Помилка VIDEO_TDR_FAILURE в Windows 10: як виправити?

162 0 Новини високих технологій

Нечасто, але все одно на теренах інтернету можна зустріти пости з криками про допомогу від тих користувачів, які на власні очі зіткнулися з появою Windows 10 помилки VIDEO_TDR_FAILURE. Виправити такий збій, якщо з'являється внаслідок виникнення синій екран через певний проміжок часу пропадає, можна досить просто. Але іноді буває і так, що при завантаженні система на певному етапі «зависає», що призводить до того, що навіть «Робочий стіл» на екрані стаціонарного комп'ютера або ноутбука не з'являється взагалі. З чим же пов'язаний такий збій?

Причини появи помилки VIDEO_TDR_FAILURE в Windows 10

Для точного виявлення виниклої проблеми насамперед необхідно подивитися на стоп-код, вказаний в описі системні компоненти, викликали збій. Як правило, вони представлені у вигляді системних файлів формату SYS, які відносяться до драйверів графічних прискорювачів. Тобто збій відбувається на рівні взаємодії ядра операційної системи з програмним забезпеченням, що відповідають за роботу відеокарти. Якщо хто не знає, на стадії завантаження ОС графічний адаптер виконує одну з найголовніших ролей, забезпечуючи відображення інформації на екрані. Якщо з ним щось відбувається (або він ламається, або «злітають» драйвери), відповідно, і операційна система стартувати коректно не може.


Основні типи збійних компонентів

Але тут не все так просто, оскільки розшифровка коду із зазначенням збійного елемента у ряді випадків може мати різне опис. Так, наприклад, складова nvlddmkm в помилку «VIDEO_TDR_FAILURE» Windows 10 вказує на неполадки з графічними чіпами від NVIDIA, atikmapg відноситься до карт ATI Radeon, igdkmd відповідає інтегрованим прискорювачам від Intel.
Помилка VIDEO_TDR_FAILURE в Windows 10: як виправити?
Дуже часто багато комп'ютери і ноутбуки оснащуються не одним, а двома графічними прискорювачами. Один є інтегрованим («вшитим» в системну плату), а другий – дискретним. У такій ситуації усунення виниклої проблеми значно спрощується.

Попередні дії

Отже, припустимо, що завантаження системи не включається (помилка «VIDEO_TDR_FAILURE» Windows 10 з'являється якраз при старті ОС, але синій екран не зникає).
Помилка VIDEO_TDR_FAILURE в Windows 10: як виправити?
В цьому випадку можна використовувати найпростіше рішення, яке полягає в тому, щоб при включенні ПК або ноутбука спочатку зайти в налаштування первинної системи (BIOS/UEFI), знайти в ній параметри графічних прискорювачів і переключитися з дискретної карти на інтегровану (їй в системі при старті буде відповідати базовий відеоадаптер Microsoft). Після збереження виставлених опцій і автоматичного перезавантаження, яка зазвичай відбувається в штатному режимі, можна приступати до усунення проблем з основним адаптером, який на час був відключений.


Видалення збійних драйверів

З'ясувавши, що код помилки VIDEO_TDR_FAILURE Windows 10 (0x00000116) відповідає збійних драйверам дискретної відеокарти (наприклад, NVIDIA), для коректного усунення збою спочатку необхідно видалити вихідний драйвер. В принципі, зробити це можна з самого звичайного «Диспетчера пристроїв» або з розділу програм і компонентів, проте операційна система може негайно повідомити про те, що знайдено нове обладнання, і встановити для нього своє керуюче ПЗ.
Помилка VIDEO_TDR_FAILURE в Windows 10: як виправити?
Щоб цього не відбулося, спочатку графічний адаптер слід відключити, використовуючи для цього меню ПКМ на вибраному пристрої, а потім видалити драйвери за допомогою спеціальної утиліти Display Driver Uninstaller або з використанням програм-дєїнсталлятор зразок iObit Uninstaller. Але варіант видалення драйверів з розділу програм і компонентів або з використанням дєїнсталлятор загального призначення застосовується лише в тому випадку, якщо керуюче ПО представлено у вигляді окремого додатка і відображається у списку інстальованих програм.

