Як на "Віндовс 10" включити екранну клавіатуру: поради користувачам

142 0 Новини високих технологій

Екранна клавіатура Windows 10 володіє більш широкими можливостями використання, ніж в попередніх версіях операційної системи. Тому корисно буде дізнатися, як включити екранну клавіатуру на "Віндовс 10". Докладно розберемо це в нашій інструкції для користувачів.

Можливості екранної клавіатури

Перш ніж розібратися, як викликати екранну клавіатуру Windows 10 давайте розглянемо більш детально її функціонал і відмінності від попередніх версій. Важливо відзначити, що в десятій версії Windows акцент робиться не тільки на роботу з комп'ютерів або ноутбуків, але і на введення інформації з бездротових пристроїв, таких як планшети. Вони, як відомо, не оснащені можливістю підключення зовнішньої клавіатури, тому використання екранної є найбільш зручним варіантом для використання на бездротових гаджетах.


Ось так стала виглядати екранна клавіатура.
Як на "Віндовс 10" включити екранну клавіатуру: поради користувачам
Про її відмінності від стандартної екранної клавіатури ми розповімо далі. Одна з основних функцій залишилася без зміни: зрозуміло, екранний варіант клавіатури можна використовувати в тих випадках, коли з якихось причин відсутня основна. Це тимчасова заміна, і на стаціонарних комп'ютерах або ноутбуках, де відсутня можливість сенсорного введення, вона не дуже зручна. Другий варіант використання безпосередньо пов'язаний з комп'ютерною безпекою. Якщо у вас є підстави вважати, що на комп'ютері присутній вірус, який може скомпрометувати важливі дані (паролі або дані від банківських карт), що вводяться з клавіатури, то є сенс скористатися екранною клавіатурою, це підвищить рівень безпеки.


Далі розберемо, як на "Віндовс 10" включити екранну клавіатуру різними способами.

Найпростіший спосіб

Найпростіший спосіб включення екранної клавіатури — викликати її за допомогою піктограми в правому нижньому кутку екрану. Зазвичай за умовчанням цієї іконки може і не бути, в такому випадку потрібно зробити наступне. Знайдіть стрілку вгору, яка викликає приховані значки області сповіщень. На неї натисніть за допомогою правої кнопки і у списку відзначте галочкою пункт показу сенсорної клавіатури. Після цього з'явиться потрібний символ.
Як на "Віндовс 10" включити екранну клавіатуру: поради користувачам
Екранна клавіатура буде доступна до використання при натисканні на нього. Закрити її, відповідно, можна буде стандартним способом - за допомогою хрестика зверху.

За допомогою меню "Параметри"

Другий метод, що дозволяє включити екранну клавіатуру Windows 10 - скористатися меню "Параметри". Для того щоб увійти в нього, натисніть на шестірню, яку можна знайти над кнопкою вимикання або викличте це вікно за допомогою комбінації клавіш Win+I. В меню знайдіть пункт "Спеціальні можливості" і перейдіть до нього. Меню вибору клавіатури (однойменне) буде зліва. Подивіться на скріншот, у зазначеному пункті використання екранної клавіатури перемістіть перемикач у стан "Увімкнено". Також внизу ви можете бачити підказку з гарячою клавішею для виведення клавіатури. Екранну клавіатуру, викликану таким чином, можна прикріпити в певне місце і задати їй прозорість.

Екранна клавіатура через пошук

Ще одна проста можливість на "Віндовс 10" включити екранну клавіатуру — це використання функції пошуку. Іконка пошуку у вигляді лупи знаходиться праворуч від кнопки "Пуск".
Натиснувши на неї, ви потрапляєте у відповідне меню, де внизу в самій пошуковому рядку потрібно буде ввести початок назви програми: досить написати "Екранна", і ви побачите, що екранна клавіатура з'явилася у списку доступних програм. Це буде виглядати наступним чином.
Як на "Віндовс 10" включити екранну клавіатуру: поради користувачам
При звичайному запуску клавіатура буде доступна до використання.

Через меню "Виконати"

Один з варіантів відкрити екранну клавіатуру Windows 10 - використовувати меню "Виконати" з введенням відповідної команди. Щоб викликати це меню, необхідно натиснути на клавіатурі комбінацію клавіш Win+R. Відкриється відповідне діалогове вікно, запитуюча введення команди. Введіть osk і натисніть ОК. Клавіатура відразу ж запуститься. Зверніть увагу: екранна клавіатура, запущена цим способом або за допомогою пошукового рядка, буде відрізнятися за зовнішнім виглядом — це злегка модифікована клавіатура з попередніх версій операційної системи, в той час як при використанні першого способу з'являється сенсорна клавіатура, розроблена спеціально для десятої версії Windows. Ось яким чином буде виглядати цей варіант клавіатури.
Як на "Віндовс 10" включити екранну клавіатуру: поради користувачам
Фактичної різниці між варіантами практично немає. Вона полягає тільки в наявності праворуч допоміжних клавіш, але вважається, що для використання на сенсорних пристроях зручніше використовувати перший варіант. На чому зупинитися — вирішувати виключно вам, виходячи з власних потреб і смаків.

На закінчення

Отже, ми розглянули основні способи, як на "Віндовс 10" включити екранну клавіатуру. Ви можете вибрати будь-який, який вам буде зручніше і краще. Екранна клавіатура Windows 10 стала ще корисніше у використанні, оскільки включає два варіанти — класичний і призначений для сенсорних пристроїв.

Популярі новини
Загрузка...