Pale Moon – альтернатива популярних браузерів

266 0 Новини високих технологій

Всі популярні на даний момент браузери навряд чи можна назвати ідеальними. Той же Chrome настільки сильно навантажує комп'ютер, що може конкурувати в цьому плані навіть з деякими іграми, а з Opera і Firefox ситуація не набагато краща. Особливо сильно страждають від цього користувачі не самих потужних ПК, так що їм у будь-якому випадку доводиться шукати альтернативу. На щастя, існує такий браузер, як Pale Moon. Дана програма створена незалежними розробниками, але це не заважає їй на рівних змагатися зі своїм більш іменитим побратимам. Чому у неї це виходить? Відповідь ви знайдете нижче.


Висока швидкість роботи

Розробники Pale Moon не стали винаходити велосипед і створили своє дітище на основі вихідного коду іншого браузера Mozilla Firefox. Але є одна суттєва відмінність. Якщо «Лисиця» спочатку була зроблена під Linux і тільки потім мігрувала на Windows, то Pale Moon спочатку оптимізований під операційні системи від Microsoft.
Pale Moon – альтернатива популярних браузерів
Зважаючи на такій особливості зникла необхідність в «милицях», службовців для сумісності з різними ОС. Таким чином, розробникам «Блідою Місяця» вдалося уникнути витоків пам'яті, зависань і довгого завантаження сторінок. Згідно з численними відгуками про Pale Moon, цей браузер працює в рази швидше за своїх розрекламованих побратимів, а також споживає помітно менше ресурсів комп'ютера.

Оптимізація під сучасні системи

Розробники «Місяця» не тільки видалили з вихідного коду свого браузера непотрібні елементи, але і провели інші заходи щодо його оптимізації. Особливу увагу вони приділили сумісності з сучасними процесорами, що дозволило підвищити продуктивність приблизно на чверть. Pale Moon спокійно підтримує інструкції SSE2 і просто «літає» на 64-бітових операційних системах.


Крім цього, творці браузера вирішили «відучити» його працювати з зовсім вже стародавніми девайсами. Зроблено це було, знову ж таки, на догоду продуктивності. Розробники порахували, що немає ніякого сенсу в підтримці обладнання, яке можна знайти хіба що в музеї, так що всі відповідальні за це елементи коду були успішно випиляні з програми. До речі, це зовсім не означає, що «Луна» не запускається на вашому старенькому комп'ютері, адже мова йде про зовсім вже відвертих «динозаврів».

Підтримка російської мови

Будь програмою, незалежно від її призначення, набагато комфортніше користуватися, якщо вона переведена на ваш рідну мову. Благо, русифікація Pale Moon передбачено самими розробниками, так що це не стане проблемою. Робиться вона наступним чином:
 • Зайдіть на офіційний сайт браузера та натисніть Завантажити, а потім Language packs.
 • Виберіть зі списку російську (або інший потрібний вам мовний пакет) і скачайте файл з розширенням «.xpi».
 • Після цього просто візьміть скачаний файл і перетягніть його в будь-яке вікно браузера.
 • Підтвердіть операцію і дочекайтеся закінчення установки мовного пакету.
 • Pale Moon – альтернатива популярних браузерів
  На цьому русифікація Pale Moon закінчена. Тепер вам залишилося тільки перезапустити браузер і перевірити коректність локалізації. До речі, якщо ви помітите які-небудь неточності перекладу, ви можете повідомити про них розробникам. Реагують вони досить швидко.

  Наявність portable-версії

  Як показує статистика, користувачі все частіше віддають перевагу portable-версій браузерів. Мало того, що такі інтернет-оглядачі не залишають слідів в системі, не вимагають установки і працюють спритніше, так ще і підтримують можливість запуску прямо зі знімного носія (наприклад, з флешки або SD-карти). Так от, портативна версія Pale Moon знаходиться у вільному доступі. Причому, це не проект яких-небудь ентузіастів, а повноцінна portable-редакція програми, створена самими розробниками. Ви спокійно можете завантажити її з офіційного сайту, не боячись при цьому підхопити якийсь вірус.

  Підтримка доповнень

  Firefox, Opera та інші «Гугл Chroma» славляться тим, що будь-який користувач може налаштовувати ці браузери під себе, використовуючи доповнення або, як їх ще називають, аддони. Так, наприклад, можна вбудувати в свій інтернет-оглядач блокувальник реклами, гарний менеджер закладок, табло з курсом валют і багато іншого.
  Pale Moon – альтернатива популярних браузерів
  Розробники Pale Moon передбачили й цю можливість. Як вже було сказано раніше, «Луна» створена на основі Firefox, а значить доповнення від останньої спокійно до неї підходять. Щоб встановити їх:
 • Натисніть на кнопку Pale Moon в лівому верхньому куті браузера.
 • Перейдіть по шляху «Доповнення» – «Отримати доповнення».
 • Виберіть один з варіантів: сайт Firefox або сайт Pale Moon.
 • Незалежно від вашого вибору, ви потрапите в веб-каталог, де зможете підібрати собі доповнення за смаком.

  Регулярні оновлення та модифікації

  Незважаючи на те, що розробкою і підтримкою Pale Moon займається зовсім не велика компанія, браузер регулярно отримує оновлення. Співробітники Moonchild Productions постійно вдосконалюють своє дітище, а також поступово завойовують інші платформи. Так, вже є версія браузера для Windows і Linux. Більш того, в розробці знаходяться інтернет-браузерів для Android OS X.
  Pale Moon – альтернатива популярних браузерів
  Також не варто забувати, що у «Місяця» відкритий вихідний код, завдяки чому з'явилося безліч модифікацій даного браузера. Наприклад, ви можете завантажити програму New Moon, яка оптимізована спеціально під стареньку Windows XP.

  Популярі новини
  Загрузка...