Як зробити віртуальну екскурсію: необхідне програмне забезпечення, порядок дій

161 0 Новини високих технологій

Віртуальна екскурсія - дуже модне, перспективний напрям реалізації творчих планів як любителів, так і професіоналів фото - і відеозйомки. У ній можна ознайомитися з об'єктами за допомогою миші, обертаючи її в усіх напрямках, від підлоги до стелі, перейти з однієї кімнати в іншу, збільшити картинку, читати інформацію, дивитися відео та багато-багато іншого, без чого онлайн-екскурсія буде неповноцінною.

Як зробити віртуальну екскурсію: необхідне програмне забезпечення, порядок дій
Напрямок дуже швидко розвивається, оскільки його продукт затребуваний у суспільстві, в тому числі з-за своєї освітньої функції. Багато використовують такі продукти в навчальних цілях, хтось в рекламних, для того щоб всебічне представити свій продукт, а хтось мріє про те, як зробити віртуальну екскурсію про морських мешканців.


Більшість користувачів вважають цей вид творчості неймовірно складним, хоча це далеко не так. Адже насправді йдеться тільки про зйомці декількох фотографій з ширококутним об'єктивом або «риб'ячим оком», злегка перекриваються, щоб зібрати панораму з допомогою спеціального програмного забезпечення. Для досягнення більш якісних ефектів, ніж у класичної панорамної фотографії, знадобиться об'єктив сферичного типу, особливо коли потрібно знімати цілу сцену від підлоги до стелі.

Вибір об'єктива для створення екскурсії

Як зробити віртуальну екскурсію: необхідне програмне забезпечення, порядок дій
Перед тим як зробити віртуальну екскурсію, потрібно вибрати ідеальний об'єктив. Спочатку визначаються з форматом оптичного якості, при цьому необхідно враховувати й інші моменти. Такі поняття, як якість і краса променів, повністю суб'єктивні, але інші, такі як якість збірки, «об'єктивні». Однак не всі цілі рівні за цим критерієм. Ось кращі пропозиції ринку:


 • 8 і 75 мм Fisheye Samyang.
 • 8-15 мм Fisheye.
 • 10-17 мм Pentax.
 • 8-15 мм Canon Fisheye.
 • Всупереч поширеній думці, 14-мм Canon і Nikkor набагато складніше використовувати під ці цілі правильно, що ж стосується Ricoh Theta S і його 075 мм F2.0 – вони підходять для цих цілей повністю. Панорамний фотограф намагається пошити гірші частини зображень - їх краю. Це основний принцип панорами шляхом складання, але саме там зібрані всі дефекти об'єктива:
 • віньєтування;
 • хроматизм;
 • втрата різкості порівняно з центром фотографії.
 • Спотворення на краю більш складні, їх навіть неможливо виправити функцією «риб'яче око».

  Оптичне якість і спотворення

  Перед тим як зробити віртуальну екскурсію, особливу увагу приділяють якості зображення, яке може забезпечити хороша лінза. Майже всі лінзи на ринку, які гарні для середнього рівня фотозйомки, можуть підійти для панорамної фотографії. Що стосується створення віртуального туру, то тут не все так просто. Ricoh Theta SC з концепцією "все в одному" підходить для цієї зйомки. Google рекомендує його, наприклад, своїм фотографам для програми Google Streetview. У більшості випадків користувач будете працювати з дуже закритою діафрагмою, щоб мати максимальну глибину різкості, і отримає невелику втрату її. Перед тим як зробити віртуальну екскурсію, потрібно враховувати, що майже всі лінзи спотворюють зображення, за винятком архітектурної фотографії. Однак коли користувач збирає фотографії разом, він може бути засмучений, тому що збірка вийде неідеальною. Цей дефект лінзи матеріалізується через недосконале вирівнювання двох фотографій і відбувається з-за дефекту, прихованого у формулі лінзи, - спотворення.
  Як зробити віртуальну екскурсію: необхідне програмне забезпечення, порядок дій
  Коли об'єктив має безліч оптичних спотворень, трапляється бачити складання прямих ліній, присутні в більшості програм для панорами. Прямі лінії не перекриваються ідеально. Їм потрібно буде виконати редагування Photoshop після складання. Це важливо в створенні віртуального туру, тому що користувач збирає фотографії, зроблені на різних напрямках. Чим менше залишкових спотворень, які має об'єктив, тим досконалішою буде збірка з першої спроби, без необхідності подальших змін.

