Як визначити, що ваш комп'ютер заражений, і що в цьому випадку робити?

204 0 Новини високих технологій

У століття технологій нам часто доводиться стикатися не тільки зі зручністю користування гаджетами, але і з їх проблемами. Те ж саме можна сказати про комп'ютері. Система ПК дуже непроста. Вона, на жаль, схильна до різного роду кібер-атак і шкідливих програм. Як визначити, що ваш комп'ютер заражений вірусом або рекламним «хробаком»?

Шкода

У чому ж суть питання? Якщо ви вирішили, що ваш комп'ютер заражений вірусом, важливо розуміти, про що конкретно йде мова.
Як визначити, що ваш комп'ютер заражений, і що в цьому випадку робити?
Комп'ютерний вірус являє собою шкідливе програмне забезпечення, яке може самокопироваться, впроваджуватися у важливі коди, системні області, руйнувати завантажувальні сектори, а також переходити у інші системи по мережі.


Головним завданням шкідливого ПЗ є поширення. Те, що вірус може щось видалити, заховати, додати і т. д. - лише побічні його дії. Також трапляється, що за подібним «злим» файлом не стоять якісь мотиви програмування шкідливих ефектів. Але із-за несумісності або деяких тонкощів взаємодії, система може давати збій. Віруси можуть «проживати» на накопичувачах і звідти поглинати всі ресурси.

Вдосконалені

Щоб зрозуміти, як визначити, що комп'ютер заражений, потрібно розуміти різновиди вірусів та їх взаємодія на систему. На жаль, з розвитком технологій шкідливе ПЗ стало активно розвиватися. Так, віруси можуть «накривати» цілі державні системи, які захищені особливими методами. Але навіть така оборона не може встояти перед деякими «лиходіями».


Групи

Розрізняються шкідливі софти щодо способів поширення та функціональності. Раніше підхопити їх можна було тільки через носії інформації типу дискети. Зараз же більшість з них приходять на наш ПК через інтернет.
Як визначити, що ваш комп'ютер заражений, і що в цьому випадку робити?
Стандартизованою класифікації вірусів не існує, оскільки вони часом мають неоднозначні характеристики. Тому визначати їх в яку-небудь групу непросто. Розрізняють програми, які вражають певні області системи. Віруси можуть дістатися до файлів, завантажувальних служб, вихідних кодів, сценаріїв і т. д. Є і класифікація за механізмом зараження. Приміром, є «шкідники», які додаються в виконуваний файл, або ті, які псують документ, який не підлягає відновленню. Є й такі віруси, які живуть окремо від усіх, постійно впливаючи на систему ПК. Далі шкідливий софт можна поділити за поражаемым їм операційним системам. Вже давно розробили спеціальні віруси для Windows, Android, iOS, Linux і т. д. Є віртуальні «зловмисники», які можуть використовувати особливі технології всередині вашої системи. Так вам буде складно зрозуміти, як визначити, що ваш комп'ютер заражений. Фахівці поділяють віруси по мові, на якому вони були написані. А також є софти, які використовують додаткові функції в системі. Можуть шпигувати, збирати потрібну інформацію, реєструють дії користувача і т. д.

Застереження

Можна застерегти випадки появи повідомлення про те, що ваш комп'ютер заражений. Що робити в цьому випадку?
Як визначити, що ваш комп'ютер заражений, і що в цьому випадку робити?
Звичайно, головними помічниками давно вже стали найпопулярніші антивирусники. Але останні розробки шкідливих ПО стали настільки складними, що захисні програми можуть впоратися не з усіма. Тому важливо слідувати деяким рекомендаціям, щоб не підхопити вірус і не думати потім, як визначити, що ваш комп'ютер заражений.
Намагайтеся не використовувати привілейовані облікові записи без необхідності. Мається на увазі акаунт типу адміністратора Windows. Якщо вірус отримає його дані, то можете розпрощатися з усіма своїми даними і з системою в цілому. Пам'ятайте, що запуск підозрілих і маловідомих програм з неперевірених джерел також призводить до зараження. Варто насторожитися, якщо система намагається змінити свої файли самостійно. Також варто подбати про потенційно небезпечної функціональності системи. Звичайно ж, краще не лазити» по невідомим ресурсів і придивлятися до адресному рядку. Використовувати довірені дистрибутиви. Якщо ви часто працюєте з важливими даними, краще скидати їх на зовнішній накопичувач або робити резервні копії. Можна записати образ всієї системи з розгортанням.

