"Дарк Соулс 2": огляд, характеристики, вимоги

227 0 Новини високих технологій

Огляд «Дарк Соулс 2» буде проходити в порівнянні з оригінальною грою, яка зробила переворот в ігровій індустрії і принесла розробникам велику кількість грошей. Вони створили цікаву концепцію, унікальну у своєму роді. Більше подробиць можна дізнатися з цієї статті.

Загальний погляд на продовження

В огляді «Дарк Соулс 2» слід спочатку згадати про те, що фанати дуже чекали продовження серії. Оригінальна гра запропонувала багатьом користувачам саме те, чого так давно не було в індустрії, – величезну складність. Ця цифрова всесвіт не прощає помилок і не відноситься лояльно до гравця. Розробники, грунтуючись на своєму попередньому проекті, про який мало хто пам'ятає - «Демон Соул», зуміли довести одну просту річ. Полягала вона в тому, що серед ігроманів є не тільки люди, які бажають відпочивати за комп'ютером, але і любителі хардкору.


Перша частина заявила про себе суворістю подій, що відбуваються. Навіть стартовий ворог ставав випробуванням для непідготовленого користувача. Як і в оригіналі у «Дарк Соулс 2» локації блищать різноманітністю, а небезпека чигає на кожному кроці. З першого погляду можна подумати, що продовження вийшло занадто вторинним, але це не так. Змін розробники ввели предостатньо, але далеко не всі вони сподобаються справжнім фанатам серії. Хоч сіквел і є грою, що заслуговує вищих балів, поговорити тут є про що.
"Дарк Соулс 2": огляд, характеристики, вимоги

Сюжет

В огляді «Дарк Соулс 2» слід відразу торкнутися тематику сюжету, який за стандартом майже відсутня. З цим не погодяться багато фанатів серії, але факт залишиться. При вході в гру користувач, який не читав спеціалізовані ресурси, буде знати тільки те, що душа центрального персонажа проклята, а треба знайти порятунок. Ніхто не розкаже, чому головний герой заробив хвороба, хто наклав на нього це закляття тощо.


Історія ігрового світу розкривається тільки поверхнево через записки, які розкидані по різним локаціях в «Дарк Соулс 2». Проблема в тому, що ці матеріали не є обов'язковими. Більшість гравців просто пройдуть повз записок. Плюсом можна було б відзначити роботу фантазії, адже при перегляді дизайну будівель, зруйнованих замків і навіть босів велетенських розмірів з'являються різноманітні теорії появи всього цього. Тільки ось так це не працює з однієї причини – не вистачає часу насолоджуватися оточенням. У грі будь-який поворот камери в іншу сторону і непідготовленість до засідці може обернутися черговою смертю. Взаємопов'язані події тут також майже повністю відсутні. Гравець просто з'являється у стартовій локації і починає свій шлях. Відсутність сюжету можна було б записати у величезний мінус, якби не чудовий ігровий процес. Розробники зробили упор саме на цей напрямок, а тому особливо чіплятися не має сенсу. Це лише згадка для любителів яскравого оповідання про те, що тут його не зустріти.
"Дарк Соулс 2": огляд, характеристики, вимоги

Стало складніше

Огляд в «Даркс Соулс 2» ігрової механіки слід розпочати з деякого попередження для всіх гравців. Тут навіть ветерани можуть трохи здивуватися тому, як розробники змінили підхід до розстановки ворогів. Якщо в першій частині противник найчастіше опинявся перед особою і заважав просунутися далі, то тут все інакше. Монстри різного порядку прагнуть напасти зі спини, влаштувати засідку і швидко вбити непідготовленого користувача. Це є приводом постійно бути напоготові, адже без цього в грі доведеться провести сотні годин до повного проходження.
Освоїтися в Dark Souls II непросто, але фанати першої частини відчують себе комфортно в знайомому антуражі. Лицарі посеред кімнати будуть проходитися, але завдяки чітким і вивіреним руху, а новачкам слід запастися терпінням. Тут доречно згадати про бойову систему, яка зовсім ніяк не змінилася. Гравець має в арсеналі швидкий і важкий удар, а також перекат. Пишність битв полягає в тому, що тут вибір позиції вирішує результат двобою. Користувач повинен пробами і помилками шукати підхід до ворога, після чого точними діями здобути перемогу. Безупинні кліки по мишці тут не працюють. Невеликою зміною можна вважати швидку втрату міцності у зброї. Його вистачає приблизно на півгодини, після чого доведеться діставати з арсеналу запас, а потім і другий. Відновлення проходить тільки біля вогнищ.
"Дарк Соулс 2": огляд, характеристики, вимоги

