Папка не видаляється з флешки: що робити?

977 0 Новини високих технологій

Напевно, не потрібно говорити, що багато хто з нас стикалися з ситуацією, коли при роботі зі змінними накопичувачами інформації вибрана папка з флешки не видаляється. Що робити в цьому випадку? Непідготовлені користувачі як не намагаються, нічого не виходить, внаслідок чого вони і схиляються до прийняття рішення щодо форматування носія. Так, дійсно, це самий радикальний спосіб видалення всього вмісту флешки. Однак у деяких випадках, коли потрібно видалити не всі, а тільки якісь вибрані каталоги, а також при наявності встановленої захисту пристрою від проведення яких би то не було дій, такий метод виявляється незастосовним. Втім, давайте розглянемо, що можна зробити і як вийти із ситуації.


Чому папка з флешки не видаляється (пише: «Диск захищений від запису» або «Папка порожня» і т. д.)

Для початку варто звернути увагу на з'ясування причин такого явища.
Папка не видаляється з флешки: що робити?
І першою справою необхідно подивитися на зміст повідомлення, яке видається при спробі видалення вибраного каталогу:
 • Якщо тека з флешки не видаляється, а в повідомленні згадується захист від запису, це свідчить про те, що на пристрої увімкнено захист (механічна, криптографічний тощо).
 • Іноді зустрічаються повідомлення про те, що у вибраній директорії є якісь файли, але вони захищені від видалення.
 • Іноді вкладені об'єкти можуть бути зайняті якимись процесами, в даний момент протікають в системі. Досить поширеною причиною такого явища можна назвати і деякі категорії вірусів, що блокують доступ до самим каталогами, і до їх вмісту. В цьому випадку також видається повідомлення про те, що папка порожня, папка з флешки не видаляється, і зробити якісь дії з вкладеними файлами неможливо.
 • Так які ж дії можна зробити для виконання необхідних операцій з видалення директорій зі знімних носіїв або їх вмісту (частково або повністю)? Можна запропонувати кілька рішень, які далі будуть розглянуті максимально докладно і стосовно до найпоширенішим ситуацій, які не включають проблеми, пов'язані з пошкодженнями самих знімних накопичувачів.


  Папка з флешки не видаляється: що робити з захистом?

  Отже, для початку кілька слів про захист. Насамперед зверніть увагу на наявність спеціального перемикача на самій флешці. Він може перебувати під кришечкою або прямо на корпусі. Найчастіше поруч з ним присутній позначення на зразок Write-protect або Lock. Просто переставте повзунок у вимкнене положення і спробуйте виконати видалення потрібного каталогу заново. Однак буває і так, що і після цього папки на флешці не видаляється. Що робити в такій ситуації? Тут доведеться перевірити атрибути самого неудаляемого каталогу або вкладених файлів.
  Папка не видаляється з флешки: що робити?
  Через меню ПКМ на вибраному об'єкті перейдіть до властивостей і перевірте, щоб на пункті установки атрибута «Тільки читання», був встановлений прапорець. Якщо він є, зніміть його, а потім повторіть видалення. Але захист може встановлюватися не тільки в такому вигляді. Іноді вона активується в налаштуваннях операційної системи. На цьому зупинимося окремо, а поки продовжимо розгляд найбільш простих рішень.

  Найпростіші дії з не видаляються каталогами

  Далі знову припускаємо, що якась папка з флешки не видаляється. Як видалити обрану директорію?
  Папка не видаляється з флешки: що робити?
  Тут можна скористатися одним з класичних методів, який полягає в тому, щоб вибраний каталог спочатку перейменувати (якщо це можливо) або перемістити в інше місце на диску за допомогою вирізування, після чого спробувати провести видалення. В деяких випадках можна поступити ще простіше, спочатку видаливши з папки всі її вміст, а потім і її саму. Якщо з якихось причин це не спрацює, то, принаймні, можна буде визначити неудаляемый файл, а потім зайнятися вже його розблокуванням.

