AMD Jaguar x86-64. Характеристики процесора

243 0 Новини високих технологій

Про процесорах, що використовуються в персональних комп'ютерах і ноутбуках, відомо багато. Але ось що встановлюють ігрові консолі? Це питання багатьох може поставити в глухий кут. Варто відразу зазначити, що виробництвом процесорів для консолей займаються ті ж компанії, що виготовляють компоненти для ПК. Тільки одиниці використовують в консолях власні напрацювання. Точно так само йдуть справи і з "Соні Плэйстэйшен 4", де використовується процесор AMD Jaguar x86-64. Характеристики його ми обов'язково розглянемо. Але спочатку трохи загальної інформації.

AMD Jaguar x86-64. Характеристики процесора

Загальна інформація про процесор

Варто відзначити, що компанія "Соні" розпочала співпрацю з АМД не так вже давно. Японці обрали в якості постачальників графіки і процесорів саме цю компанію, відмовившись від роботи з корпорацією "Нвидиа". Тому є причини. По-перше, "зелений" бренд просить занадто багато грошей за свою роботу. По-друге, АМД добре зарекомендувала свій продукт, встановивши його в консоль XBOX.


А тепер про самому процесорі. Покоління Jaguar набагато продуктивніше попередніх мікропроцесорів, побудованих на архітектурі Bobcat. Це пояснюється тим, що в AMD Jaguar x86-64 bit використовується зовсім інший техпроцес. Розробникам вдалося сконцентрувати на тій же площі більшу кількість кристалів, що і дало підвищену продуктивність. Однак пора перейти до технічних характеристик мобільного процесора.
AMD Jaguar x86-64. Характеристики процесора

Основні технічні характеристики

Тепер перейдемо до мови сухих цифр і подивимося, що може запропонувати AMD Jaguar X86-64. Характеристики його досить значні. Звичайно, вони не зрівняються з десктопними версіями процесорів, але для консолей це не критично. Отже, процесор має 8 ядер і здатний працювати на частоті 1600 мегагерц. Це відмінний результат для процесора його розміру. Кеш другого рівня дорівнює 2 мегабайт, що позитивно позначається на продуктивності. В консолі процесор встановлений на шині GDDR5 з пропускною здатністю 176 гігабіт в секунду. Це позитивно позначається на продуктивності графіки. Разом з "каменем" поставляється і оперативна пам'ять. Її обсяг становить 8 гігабайт. За графіку відповідає вбудоване ядро "Радеон" останнього покоління. Також в процесорі реалізована підтримка USB 3.0 Ethernet і Wi-Fi, який працює на каналі 5 гігагерц. У загальному і цілому, в AMD Jaguar x86-64 характеристики досить непогані. А як йдуть справи з продуктивністю? На що здатний цей процесор? Спробуємо розібратися.


AMD Jaguar x86-64. Характеристики процесора

Особливості продуктивності процесора

Варто відразу зазначити, що 8-ядерний x86-64 AMD Jaguar, характеристики якого ми тільки що розглянули, не володіє продуктивністю повноцінних десктопних версій процесорів. Так, для консолей і не потрібна така потужність. Тим не менше цей "камінь" показує досить значні результати в синтетичних тестах. Так, наприклад, продуктивність вбудованого графічного ядра становить 1840 гігафлопс. Це просто відмінний результат. XBOX 360 на такому ж процесорі показує набагато менший результат. При цьому робоча частота процесора рідко піднімається до 800 мегагерц. А це позитивно впливає на енергоефективність. Також це добре для штатної системи охолодження. Вона цілком справляється з обсягом робіт.
Процесор забезпечує високу швидкість роботи оперативної пам'яті. З його допомогою 8 гб "оперативки" здатні функціонувати набагато швидше, ніж у повноцінному комп'ютері. Не варто забувати і про те, що саме процесор забезпечує роботу портів USB і дозволяє досягати високої швидкості передачі даних. Даний процесор складається з двох модулів, по 4 ядра кожен. Причому перший з модулів працює на знижених частотах. Це забезпечує хорошу енергоефективність всієї системи. Приблизно така архітектура використовується в сучасних смартфонах. Тільки тут продуктивність вище.
AMD Jaguar x86-64. Характеристики процесора

Висновок

Отже, вище ми розібрали інформацію про мобільному процесорі AMD Jaguar x86-64. Характеристики досить непогані. Але варто врахувати, що така архітектура використовується виключно в консолях. Тому порівнювати його з повноцінними процесорами для комп'ютерів не зовсім коректно. У будь-якому випадку, ігрова приставка "Соні Плэйстейшен" на його основі вийшла відмінною і високопродуктивною. І це головне, що потрібно знати. Звичайно, система на базі "Ягуара" використовувалася і XBOX від "Майкрософт". Але ця консоль не відрізняється продуктивністю. Правда, тут цілком і повністю вина виробника, а не постачальника процесорів.

Популярі новини
Загрузка...