Що таке токен (криптовалюта) — опис, умови та відгуки

20 0 Новини високих технологій

Кріптовалюти з'явилися порівняно недавно, однак всього за кілька років вони встигли здобути популярність по всьому світу. На даний момент капіталізація топ 10 криптовалют обчислюється десятками мільярдів доларів, тому з кожним днем все більше і більше людей прагне увійти в цю індустрію. Найпростіший спосіб приєднатися до світу криптовалют – це покупка квитків. Але для того, щоб зробити це правильно і, найголовніше, вигідно, необхідно розуміти, що таке токен (криптовалюта), і як працює вся система. В іншому випадку є дуже великий ризик просто втратити гроші. Перш ніж говорити про те, чим відрізняється токен від кріптовалюти, опис історії виникнення варто обговорити, так як без цього важко буде зрозуміти місце даної технології в сучасному світі.


Що таке токен (криптовалюта) — опис, умови та відгуки

Трохи про історію криптовалют

Основним механізмом, на якому працюють всі кріптовалюти в світі, є блокчейн. Це інноваційний винахід, ідея якого з'явилася в умах кращих розробників світу ще в дев'яності, проте реалізувати її якісно та ефективно зуміли лише в 2009 році. Перша успішна реалізація технології блокчейна є заслугою японського розробника по імені Сатоши Накамото. Насправді особистість цієї людини невідома, і більшість людей в криптомире схиляються до версії, що це не один розробник, а псевдонім, під яким ховається група професійних програмістів.
Що таке токен (криптовалюта) — опис, умови та відгуки
Як би те ні було, у 2009 році Сатоши Накамото запустив першу децентралізовану анонімну платформу для здійснення транзакцій, яка отримала назву "Биткоин".

Як працює "Биткоин"?

Суть даної системи полягає в тому, що всі транзакції усередині неї записуються у велику ланцюг з блоків, яка і називається блокчейн. Кожен користувач мережі зберігає на своєму комп'ютері цю ланцюг і має доступ до інформації про всі транзакції. Таким чином, за достовірністю переказів і безпекою системи одночасно стежать мільйони комп'ютерів по всьому світу. Це забезпечує високий рівень надійності.


Анонімність в мережі досягається за рахунок того, що ніхто не може дізнатися, хто є власником того чи іншого рахунка. Для реєстрації гаманця не потрібно ніяких особистих даних, як у банку. Все абсолютно анонімно. Однак виникає питання, як користувачі можуть здійснювати транзакції, якщо їх гроші контролюються банками та електронними платіжними системами? Ось тепер можна поговорити про те, що таке токен (криптовалюта) і яка його роль у даній системі.

Для чого потрібні токени?

В мережі "Биткоин", як і в інших криптовалютах, для переказів використовуються не звичні нам гроші - долари, рублі або євро, а внутрішня валюта. Саме вона і називається токенами . За рахунок токенів криптовалютная система здобуває абсолютну незалежність від влади, місцевого законодавства і будь-яких інших контролюючих органів. Ніхто не може випускати токени крім самої системи. Вони знаходяться всередині неї і не можуть бути виведені в матеріальний світ. Токенами розплачуються тільки всередині мережі.

У чому цінність токенів?

Говорячи про те, що таке токен (криптовалюта), в першу чергу необхідно відзначити, що ні в одній криптовалюте токени абсолютно нічим не забезпечені. Це означає, що вони є цінними тільки тоді, коли хтось готовий їх купити. Але кому вони будуть потрібні, якщо вони нічого не стоять?
Цінність сертифіката визначається попитом на нього на ринку, а попит, у свою чергу, залежить від можливостей мережі. Таким чином, найбільш досконала в технічному плані та найбільш популярна мережа має найдорожчі токени. Криптовалюта має величезну кількість застосувань, число стартапів на основі блокчейна з кожним днем збільшується в геометричній прогресії. Якщо система стає затребувана, на токени (криптовалюту) ціна зростає, курс починає збільшуватися. В цьому і полягає їх цінність. В якості наочного прикладу можна розглянути курс токенів другий за популярності криптовалютной системи на сьогоднішній день – "Эфириума". До 2016 року ця система використовувалася переважно для здійснення внутрішніх фінансових операцій. Ціна токена знаходилася в районі $10 і не піднімалася набагато вище цієї цифри.
Що таке токен (криптовалюта) — опис, умови та відгуки
У 2016 році стався хардфорк мережі. Вона стала набагато більш досконалою. Тепер "Эфириум" став використовуватися для укладення смарт-контрактів, проведення краудфандинговых кампаній, організації блокчейн стартапів і багато чого іншого. Таким чином, мережа стала затребуваною, а для роботи з нею потрібні токени. Не важко здогадатися, що після цього ціна токена злетіла в десятки разів. На сьогоднішній день вона становить близько $300.
Що таке токен (криптовалюта) — опис, умови та відгуки