  Зняття захисту з флешки через групові політики

  Тепер більш докладно зупинимося на параметрах захисту встановлюється безпосередньо в налаштуваннях операційних систем Windows. Для цього передбачено два розділу: групові політики і системний реєстр. За великим рахунком, вони в деяких налаштуваннях дублюють один одного, але пріоритет параметрів реєстру вище. Для початку, якщо тека з флешки не видаляється, розглянемо дії в редакторі групових політик. Викликається він через консоль «Виконати» командою gpedit.msc.
  Папка не видаляється з флешки: що робити?
  В його параметрах необхідно відшукати розділ доступу до знімних запам'ятовуючим пристроям, увійти в опції параметра заборони запису на знімні диски і відключити його, після чого зберегти зміни.

  Деактивація захисту знімного носія через реєстр

  Для випадків, коли якась папка з флешки не видаляється через блокування доступу до самого пристрою, більш доцільно використовувати системний реєстру (regedit).
  Папка не видаляється з флешки: що робити?
  У редакторі через гілку HKLM і розділи SYSTEM CurrentControlSet Control і необхідно перейти до каталогу StorageDevicePolicies. Праворуч буде показано ключ з ім'ям WriteProtect, для якого слід виставити значення «0». Якщо потрібний розділ відсутній, його треба створити, а потім створити параметр DWORD в самому розділі, а після цього присвоїти йому вище зазначені ім'я і значення.

  Установка необхідних прав доступу та дозволів до каталогів

  Нарешті, давайте подивимося на ситуацію, коли папка з флешки не видаляється через відсутність до неї прав доступу або якихось особливих дозволів. Для установки всіх необхідних прав потрібно увійти в властивості неудаляемого каталогу і на вкладці налаштування загального доступу встановити повний набір прав для всіх користувачів і груп.
  Папка не видаляється з флешки: що робити?
  Примітка: вкладка безпеки в розділі властивостей, передбачена для каталогів, що зберігаються на жорсткому диску або в логічному розділі, може бути відсутнім.

  Видалення вмісту з допомогою утиліти Unlocker

  Чому папка з флешки не видаляється, і що можна зробити для виправлення ситуації, в загальних рисах трохи зрозуміло. Наостанок кілька слів про використання універсальної утиліти Unlocker. З її допомогою можна відновити доступ до файлів і позбутися від них окремо, або застосувати аналогічні заходи до всього каталогу.

  Папка не видаляється з флешки: що робити?
  Вибираєте потрібну директорію і через меню ПКМ переходьте до пункту програми Unlocker. Зі списку дій виставляєте видалення і підтверджуєте операцію.

  Використання засобів командного рядка

  Нарешті, будь-яку папку з флешки можна видалити через командний рядок. В цьому випадку спочатку потрібно дізнатися літеру диска, використовуючи команди diskpart і list disk, потім перейти до знімного пристрою через команду cd , а потім провести видалення каталогу допомогою виконання команд «rmdir Ім'я каталогу» або «RD .Літера диска:ПутьИмя каталогу».

  Що робити з вірусами?

  На закінчення залишається розглянути лише питання комп'ютерної безпеки, що стосуються блокування вірусами доступу до інформації, що зберігається на знімних пристроях, або до самих флешкам. У найпростішому випадку рекомендується провести перевірку за допомогою портативних сканерів начебто KVRT або Dr. Web CureIt!, а в разі неможливості нейтралізації загроз з їх допомогою, скористатися дисковими утилітам з загальним назвою Rescue Disk, які дозволяють завантажити власну середу ще до старту операційної системи і провести глибоку перевірку всього, що тільки є, включаючи і знімні накопичувачі, і оперативну пам'ять. Дуже часто на флешках можна зустріти і файли autorun.inf, які можуть бути або зараженими об'єктами, або компонентами вірусних програм. Видалити їх не складе труднощів навіть у ручному режимі через командний рядок з використанням команди «del Ім'я файлу (в нашому випадку del autorun.inf) після входу в корінь носія.

  Кілька слів наостанок

  Вище були розглянуті лише найбільш часто зустрічаються ситуації та методи їх виправлення. Насправді їх може бути набагато більше. Однак, якщо жоден з вище запропонованих методів не спрацює, носій доведеться форматувати. Для початку достатньо буде виконати очищення змісту диска (швидке форматування). Якщо і це ефекту не матиме, доведеться зайнятися повним форматуванням, для проведення якого найкраще підходить утиліта HDD Low Level Format Tool (а не засоби операційної системи, які можуть спрацювати далеко не завжди).

  Популярі новини
  Загрузка...