Що таке флеш-плеєр і як з ним працювати?

231 0 Новини високих технологій

Про те, що в сучасних комп'ютерних системах одним з обов'язкових до встановлення компонентів є флеш-плеєр, знають практично всі користувачі. От тільки розуміння того, що це за плагін, навіщо він потрібен і як працює, є далеко не у всіх. Спробуємо розібратися з усіма цими питаннями, окремо торкнувшись теми інсталяції та обов'язкового оновлення програмного забезпечення.

Що таке флеш-плеєр від Adobe: загальне розуміння

Якщо розбиратися з тим, що насправді являє собою цей плагін (а це саме плагін, або розширення/доповнення), відразу слід зазначити, що плеєром як таким у звичайному розумінні він не є, оскільки не має власного інтерфейсу, а складається тільки з програмних модулів, які беруть участь у процесі відтворення мультимедіа контенту, який може бути присутнім на інтернет-сторінках.


Що таке флеш-плеєр і як з ним працювати?
Грубо кажучи, флеш-плеєр – це набір програмних директив, вбудованих в інтернет-браузери, які активують середовище для відтворення аудіо, анімації або відео безпосередньо в веб-браузері. Але це тільки зараз плеєр став випускатися саме у вигляді спеціального розширення, так було не завжди.

Історія створення продукту і його аналоги

Спочатку ідея і реалізація даної розробки належала корпорації Sun Microsystems, яка першою спробувала створити програмний програвач для анімаційних роликів і ігор якраз у форматі flash (сьогодні він представлений у вигляді файлів з розширенням SWF). Дещо пізніше з'явився аналогічний програмний продукт, випущений компанією Macromedia. Але в кінцевому рахунку всі ці розробки були викуплені IT-гігантом Adobe Systems сам плеєр зазнав досить серйозні якісні зміни.


Не залишилася осторонь і компанія Apple, яка створила незалежне програмне забезпечення, аналогічне описуваної розробці, у вигляді власного універсального плеєра QuickTime.
Що таке флеш-плеєр і як з ним працювати?
Цей програвач головним чином відрізняється тим, що представлений і у вигляді окремого плеєра, що підтримує відтворення безлічі універсальних і специфічних форматів мультимедіа, і у вигляді додаткових модулів, інтегрованих не тільки безпосередньо в інтернет-браузери «яблучних» операційних систем, але і в ОС Windows, якщо в їх середовище проводиться установка програмного забезпечення від Apple, для коректного функціонування якого QuickTime Player потрібно в обов'язковому порядку (найяскравіший приклад – використання віртуальної студії Pro Tools).

Як працює Adobe Flash Player?

Тепер кілька слів про те, як це все працює. Що таке флеш-плеєр з цієї точки зору? Як вже говорилося, власного інтерфейсу в плагіна немає. Сама надбудова при установці в операційну систему вбудовується виключно в інтернет-браузери, причому абсолютно все, що є, незалежно від розробника. В деяких браузерах цей плагін є вже в представленому вигляді (наприклад, в браузері Google Chrome). Власне, модулі плеєра спрацьовують як раз в той момент, коли користувач на сторінці відвідуваного ресурсу натискає кнопку програвання аудіо або відео. У разі якщо анімація, звук активується відразу при вході на ресурс, програмний код спрацьовує автоматично. Таким чином, кажучи про те, що таке флеш-плеєр від Adobe, можна відзначити, що це автоматизована система, для якої не потрібна додаткова активація (хіба що тільки для випадків, коли у списку розширень браузерів ця надбудова була відключена користувачем вручну або внаслідок впливу вірусних загроз).

Питання встановлення та оновлення доповнення

Що стосується встановлення та оновлення програмного забезпечення, яке час від часу по мірі виходу нових версій потрібно виконувати у обов'язковому порядку, то у них багато спільного. Справа в тому, що оновлення зводиться тільки до того, щоб завантажити найновішу версію плагіна і інсталювати його самостійно (та ж сама початкова установка). Але ось завантажувати інсталяційний файл з офіційного сайту розробника, оскільки на інших ресурсах можна отримати і вірусне зараження (а віруси це розширення люблять страшно).
Що таке флеш-плеєр і як з ним працювати?
При відвідуванні сайту перед завантаженням слід звернути увагу на додаткове пропозицію по інсталяції партнерського. Парадокс, але плеєр потрібно встановлювати самому, а додаткові програми інсталюються автоматично. Щоб уникнути появи таких ситуацій, у центральній частині вікна краще відразу зняти прапорець з відповідного пункту. Запускати інсталятор необхідно виключно з правами адміністратора. При цьому всі браузери повинні бути закриті. По закінченні процесу першої установки плагіна або оновлення інсталяційний файл видалено з системи автоматично.

Післямова

Що таке флеш-плеєр, розібралися. Залишається сказати, що клієнтський аплет, відповідальний за відстеження оновлень плагіна, який створюється в розділі автозавантаження системи, можна безболісно відключити.
Що таке флеш-плеєр і як з ним працювати?
Нагадування про старіння надбудови в цьому випадку буде видаватися не на рівні операційної системи, а безпосередньо в браузері, коли відтворення мультимедіа стане неможливим. Це і буде сигналом до того, що для надбудови необхідно скачати і встановити найсвіжіший апдейт.

Популярі новини
Загрузка...