Не працює контролер накопичувача: чому так відбувається, і як знайти найбільш підходящий драйвер?

82 0 Новини високих технологій

Ймовірно, багато користувачі знають про те, що у всіх операційних системах для забезпечення працездатності і можливості використання різноманітних носіїв інформації застосовуються спеціальні контролери запам'ятовуючих пристроїв, які можуть бути представлені у вигляді «залізного» обладнання, і у вигляді якихось віртуальних програмних компонентів. Для роботи самого контролера, як і для будь-якого іншого обладнання, необхідний драйвер. А ось з управителем ЗА досить часто виникає маса проблем. Спробуємо розібратися, які дії можна зробити для усунення можливих неполадок і збоїв, але для початку коротко зупинимося на тому, що являє собою контролер такого типу.


Що таке контролер запам'ятовуючого пристрою?

Взагалі, прийнято вважати, що таке обладнання або віртуальний девайс програмного типу є певним сполучною ланкою-посередником між підключається накопичувачем інформації і операційної системи, призначеним для того, щоб система могла розпізнати приєднаний носій і рахувати з нього, що зберігається на ній інформацію. Якщо мова йде виключно про «залізі», в якості яскравого і найбільш простого прикладу, можна навести звичайний картрідер. У випадку з віртуальними девайсами це може відноситися тільки до програмного забезпечення у вигляді драйвера, встановлюваному або самою системою, або сторонніми додатками для забезпечення емуляції (наприклад, віртуального CD/DVD-приводу, який з'являється в системі після запуску програми або старту файлу образу).


Як встановити або оновити драйвер контролера пристрою?

На жаль, далеко не завжди Windows може забезпечити працездатність таких пристроїв. Так, дійсно, при першій інсталяції на будь-який комп'ютер система автоматично розпізнає всі підключене обладнання та програмне забезпечення (драйвери) встановлює для нього самостійно з власної бази даних (у тому числі, і для контролера пристрою). Це, між іншим, відноситься не тільки до жорстких дисків або оптичних приводів.
Не працює контролер накопичувача: чому так відбувається, і як знайти найбільш підходящий драйвер?
З рівним успіхом Windows може інсталювати драйвери і при підключенні нових носіїв начебто флешок, карт пам'яті, зовнішніх вінчестерів і т. д. Але основна біда в тому, що далеко не завжди програмне забезпечення для контролера пристрою виявляється сумісно з самим девайсом, адже система інсталює, як їй здається, найбільш підходяще ЗА, а пристрій потім може не працювати взагалі. Переконатися в цьому можна елементарно, адже дані з накопичувача вважати буде неможливо, а іноді навіть сам носій інформації не визначається (а якщо і визначається, то система вважає, що його потрібно відформатувати, але при спробі форматування видається помилка). Виключати пошкодження самого накопичувача не можна, але в більшості випадків це якраз і пов'язано з тим, що контролер пристрою працює неправильно (або не функціонує взагалі).

Проблеми з управителем ЗА: виправлення збоїв найпростішим методом

Для пошуку проблемного девайса або неробочого драйвер контролера пристрою Windows 7 можна скористатися звичайним «Диспетчер пристроїв», в якому шуканий компонент буде позначений жовтим трикутником зі знаком оклику, що і свідчить про проблеми з драйвером. Оскільки система встановити його самостійно не змогла, намагатися знайти рішення проблеми в пошуках оновленого ПО марно. Все одно це нічого не дасть.
Не працює контролер накопичувача: чому так відбувається, і як знайти найбільш підходящий драйвер?
У цій ситуації краще всього скористатися автоматизованими утилітами для пошуку і апдейта драйверів, але й вони найчастіше виявляються безсилі.
Не працює контролер накопичувача: чому так відбувається, і як знайти найбільш підходящий драйвер?
Оптимальним варіантом вважається визначення ідентифікаторів обладнання у відповідному диспетчері через властивості на вкладці дані, після чого за максимально довгому рядку з ідентифікаторами DEV і VEN можна задати пошук драйверів в інтернеті (наприклад, на сайті виробника), завантажити його, а потім встановити вручну.
Не працює контролер накопичувача: чому так відбувається, і як знайти найбільш підходящий драйвер?
У деяких випадках навіть при наявності автоматизованого інсталятора деякі файли драйверів потрібно копіювати системні директорії самому. Яскравий приклад – установка драйверів для картридеров O2Micro.

Конфлікти зі стороннім програмним забезпеченням

Іноді проблеми можуть бути спровоковані установкою стороннього програмного забезпечення, яке підміняє оригінальні драйвери. Наприклад, відомо чимало випадків, коли популярна утиліта для роботи з образами DAEMON Tools викликала поява подібних конфліктів, прописуючи в реєстрі посилання на власні віртуальні емулятори, після чого підключене обладнання або власні компоненти, інстальована самими Windows-системами, виявлялися повністю непрацездатними. Виходом з такої ситуації може стати повне видалення конфліктних додатків, для чого рекомендується використовувати стандартні засоби системи, а спеціальні програми-деинсталлятори, автоматично видаляють всі залишки у вигляді ключів реєстру, файлів і папок, а також встановлених збійних драйверів.

Популярі новини
Загрузка...