Відхід убік простоти

Слід відзначити той факт, що Dark Souls II заслужив гнівні висловлювання тих людей, які звикли до жорстоким умовам першої частини. Любителі неймовірно високою складності і виклику тут побачили елементи спрощення. Саме про них необхідно згадувати в огляді, так як в загальному ракурсі гра залишилася на колишніх позиціях. Наприклад, з'явився новий тип «аптечок», які відновлюють здоров'я, крім банок з Естусом. Вони активно накопичуються в інвентарі, а тому в битвах з босами можна непогано виживати.
Переміщуватися між вогнищами в локаціях гравці тепер можуть без витрачання ресурсів. Персонажі в «Даркс Соулс 2» тепер дають корисні поради, підказки про проходження, що виглядає незвично для даної серії. Навіть в сюжеті відразу з'являється ясна мета у вигляді останнього боса світу під назвою Дрангелик. Він як і раніше майже повністю відсутня або покритий загадками, але це вже стало приводом для негативних вигуків. Справжні фанати першої частини почали звинувачувати розробників в подібному спрощення, але до них ніхто не збирався прислухатися, так як вдалося залучити нову аудиторію. Та й стає все це помітно тільки на другому десятку проходження, коли починаєш звикати до смертей від регулярних пасток в кожній з локацій. Западають поверхні, дірки, прірви за дверима, вбивчі пастки – все це не здасться такою вже простою, хоч професіонали по першій частині це легко зможуть оминути.

Баланс і географія

Після виходу в 2014 році навколо проекту утворилася цікава ситуація. Багато фанатів холодно сприйняли зміни, а новачки дивувалися, як пройти в "Даркс Соулс 2" хоча б якусь локацію. Це пояснюється тим, що розробники на кожне спрощення підготували складність або хоча б пояснення свого рішення. Наприклад, способів вилікувати персонажа стало більше, але кожна смерть несе за собою зменшення кількості загального здоров'я на п'ять відсотків. Якщо враховувати необхідність часто вмирати, то поява другого способу відновлення легко виправдати. Смужку здоров'я можна відновити, але ресурси обмежені.

Можливість безкоштовно переміщуватися пояснюється тим, що прокачуватися можна тільки у стартовій локації. Чому так зробили розробники, ніхто не пояснює, але факт залишається фактом. А ось з географією справи йдуть трохи інакше. Шляху проходження рівнів дійсно спростили для нової аудиторії. Тепер знайти потрібну дорогу завжди можна з перших хвилин, а зіткнутися з ворогом вище в плані прокачування можна лише при детальному дослідженні місцевості. Кожен окремий світ тепер має свій центр у вигляді невеликого села чи поселення зруйнованої фортеці. Тут гравці можуть купити необхідні предмети, скористатися послугами коваля або просто поговорити з персонажами. Діалоги у другій частині несуть набагато більше корисної інформації, ніж це було в оригінальній грі.
"Дарк Соулс 2": огляд, характеристики, вимоги

Антураж і стилістика

Явним плюсом всієї серії являє зовнішнє оформлення. Тут кожна, навіть найдрібніша частинка віддає духом готики, втрати надії і непроглядного мороку. Атмосфера чудово затягує в себе, після чого з'являється відчуття безвиході. Вид локацій наводить на думку, що врятуватися тут буде зовсім не просто. За цим слідує десяток смертей від рук сильних ворогів або боса, якими славиться серія. Відчуття далі тільки посилюється, і навіть про головну мету забуваєш. Всі думки починають активно шукати рішення більш дрібної завдання за типом проходження відрізка локації.
Якщо придивитися, то можна знайти тут полігони, погані текстури та інше, але робити цього не рекомендується. Похмурий зовнішній вигляд напівзруйнованих фортець, підземель, вуличок міст хочеться запам'ятати надовго. Після важкого боса є сенс озирнутися по сторонах і запам'ятати момент тріумфу. Такий антураж може здатися тисне, але він неймовірно сильно підкреслює відчуття перемоги. Навіть предмети в «Дарк Соулс 2» підходять стилістикою під оточення. Радує також вид ворогів, а особливо босів. Розробники підтягнули сильно графіком з часів першої частини, і велетенські противники дійсно вселяють страх. При перших декількох спроби виникне бажання спостерігати за їх рухами і діями. Таке рідко зустрічається в іграх будь-якого жанру.
"Дарк Соулс 2": огляд, характеристики, вимоги

Інші елементи ігрового процесу

Гра «Дарк Соулс 2» створювалася вже трохи під одним кутом, ніж перша частина, але основа залишилася на місці. У користувача під управлінням персонаж, якого можна прокачувати шляхом поліпшення характеристик за рівень. Величезний вплив має правильний підбір броні, зброї і використання предметів. Наприклад, користувач може вивчити заклинання «Дарк Соулс 2». Для цього доведеться відправитися в Мельфийскую академію, де можна вивчити величезний арсенал чарівництва. Вони можуть бути атакуючого порядку або підсилюючого. Навіть типовому воїну буде корисно накласти додаткові параметри захисту або атаки на предмет. Важливо пам'ятати, що ресурси в грі строго обмежені. Перед використанням будь-якого матеріалу слід двічі подумати. Черговим нововведенням є можливість повної зачистки локації. Якщо пройтися по ній один раз, але в кінці померти, то число ворогів зменшиться вдвічі. Після п'яти або семи спроб рівень стане повністю безпечним. З одного боку, це трохи спрощує ігровий процес. З іншого - нівелюється можливість накопичення ресурсів шляхами регулярних зачисток. Для одних гравців це буде плюсом, інші порахують мінусом, а треті навіть не звернуть уваги. Такий розклад справ присутній у кожному зміні другої частини, яка отримала менше популярності, ніж перша «Дарк Соулс».
"Дарк Соулс 2": огляд, характеристики, вимоги

