Обхід блокувань "Яндекс. Браузера": розширення, плагіни

92 0 Новини високих технологій

Деякі державні структури (зразок Роскомнадзора) намагаються заблокувати доступ до сайтів, які, на їхню думку, поширюють піратський контент. Іноді їм це вдається (щоправда, ненадовго). І тоді перед користувачами різко постає питання про необхідність обходу блокувань. "Яндекс. Браузер" надає таку послугу. У компанії відзначили, що нові версії браузера вже вбудований VPN. Але не все так просто. Ми розглянемо можливі варіанти обходу блокувань за допомогою браузера від "Яндекс".

Обхід блокувань "Яндекс. Браузера": розширення, плагіни

Навіщо взагалі обходити блокування?

Блокування ніколи нікого не радують. І якщо у наших співвітчизників справи ще не так погані, то в українців заблоковані практично всі сегменти Рунета. Вони не можуть скористатися російським пошукачем, не можуть увійти на свої сторінки "ВКонтакте" і "Однокласниках". Також під забороною російські месенджери. Спеціально для них компанія "Яндекс" і створила браузер з включеним VPN. Тому і виходить без всяких налаштувань здійснити обхід блокування сайтів. "Яндекс. Браузер" не вимагає додаткових налаштувань. Принаймні, так говорять його творці. Але насправді все йде трохи гірше. Налаштувати браузер потрібно. І ми розглянемо питання про те, як це зробити.


Обхід блокувань "Яндекс. Браузера": розширення, плагіни

Кнопка "Турбо"

Мало хто знає, але в браузер від компанії "Яндекс" є спеціальна кнопка, яка в теорії збільшує швидкість завантаження сторінок. Але вона здатна допомогти обійти блокування деяких сайтів. Як в точності працює ця технологія - не зовсім зрозуміло. Але факт залишається фактом: при включеній опції "Турбо" є можливість обійти блокування. Фахівці пояснюють цей казус так. Під час роботи технології підвищення швидкості завантаження сторінок інформація з сервера надходить на сервери "Яндекса", де обробляється. Зменшуються розміри сторінки, графічні компоненти і так далі. І вже з серверів "Яндекса" інформація надсилається на комп'ютер користувача. Ось тому і можливий обхід блокування рунета в "Яндекс. Браузері". Правда, така штука працює не завжди. Для отримання стовідсоткового результату краще скористатися іншими можливостями. Наприклад, спеціальними розширеннями.


Обхід блокувань "Яндекс. Браузера": розширення, плагіни

Використання розширення Browsec

Це одне з найбільш популярних розширень, що надають VPN користувачам. Воно допомагає здійснити обхід блокувань Рунета в "Яндекс. Браузері". Розширення встановлюється з магазину "Гугл Хром". Браузер від "Яндекс" - точна копія дітища "Гугл". Так що проблем з сумісністю не буде точно. Для активації VPN після установки досить натиснути на іконку із зображенням розширення в панелі інструментів. Додаток тут же запропонує вибрати країну з потрібним з'єднанням. Там же буде відображатися приблизна швидкість з'єднання. Краще вибирати найбільш стабільні сервери. Зараз у списку серверів є такі країни, як Нідерланди, Сінгапур, Англія і США. Так відбувається обхід блокування в "Яндекс. Браузері за допомогою розширення Browsec. Проте розглянемо інші варіанти.
Обхід блокувань "Яндекс. Браузера": розширення, плагіни

Використання розширення friGate

Плагіни для "Яндекс. Браузера" для обходу блокування - вельми зручні штуки, які зводять дії користувача з налаштування VPN до мінімуму. Однак є в магазині "Гугл Хром" і такі речі, які здатні працювати в повністю автоматичному режимі. Таким розширенням є friGate. Все, що потрібно від користувача, - знайти, завантажити та встановити програму. Більше нічого робити не потрібно. Коли юзер спробує зайти на заблокований ресурс, то програма автоматично активується і через VPN. У результаті блокування виявляється марною. Такий спосіб підходить практично всім користувачам. Він хороший тим, що нічого не потрібно налаштовувати. Автоматична робота розширення до того ж ніяк не впливає на швидкість завантаження сторінок в браузері. Все відбувається, як і раніше швидко. Багато фахівці радять громадянам України саме так обходити блокування російськомовного сегменту інтернету. Варіант відмінно підійде і вітчизняним користувачам, якщо Роскомнагляд несподівано заблокує їх улюблений сайт.
Обхід блокувань "Яндекс. Браузера": розширення, плагіни

Використання розширення ZenMate

ZenMate - ще одне розширення "Яндекс. Браузера". Обхід блокування з його допомогою можливий за принципом звичайного перемикання на сервер, розташований в іншій країні. Додаток надає чотири можливі країни для обходу блокування: Гонконг, США, Німеччина і Румунія. Всі доступні сервери володіють високою швидкістю і стабільним з'єднанням. Від користувача потрібно знайти додаток у магазині "Гугл Хром", завантажити та встановити. Потім потрібно буде натиснути на відповідний значок у панелі інструментів і вибрати сервер якої-небудь країни. А потім можна буде відвідувати заблоковані сайти без всяких проблем. Особливістю цього розширення є те, що воно споживає дуже мало оперативної пам'яті при роботі. Його присутність непомітно. І це ще один привід для того, щоб встановити саме його. Тоді точно блокування будуть не страшні.
Обхід блокувань "Яндекс. Браузера": розширення, плагіни

Використання анонімайзерів

Деякі сервіси надають послуги VPN онлайн. Вони називаються анонімайзерів. Використовувати їх можуть ті, хто з якоїсь причини не можуть встановити жоден з перелічених розширень. Обхід блокування в "Яндекс. Браузері за допомогою анонімайзерів для багатьох буде найбільш прийнятним варіантом. Найбільш популярними сервісами такого плану є noblockme.ru і cameleo.xyz. Використовувати їх дуже просто. Досить зайти на цей сайт. Там буде адресна рядок. У неї потрібно вставити адресу сайту, який потрібно відвідати, і натиснути на відповідну кнопку. Сайт швидко передасть запит на власний сервер і підключить вас до вибраного ресурсу вже з допомогою свого сервера. Так і працюють такі анонімайзери. Однак багато фахівців не рекомендують використовувати такий варіант. На їх думку, такі ресурси можуть впровадити на комп'ютер потенційно небезпечне програмне забезпечення. У плані безпеки рішення з розширеннями виглядає набагато краще. Хоча і в цьому випадку ніхто не застрахований від вірусів і іншого шкідливого ПО.

Висновок

Отже, варіантів обходу блокування в "Яндекс. Браузері" досить багато. Можна використовувати кнопку "Турбо" в самому браузері або встановити одне з розширень. А можна і зовсім використовувати анонімайзери. Однак останнім користуватися не радять. А що стосується розширень, найпривабливіше виглядає варіант з friGate. Це додаток легко встановлюється, практично не використовує оперативну пам'ять комп'ютера і працює в автоматичному режимі. Варто тільки зайти на завідомо заблокований сайт, як розширення тут же почне працювати. Загалом, обхід блокувань Рунета в "Яндекс. Браузер" - не така вже складна задача. Для здійснення цього процесу навіть не потрібно бути фахівцем в області високих технологій. Все робиться дуже просто.

Популярі новини
Загрузка...