  Сферичні панорамні головки

  Як зробити віртуальну екскурсію: необхідне програмне забезпечення, порядок дій
  Перед тим як зробити віртуальну екскурсію, ретельно підбирають панорамну головку. Сферичні панорамні головки можуть бути розділені на дві категорії: ручні і моторизовані. Ручні існують у двох підкатегоріях: регульовані і нерухомі для об'єктива "риб'яче око". В більшості випадків використовують ручну сферичну головку або фіксовану, менш дорогу і зручний, коли потрібно зняти кілька фотографій. Нові моторизовані панорамні головки присвячені реалізації гигапиксельных панорам, мають багатомовну підтримку, як проект paris-26-gigapixels.com.
  На відміну від циліндричних головок, сферична панорамна головка нахиляє тіло по всій осі вузлової точки і таким чином реалізує багатодіапазонні панорами і повну сферу. Ці головки регулюються і можуть адаптуватися до всіх типів камер/об'єктивів. Вони в основному складаються з наступних частин:
 • Ротор - не тільки переміщається на 360°, але навіть краще, він може вирізати кожні xx градусів залежно від потреб, між двома послідовними фотографіями, що дозволяє зробити віртуальну екскурсію самому, як першокласного профі.
 • Горизонтальна нижня напрямна - зміщує центр об'єктива, забезпечуючи вид спереду осі обертання.
 • Вертикальний важіль - підтримує непохитний рейок.
 • Manfrotto 303 SPH, вертикальна рукоятка може бути складена для транспортування. Камера безпосередньо закріплена на цій рейці.
 • Затискний гвинт наклоняемого рейки - похила напрямна регулюється на ±180° і дозволяє прицілитися в зеніт і надир.
 • Панорамні моторизовані головки - це сферичні головки обертання, нахил яких моторизирован. Вони можуть мати два вертикальних важеля, як у випадку з головкою Gigapan Epic Pro, виконують гигапиксельные панорами і віртуальні тури в дуже високому дозволі. У них неймовірна потужність збільшення, яка стане у нагоді, якщо фотограф задумався над тим, як зробити віртуальну екскурсію по школі.

  Параметри об'єктива

  Як зробити віртуальну екскурсію: необхідне програмне забезпечення, порядок дій
  Коли фотограф намагається знімати повну сферу, на об'єктиві дуже важливі дві установки: фокусування і вибір глибини різкості. Потрібно бути дуже обережним з фокусуванням у панорамної фотографії. Дійсно, хоча це майже непомітно для неозброєного ока, є дуже легка фокальна варіація, коли модифікують точку. Цей варіант передбачає лише кілька пікселів, але це має фундаментальне значення.

  Панорамне програмне забезпечення не зможе знайти однакові деталі, що належать двом послідовним фотографій, і не може зшити їх ідеально, і це необхідно враховувати, перед тим як зробити віртуальну екскурсію самому. Тому як тільки зроблена фокусування, ніякі інші настройки вже не виконуються, за винятком певних мистецьких проектів. Єдине виключення - реалізація проектів з використанням гігапікселів. Тут потрібно дещо змінити точку між двома діапазонами фотографій, тому що чим більше нахиляється головка, тим ближче об'єкт, особливо з фокусом 300 або 600 мм, і це також потрібно враховувати, перед тим як зробити віртуальну екскурсію про морських мешканців. Оскільки всі зображення потрібно буде робити з однаковою фокусуванням, неможливо буде змінити глибину різкості на одній фотографії. Щоб вибрати зону, потрібно використовувати глибину поля лінз, а іноді і гиперфокальную, для того щоб отримати максимальну глибину різкості. З лінзою «риб'яче око», доведеться повозитися, перед тим як зробити віртуальну екскурсію по місту, встановлюючи гіперфокальну значення з фокусною відстанню близько 8 м F11.0 /F16.0. Завдяки об'єктива «риб'яче око» проблема фокусування і глибини різкості буде швидко вирішена. Майже завжди можна використовувати один і той же фокус і діафрагму, що зручно, навіть якщо це може означати втрату різкості із-за дифракції. Коли виконується віртуальна екскурсія по музею, всі фотографії повинні отримувати однаковий час експозиції, тому що всі вертикальні фотографії є загальними для зенитов і надиров.

