Як відправити скріншот по електронній пошті: порядок дій, прості способи, поради та рекомендації

182 0 Новини високих технологій

По всій видимості, користувачі комп'ютерів з будь-яким рівнем підготовки знають, що в будь-якій операційній системі і практично на будь-якому відомому сьогодні пристрої можна створювати так звані скріншоти або, простіше кажучи, моментальні знімки того, що в даний момент відображається на екрані комп'ютерного монітора, ноутбука або мобільного девайса. Такі знімки можна абсолютно елементарно відправляти друзям, знайомим чи колегам по електронній пошті або програмах-месенджерах для «живого» спілкування за допомогою текстових повідомлень. Але як зробити такий знімок і відправити скріншот по електронній пошті? Незважаючи на уявну простоту цього питання, на жаль, дуже часто у користувачів виникає безліч проблем, оскільки вони далеко не завжди обізнані про всі можливі методи, що дозволяють виконати такі операції. Розглянемо найбільш популярні і найпростіші способи.


Як зробити скріншот на різних пристроях: попередня процедура

Отже, насамперед необхідно створити той самий знімок або, якщо хочете, «сфотографувати» те, що в даний момент відображається на екрані комп'ютерного або мобільного пристрою. Якщо мова йде саме про комп'ютерній техніці, найпростіше (за відсутністю встановленого спеціального програмного забезпечення) виконати таку дію можна навіть засобами самої операційної системи, використовуючи для цього клавіатуру.
Як відправити скріншот по електронній пошті: порядок дій, прості способи, поради та рекомендації
На стандартних клавіатурах PS/2 для цього передбачена спеціальна кнопка Print Screen (PrntScr), яка може використовуватися або окремо, або в поєднанні з клавішами Alt або Win (для Windows-систем). У випадку з ноутбуками ситуація практично аналогічна до попередньої, тільки в якості другої клавіші використовується Fn.


На мобільних пристроях для таких цілей теж передбачені деякі варіанти дій, але в залежності від типу операційної системи або навіть її версії вони можуть відрізнятися дуже суттєво.
Як відправити скріншот по електронній пошті: порядок дій, прості способи, поради та рекомендації
Найбільш простий методикою, скажімо, для Android-девайсів з версією ОС 4.4 і нижче прийнято вважати довге натискання кнопки живлення з вибором, який з'явиться меню створення знімка екрана, який, до речі сказати, буде збережено автоматично прямо в пам'яті пристрою. Само собою зрозуміло, що в даний момент на екрані повинна відображатися саме те, що ви хочете «сфотографувати» (активне додаток, повідомлення, зображення тощо).

Редагування та збереження знімка

По ідеї, з створенням знімка проблем не буде. Але ж «фотографування» активного вмісту екрана на комп'ютерних пристроях спочатку зводиться тільки до того, що знімок поміщається в буфер обміну, а не зберігається на жорсткому диску або на підключеному знімному носії автоматично. Таким чином, наступним кроком стане вставка вмісту буфера в будь-який графічний редактор з редагуванням і подальшим збереженням його в потрібному форматі. Оскільки багато такі програми можуть для рядового користувача виявитися занадто складними в освоєнні, в якості найпростішого інструменту можна порадити самий звичайний редактор Paint, який є абсолютно у всіх версіях Windows.
Як відправити скріншот по електронній пошті: порядок дій, прості способи, поради та рекомендації
У ньому потрібно просто використовувати команду "вставити". Зверніть увагу, що стандартний розмір для картинки, пропонований додатком при першому його відкриття або при повторному старті, коли за замовчуванням зберігається той розмір, який був використаний при роботі раніше, може виявитися занадто великим. Тому можна встановити свідомо меншу довжину сторін, використовуючи для цього меню, що викликається поєднанням Ctrl + W або вирізати необхідну частину картинки, скопіювати її в буфер, зменшити розмір, а потім вставити зображення. Після цього залишиться тільки зберегти документ в потрібному форматі, вибравши в полі типу файлу формат з максимально зменшеним розміром файлу (наприклад, JPG або PNG). Зберігати файл у форматі BMP не варто, оскільки файл виявиться дуже великим, а в поштовому клієнті або онлайн-сервісі може бути встановлено обмеження на розмір повідомлень, що відправляються.

