Папка не видаляється з флешки: що робити?

22 0 Новини високих технологій

Напевно, не потрібно говорити, що багато хто з нас стикалися з ситуацією, коли при роботі зі змінними накопичувачами інформації вибрана папка з флешки не видаляється. Що робити в цьому випадку? Непідготовлені користувачі як не намагаються, нічого не виходить, внаслідок чого вони і схиляються до прийняття рішення щодо форматування носія. Так, дійсно, це самий радикальний спосіб видалення всього вмісту флешки. Однак у деяких випадках, коли потрібно видалити не всі, а тільки якісь вибрані каталоги, а також при наявності встановленої захисту пристрою від проведення яких би то не було дій, такий метод виявляється незастосовним. Втім, давайте розглянемо, що можна зробити і як вийти із ситуації.


Чому папка з флешки не видаляється (пише: «Диск захищений від запису» або «Папка порожня» і т. д.)

Для початку варто звернути увагу на з'ясування причин такого явища.
Папка не видаляється з флешки: що робити?
І першою справою необхідно подивитися на зміст повідомлення, яке видається при спробі видалення вибраного каталогу:
 • Якщо тека з флешки не видаляється, а в повідомленні згадується захист від запису, це свідчить про те, що на пристрої увімкнено захист (механічна, криптографічний тощо).
 • Іноді зустрічаються повідомлення про те, що у вибраній директорії є якісь файли, але вони захищені від видалення.
 • Іноді вкладені об'єкти можуть бути зайняті якимись процесами, в даний момент протікають в системі. Досить поширеною причиною такого явища можна назвати і деякі категорії вірусів, що блокують доступ до самим каталогами, і до їх вмісту. В цьому випадку також видається повідомлення про те, що папка порожня, папка з флешки не видаляється, і зробити якісь дії з вкладеними файлами неможливо.
 • Так які ж дії можна зробити для виконання необхідних операцій з видалення директорій зі знімних носіїв або їх вмісту (частково або повністю)? Можна запропонувати кілька рішень, які далі будуть розглянуті максимально докладно і стосовно до найпоширенішим ситуацій, які не включають проблеми, пов'язані з пошкодженнями самих знімних накопичувачів.


  Папка з флешки не видаляється: що робити з захистом?

  Отже, для початку кілька слів про захист. Насамперед зверніть увагу на наявність спеціального перемикача на самій флешці. Він може перебувати під кришечкою або прямо на корпусі. Найчастіше поруч з ним присутній позначення на зразок Write-protect або Lock. Просто переставте повзунок у вимкнене положення і спробуйте виконати видалення потрібного каталогу заново. Однак буває і так, що і після цього папки на флешці не видаляється. Що робити в такій ситуації? Тут доведеться перевірити атрибути самого неудаляемого каталогу або вкладених файлів.
  Папка не видаляється з флешки: що робити?
  Через меню ПКМ на вибраному об'єкті перейдіть до властивостей і перевірте, щоб на пункті установки атрибута «Тільки читання», був встановлений прапорець. Якщо він є, зніміть його, а потім повторіть видалення. Але захист може встановлюватися не тільки в такому вигляді. Іноді вона активується в налаштуваннях операційної системи. На цьому зупинимося окремо, а поки продовжимо розгляд найбільш простих рішень.

  Найпростіші дії з не видаляються каталогами

  Далі знову припускаємо, що якась папка з флешки не видаляється. Як видалити обрану директорію?
  Папка не видаляється з флешки: що робити?
  Тут можна скористатися одним з класичних методів, який полягає в тому, щоб вибраний каталог спочатку перейменувати (якщо це можливо) або перемістити в інше місце на диску за допомогою вирізування, після чого спробувати провести видалення. В деяких випадках можна поступити ще простіше, спочатку видаливши з папки всі її вміст, а потім і її саму. Якщо з якихось причин це не спрацює, то, принаймні, можна буде визначити неудаляемый файл, а потім зайнятися вже його розблокуванням.

