Все про Windows "Ножиці"

614 0 Новини високих технологій

Багато користувачів операційної системи Windows знають, як зробити скріншот екрану за допомогою клавіші Print Screen. Але мало хто знає про програму, яка є стандартною Windows, - "Ножиці". А дарма, адже дана утиліта багатофункціональна, хоч в основному призначена для того, щоб робити знімки екрану.

Все про Windows "Ножиці"
У цій статті ми поговоримо про програму Windows "Ножиці", розповімо, що дана утиліта із себе представляє і як з нею працювати. Ми запропонуємо вам докладні інструкції і, крім цього, розповімо про всілякі способи запуску названої програми на різних версіях Windows.

Для чого необхідні "Ножиці" в Windows

Як говорилося вище, основне призначення названої програми полягає в тому, щоб робити скріншоти. Простими словами - знімки екрану. Напевно не варто розповідати, для чого вони необхідні, адже перелік їх застосування досить великий. Але найчастіше люди навіть не здогадуються про даній утиліті. Адже велика частина користувачів віддає перевагу використанню клавіші PrtScn. В цілому нічого поганого в цьому немає, але є величезні відмінності між двома названими способами, про які ми поговоримо прямо зараз.

Розібравшись, для чого потрібні в Windows "Ножиці", можна сміливо переходити до міркування про їх інструментарії і головних відмінності від методу PrtScn.

Відмінні риси програми

У Windows "Ножиці" служать виключно для знімка екрану, але ж у цій операційній системі вже є така функція. Тоді навіщо розробники вирішили зробити, так би мовити, дві ідентичних програми? Саме зараз ми це і спробуємо зрозуміти. Першим і вагомим чинником для її створення могло послужити те, що недосвідчені користувачі просто важко робити скріншоти з допомогою PrtScn, адже у цього методу немає графічного інтерфейсу, і всі дії, так би мовити, доводиться робити наосліп. Та й до того ж сам процес може розтягнутися на довгий час, адже потрібно задіяти різні редактори зображень. З таким новачок навряд чи впорається.

Все про Windows "Ножиці"
У свою чергу, програма "Ножиці" для Windows має графічну оболонку, що вже значно спрощує взаємодію з нею. Користувач в такому випадку здатний швидше ознайомитися і розібратися з усіма її функціями. При натисканні клавіші PrtScn робиться повний знімок екрану і поміщається в буфер обміну. Звідти його потрібно вилучати в редактор зображень, після чого зберегти. А програма "Ножиці" має на своєму борту різні функції, які спрощують цей процес. Вона також може робити повний знімок екрану, але, крім цього, здатна і вирізати прямокутну область знімка або зробити фото окремого вікна. А якщо потрібно, то й зовсім довільно вирізати необхідну область. Як видно, відмінних рис у описуваної програми багато. Зараз же давайте перейдемо безпосередньо до того, як її запустити.

Як запустити "Ножиці" в Windows

Перед тим як приступити до роботи з програмою "Ножиці", її слід запустити. Саме зараз ми і поговоримо як це робиться. Розглядати будемо як на прикладі Windows 7 так і Windows 10. Отже, для початку давайте відкриємо "Ножиці" Windows 7. Зробити це можна багатьма способами. Самий стандартний - увійти в меню "Пуск", натиснути "Всі програми" і в папці "Стандартні" відшукати "Ножиці". Але це досить довго. Можна піти іншим шляхом - через утиліту "Виконати". Запустити її можна комбінацією клавіш Win+R. Перед вами буде віконце, в ньому впишіть "SnippingTool.exe" і натисніть "ОК". Відкриються "Ножиці".
Все про Windows "Ножиці"
Якщо попередні способи для вас здалися досить складними, то ви можете просто скористатися пошуком. Для цього увійдіть у меню "Пуск" і в пошуковому рядку напишіть назву програми. Ви також можете після знаходження прикріпити програму на панель завдань, щоб у черговий раз не довелося проробляти перераховані маніпуляції.
До речі, "Ножиці" Windows 10 відкриваються точно так само, за допомогою двох останніх способів. Можна і через меню "Пуск", але воно відрізняється від Windows 7.

Як використовувати ножиці в Windows

Настав час поговорити про інструменти програми. Відкривши її, ви побачите маленьке віконце з трьома кнопками: "Створити", "Скасування" та "Параметри". Останні два ми розглядати не будемо, так як з ними легко можна ознайомитися самостійно. Що стосується кнопки "Створити", то це найважливіший елемент. Зверніть увагу, що поряд з нею є стрілочка вниз - це випадаючий список. Натиснувши на неї, ви побачите всі можливості програми.
Все про Windows "Ножиці"
Ви можете:
  • вибрати довільну форму знімка;
  • сфотографувати прямокутну область екрану;
  • сфотографувати вибране вікно;
  • зробити знімок всього екрана.
  • Вибравши якийсь з цих інструментів (за винятком "на Весь екран"), ви отримаєте, так би мовити, ножиці в руки і повинні будете з допомогою мишки вказати, яку область фотографувати. Після цього відкриється вікно з цим знімком. У ньому ви можете внести деякі корективи, а після - зберегти зображення на диск. Зробити це можна за допомогою кнопки "Зберегти" на верхній панелі.

    Популярі новини
    Загрузка...