  Програмне забезпечення туру

  Різноманітні інструменти можуть створювати віртуальну середу, за допомогою якої користувач зможе легко переміщатися по сторінкам. Якщо потрібен такий інструмент для ПК з Windows 7810 – насичений ринок подібними пропозиціями, як платними, так і безкоштовними варіантами. Досить багато користувачів вже спробували їх у зйомці і склали свою думку про їхню роботу, вказавши на краще.
  Як зробити віртуальну екскурсію: необхідне програмне забезпечення, порядок дій
  Найбільша кількість фотографів обрав оптимальну програму - Tourweaver. Це професійне ПЗ, яке дозволяє створювати реалістичні 360-градусні презентації, віртуальний тур по Flash або у форматі HTML5. Що особливо перспективно для створення віртуальних екскурсій для дошкільнят, оскільки доступна карта Google/Bing, яка покаже місце розташування та маршрути під час перегляду. Потрібно відзначити, що карта Bing працює тільки з флеш-турами, в той час як Google Maps працює з турне HTML5. Додаток дозволяє додавати мультимедійні елементи, такі як голосове розповідь і текст у всі тури. Tourweaver також підтримує інтерактивність і може додавати кнопки і гарячі точки. Додаток також підтримує кілька сцен, і кожна представлена мініатюрою. В результаті можна легко перейти до потрібної сцені. Якщо потрібно показати більше інформації під час туру, додаток також підтримує спливаючі вікна, які відображають додаткову інформацію. Що стосується спливаючого вмісту, можна додавати зображення, текст і посилання. Tourweaver також підтримує 3D-моделі, їх можна легко додати у віртуальність. Є кілька обмежень - можна використовувати тільки моделі у форматі 3ds. Крім того, 3D-моделі доступні лише в Flash-турах.Що стосується віртуальної екскурсії в галереях, їх можна розміщувати в Інтернеті і ділитися на Facebook. Крім того, можна зберегти тур на місцевому рівні як exe-файл і відправити його кому потрібно. І також можна зберегти тур у форматі HTML5 який буде працювати на будь-якому мобільному пристрої. Якщо потрібно, можна створити локальне додаток і зайти на пристрої Android або iOS.

  Професійний екскурс 3DVista

  Якщо фотограф шукає професійне ПО туру, багато рекомендують 3DVista. Це додаток дозволяє створювати інтерактивні тури, просто використовуючи набір зображень, пропонує відмінну сумісність з будь-якими комп'ютерами, планшетами та пристроями Android або iOS. Доступні дві версії цього інструменту. Стандартна версія ідеально підходить для любителів або користувачів в перший раз. Для просунутих користувачів або професіоналів, потрібно використовувати версію Pro.
  Як зробити віртуальну екскурсію: необхідне програмне забезпечення, порядок дій
  Інструмент дозволяє створювати тури, які можна легко впровадити на існуючі веб-сайти, що дуже корисно. Варто зазначити, що створені проекти не потребують будь-яких додаткових плагінів або для роботи, що потрібно враховувати, наприклад, перед тим як зробити віртуальну екскурсію про морських мешканців. Крім того, можна експортувати свій тур на локальний жорсткий диск. Це дозволяє скопіювати його на USB-накопичувач або відправити по електронній пошті. Це додаток просте у використанні, і фотографу не потрібно володіти навичками програмування, щоб створювати вражаючі макети. Програма має простий користувальницький інтерфейс, тому представляє ідеальний варіант для новачків. Варто відзначити, що 3DVista Virtual Tour також може оптимізувати тури для мобільних пристроїв. При використанні цієї функції створюється менша версія проекту, яка збереже пропускну здатність мобільних користувачів. Додаток працює з усіма видами камер і об'єктивів, що є основним плюсом. Однак якщо потрібно досягти найкращих результатів, рекомендується використовувати ширококутний об'єктив і «риб'яче око». Для створення інтерактивних турів додаток буде використовувати функцію автоматичного виявлення контрольних точок. Ця функція легко покаже, як зробити віртуальну екскурсію з фотографій і об'єднає їх автоматично. Крім того, можна редагувати і створювати власні контрольні точки, щоб отримати оптимальні результати. Додаток також підтримує HDR-рядок, можна комбінувати декілька зображень HDR і створювати панорами одним клацанням миші.