Як вставити скріншот до листа електронної пошти: стандартна методика

З створенням знімків і їх збереженням розібралися. Тепер подивимося, як відправити скріншот по електронній пошті або в месенджерах. Зробити це можна двома основними методами.
Як відправити скріншот по електронній пошті: порядок дій, прості способи, поради та рекомендації
У першому випадку в поштовому клієнті або сервісі можна скористатися вкладенням файлу, для чого у інтерфейсі натискається відповідна кнопка, зазвичай відзначена значком скріпки, або вибирається аналогічний пункт з меню (щось на зразок прикріплення файлу або вставки). У цьому випадку одержувач для перегляду вкладення повинен буде або відкрити його в браузері або клієнта (якщо така функція підтримується), або зберегти завантажуваний файл на комп'ютер.
Але як відправити скріншот «електронкою», щоб викачувати файл для перегляду не було необхідності. Якщо сервіс або використовувана програма мають функцію пересилання зображень прямо в листі без необхідності створення вкладень і прикріплення файлів, скопійований об'єкт (або зображення в графічному редакторі, або файл у Провіднику) потрібно просто вставити в поле листа, де набирається текст повідомлення. Те ж саме стосується всіляких месенджерів, які пересилають картинки прямо з текстових полів.

Використання інструменту «Ножиці»

Тепер зупинимося на тому, як переслати скріншот електронною поштою більш раціональним методом. Для цього в Windows може використовуватися інструмент, званий «Ножицями». Його перевага полягає в тому, що цей аплет може не тільки швидко створювати знімки і зберегти їх в потрібному місці, але і миттєво пересилати їх по e-mail. Для цього спочатку вибирається створення знімка, потім встановлюється фігура для виділення, а після цього виділяється потрібна область.
Як відправити скріншот по електронній пошті: порядок дій, прості способи, поради та рекомендації
Вміст копіюється автоматично, після чого у вікні перегляду результату можна вибрати або збереження, або надсилання поштою. Примітно, що відіслати знімок можна як в тексті листа, так і у вигляді вкладення, що робить цей інструмент найбільш кращим у роботі, однак для виконання пересилання можна використовувати тільки «прив'язаний» до реєстраційної записи користувача поштовий клієнт.

Як в пошті відправити посилання на скріншот?

Що ж стосується того, як відправити скріншот по електронній пошті у вигляді картинки, а у вигляді посилання на зображення, яке може бути збережене на якомусь сервері в Інтернеті, і ту все просто.
Як відправити скріншот по електронній пошті: порядок дій, прості способи, поради та рекомендації
Для цього сьогодні існує досить багато спеціальних порталів (наприклад, Radikal.Ru), де потрібно всього лише завантажити зображення на сервер, скориставшись кнопкою додавання файлів, після чого можна буде скопіювати посилання на них і вставити безпосередньо в текст листа. Точно так само просто можна завантажити фотографії в популярні соціальні мережі на кшталт Facebook, Instagram, VK та ін., а потім скопіювати посилання звідти.

Використання хмарних сховищ

Однак вищеописаний метод недостатньо хороший тільки тому, що ваша інформація не буде конфіденційною. При наявності реєстрації у якому-небудь хмарі зразок Google Disk, «Яндекс.Диск» або Dropbox проблема того, як відправити скріншот по електронній пошті, вирішується і того простіше. Наприклад, в сервісі «Яндекса» можна створити скріншот, використовуючи для цього комбінацію Shift + Ctrl + 2 після чого вам буде представлена посилання на завантажений в хмару файл. В Dropbox аналогічна процедура проводиться з використанням стандартної методики, описаної вище, а для отримання посилання необхідно натиснути відповідну кнопку в програмі.

Робота зі знімками в програмі Lightshot

Однією з найцікавіших програм можна назвати невелику утиліту Lightshot. Вона працює практично аналогічно хмарного сховища «Яндекса» у поєднанні з можливостями інструменту «Ножиці».
Як відправити скріншот по електронній пошті: порядок дій, прості способи, поради та рекомендації
Тобто вам потрібно виділити потрібну область, завантажити «сфотографований» об'єкт на сервер, отримати посилання і вставити в відправляється кореспонденцію.

Як зробити скріншот листи в електронній пошті?

Нарешті, з основними питаннями внесена ясність. Залишається розібратися, які дії можна зробити, якщо вам потрібен саме скріншот електронної пошти. За великим рахунком можете скористатися стандартною методикою. Але якщо програма пошти або сервіс має підтримку швидкого створення знімків, краще скористатися саме таким інструментом.
Як відправити скріншот по електронній пошті: порядок дій, прості способи, поради та рекомендації
Якщо створення знімка проводиться в браузері, але повний текст листа на екран не поміщається, просто зменшіть масштаб сторінки, а при редагуванні в графічному редакторі спробуйте трохи збільшити розмір зображення і довести його, наприклад, до 125 %. Однак занадто сильно не захоплюйтеся, оскільки якість при завищеному масштабі може постраждати.

Популярі новини
Загрузка...