SPSR Express просить паспортні дані. Вводити чи ні?

135 0 Новини високих технологій

У даній статті ми розповімо про правомірність ситуації, в якій служба доставки SPSR Express просить паспортні дані. Чи має дана компанія право на запит, чи можна відмовити і при цьому отримати своє замовлення?

SPSR Express просить паспортні дані. Вводити чи ні?

Чому в інтернеті дешевше, ніж у магазині

Інтернет-торгівля в наш час куди розвиненіша, ніж ринкова торгівля. Це пояснюється тим, що товар, представлений на інтернет-майданчиках, не потребує складських приміщеннях для зберігання, а також в штаті кваліфікованих продавців. У результаті собівартість його не змінюється, але немає додаткової накрутки, яка присутня на ринку і в магазинах. У підсумку такі торгові майданчики, як AliExpress або Ozon, пропонують продукти, які стоять в рази менше, ніж у звичних для нас магазинах. «Так ось чому товар «з інтернету» коштує дешевше! І немає тут ніякого чарівництва», - подумають зараз деякі читачі. Доставляються товари до безпосереднім покупцям за допомогою служб доставки. Вибираючи товар на торгової майданчику, покупець сам вирішує, яка саме компанія привезе покупку до нього додому. Якщо говорити про "Аліекспресе", то дана майданчик пропонує кілька способів доставити товар.


Є служби, які роблять це безкоштовно, їх дуже багато. Істотний недолік роботи цих компаній у тому, що купівлю можна очікувати не менше трьох місяців. Це незручно, так як якщо ви хочете зробити подарунок на ювілей або торжество близькій людині, то можна не отримати замовлення в строк.
SPSR Express просить паспортні дані. Вводити чи ні?
Другий мінус безкоштовних компаній з доставки полягає в тому, що дуже часто товар неможливо відстежити. У підсумку покупець навіть не знає, відправлений до нього замовлення, або ж його гроші просто заблоковані торговим майданчиком. Якщо в першому випадку товар буде йти довго, то в даному випадку посилку можна не отримати зовсім. І немає гарантій, що гроші за замовлення ви отримаєте в повному обсязі.


З цієї причини AliExpress пропонує платні служби доставки. Одна з найбільш відомих - це «СПСР Експрес». Між тим часто можна зустріти питання про те, що SPSR Express просить паспортні дані. Для порівняння, безкоштовні служби доставки не роблять такого запиту. У покупця виникає розумне сумнів, чи не є прохання дати персональну інформацію якимось обманом. Розберемося нижче з даним питанням.

Про компанії по доставці SPSR

«СПСР Експрес» - це російська служба доставки товарів, яка займається доставкою посилок як всередині країни, так і за кордоном. Товари доставляються в термін до двох тижнів. Це набагато швидше, ніж чекати свою посилку від безкоштовних служб. «АліЕкспрес» і «СПСР Експрес» співпрацюють вже понад 7 років, в результаті дана компанія по доставці іноді надає можливість безкоштовно привезти товар до місця призначення.
SPSR Express просить паспортні дані. Вводити чи ні?
Зрозуміло, ніхто безкоштовно не працює, і «СПСР Експрес» в обов'язковому порядку вилучить плату за доставку. Але оплачувати її продавець, зацікавлений у збуті своєї продукції. Замовляючи товар на «АліЕкспресе» і бачачи, що доставка SPSR Express буде здійснюватися безкоштовно, майте на увазі, що заплатив продавець.
Чи можна замовити доставку цією службою, якщо продавець не співпрацює з цією компанією? Ні, вам це не вдасться. Вибираючи товар і вказуючи місце доставки потрібної позиції, ви побачите перелік компаній, які можуть доставити ваше замовлення. Отримати товар можна тільки за допомогою цих посередників.

Надавати чи ні?

