The Cursed Crusade: огляд рецензія на гру, системні вимоги, проходження і збереження

195 0 Новини високих технологій

У ігор в жанрі пригодницького бойовика величезна фанатська база. Геймери по всьому світу готові днями і ночами проходити подібні квести. Але, на жаль, у гонитві за успішністю в тому чи іншому жанрі розробники забувають про якість сюжету, графіки і геймплея. Така історія і трапилася з грою Cursed Crusade.

Опис

«Проклятий хрестовий похід» - проект компанії Kylotonn. Французи співпрацювали в парі з видавцями у багатьох регіонах. В Європі ним стала компанія DTP Entertainment AG, в Японії - Ubisoft, в Америці - Atlus, а в Росії - 1С-СофтКлаб/Snowball Studios. Незважаючи на те, що над проектом працювало величезна кількість людей, він не виправдав очікувань і виявився повним розчаруванням. Гра була випущена в 2011 році для стаціонарних ПК, PS3 і Xbox 360.
The Cursed Crusade: огляд рецензія на гру, системні вимоги, проходження і збереження

Основна історія

Огляд The Cursed Crusade варто почати з сюжетної лінії. Гра переносить нас до подій третього хрестового походу. У ньому були повалені християни. Території, на яких відбувалися кровопролитні битви, ще не відновилися після пожеж і битв. Але готується новий похід, який наповнений надією і бажанням взяти своє.


Випробувати долю збираються два воїна, які давно отримали Прокляття Храмовників. Тамплієр Денза і найманець Естебан хочуть випробувати долю і звільнитися від важкої ноші і проклятої душі. Головним героям доведеться пройти багато чого. Геймер буде управляти ними протягом 5 глав, в яких в цілому налічується 38 місій. Денза і Естебан будуть спостерігати за лицарським турніром, штурмувати замок Бірон, брати участь в облозі Зари. Вирушать завойовувати Константинополь і зайдуть в гості до хрестоносцям з Крак-де-Шевальє.
The Cursed Crusade: огляд рецензія на гру, системні вимоги, проходження і збереження

Системні вимоги

У 2011 році з'явилася гра The Cursed Crusade. Огляд системних вимог зараз мало кого здивує, особливо завзятих гравців. Для гри необхідна миша, клавіатура, передвстановлена операційна система Windows XP, Vista або 7. Гра займе 83 Гб вільного місця на вінчестері.


Мінімальні вимоги:
 • центральний процесор Intel Core 2 Duo або AMD Athlon 64 X2 з частотою від 2 ГГц;
 • оперативна пам'ять 2 Гб;
 • відеокарта nVidia GeForce 8600 або ATI Radeon HD 2600.
 • Рекомендовані вимоги:
 • центральний процесор Intel Core 2 Duo або AMD Athlon 64 X2 з частотою від 26 Ггц;
 • від 3 Гб оперативної пам'яті;
 • відеокарта nVidia GeForce 9800 або ATI Radeon HD 4850.
  The Cursed Crusade: огляд рецензія на гру, системні вимоги, проходження і збереження
 • Геймплей

  Одне з найбільш слабких місць проекту - геймплей The Cursed Crusade. Огляд його зводиться до пари простих дій. Гравцеві треба «пробити» собі шлях через ворогів, штовхати різні речі і відшукувати секрети. Це не гра, у якій є вільний світ і можна робити все, що заманеться. Тут все відбувається набагато простіше. Непогано розробники продумали систему фехтування. І якщо на початку гри здається, що пройти через натовп ворогів дуже просто, то з часом моби починають ухилятися і контратакувати. Через пару годин проходження гравець почне помічати, що збільшується кількість ворогів і складність битви з ними. Звідси потрібно підбирати знову стиль бою і звикати до управління.
  Ігровий процес дозволяє використовувати не тільки мечі, булави або сокири, можна взяти в руки арбалет або цибулю. Причому деякі завдання вимагають такого бою в обов'язковому порядку. Дальній бій помітно урізноманітнює геймплей і дозволить відволіктися від ближніх боїв. Геймплей передбачає і прокачування головного персонажа. Проходячи рівень, гравець отримує додаткові очки досвіду, які можна витрачати на поліпшення персонажа. Так є можливість підвищити його бойові показники або відкрити нові здібності. Оскільки на шляху героя будуть зустрічатися не тільки звичні солдати, але і деякі магічні істоти, відповідні навички доведеться прокачувати, щоб справлятися з нежиттю.
  The Cursed Crusade: огляд рецензія на гру, системні вимоги, проходження і збереження

  Головне завдання - бійки

  Якщо мигцем поглянути на огляд The Cursed Crusade, стає зрозуміло, що саме битви є головною розвагою для геймера. Тому важливо знати все і розуміти принципи бою. Приміром, якщо застосовувати одне зброю або поєднувати його з іншим, то можна отримати абсолютно різні комбінації бою. Таким чином, потрібно уважно вивчити їх, щоб продумувати тактику боїв. Також важливо пам'ятати про націлених ушкодженнях. Шкоди розподілений на різні ділянки тіла. Під час спарингів варто пам'ятати, що одночасний удар двох клинків зазвичай ставить двох героїв в рівні позиції. У цьому випадку важливо швидко відштовхнути ворога, щоб завдати йому удару у відповідь. Але потрібно пам'ятати, що і суперник може проробити те ж саме. Особливість геймплея в The Cursed Crusade в тому, що просто клікати по ворогам не вийде. Особливо якщо проти вас персонаж набагато сильніше або їх кілька. Потрібно буде здійснювати кругові удари, правильно крокувати і ухилятися. Важливо не забувати про парирування і продумувати кожен рух.

