Не завершується процес в «Диспетчері завдань»: що робити?

191 0 Новини високих технологій

Нечасто, звичайно, але іноді можна зустріти ситуацію, коли після закриття програми в «Диспетчері завдань» не завершується процес, що відповідає за її функціонування, або продовжують працювати якісь додаткові (супутні) служби додатки. При цьому система в додаток до всього може повідомляти, що користувачеві для завершення певного процесу не вистачає прав (відмовлено в доступі). Чому так відбувається і як зупинити роботу непотрібних або зависаючих програм, читайте у нижче поданому матеріалі.

Не завершується процес в «Диспетчері завдань» (відмовлено в доступі). Чому?

Щоб зрозуміти, яке саме рішення щодо усунення виниклої проблеми використовувати в кожному конкретному випадку, для початку слід з'ясувати причини, внаслідок яких вони виникають. Чому ж в «Диспетчері завдань» не завершується процес з вказівкою на відсутність прав доступу?


Не завершується процес в «Диспетчері завдань»: що робити?
Дійсно, іноді це може бути пов'язано з тим, що користувач увійшов в систему не під реєстрацією адміністратора і намагається завершити критично важливу системну службу або процес, запущений іншим користувачем. Однак неможливість зупинки роботи якоїсь програми в основному пов'язана навіть не з системними процесами, а з програмами, які могли встановитися на комп'ютер користувача мимовільно (віруси, рекламні аплети і т. д.). Зазвичай саме вони можуть блокувати завершення роботи. Але боротися з такими проявами поведінки і системних і користувальницьких програм або служб можна досить просто.

Перезавантаження системи

Якщо не завершується процес в «Диспетчері завдань», що робити в першу чергу? Як правило, рядові користувачі надходять досить просто. Якщо з якихось причин в «Диспетчері завдань Windows 10 не завершується процес, вони просто перезавантажують систему. Зрозуміло, що повний рестарт і призводить до зупинки всіх служб. Але що якщо після перезавантаження процес активується знову? А адже деякі процеси, що запускаються разом з системою, можна відстежити навіть у стандартному розділі автозавантаження.


Втім, якщо користувач увійшов в систему не під адміністраторській, а під власною обліковим записом, як вже зрозуміло, потрібно просто змінити користувача.
Не завершується процес в «Диспетчері завдань»: що робити?
Якщо не хочете постійно перестрибувати з одного запису на іншу, адміністраторську «учетку» можна і зовсім відключити, прописавши в командному рядку команду «net user Адміністратор active:no» (без лапок). Після цього всі програми будуть стартувати тільки з правами адміністратора (для деяких додатків не будуть видаватися навіть попередження служби безпеки контролю облікових записів UAC, які багатьох користувачів невимовно дратують).

Завершення активних процесів через командний рядок

Але наведені вище дії позитивний ефект можуть дати не завжди. Що ж робити, якщо в «Диспетчері завдань» не завершується процес, який, скажімо, перевантажує центральний процесор або використовує оперативну пам'ять дуже старанно? У такій ситуації оптимальним інструментом з тих, що є у Windows-системах, стане командна консоль (cmd).
Не завершується процес в «Диспетчері завдань»: що робити?
Її необхідно запустити від імені адміна (якщо обліковий запис а комп'ютера користувача не відключена), а потім скористатися командою taskkill (всю інформацію про додаткові атрибути можна переглянути за допомогою введення рядка «taskkill /?». З усього списку нас найбільше цікавлять атрибути «/F/IM», які дописуються після основної команди. Як це виглядає? Припустимо, у нас в «Диспетчері завдань» не завершується процес «Гугл Хром». Команда примусової зупинки програми буде виглядати так: «taskkill /F /IM Chrome.exe» (знову ж таки, без лапок). Як вже зрозуміло, таке рішення прийнятне для виконуваних файлів програм. Якщо скористатися додатковим ключем «/T», при введенні основної команди завершення роботи обраного додатка автоматично будуть завершені і всі дочірні процеси.