  Зняття захисту з флешки через групові політики

  Тепер більш докладно зупинимося на параметрах захисту встановлюється безпосередньо в налаштуваннях операційних систем Windows. Для цього передбачено два розділу: групові політики і системний реєстр. За великим рахунком, вони в деяких налаштуваннях дублюють один одного, але пріоритет параметрів реєстру вище. Для початку, якщо тека з флешки не видаляється, розглянемо дії в редакторі групових політик. Викликається він через консоль «Виконати» командою gpedit.msc.
  Папка не видаляється з флешки: що робити?
  В його параметрах необхідно відшукати розділ доступу до знімних запам'ятовуючим пристроям, увійти в опції параметра заборони запису на знімні диски і відключити його, після чого зберегти зміни.

  Деактивація захисту знімного носія через реєстр

  Для випадків, коли якась папка з флешки не видаляється через блокування доступу до самого пристрою, більш доцільно використовувати системний реєстру (regedit).
  Папка не видаляється з флешки: що робити?
  У редакторі через гілку HKLM і розділи SYSTEM CurrentControlSet Control і необхідно перейти до каталогу StorageDevicePolicies. Праворуч буде показано ключ з ім'ям WriteProtect, для якого слід виставити значення «0». Якщо потрібний розділ відсутній, його треба створити, а потім створити параметр DWORD в самому розділі, а після цього присвоїти йому вище зазначені ім'я і значення.

  Установка необхідних прав доступу та дозволів до каталогів

  Нарешті, давайте подивимося на ситуацію, коли папка з флешки не видаляється через відсутність до неї прав доступу або якихось особливих дозволів. Для установки всіх необхідних прав потрібно увійти в властивості неудаляемого каталогу і на вкладці налаштування загального доступу встановити повний набір прав для всіх користувачів і груп.
  Папка не видаляється з флешки: що робити?
  Примітка: вкладка безпеки в розділі властивостей, передбачена для каталогів, що зберігаються на жорсткому диску або в логічному розділі, може бути відсутнім.

  Видалення вмісту з допомогою утиліти Unlocker

  Чому папка з флешки не видаляється, і що можна зробити для виправлення ситуації, в загальних рисах трохи зрозуміло. Наостанок кілька слів про використання універсальної утиліти Unlocker. З її допомогою можна відновити доступ до файлів і позбутися від них окремо, або застосувати аналогічні заходи до всього каталогу.

  Папка не видаляється з флешки: що робити?
  Вибираєте потрібну директорію і через меню ПКМ переходьте до пункту програми Unlocker. Зі списку дій виставляєте видалення і підтверджуєте операцію.

  Використання засобів командного рядка

  Нарешті, будь-яку папку з флешки можна видалити через командний рядок. В цьому випадку спочатку потрібно дізнатися літеру диска, використовуючи команди diskpart і list disk, потім перейти до знімного пристрою через команду cd , а потім провести видалення каталогу допомогою виконання команд «rmdir Ім'я каталогу» або «RD .Літера диска:ПутьИмя каталогу».

  Що робити з вірусами?

  На закінчення залишається розглянути лише питання комп'ютерної безпеки, що стосуються блокування вірусами доступу до інформації, що зберігається на знімних пристроях, або до самих флешкам. У найпростішому випадку рекомендується провести перевірку за допомогою портативних сканерів начебто KVRT або Dr. Web CureIt!, а в разі неможливості нейтралізації загроз з їх допомогою, скористатися дисковими утилітам з загальним назвою Rescue Disk, які дозволяють завантажити власну середу ще до старту операційної системи і провести глибоку перевірку всього, що тільки є, включаючи і знімні накопичувачі, і оперативну пам'ять. Дуже часто на флешках можна зустріти і файли autorun.inf, які можуть бути або зараженими об'єктами, або компонентами вірусних програм. Видалити їх не складе труднощів навіть у ручному режимі через командний рядок з використанням команди «del Ім'я файлу (в нашому випадку del autorun.inf) після входу в корінь носія.

  Кілька слів наостанок

  Вище були розглянуті лише найбільш часто зустрічаються ситуації та методи їх виправлення. Насправді їх може бути набагато більше. Однак, якщо жоден з вище запропонованих методів не спрацює, носій доведеться форматувати. Для початку достатньо буде виконати очищення змісту диска (швидке форматування). Якщо і це ефекту не матиме, доведеться зайнятися повним форматуванням, для проведення якого найкраще підходить утиліта HDD Low Level Format Tool (а не засоби операційної системи, які можуть спрацювати далеко не завжди).