Умови отримання токенів

Тепер, коли стало зрозуміло, що таке токен (криптовалюта), можна говорити про те, як їх отримати. Як вже було згадано, найпростіший спосіб отримати токени – купити їх на біржі, або через обмінник. Однак умови такої покупки не завжди будуть вигідними, тим більше якщо мова йде про самих популярних криптовалютах. З цим треба бути дуже акуратним, аналізувати графік зростання, ситуацію на ринку. Сьогодні це великий бізнес, в якому новачкові без особливих знань навряд чи вдасться щось заробити.
Тим не менш, є й інші способи отримання токенів. Одним з найпопулярніших є майнінг. Суть майнінгу полягає в тому, що людина направляє потужності свого комп'ютера на підтримку роботи мережі. Оскільки система криптовалют є децентралізованою, її функціонування забезпечується з допомогою роботи мільйонів комп'ютерів по всьому світу. Майнеры займаються створенням блоків транзакцій і включенням їх у ланцюг. Тільки після включення в ланцюг транзакція вважається здійсненою. Провести цю операцію не так-то просто, оскільки для цього потрібно вирішувати криптографічні алгоритми неймовірної складності. Звичайний ПК з цим не впорається, так як йому просто не вистачить продуктивності. Для майнінг токенів створюються величезні ферми, на яких працює найпотужніше обладнання. За створення блоку мережа винагороджує майнера токенами. Саме так вони і добуваються.

ICO

Що таке токен (криптовалюта) — опис, умови та відгуки
Багато професійні розробники замислюються про те, як створити свій токен кріптовалюти. Якщо у них це виходить, нова криптовалюта починає розвиватися, але вона ще не має великої кількості інвесторів. Тим не менш, гроші розробникам потрібні, так як без цього створити велику систему не вийде. Для того, щоб зібрати деяку кількість коштів для початку розвитку нової кріптовалюти, розробники проводять ICO (Initial coin offering), що в перекладі на російську означає "первинне розміщення токенів". Це означає, що розробники складають презентацію, в якій показують інвесторам, як саме система буде працювати. З'являються нові кріптовалюти, роздача квитків відбувається за мінімальною ціною. Після цього інвестори оцінюють перспективи і вирішують, купувати токени даній компанії чи ні. Якщо проект дійсно перспективний, інвестори купують певну кількість квитків, які на даний момент нічого не варті.
Що таке токен (криптовалюта) — опис, умови та відгуки
Таким чином, у розробників з'являються гроші на розвиток, і в майбутньому, якщо проект стане успішним, токени почнуть набирати курс. Інвестори отримують прибуток, адже в самому початку розвитку вони встигли придбати їх за мінімальною ціною.

Різниця між токенами і криптовалютой

Необхідно розуміти, що на практиці існує деяка відмінність токена від кріптовалюти. Кожна криптовалютная система функціонує на блокчейне, однак ця технологія має так багато застосувань, що функції токенів можуть кардинально відрізнятися один від одного. Криптовалютой прийнято називати безпосередньо платіжні засоби. До таких, наприклад, належить "Биткоин", або "Эфириум класик". Ці валюти мають функції, аналогічні звичайним електронним грошам. Крім цього є і інші токени, які виконують зовсім інші функції. Наприклад, "Эфириум" призначений для укладання смарт-контрактів, "Адекс" для розміщення реклами, EOS для підтримки блокчейн-стартапів. Токени цих систем застосовуються зовсім інакше, ніж звичайні гроші. Це головне, чим відрізняється токен від кріптовалюти.
Що таке токен (криптовалюта) — опис, умови та відгуки

Відгуки

Сучасні фінансові аналітики здебільшого погоджуються з тим, що кріптовалюти змінять світ грошей в найближчому майбутньому. На сьогоднішній день їх капіталізація обчислюється десятками мільярдів доларів, і люди, які вже встигли застосувати їх на практиці, розуміють, наскільки це зручно і безпечно. Однак позитивні відгуки та прогнози фінансових аналітиків не завжди виправдовують себе, тому, перш ніж купувати токени тієї чи іншої системи, необхідно максимально її вивчити й оцінити всі ризики. Інакше є шанс просто втратити гроші.