Перелік гарячих клавіш "Автокад"

915 0 Новини високих технологій

У кожній програмі існують гарячі клавіші. Саме з їх допомогою можна домогтися максимальної продуктивності за короткий час роботи. Додаток "Автокад" не виняток. Використовуючи гарячі клавіші, виконувати креслення стає зручніше і, що важливо, швидше. Далі по тексту будуть перераховані гарячі клавіші "Автокад" і їх призначення. Але перед початком основної оповіді потрібно зробити ремарку, сказавши, що будуть названі лише ті клавіші, що притаманні програмі, тобто команди "копіювати" і "вставити", що використовується в будь-яких програми, згадані не будуть.

Перелік гарячих клавіш "Автокад"

Гарячі клавіші загальних команд

Гарячі клавіші в "Автокад" можна умовно розділити на загальні, які впливають на стан об'єктів і на деякі інші функції, і на допоміжні, які відповідають за використання тих чи інших інструментів. Почнемо з перших. Для простоти сприйняття все буде оформлено в таблиці.
КлавішаФункціяSpaceВикористовується для повторення виконуваної раніше команди "Автокад".Ctrl+PВідкриває вікно, в якому можна задати параметри друку креслення. До речі, в ньому можна провести збереження проекту у форматі PDF.EscСлужить для скасування виконуваної команди або для зняття виділення об'єкта.DeleteПри натисканні видалить заздалегідь виділений об'єкт.

Як можна помітити, гарячих клавіш "Автокад" для взаємодії з загальними командами не так вже й багато. Якщо ви не побачили бажану функцію, то в кінці статті буде розказано, як призначити клавіші для виконання окремої функції самостійно.

Гарячі клавіші допоміжних інструментів

Зараз будуть розглянуті гарячі клавіші для взаємодії з допоміжними інструментами. Вони все так же будуть перераховані в таблиці.

КлавішаФункціяF3Дозволяє включити або, навпаки, відключити прив'язку до бажаних об'єктів.F9Активує покрокову прив'язку до об'єктів.F4Служить для включення або відключення 3D-прив'язки.F7Включає або відключає ортогональну сітку в програмі.F12При натисканні з'являється панель, в якій можна задати розміри, координати, відстань та інше.Ctrl+1Відкриває або закриває панель властивостей.Ctrl+3Відкриває або закриває панель інструментів.Ctrl+8Запускає внутрішній додаток "Калькулятор".Ctrl+9Відкриває вікно командного рядка.Ctrl+0При натисканні всі панелі інструментів, які були відкриті до цього, будуть прибрані.ShiftВикористовується для додавання бажаного елемента у вибірку або ж для його видалення з неї.

Варто додати, що для використання останньої гарячої клавіші "Автокад" необхідно призначити її. Робиться це в параметрах у вкладці "Вибір". Увійдіть туди і поставте позначку біля пункту "Використання Shift для додавання".
Перелік гарячих клавіш "Автокад"

Призначення команд гарячим клавішам

Також може бути проведена в AutoCAD активація додаткових гарячих клавіш, а якщо говорити точніше, то ви самі можете визначити дію, яка виконуватиметься після натискання певних клавіш. Для цього:


 • На панелі інструментів виберіть вкладку "Управління" і виберіть пункт "інтерфейс", який знаходиться в меню "Адаптація".
 • У вікні розгорніть дерево "Гарячі клавіші", яке знаходиться в області "Адаптація: всі файли". Після цього клацніть по пункту "Клавіші швидкого виклику".
 • Трохи нижче, в області "Список команд", зі списку виберіть ту, для використання якої хочете призначити гарячі клавіші. За підсумком вам потрібно перетягнути її, попередньо допомогою ЛКМ, на пункт "Клавіші швидкого виклику", що знаходиться в області "Адаптація: всі файли".
 • Виберіть тільки що переміщення команду та натисніть по кнопці з трьома крапками, що знаходиться навпроти слова "Клавіші" в області "Властивості".
 • У вікні, яке з'явиться після цього, введіть бажану комбінацію клавіш, після чого натисніть "ОК".
 • Перелік гарячих клавіш "Автокад"
  Далі вам потрібно натиснути кнопку "Застосувати" в основному вікні, після чого налаштування гарячих клавіш можна вважати закінченою.

  Висновок

  Тепер ви знаєте не тільки, як використовувати гарячі клавіші в програмі AutoCAD, але і як їх призначати самостійно. Сподіваємося, що отримані знання полегшать вам роботу.

  Популярі новини
  Загрузка...