Ви можете зіткнутися сьогодні з тим, що при замовленні товару на майданчику AliExpress SPSR Express просить паспортні дані покупця. Будь-яка цивілізована людина знає, що в наші дні надавати подібну інформацію загрожує неприємними наслідками. Існує багато незаконних схем, за допомогою яких, використовуючи особисту інформацію громадянина, можна отримати доступ до його вкладами або ж оформити на його ім'я угоду.
SPSR Express просить паспортні дані. Вводити чи ні?
Якщо співробітники компанії SPSR Express просять паспортні дані, розумним бажанням буде відмовити у наданні такої інформації. Наскільки законні подібні вимоги? Чи можна отримати свою посилку, не відповідаючи на запит паспортних даних SPSR Express на AliExpress? Розберемося.

Принципи роботи Russia SPSR Express

"Не хочу паспортні дані надавати казна-кому!" - ось перша реакція людини, якщо у нього запитує особисту інформацію хто-небудь ще, крім банку, в якому він обслуговується. Якщо раніше ви вже замовляли товар на «Аліекспресе» і обирали доставку іншою службою, то знаєте, що вашими персональними даними ніхто не цікавився і замовлення при цьому благополучно доходив. У цьому відмінність російської транспортної компанії, SPSR Express вимагає паспортні дані клієнтів. В якому вигляді це виконується та чи можна відмовити?

Запит на надання особистої інформації

Відразу після того, як ви вибрали товар і транспортну службу, ви отримаєте особливий бланк на електронну пошту. У ньому буде зазначено, що ви зробили замовлення на торговій площадці «Аліекспрес» за таким-то номером. Для того щоб ваша покупка була доставлена, команда SPSR Express вимагає паспортні дані. У спеціальній формі потрібно вказати повне ім'я, номер і серію паспорта, а також місце і дату видачі, адресу доставки.
SPSR Express просить паспортні дані на підставі угоди «Про порядок переміщення фізичними особами товарів через митний кордон». Також вас попросять ввести свій мобільний номер, щоб ви могли отримувати СМС про статус замовлення.
SPSR Express просить паспортні дані. Вводити чи ні?

Законність вимоги СПСР

Після замовлення на AliExpress, SPSR Express просить паспортні дані. Чи Законно це? Так. Такий порядок роботи даної кур'єрської служби регламентується наказом Федеральної митної служби № 1772 від 15 вересня 2014 року. Запит особистих даних цілком законна на підставі Свідоцтва про включення до списку митних представників. Це свідчення ви можете знайти на офіційному сайті компанії SPSR. Можна підійти до даного питання для засвідчення законності і з іншого боку. Для цього зайдіть на сайт Федеральної митної служби і перевірте, які є накази митниці про організацію SPSR. Для цього у графі під назвою "організація" введіть «SPSR Express».

Для чого потрібні паспортні дані службі доставки?

SPSR Express вимагає паспортні дані покупця з тим, щоб мати можливість вчиняти певні дії щодо оформлення посилок на митниці, які ввозяться на територію нашої держави. Надаючи компанії персональну інформацію, ви даєте зрозуміти, що згодні отримувати СМС-повідомлення про статус замовлення, переміщення вашого товару, а також, що ви ознайомлені та погоджуєтесь із змістом документів («Політика обробки особистих даних «СПСР Експрес», «Інформація про обробку особистих даних», а також «Договір митного представництва»). Коли ваше замовлення приїде, ви отримаєте повідомлення на телефон, в якому буде вказано код для отримання вашого товару. Крім того, електронною поштою «СПСР» направить вам лист з інструкцією, де забрати товар. Можна вибрати послугу доставки замовлення кур'єром. Як часто запитує персональну інформацію SPSR Express? Паспортні дані ввести потрібно буде всього лише один раз, коли ви вперше замовляєте товар. В наступні рази при виборі цієї компанії по доставці вам потрібно буде вказати лише місце, звідки буде зручно забрати ваш товар.
SPSR Express просить паспортні дані. Вводити чи ні?

Чи можна відмовити в наданні персональних даних?

Можлива наступна ситуація: SPSR Express просить паспортні дані, а ви відмовляєтеся їх надати. Згідно з «Угодою Федеральної митної служби», ви можете особисто проводити оформлення на митниці товарів, які надійшли на вашу адресу. Але тоді вам все одно доведеться надавати особисту інформацію митному органу. Якщо ж ви не зробите цього, то через тридцять днів ваше замовлення відправиться назад продавцеві.