Що таке ножиці Windows і як їх використовувати?

406 0 Новини високих технологій

Багато хто з нас при першому згадці комп'ютера та інтернету зокрема представляють у своїй голові якісь барвисті картинки, спогади з минулого, коли грали в комп'ютерні ігри або катають в інтернеті, але як запам'ятати побачене, щоб переглянути потім або просто на пам'ять? Для цього існують спеціалізовані програми – скриншотеры. Вони є стандартним набором будь-якої операційної системи, адже вони в разі чого можуть допомогти вам зробити зображення з комп'ютера. У даній статті ми розповімо вам про такому скриншотере, як ножиці Windows. Стаття рекомендується для початківців користувачів операційної системи Windows.


Як використовувати ножиці?

Ножиці Windows з'явилися ще з ранніх версій, приблизно з ME. Вони служили практично єдиним засобом для створення скріншотів, адже в той час світ комп'ютерних програм був вельми мізерний, було куди більше програмістів-одинаків, що створюють свої власні програми під себе, ніж великих корпорацій, що надають повний спектр прикладних програм.
Що таке ножиці Windows і як їх використовувати?
Час минав, конкуренція зростала, і нині зараз практично ніхто не користується ножицями, але чому? Основним їх недоліком є часткове відсутність макросів – призначених клавіш, здатних виконувати певну роль в певній програмі, щоб кожен раз не заходити наводити на цю функцію мишкою, – тому робота з ножицями досить одноманітна. Якщо ви будете використовувати LightShot, то обов'язково помітите більш калорійний функціонал даної програми, адже відразу при створенні скріншота вам пропонують підігнати розмір, в ножицях ж такого немає і не було, там така функція є лише при створенні самого скріншота, а далі викручуйся, як хочеш. Однак, якщо немає доступу в інтернет, то ножиці напевно допоможуть вам в цьому, а як, розповість інструкція нижче.


Інструкція, як використовувати ножиці:
 • Запустіть програму (якщо не знаєте де, то відразу переходите до пункту, де ми знаходимо додаток серед інших програм в «Пуск»), після чого перед вами з'явиться вузьке віконне додаток.
 • Натисніть на значок «Створити», натисніть мишкою по екрану і проведіть вниз під кутом, після чого відпустіть. Картинки знову стануть кольоровими, а в діалоговому вікні ножиць вже буде ваш фрагмент скріншота.
 • Натисніть на дискету, якщо хочете зберегти на комп'ютер, або на листочок, якщо потрібно скопіювати зображення в буфер обміну.
 • Можливості ножиць

  Як вже говорилося, у ножиць Windows дуже обмежений інструментарій, але деякі тонкощі вам все ж потрібно дізнатися, щоб користуватись даними стандартним додатком більш-менш професійно. Однак програма дуже проста у використанні, так що якщо ви досвідчений користувач, то можете перейти до наступного пункту статті.
  Що таке ножиці Windows і як їх використовувати?
  Інструментарій:
 • Створити. Дана кнопка відповідає за створення скріншоту, вище вже розповідалось, як вона працює.
 • Режим. Працює в парі з «Створити», якщо натиснути на трикутник вниз, то можна вибрати один з режимів створення скріншоту, стандартний режим «Довільний».
 • Затримати. Як і на фотоапараті, створюється затримка перед скріншотом.
 • Зберегти. Зображення зберігається на носії.
 • Скопіювати. Картинка конвертується в текстовий формат, після чого заноситься в буфер, а звідти вивантажується в будь-яке зручне для вас місце.
 • Надіслати фрагмент. Відправляє зображення по e-mail.
 • Перо. Звичайна кисть, є кілька варіантів настройки, якщо натиснути на трикутник вниз.
 • Маркер. Те ж саме, що і перо, тільки має куди більшу ступінь прозорості. Використовується для підкреслення слів.
 • Гумка. Пере перо або маркер.
 • Як бачите, інструмент ножиці Windows 7 не блищить великим функціоналом, наприклад, зйомкою відео і т. д. Зате все зрозуміло і просто. Дана версія була описана для Windows 7 т. к. даний інструмент не змінює свій функціонал вже більше 10 років, навіть дизайн залишився той же.

  Де ножиці в Windows 10?

  До даної операційної системи реалізований досить швидкий пошук додатків, встановлених на комп'ютері, тому можна цим скористатися, якщо ж хочеться дізнатися точне розташування даного інструменту, то в наступному пункті зробимо це на прикладі Windows 7.
  Що таке ножиці Windows і як їх використовувати?
 • У нижньому лівому куті панелі завдань буде «Лупа», натисніть на неї.
 • Введіть «Ножиці».
 • Першим буде необхідний додаток, натисніть на нього і користуйтеся ножицями Windows.
 • Також якщо у вас з якихось причин немає цього значка на панелі задач, то можете просто зайти в меню «Пуск» і ввести ім'я потрібного додатка.

  Де ножиці в Windows 7?

  На відміну від 10 в даній версії більше кривий пошук, але зате ніщо нам не завадить, адже тут більш акуратно (суб'єктивно) реалізовано меню «Пуск». Натисніть на нього, після чого виберіть пункт «Всі програми». Чудово, тепер доведеться опустити в самий низ, де буде папку «Стандартні». Одним з перших додатків і будуть ножиці.
  Що таке ножиці Windows і як їх використовувати?

  На закінчення

  Сподіваємося, що після прочитання цієї статті ви зрозуміли, як користуватися ножицями Windows, адже цей інструмент може виручити вас не один раз. Також рекомендуємо знову зайти в папку «Стандартні» і подивитися всі додатки там, т. к. деякі з них аж надто корисні в повсякденному житті.

  Популярі новини
  Загрузка...