Зупинка процесів із зазначенням ідентифікаторів

Якщо таким способом в «Диспетчері завдань» не завершується процес, який був обраний користувачем, наприклад, при неправильному введенні імені виконуваного файлу проблемної програми або служби, зупинку процесу можна зробити з зазначенням ідентифікатора.
Не завершується процес в «Диспетчері завдань»: що робити?
Його можна переглянути у самому «Диспетчері завдань», додатково активувавши відображення стовпця з ІД процесу. Основна ж команда в цьому випадку прийме такий вигляд: «taskkill /F PID 0000», де 0000 – визначений в «Диспетчері завдань» ідентифікатор процесу.

Порада від Microsoft

В принципі, проблему, пов'язану з тим, що в «Диспетчері завдань» не завершується процес якоїсь програми, можна вирішити, дотримуючись порад фахівців Microsoft, які опубліковані на сторінці підтримки. Суть полягає в тому, щоб завантажити з сайту спеціальний архів, що містить набір інструментів PSTools, потім розпакувати його на жорсткий диск і перемістити файл PsExec.exe або об'єкт PsExec64.exe в залежності від архітектури системи, в корінь системного розділу диска «С»), а потім через командну консоль виконати команду «c:psexec -i -d -s taskmgr.exe» (без лапок). Після цього в «Диспетчері завдань» треба буде виконати всі необхідні дії, пов'язані з зупинкою певних процесів, потім закрити «Диспетчер» і видалити вихідний файл PsExec з системного розділу. Примітка: використовувати цей метод навіть на сайті корпорації рекомендується тільки на свій страх і ризик.

Використання утиліти Process Explorer

Куди простіше скористатися невеликим додатком Process Explorer, яке є альтернативою «Диспетчера завдань», але з розширеними можливостями. Перевага цієї програми полягає в тому, що встановлювати її на жорсткий диск не потрібно, оскільки додаток спочатку є портативним і запускається з одного виконуваного файлу. Після старту програми в ній досить вибрати потрібний незавершаемый процес або навіть ціле дерево процесів з дочірніми апплетами, вибравши з меню ПКМ команди Kill Process або Kill Process Tree.

Не завершується процес в «Диспетчері завдань»: що робити?
Крім «вбивання» непотрібних процесів і завдань ця утиліта надає ще й додаткову інформацію. Так, наприклад, якщо це потрібно, можна зовсім просто дізнатися, який саме програмою запущений той чи інший процес.

Розблокування доступу до файлів процесу

Нарешті, якщо завершення певних процесів неможливо зробити тільки через блокування доступу до відповідальному за нього файлу, дуже може бути, виправити ситуацію можна за рахунок використання утиліти Unlocker.
Не завершується процес в «Диспетчері завдань»: що робити?
Спочатку, як уже зрозуміло, відновлюється доступ до вихідного файла (дізнатися його можна безпосередньо в «Диспетчері завдань», вибравши з меню ПКМ перегляд розташування файлу), а потім процес завершується звичайним способом.

Проблеми вірусного впливу

Віруси, на жаль, обмежувати доступ до зупинки процесів і служб теж можуть. І далеко не завжди це пов'язано безпосередньо з самими вірусними апплетами. Якщо така ситуація спостерігається, для початку рекомендується перевірити систему будь-яким портативним антивірусом, а при неможливості нейтралізації загроз звернутися до програми Kaspersky Rescue Disk, за допомогою якої можна завантажитися ще до старту системи зі знімного носія, а потім виконати глибоке сканування, яке включає в себе навіть оперативну пам'ять.

Короткий підсумок

Ось, власне, і все, що стосується примусового завершення процесів в «Диспетчері завдань». Що стосується найкращого інструменту, найпростішим виглядає альтернативний менеджер Process Explorer. Якщо ж під рукою такої програми немає, підійде і командний рядок. Єдина умова для виконання всіх вищеописаних команд – старт самої консолі з правами адміністратора.

Популярі новини
Загрузка...