HUD - що таке в комп'ютерних іграх

204 0 Новини високих технологій

Багато геймери (особливо ті, що прийшли в ігри недавно) часто стикаються з поняттями і термінами, які ні про що їм не кажуть. Це можуть бути якісь уривки з сленгу або спеціальні терміни, що використовуються розробниками ігор. Як би те ні було, новоспеченими гравцям доводиться розширювати кругозір і знайомитися з новими поняттями. Одне з них стосується практично всіх ігор і називається HUD. Що таке цей HUD? Де його можна знайти? Навіщо він взагалі потрібен? Ми спробуємо дати відповіді на ці питання і спробуємо проілюструвати всі конкретними прикладами.

HUD - що таке в комп'ютерних іграх

Визначення терміна HUD

Почнемо з самих основ. Спочатку розберемося в походженні абревіатури HUD. Що таке цей HUD, розповімо трохи пізніше. Отже, абревіатура HUD виникла з кількох англійських слів - Head Up Display. Дослівний переклад звучить як "дисплей заголовка". Але ця незрозуміла фраза мало що пояснює. Якщо ж копнути глибше, то це інформація про стан чого-небудь, яку користувач бачить прямо перед очима без потреби відкривати якийсь додаток, лізти в налаштування і так далі. Спочатку фраза використовувалася виключно льотчиками космонавтами. І скоро ви зрозумієте, чому. У світ комп'ютерних ігор, мобільних додатків і віртуальної реальності цей термін прийшов набагато пізніше. Але тут він влаштувався досить щільно. Тепер же розглянемо витоки виникнення терміна HUD. Що це за штука, доступна раніше тільки льотчикам?


HUD - що таке в комп'ютерних іграх

HUD в авіації

Спочатку абревіатурою HUD позначали ту інформацію, яку льотчик бачить на лобовому склі шолома. Цю технологію почали використовувати з появою перших дисплеїв, які можна було інтегрувати в скло шолома. Такими зручними штуками володіють тільки військові льотчики, які літають на сучасних винищувачах. На забрало шолома виводиться інформація про загальний стан літака, кількість палива, боекомплекте. А під час бою на склі шолома відображається приціл. Управляти їм льотчик може за допомогою повороту голови. Ось така корисна штука і називається HUD. В ігри дане поняття перекочувало набагато пізніше і отримало особливе тлумачення, ніяк не пов'язану з польотами. Що таке HUD в іграх? Це інформація про стан персонажа (кількість здоров'я, мани, патронів, поточний зброю і так далі), яке відображається в такому місці екрану, щоб користувач міг його бачити. А тепер розглянемо основні види HUD в іграх.


HUD - що таке в комп'ютерних іграх

Види HUD

Зараз розрізняють кілька типів користувальницького інтерфейсу, який повідомляє гравцям про стан персонажа і його бойового комплекту (HUD). Що це за такі типи? Вони розрізняються стилями виконання. І саме від стилю залежить, як багато інформації отримує користувач, не звертаючись до спеціального меню. Отже, ось основні види HUD.
 • Графічний. Уся необхідна інформація відображається в спеціальних іконках, картинках та іншої графічної інформації (наприклад, смуга здоров'я без якого-небудь тексту).
 • Текстовий. Потрібні користувачу дані відображаються виключно у вигляді тексту (процентне позначення здоров'я, мани, кількості патронів і так далі). На даний момент практично не використовується самостійно.
 • Змішаний. Текстово-графічний режим відображення необхідної інформації. На даний момент є самим поширеним, оскільки має набагато кращою інформативністю.
 • Це три основних типи HUD. Є і особливі користувальницькі інтерфейси, у яких стан деяких параметрів персонажа позначається ще і звуками (як в Half-Life 2), але таких HUD дуже мало. В сучасних іграх найчастіше використовуються текстово-графічні інтерфейси. Тепер розглянемо приклади HUD на конкретних іграх.
  HUD - що таке в комп'ютерних іграх

  HUD в Counter-Strike

  Що таке HUD в CS:GO? Це відображення всієї необхідної користувачеві інформації в межах екрану комп'ютера. Причому реалізовано воно так, щоб не заважати гравцеві цілитися і стріляти. Може відображатися міні-карта, тип зброї,кількість патронів, список команд гравця і супротивника, поточний рахунок, час гри і так далі. Проте ключовою особливістю HUD КС є можливість його повної настройки. Можна видалити об'єктивно непотрібні компоненти і додати нові. А можна і зовсім відключити HUD як непотрібний рудимент. Але робити це рекомендується тільки в тому випадку, якщо ви знаєте гру як свої п'ять пальців. В іншому випадку у вас можуть у самий відповідальний момент закінчитися боєприпаси, а ви про це навіть не дізнаєтеся. У даній іграшці використовується текстово-графічний тип інтерфейсу. Також він відрізняється мінімалізмом і практично не впливає на комфорт в грі. Так що його можна і не відключати.
  HUD - що таке в комп'ютерних іграх

  HUD в S. T. A. L. K. E. R

  Ще один популярний шутер, але вже від українських розробників. Що таке HUD в "Сталкері"? Це досить компактний користувальницький інтерфейс,який практично не відволікає гравця від захоплюючих пейзажів Прип'яті та Чорнобиля. За замовчуванням в HUD "Сталкера" знаходиться виключно відображення здоров'я і броні, витривалості і стану організму персонажа. А також кількість патронів і міні-карта. Все решта-можна подивитися без подорожі в певне меню (рюкзак, налаштування і так далі). Проте є численні моди HUD для "Сталкера", які збільшують кількість відображуваної інформації на екрані. Тоді грати в даний постапокаліптичний шутер стає легше, але не так цікаво. "Сталкер" - це одна з небагатьох ігор, яка могла б обійтися і без HUD. Реалізму було б більше. Однак будемо рухатися далі.
  HUD - що таке в комп'ютерних іграх

  HUD в покері

  Мало хто знає, але такий термін є і в покері. Що таке HUD в покері? Даний термін відноситься виключно до онлайн покеру. І без різниці, "Техаський Холдем" це або якийсь інший тип. HUD - це відображення інформації про гравця і його стані над його ім'ям за столом. У полі HUD може знаходитися практично вся необхідна інформація, що дозволяє гравцеві проаналізувати ситуацію і зробити правильний хід. Але біда в тому, що цю інформацію треба вміти правильно інтерпретувати. До речі, в покері режим HUD можна відключити, але робити це категорично не рекомендується, так як без потрібної інформації можна легко програти все, що є на рахунку. Що таке режим HUD в даному випадку? Це один з інструментів для досягнення мети. Якщо в шутерах цей режим служить виключно в інформаційних цілях, то в покері це цілий інструмент, яким треба вміти користуватися.

  Висновок

  Отже, ми докладно розглянули термін HUD. Що це таке, вже зрозуміло. Також зрозуміло, що HUD може бути не тільки в класичних іграх, але і в таких, як онлайн-покер. А ще те, що це поняття прийшло в комп'ютерний світ авіації. Тільки там воно використовувалося для позначення зовсім іншого. Ніяк з іграшками не пов'язаного. В той же час є іграшки, які чудово обійшлися б без HUD. Але таких дуже мало. Більшості шедеврів ігрової індустрії користувальницький інтерфейс абсолютно необхідний. І таких продуктів переважна більшість.

  Популярі новини
  Загрузка...