Everest: що це за програма і для чого вона потрібна?

413 0 Новини високих технологій

Спеціально розроблені для комп'ютерних систем інформативні утиліти з їх широкими і навіть дещо незвичайними можливостями сьогодні дуже популярні серед користувачів всіх рівнів підготовки. Напевно всі чули про таку чудову утиліті, як Everest. Що це за програма? Розглянемо докладно. Заодно постараємося з'ясувати, чим дана програма може стати в нагоді при роботі на комп'ютері, виходячи з практичних міркувань.

Everest: що це за програма?

Почнемо з того, що зараз мова піде про те, чого вже немає. Дійсно, це тільки перша розробка називалася Everest. Що це за програма і чим вона була цікава? Це був один з найбільш потужних інструментів (якщо не самий потужний), призначений не тільки для отримання максимуму інформації по обладнанню, встановленому в комп'ютерній системі, але і для відстеження її стану і основних параметрів в реальному часу, не кажучи вже про проведення низки моніторингових тестів, які допомагали виявити потенційні збої або порушення в роботі «залізних» компонентів і запобігти їх появі.


Програма Everest російською мовою спочатку не випускалася. Розробники орієнтувалися тільки на інші країни світу. Трохи пізніше спеціально для користувачів пострадянського простору була русифікована. Незважаючи на те, що перші релізи мали дуже обмежені можливості, тим не менш, інформативності і виробленим тестів перевершували інструментарій тодішніх Windows-систем на голову. З часом можливості програми істотно розширилися, і на сьогоднішній день відшукати більш потужну утиліту для моніторингу комп'ютера надзвичайно важко. Як вже говорилося, у такому вигляді дане програмне забезпечення нині не існує. Його багато знають під ім'ям AIDA64 (змінено тільки назву, але сама програма з її можливостями залишилася тією ж).


Програма Everest для Windows 7 або іншої подібної ОС: перше знайомство

Отже, для початку подивимося на інтерфейс додатка, його основні компоненти та відомості, які можна отримати в кожному розділі.
Everest: що це за програма і для чого вона потрібна?
Після старту програми перед користувачем постає блок меню, розташований в лівій частині, і основне вікно, в якому показуються головні характеристики пристроїв і виводяться звіти. Неважко помітити, що на початковому екрані розділи меню і піктограми в основному полі дублюють один одного, але при виборі певного розділу праворуч відображаються повні характеристики вибраного обладнання. Взагалі, тут досить багато інформації, і вона настільки повна, що велика її частина пересічному користувачеві просто не потрібна.

Основні параметри комп'ютерної системи і можливості програми

Якщо не вважати суто технічних характеристик, окремої уваги заслуговує застосування так званих сенсорів (датчиків), що дозволяють виводити на екран, наприклад, температурні показники центрального або графічного процесора.
Everest: що це за програма і для чого вона потрібна?
Розділ вибирається зліва, а показники виводяться в основному вікні. Параметри, до речі, представляються для кожного ядра процесора.
Everest: що це за програма і для чого вона потрібна?
Також варто відзначити можливість проведення всіляких тестів, головним з яких є стресовий моніторинг стабільності апаратної частини комп'ютерної системи. Окремо варто сказати про тестування монітора. Таких тестів в самій програмі близько сорока п'яти.

Для чого потрібна програма в практичному застосуванні?

Така в загальних рисах утіліта Everest. Що це за програма, здається трохи зрозуміло. Але давайте подивимося, яке її застосування на практиці. Якщо хто пам'ятає, раніше були такі народні умільці, яких називали оверлокерами. Вони займалися розгоном процесорів і деяких інших апаратних компонентів, причому чисто фізичними методами. Додаток надавало (і надає) повну картину зміни параметрів пристроїв після проведених змін. Сьогодні фізичні методи не використовуються, а замість них застосовуються програмні способи. І описана утиліта є в цих процесах незамінним інструментом.

Популярі новини
Загрузка...