Види флешок: огляд, поради з вибору

319 0 Новини високих технологій

Виробники мініатюрних SD-накопичувачів і зовнішніх SSD-дисків переконували нас, що громіздкі, звичні види флешок кануть в лету. Але час проходить, а споживачі так і не поспішають відмовитися від «незручних» носіїв. Тим більше що швидкість і стабільність інтернет-з'єднання не дозволяє повністю перейти на хмарні сховища. Тому попит на всі види флешок є і, судячи з незалежної статистикою, падати не поспішає. А в деяких країнах, у тому числі і в Росії, подібні накопичувачі зло таким провісникам користуються завидною популярністю. Ми ж спробуємо розібратися в цьому питанні і позначимо найпопулярніші види флешок, їх особливості, а також доцільність придбання тієї чи іншої моделі. Почнемо зі сфер застосування, а продовжимо конкретними типами зовнішніх накопичувачів та іншими важливими параметрами.


Сфери застосування

Перед тим як перейти безпосередньо до видів флешок, для початку розберемося зі сферами застосування. Тобто, де логікою можна і потрібно використовувати даний вид накопичувачів. Подібне позиціонування дозволить у майбутньому визначитися з покупкою потрібно моделі.

Зберігання даних

Це перше, для чого призначений зовнішній накопичувач. Незважаючи на повсюдну інтернетизацію, далеко не у всіх районах нашої неосяжної батьківщини доступні бездротові технології та Всесвітня путіна, зокрема.
Види флешок: огляд, поради з вибору
Потенційні власники флешок – це співробітники невеликих офісів на околиці і користувачі персональних комп'ютерів де-небудь у глибинці. Крім того, працівники державних структур воліють для перенесення даних саме невеликі фізичні накопичувачі, а не чергове хмарне сховище, тому що цей вид перекидання інформації іноді набагато безпечніше і надійніше. Так і флешки-ключі дуже часто використовуються для авторизації у великих платіжних системах.


Сюди ж можна віднести резервне копіювання даних. Якщо останніх накопичилося досить багато, але набагато практичніше не платити солідні гроші за використані обсяги хмарних сховищах, а використовувати які-небудь ємні види USB-флешок.

Побутова техніка

Ринок побутової техніки нехай і не набагато, але все ж тримається позаду сучасних десктопних комп'ютерів. Підтримка бездротових технологій у плеєрах, програвачах і телевізорах ще не прийняла масовий характер. Тому тут легко виручить флешка з мікро-USB або звичайним USB-інтерфейсом. До того ж не варто скидати з рахунків і грошову цінність бездротових технологій. На ту ж різницю, наприклад, телевізора з модулем вай-фай і без оного, можна запас закупитися недешевими оригінальними флешками. Також варто зауважити, що багато роутери оснащені USB-портами і можуть працювати із зовнішнім накопичувачем як з мережевим диском. Цей же інтерфейс може служити своєрідним допуском до Мережі, тобто в цьому випадку ми маємо справу з флешкою ключем.

Типи накопичувачів

Незалежно від сфери застосування накопичувача вони поділяються за типами, де головним критерієм є швидкість роботи з даними. Навіть сама дорога і оригінальна флешка може поступитися непоказною моделі в швидкості обробки інформації.
Види флешок: огляд, поради з вибору
Інтерфейс USB присутня на ринку без малого вже більше 20 років і за весь час свого існування встиг обрости різного роду стандартами. Разом з останніми змінювалася і підключається периферія, в тому числі і флешки. Стандарти USB:
 • 1.0 – швидкість прийому/передачі – від 15 до 12 Мбіт/с;
 • 2.0 – від 25 до 480 Мбіт/с;
 • 3.0 – до 6 Гбіт/с;
 • 3.1 – до 10 Гбіт/с.
 • Розрізнити перші два покоління накопичувачів візуально не можна, тому як вони мають однакову конструкцію інтерфейсу. Такою особливістю продовжують користуватися недобросовісні виробники, в основному з Піднебесної. Тому купити нехай навіть і якусь привабливу у візуальному плані подарункову флешку, але з портом 20-річної давності досить просто. Інтерфейс останнього покоління отримав істотну відмінність від минулих моделей. Внутрішня частина накопичувача має яскраво виражений синій колір плюс п'ять масивних контактів. Деякі виробники офарблюють цю частину в червоний колір, але під логотипом флешки все одно повинна бути вказана версія інтерфейсу. Також слід зауважити, що для коректної роботи пристрою необхідна аналогічна підтримка і з іншого боку, тобто материнська плата повинна вміти працювати зі стандартом USB 3.0. В іншому випадку ви або отримаєте обмежену швидкість (як у 2.0) передачі даних, або накопичувач зовсім відмовиться працювати. Так що перед тим як купити зовнішній USB-накопичувач, обов'язково уточніть стандарт порту в приймачі.