Система в небезпеці

Багато хто задається питанням: як визначити, що ваш комп'ютер заражений. Відповідь проста. Ви здогадаєтеся, що з системою щось не так за існуючими ознаками.
Як визначити, що ваш комп'ютер заражений, і що в цьому випадку робити?
Тривожним дзвіночком є:
 • Поява несподіваних повідомлень або зображень на екрані.
 • Регулярне відтворення звуків, яке може хаотично відбувається в будь-який час.
 • Самостійна активація програм.
 • Підключення деяких утиліт до інтернету без вашого відома.
 • Відправлення з вашої електронної адреси незрозумілих повідомлень (спаму) вашим знайомим.
 • Зависання системи або її повільна робота.
 • Величезна кількість системних помилок і повідомлень.
 • Неможливість завантаження системи.
 • Зникнення особистих даних, файлів, папок і архівів.
 • Некоректна робота браузера.
 • Звичайно, це далеко не всі ознаки, які можуть трапитися при зараженні. Варіацій дуже багато: від великих порнографічних банерів до повного вимикання ПК.

  Перші дії

  Що робити, якщо комп'ютер заражений вірусом? Якщо ви змогли визначити, що в системі оселився «хробак», то потрібно відразу зробити ряд дій. Важливо тут же відмовитися від банківських платежів та електронних гаманців. Не переходити ні на які важливі акаунти і фінансові системи. Якщо на ПК немає антівірусника, бажано скористатися хоча б його онлайн-версією. Так ви зможете швидко просканувати систему і дізнатися, які «сюрпризи» там приховані.
  Як визначити, що ваш комп'ютер заражений, і що в цьому випадку робити?
  Краще всього відключити інтернет і локальну мережу. Щоб вірус не зміг покликати когось на допомогу, або на час сховатися у Всесвітній павутині. Якщо антивирусник знайде шкідливе ПО, він автоматично вирішить, що з ним зробити: може його видалити, або перенести на карантин. До речі, часто з такими проблемами деякі захисні програми не можуть впоратися, тому доведеться встановлювати інші. Але це, у свою чергу, також не зовсім безпечно. Тому постарайтеся заздалегідь подбати про те, щоб на комп'ютері «оселився» антивирусник. Якщо він заважає вам працювати, його можна відключити. Але саме він знає, як визначити, що ваш комп'ютер заражений. Якщо жоден варіант не допоміг, варто переходити до рішучих дій.

  Додаткова допомога

  Звичайно, якщо ви зовсім не розбираєтеся в комп'ютері, то краще відразу викликати майстра, який буде «лікувати» ваш ПК. Якщо хоча б поверхові знання на рахунок системи у вас є, можете спробувати відшукати вірусний файл самостійно. До цього варіанту можна прийти тільки в тому випадку, якщо ви зіткнулися з звичайним черв'яком або трояном. Якщо ж ви розумієте, що перед вами складна шкідлива програма, яку не так то й просто витягнути самостійно з системи, можна спробувати використовувати сторонні програми. У деяких випадках знадобиться підключити ЖД до іншого ПК або завантажитися з диска.

  Висновки

  Віруси - це неприємність, яка, напевно, траплялася з кожним користувачем. Зловмисники по всьому світу намагаються вкрасти особисті дані або просто пожартувати над недосвідченим користувачем. Якщо перед вами простий шкідливий файл, то, швидше за все, його зможе знайти антивірусна програма. Вона самостійно його вилікує або видалено.
  Як визначити, що ваш комп'ютер заражений, і що в цьому випадку робити?
  Якщо ж у вас завівся троян або черв'як, то з ним можна впоратися самостійно, відшукавши його в системних файлах або кореневому каталозі. Для її пошуку використовують будь-який файловий менеджер, який може відсортувати всі файли системи за датою. Якщо ж у системі завівся справжній «лиходій», то з ним під силу впоратися тільки справжнім фахівцям. Так, вони допоможуть не просто видалити його з ПК, а і зберегти ваші особисті дані. Якщо ж вам не важливі документи, або у вас нічого немає на комп'ютері, можете просто перевстановити операційну систему.