростіші методи
Примітка: іноді може знадобитися видалити підозрілі панелі або розширення браузерів.

Налаштування веб-оглядачів

Нарешті, ми дісталися до головної мети – налаштувань оглядачів, які і піддаються впливу цієї загрози.
Як видалити SnapDo: найпростіші методи
І тут, як виявляється, дійсно допомагає тільки повний скидання налаштувань. Але його слід виконувати не відразу. Попередньо необхідно викликати розділ властивостей виконуваного файлу браузера або його ярлика, а потім у полі вказівки шляху до файлу видалити все, що знаходиться після назви файлу з розширенням.
Як видалити SnapDo: найпростіші методи
Примітка: зверніть увагу, що для деяких оглядачів виконуваний файл запуску може мати ім'я, не пов'язане з оригінальною назвою. Наприклад, для «Опери» це Launcher.exe.

Кілька слів наостанок

Як бачимо, незважаючи на здаються труднощі, позбутися від вірусу SnapDo досить просто. На майбутнє, щоб убезпечити себе від проникнення в систему таких загроз, звертайте увагу хоча б на пропозиції щодо встановлення додаткових програмних продуктів у процесі інсталяції основного додатка, на яких, як правило, відразу ж встановлюються галочки. Нарешті, не використовуйте для нейтралізації вірусних загроз програми на кшталт SpyHunter, оскільки позбутися від них буває ще складніше, ніж від знайдених ними вірусних аплетів (які, до речі, без оплати ліцензії і не видаляються).

Популярі новини
Загрузка...