  Крос-платформний Panotour

  Якщо фотограф шукає крос-платформенне З віртуального туру, можна порекомендувати йому Panotour. Це додаток створює проекти, які повністю сумісні з будь-якою платформою або пристроями. Pantour має 6 різних пресетів, але також можна створювати свої унікальні пресети і зберігати їх для подальшого використання. Зміна попередньої настройки просте і виконується одним клацанням миші. Інтерактивність є важливою частиною будь-якого макета, і це також дозволяє створювати гарячі точки. Для цього додатка існує розширений редактор hotspot. Що стосується гарячих точок, можна використовувати їх, щоб легко перейти до різних сцен або показати додаткову інформацію. Додаток має чистий і простий користувальницький інтерфейс, тому у фотографа не виникне проблем з його застосуванням. Він повністю підтримує метод перетягування, і можна налаштувати його за своїм смаком. Можна експортувати свій проект на місцевому рівні, щоб перевірити його або поділитися ним з іншими. Всі віртуальні тури зберігаються у форматі .ptv на ПК. Додаток також підтримує карти, плани поверхів, компас, підтримку GPS-даних в зображення і карт Google, Bing Maps і OpenStreetMap, що дуже необхідно для створення, наприклад, масштабних віртуальних екскурсій по Ермітажу. Якщо потрібно створити вражаючі тури, можна зробити це завдяки плагіну Livepano. За допомогою цього плагіна додаються видеозоны в проекти і створюються приголомшливі результати. Що стосується підтримуваних форматів, це додаток працює з форматами JPG, PNG, PSD/PSB, KRO, TIFF, MP4 M4V, OGG і WEBM. Немає обмежень на кількість сцен, які можна мати в своєму віртуальному турі. Для панорами доступні повні сферичні макети або часткові панорами. Крім того, цей додаток повністю підтримує стереоскопічне відео, гігантські панорами і групи панорам. Panotour дозволяє додавати глобальний звук для макета. І також можна додати його для кожної панорами. Додаток також підтримує настройку, і можна поліпшити його можливості, додавши сторонні плагіни. Також потрібно згадати, що цей додаток має 124 різні гарячі точки. Там також підтримується автоматичне обертання і автотур. Якщо потрібно, можна навіть налаштувати довільне автоматичне обертання для кожної панорами. Варто відзначити, що можна експортувати проекти у форматі HTML5 і додати підтримку Adobe Flash. Якщо фотограф - шанувальник віртуальної реальності, він може експортувати макет в режимі VR. Додаток також підтримує FTP-сервери, що дозволяє завантажувати онлайн тури з легкістю. Pantour - дивовижне віртуальне програмне забезпечення для подорожей, і ідеально підходить для професіоналів. Що стосується доступності, можна завантажити безкоштовну пробну версію, якщо потрібен доступ до всіх розширеним функціям, рекомендується завантажити версію Pro.

  Панорамник Pano2VR

  Як зробити віртуальну екскурсію: необхідне програмне забезпечення, порядок дій
  Якщо потрібно створювати віртуальні тури і панорами, може бути цікавий Pano2VR. Це додаток поставляється зі спеціальним режимом патчів, які дозволяють виправити зображення. Наприклад, якщо фотограф застосовує штатив для створення панорами, можна використовувати цей інструмент для видалення штатива або будь-якого іншого об'єкта з панорами. Для цього просто вибирають область, яку треба прибрати, щоб витягти її. Після цього відкривають у редакторі зображень і вносять необхідні зміни. У додатку також є інструмент вирівнювання, який дозволяє легко вирівняти горизонт панорами. Pano2VR дозволяє створювати віртуальні тури легко завдяки функції автоматичної прив'язки. Якщо потрібно змінити посилання або місце розташування, можна зробити це, використовуючи функцію «Карта туру». Можна фільтрувати свої зображення за допомогою тегів. Додаток має функцію «Майстер-сайт», яка дозволяє додавати інформацію або патчі до всіх вузлів. Програмне забезпечення також підтримує інтерактивність, і можна додати гарячі точки в панораму. Крім того, є можливість додавання спрямованого звуку, відео, тексту або зображення. Також є редактор скрінів, який створює користувальницькі кнопки і контролери для презентацій. Pano2VR підтримує автоматичні віртуальні тури. Це ідеально, якщо не потрібно, щоб користувачі взаємодіяли або заважали презентації, можна зупинити автоматичний тур в будь-який час і вільно переміщатися. Є можливість експортувати автоматичний тур у формі відео і поділитися ним з іншими. Що стосується експорту файлів, програма зберігає їх у форматі HTML5 Flash і QuickTime VR. Інструмент підтримує широкий спектр плагінів, тому можна легко завантажити свій проект на веб-сайт WordPress, Joomla або Drupal. Pano2VR - це надійне віртуальне програмне забезпечення для туру. Доступні дві версії, і якщо потрібно отримати доступ до всіх функцій, пропонується придбати версію Pro.