  Проходження

  Як вже згадувалося раніше, проходження The Cursed Crusade складається з п'яти глав. У кожній з них є ще по 5-7 завдань. Після прологу геймер дізнається про Жана де Бейль. Вже у першій главі той оповідає нам про свого сина, який також вирішив стати тамплієром. У першій главі потрібно битися з розбійниками, а після втекти від Женця душ у церкву. Далі гра переносить нас до замку Бірон. Тут гравець знайомиться з Эстебаном. Обидва воїна беруть участь в осадженні замку. У цьому завданні потрібно буде битися з усіма, хто зустрінеться на шляху. Після цих подій герої продовжують мандрівку і потрапляють на лицарський турнір, де можна буде відточити бойові навички. Це допоможе у наступній місії впоратися з розбійниками Боніфація і після позбутися від колишнього командира Бодуена.
  The Cursed Crusade: огляд рецензія на гру, системні вимоги, проходження і збереження

  Просування по сюжету

  У другій главі потрібно брати участь у штурмі міста Зара. У першій місії доведеться вбивати багато ігрових персонажів. Після цього потрібно буде провести висадку в порту. Тут доведеться ухилятися від стріл, знести барикади. В Зорі необхідно знайти головні ворота міста і відкрити їх. В кінці другої глави гравця чекає падіння Зари і дуже цікава інформація про батька головного героя. У новій главі доведеться пробратися на територію фортеці Константинополя. Потім потрібно буде впоратися з Боніфацієм і Бодуеном, які вже чекають біля Золотих воріт. Приготуйтеся до того, що незабаром відбудеться довга і запекла битва. В ній потрібно буде показати всі бойові навички, які герой тренував в бою.

  Денза і Естебан повинні брати участь у штурмі Константинополя. При цьому вирішити питання з лиходієм Мурзуфлом. Коли справи в Константинополі закінчаться, герої знову опиняться на новій локації. Спочатку шукаємо принцесу і третю реліквію. Після видасться випадок побитися з Бодуеном і, нарешті, покінчити з ним. Після кількох дрібних завдань потрібно буде зустрітися з трьома велетенськими демонами. Кінець четвертої глави сумний: не все склалося так, як хотілося герою. Деякі персонажі виявилися мертві, а ті, хто повинен був померти, втекли. Але у головного героя є справи важливіші.

  Фінал

  Проходження гри The Cursed Crusade у п'ятій главі приводить нас в замок Крак де Шевальє. Саме тут знаходиться батько Денза, який опинився за сюжетом зберігачем реліквії Господа. Головне завдання - закрити ворота пекла.
  The Cursed Crusade: огляд рецензія на гру, системні вимоги, проходження і збереження

  Рецензія

  Гра виявилася не найкращою. Про це говорять і рецензії провідних геймерських видань, і самі гравці, яким видався випадок пограти в The Cursed Crusade. Що ж пішло не так? «Ігроманія» категорично заявила, що нічого, крім нудних бійок, в грі немає. І з цим і справді складно сперечатися. Локації тісні, а так звані боси насправді просто збільшені лицарі. Непоганою ідеєю, на думку багатьох гравців, виявилося наявність потойбічного світу з його демонами і прокльонами. Але її реалізація виявилася хаотичною.
  А ось для деяких геймерів слабким місцем виявилася технічна складова проекту. Та й відгуки про The Cursed Crusade це підтверджують. Незважаючи на деякі недоліки, все ж автори продумали багато моменти: кооперативний режим, складне фехтування, різні варіанти ударів і використання магії. Сценарій теж виявився непоганим: історія про батька і сина, прокляття і потойбічний світ і справді захоплює. Але в певний момент все рушиться із-за незручного управління, «сірих» рівнів і дивних головоломок. Як показує практика, краще всього проходити The Cursed Crusade разом з другом.

  Збереження і чіти

  Для тих, хто зовсім обледащів чи не зміг перейнятися атмосферою з-за складних битв, є чіти для The Cursed Crusade. Наприклад, можна встановити збереження, які мають повний розвиток персонажа, але разом з тим зберігають і основний сюжет. Можна також завантажити файли з чітами, які спростять проходження. Одним кліком можна забезпечити безсмертя героя, зменшити силу прокляття і т. д.
  The Cursed Crusade: огляд рецензія на гру, системні вимоги, проходження і збереження

  Відгуки

  Гра The Cursed Crusade не виправдала очікування. Вона виявилася погано реалізованої технічно. Незважаючи на деякі дійсно гарні ідеї, гравцям було складно знайти щось, що зацікавило б їх і втягнуло в гру. І хоча деякі дотепер говорять про те, що проблеми з графікою пов'язані з тим, що проект з'явився в 2011 році, навіть на той час картинка вийшла жалюгідною: анімація кострубата, тіні непрорисованные. Є навіть провали в текстурах. Багато геймери, які зробили цю гру з нетерпінням чекали другої частини. І чекали її неспроста, адже кінцівка виявилася інтригуючою і багатообіцяючою. Але ось через 7 років ніякої інформації про продовження немає, а значить, про гру багато хто просто забули.

  Популярі новини
  Загрузка...