  Обсяг даних

  Тут потрібно визначитися, який обсяг інформації ви збираєтеся записувати на накопичувач. Відразу варто попередити, що цей параметр зростає паралельно з ціною, тому купувати пристрій з можливостями, які вам навряд чи знадобляться зовсім ні до чого.
  Види флешок: огляд, поради з вибору
  Зовнішній вигляд накопичувача, як правило, не впливає на його обсяг. Тобто майже плоска флешка у вигляді карти також спокійно справляється із зберіганням великих даних, як і пристрій звичної форми. Розглянемо обсяги детальніше.

  2 Гб

  Накопичувач до 2 Гб стане в нагоді в тому випадку, якщо ви працюєте з фотографією, документацією та іншою інформацією, яка не займає багато місця. Таких обсягів також вистачить для зберігання невеликої колекції музики в економному МР3-форматі.

  16 Гб

  Флешки до 16 Гб спокійно справляються із зберіганням фотографій в специфічних форматах начебто RAW, а також треків у високому бітрейті. Її можна використовувати і для фільмів, але тільки якщо вони в HD-дозволі, бо як якісний відеоряд години на півтора в Full HD-розверстці займатиме як мінімум 3 Гб.
  Види флешок: огляд, поради з вибору
  Пристрої з таким об'ємом дуже часто використовують в рекламних та інших маркетингових цілях. Тут мова йде, наприклад, про оригінальні флешки з логотипом компанії для вузького кола працівників. Багато великі концерни і підприємства використовують подібні рішення не тільки в рекламних цілях, але і забезпечують захист своєї інформації. У цю групу також можна віднести подарункові флешки з оригінальним дизайном. Інший раз перевищують за останні вартості пристрою з максимальним обсягом, але за красу доводиться платити. Так що будьте готові віддати за яку-небудь оригінальну форму або гравіювання на флешці солідні гроші.

  64 Гб і більше

  Накопичувачі до 64 Гб знайшли своє застосування в руках кіноманів і професійних фотографів, які зберігають весь контент в специфічному, так само як і привередливом до вільного місця якості і форматі. Пристрої понад 64 Гб потрібні лише в рідкісних випадках, коли потрібно перенести якісь масивні бази даних або оформити серйозних переїзд з одного комп'ютера на інший. Але тут набагато практичніше для цих цілей використовувати зовнішній вінчестер. Ну і для «плюшкіних» – це оптимальний варіант зберігання всього і вся.

  Швидкість читання

  На цей пункт варто звернути увагу тим, хто використовує флешку як носій фільмів. Тобто цей показник безпосередньо впливає на швидкість відтворення відеоряду. Якщо він недостатньо високий, то фільми почнуть пригальмовувати.
  Види флешок: огляд, поради з вибору
  У цьому випадку, доведеться або шукати відеоряд в більш низькому дозволі, або міняти накопичувач. Крім того, швидкість читання особливо помітна під час перенесення даних з флешки на вінчестер.

  Швидкість запису

  Цей параметр не так важливий для перегляду фільмів, але тривалий час запису їх на флешку може вивести з себе будь-якого користувача. Деякі виробники відводять цим показником увагу за залишковим принципом, так що явно зайвим буде поцікавитися перед покупкою про максимальної швидкості запису.