  Мобільний додаток Vtility

  Як зробити віртуальну екскурсію: необхідне програмне забезпечення, порядок дій
  Якщо потрібно мобільний для віртуальних турів, це також хороший вибір. Додаток мобільно, та адаптовано до будь-якого розміру екрану і пристрою. Vtility також пропонує простий і зрозумілий інтерфейс, тому можна легко створювати проекти. Воно повністю побудовано в HTML5 тому для роботи не вимагається сторонніх плагінів. Завдяки технології HTML5 можна легко вбудовувати презентацію на будь-який сайт. Це веб-додаток не вимагає спеціального інструменту для зйомки, що є основним плюсом. Програма пропонує простий інтерфейс, можна додати гарячі точки для простої навігації по різних сцен. Ця послуга не безкоштовна, необхідно придбати пакет. Основна відмінність між пакетами - кількість підтримуваних віртуальних турів, які можна створити за один раз. Найпростіший базовий пакет пропонує тільки один макет, якого достатньо для простих користувачів. У деяких пакетах є рекламою, тому потрібно ретельно вибирати власний пакет. Vtility - гідне віртуальний веб-додаток для подорожей і більш доступне рішення порівняно з іншим. Оскільки це веб-додаток, йому не вистачає деяких функцій, але воно ідеально для багатьох користувачів.

  Сферично-циліндричний веб-фіксатор MakeVT

  Як зробити віртуальну екскурсію: необхідне програмне забезпечення, порядок дій
  Це ще одна веб-додаток для віртуальних екскурсій по світу. Як і будь-яке інше, воно виконує сферичні або циліндричні панорами. Це додаток працює тільки з панорамами у форматі .jpg. Після завантаження панорами можна відредагувати і легко перемикатися між панорамами, використовуючи гарячі точки. Крім того, завдяки їм додаються спливаючі зображення, текст і зовнішні посилання. MakeVT також підтримує обмін, що потрібно враховувати, перед тим як зробити віртуальну екскурсію для дошкільнят. Вихователі легко зможуть публікувати свої тури онлайн або ділитися ними в соціальних мережах, вбудовувати на будь-який сайт, після чого буде легко поділитися посиланням із учнями чи батьками. Ця послуга постачається з декількома платними пакетами. Якщо потрібно, щоб тури працювали на мобільних пристроях і використовували власні стилі або значки, то потрібно план Ultimate. Кожен план пропонує різні функції, тому рекомендується заздалегідь вивчити список доступних функцій, перед тим як вибрати конкретний. MakeVT виглядає як пристойне віртуальний веб-додаток для подорожей, і можна спробувати його безкоштовно.

  Приклад виконання проекту

  Для прикладу, створення проекту віртуальної екскурсії по Москві буде виконуватися в структурі ReactJS. Технічні вимоги до проекту:
 • Щоб створити додаток React VR, необхідно спочатку встановити Node.js. Ця середовище javascript забезпечує компіляцію коду і запуск локального сервера. Також потрібен NPM, менеджер пакетів від Node.js з великою кількістю бібліотек і багаторазовим кодом.
 • Перед тим як зробити віртуальну екскурсію по музею, буде потрібно додаткове 3D-бібліотека Three.js.
 • З допомогою WebVR і WebGL API відображають 3D-знімки в веб-браузері.
 • Для створення або перегляду додатків VR не потрібні спеціальні пристрої VR або гарнітури ПК або ноутбука в Win.
 • Також будуть потрібні сумісний браузер, остання версія Node.js гарнітура VR (додатково).
 • Перед тим як зробити віртуальну екскурсію по музею, накладають framework наступним чином: React VR> React runtime> OVRUI> Three.js> WebVR і браузер. OVRUI - це бібліотека, яка допомагає геометричним типами та об'єктам створювати користувальницькі інтерфейси для додатків.
  Як зробити віртуальну екскурсію: необхідне програмне забезпечення, порядок дій
  Щоб зробити програму в якості робітника, виконують невелику налаштування за допомогою інструментів, що надаються Oculus. Щоб почати, встановлюють інструмент REAL VR CLI з допомогою NPM.
  Як зробити віртуальну екскурсію: необхідне програмне забезпечення, порядок дій
  Далі, після всього цього відкривають наступний URL-адресу у своєму веб-браузері: //localhost: 8081 /vr. Очікують кілька хвилин для ініціалізації додатка, після чого повинна з'явитися анімована середовище VR. Тепер користувач зможе створювати власні додатки для віртуальної реальності React VR.
  Як зробити віртуальну екскурсію: необхідне програмне забезпечення, порядок дій
  Простий любитель, вчитель, студент, школяр, агент з нерухомості або просто мандрівник може показати світу, як виглядає будь-яке місце, використовуючи програмне забезпечення віртуального туру. Ці інструменти створюють середовище, з допомогою якої глядач може легко переміщатися у віртуальному просторі, як в сьогоденні, так і минулого часу.

  Популярі новини
  Загрузка...