Пошук і установка нових драйверів

Тепер, щоб остаточно позбутися від можливої появи Windows 10 помилки VIDEO_TDR_FAILURE, необхідно встановити нові драйвери, завантажити які настійно рекомендується виключно з офіційного інтернет-ресурсу виробника відеокарти.
Помилка VIDEO_TDR_FAILURE в Windows 10: як виправити?
Якщо назві моделі підходяще ЗА знайти там буде проблематично, скористайтеся вкладкою дані в розділі властивостей обладнання, який є в «Диспетчері пристроїв», скопіюйте дані ідентифікаторів VEN і DEV, а потім задайте пошук максимально відповідного ПЗ на основі цієї інформації. Примітка: зазвичай установник поставляється у вигляді EXE-файлу, який потрібно запустити від імені адміністратора. У випадку з об'єктами INF-формату скористайтеся пунктом установки через ПКМ, а якщо буде повідомлено, що така установка не підтримується, оновити драйвер через відповідний пункт меню ПКМ в Диспетчері пристроїв», або поставивши автоматичний пошук драйверів на локальному комп'ютері, або вказавши їх розташування на диску через функцію огляду.

Установка оновлень системи і автоматична фіксація неполадок

Іноді помилка VIDEO_TDR_FAILURE в Windows 10 може з'являтися і не з причини відмови «рідних» драйверів, а після оновлення системних компонентів, що останнім часом (особливо після жовтневого апдейта) спостерігається дуже часто. У такій ситуації оптимальним варіантом дій стане ручний пошук апдейтів через «Центр оновлення» або самостійна завантаження пакета КВ2665946 з подальшим інтегруванням в систему. Як стверджують фахівці корпорації Microsoft, це оновлення якраз і призначене для усунення проблем описуваного типу.
Помилка VIDEO_TDR_FAILURE в Windows 10: як виправити?
Також для позбавлення від постійного появи помилки VIDEO_TDR_FAILURE в Windows 10 можна застосувати автоматизовану утиліту для пошуку і усунення несправностей під назвою Fix It, яка на офіційному сайті Microsoft викладена у вільному доступі.

Маніпуляції з реєстром

Непоганим методом усунення описуваного збою є ручне завдання таймауту для відновлення відеокарти при завантаженні системи. Представлене вище оновлення частково призначений саме для цього. Однак виконати таку операцію можна і самостійно.

Помилка VIDEO_TDR_FAILURE в Windows 10: як виправити?
Для цього необхідно зайти до реєстру (regedit), в гілці HKLM через розділ SYSTEM знайти каталог GaraphicDrivers, а потім створити новий параметр DWORD або QWORD (для систем 32 і 64 біта відповідно) з ім'ям TdrDealy, присвоївши йому значення 8 (без такого ключа система використовує таймаут в 2 секунди).

Помилка Windows 10 VIDEO_TDR_FAILURE: «Робочий стіл» не запускається. Що можна зробити?

Якщо жодна дія не допомагає, або ви просто не можете завантажити систему в нормальному режимі, спробуйте провести запуск в Safe Mode (режим безпечного старту). Правда, якщо у вас спочатку не була включена завантаження Legacy Boot, що дозволяє запускати стартове меню вибору дії натискання клавіші F8 доведеться скористатися знімним носієм з настановним дистрибутивом або завантажувальними дисками зразок LiveCD. Як варіант, якщо використовувався розгін відеокарти, після старту системи встановіть для неї штатні заводські параметри, а у схемі електроживлення використовуйте збалансований режим, а не високу продуктивність. Примітка: при неможливості нормального старту системи може знадобитися завантаження зі знімного носія з подальшим перейменуванням старих драйверів і копіювання на жорсткий диск нових компонентів.

Що робити, якщо нічого не допомогло?

Якщо ж взагалі нічого не працює, по всій видимості, у вашу систему проникли віруси (деякі з них можуть безпосередньо впливати на драйвери графічних прискорювачів). Перевіряти комп'ютер на предмет наявності загроз при неможливості старту Windows рекомендується за допомогою завантажувальних носіїв записаної на них утилітою Kaspersky Rescue Disk.

Популярі новини
Загрузка...