  Дизайн

  Тут ми маємо оригінальний зовнішній вигляд накопичувачів, і за нього виробник просить додаткову плату, а іноді досить суттєву. Приміром, гравірування на флешці з автографом якої-небудь знаменитості обійдеться вам в рази два дорожче номінальної вартості накопичувача.
  Види флешок: огляд, поради з вибору
  Подібні пристрої знаходять себе на ринку подарунків. Флешка як раз і є універсальним подарунком на всі випадки життя. Автолюбителю можна подарувати флешку у вигляді машини, шанувальників творчості Джорджа Лукаса – накопичувач у формі Йоди або імперського штурмовика і т. д. Але будьте обережні. Як вже говорилося вище, багато нечисті на руку виробники під маскою ось такої «краси» збувають застарілі або зовсім браковані пристрої. Так що перед покупкою незайвим буде перевірити флешку на кожному бенчмарке. Якщо фірмовий магазин, комп'ютерний або будь-який інший, поважаючий себе і клієнта, то доступ до ПК для тіста має бути безпроблемним.

  Додатковий функціонал

  Відразу варто зауважити, що за нього так само, як і за привабливий зовнішній вигляд доведеться додатково заплатити. Але у випадку з професійною сферою застосування можна точно сказати, що шкурка варта вичинки.

  Дактилоскопічний датчик

  Подібні рішення були впроваджені зовсім недавно, після аналогічного буму в сегменті мобільних телефонів. Подібний функціонал дозволяє захистити ваші дані від несанкціонованого копіювання, видалення і навіть простого читання. Принцип роботи сканера відбитків пальців донезмоги простий. При першому використанні накопичувача, датчик зчитує ваші пальчики і дає повний доступ до інформації. Таке рішення відмінно себе показав в тандемі флеш-ключами, які потрібні для доступу до баз і гаманцях платіжних систем.

  Резервне копіювання

  У цьому випадку, накопичувач при першому запуску на персональному комп'ютері пропонує виділити йому деякий об'єм жорсткого диска для резервного зберігання даних. Цей розділ позначається як службовий, і випадково видалити його не вийде. Спеціальний софт на флешці чітко розподіляє всю інформацію по датах, обсягами та іншими параметрами і при простої комп'ютера (і підключеному накопичувачі) робить бекап даних, що називається, на всякий випадок. Таке рішення дуже добре допомагає при частій перезапису даних на зовнішньому носієві.

  Захист

  Тут мова йде про фізичний захист накопичувача. Деякі власники дуже активно використовують флешки і вони у них ламаються мало не щотижня. У цих випадках краще трохи переплатити і придбати більш захищений варіант, наприклад, з прогумованим корпусом і захистом від вологи. Так ви не лише збережете зберігається на флешці інформацію, але заощадите на покупці нових пристроїв.
  Види флешок: огляд, поради з вибору
  Не варто купувати накопичувача з тонкого скла або пластику. Дешеві варіанти від сумнівних виробників можуть розсипатися у вас в руках під тиском пальців. Так що краще взяти старий добрий товстий пластик і не носити флешку в задній кишені джинсів.

  Захист від перезапису

  Більш просунуті варіанти флешок частенько оснащуються спеціальним захистом від перезапису. Подібне рішення доведеться як не можна до речі, якщо ви часто працюєте з схожими один на одного даними або контентом, а також однаковими за зовнішнім виглядом зовнішніми накопичувачами і можете випадково записати інформацію поверх потрібною. У цьому випадку на корпусі є спеціальна засувка, яка якраз і захищає від повторного перезапису.

  Підводячи підсумок

  Вибираючи пристрою такого плану, необхідно в першу чергу оцінювати ті завдання, які вона буде виконувати. Якщо ви за допомогою флешки дивіться фільми на ТБ, то підшукайте варіант з високою швидкістю читання, а на записі можна і зекономити. Коли необхідна робота з базами даних і резервних копій, то тут важливі обидва цих параметра, тобто економія недоречна. Не варто купувати накопичувач з висувним роз'ємом. З одного боку, подібні рішення начебто і зручні, але конструкція від цього стає менш захищеною і крихкою. Одного разу ви просто не зможете висунути інтерфейс для доступу до важливих даних вам доведеться ламати корпус. Також незайвим буде звернути увагу і на бренд. Кістяк тлумачних виробників сформувався вже давно і не дозволяє собі випускати вироби низької якості. Тут мова йде про бренди «Кінгстон», «Сандиск», «А-Дата», Silicon Power і Transcend.

  Популярі новини
  Загрузка...