Битви в кооперативі

Навіть якщо усі вищезгадані зміни не сподобалися користувачеві, то від мережевого коду він залишиться в захваті. Розробників зі студії From Software слід похвалити за реалізацію чудової ідеї кооперативного проходження. Гравець по ходу всього пригоди буде бачити сліди того, що в цьому світі він не самотній. Біля боса може виявитися труп іншого «проклятого», на стінах людська кров, в кутку десь іржавіють обладунки. Це не означає, що «Дарк Соулс 2» ММОРПГ, адже тут у кожного користувача власний світ. Подібні знаки є нагадуванням, що будь-яка людина може закликати в свій світ підмогу у вигляді інших лицарів. Цікаво те, що боси тепер поодинці майже не знищуються. Проект стимулює навіть таким методом соціально взаємодіяти з іншими користувачами. З іншого боку, з компанією будь-велетень буде повалений після декількох спроб, а для дослідної групи вистачить і одного-двох заходів. Не менш цікаво виглядає ідея з підказками. Люди залишають у своїх світах написи на стінах, які видно іншим гравцям. Це можуть бути попередження про небезпеку, нагадування про секретних дверях поблизу тощо. Сильно таке не рятує, адже всюди необхідна практика. Сам факт наявності цієї інформації радує, трохи розбавляють антураж самотньої боротьби за власне спасіння від прокляття.

Важлива інформація

Багато гравців після невдалих спроб проходження захочуть використовувати коди на «Дарк Соулс 2», скачувати трейнери і спростити ігровий процес. Робити подібне вкрай не рекомендується, адже це зведе нанівець всі досягнення. Почуття перемоги після проходження навіть першого рівня вже не буде розривати від радості. Саме тому коди краще відразу відкинути, адже тут немає прекрасної історії, яку хочеться дізнатися без мук в ігровому процесі. А ось застосовувати моди в «Дарк Соулс 2» можна і навіть потрібно для поліпшення графіки, а також зовнішнього вигляду зброї з бронею. Більшість модифікацій спрямоване на поліпшення текстур, перефарбовування, але нічого не змінюють в ігровому процесі. Винятком можна вважати лише файли, які відкривають доступ до виду від першої особи або змінюють розташування камери.
"Дарк Соулс 2": огляд, характеристики, вимоги

Системні вимоги

У «Дарк Соулс 2» вимоги до системи на момент 2018 року не виглядає вражаюче. Для запуску на мінімальній графіку знадобиться процесор Intel Core 2 Duo E8500 з тактовою частотою 317 ГГц і відеокарта GeForce 9600GT. Оперативної пам'яті потрібно 2 гігабайти, а також операційна система Windows Vista з пакетом оновлень SP2. Якщо є бажання комфортно провести час у цьому проекті, то процесор повинен бути не гірше моделі Intel CoreTM i32100 з такою ж тактовою частотою, як і в першому випадку. Відеокарта потрібна GeForce GTX 750 і чотири гігабайти оперативної пам'яті. Слід зазначити, що в якості альтернативи підійдуть комплектуючі деталі від компанії AMD.

Підсумки

При порівнянні необхідних для гри в «Дарк Соулс 2» характеристик зі своєю системою можуть виникнути невідповідності. Якщо таке сталося, то користувачеві слід обов'язково провести апгрейд і долучитися до пригод. За всіма вищевказаними параметрами могло здатися, що друга частина здала позиції. Насправді вона просто стала трохи іншою. Тепер гравцеві не доведеться сидіти двадцять годин в спробах пройти одну локацію. Проект потребує вдумливих дій, обережності та уважності, але прощає деякі помилки. З-за цього нової аудиторії буде легше звикнути до правил суворого світу. Він не втратив своєї привабливості, а лише додав у цьому напрямку. При цьому почуття захвату від чергової перемоги залишилося на колишньому рівні. Розробники виконали величезну роботу, не поламали старих ідеальних механік, додали багато нового, а головне - подарували незабутнє відчуття складного пригоди. Гру рекомендується пройти хоча б два рази. Вперше в кооперативі, а потім поодинці для максимального занурення в атмосферу. Високу оцінку доповнення «Дарк Соулс 2» заслуговують хоча б тому, що проект затягує на довгі години. За нинішніми мірками величезної конкуренції і великого числа ААА-проектів - це вже гідно вищої похвали.

Популярі новини
Загрузка...