Що таке терафлопс? Опис, значення

129 0 Новини високих технологій

Головна особливість сучасних відеокарт в тому, що їх продуктивність вимірюється в терафлопсах. Що таке терафлопс? Про це і буде представлена інформація в статті. Також ви дізнаєтеся, як цей термін застосуємо в консольних колах.

Опис терміна

Що таке терафлопс? Опис, значення
Флопсы – це певна кількість маніпуляцій з плаваючою крапкою, які відбуваються в секунду. Спочатку такий термін вживався лише стосовно застарілих на даний момент електронно-обчислювальних машин. Саме під флопсах вимірювалася продуктивність ЕОМ. Але тепер ці функції розподілені по іншим складовим центрального або графічного процесора. Ось що таке терафлопсы.

В консолях

На думку фахівців компанії "Майкрософт", їх консольне дітище Xbox One X є самою потужною консоллю, в якій продуктивність дорівнює 66 терафлопсов. Такі розрахунки здійснюються таким чином: потрібно взяти кількість паралельних процесорних ядер, яких у Xbox One 768. Потім потрібно подивитися частоту графічного ядра, а в консолі це 853 мегагерц. Тепер справа залишається за малим – помножити кількість перше на друге, після помножити ще на два і розділити на мільйон. У підсумку виходить 131 терафлопс. Така продуктивність консолі Xbox One.


У відеокартах

Що таке терафлопс? Опис, значення
Що таке терафлопс в відеокартах? Для початку варто розібратися в самому значенні, так як воно не є вихідним. В одному терафлопсе тисяча гигафлопсов, мільйон мегафлопсов і трильйон флопсів. Тобто початкове значення – це флопс. Але вони застаріли, так як технічний світ не стоїть на місці. Тепер можна спробувати порівняти відеокарти від різних виробників. Наприклад, у покоління "Титан" на архітектурі "Паскаль" продуктивність вимірюється в дев'яти терафлопсах, коли у їх "червоних" конкурентів ця цифра доходить до 13. Так чому виходить так, що відеокарти від Nvidia більш продуктивні? Для подібних обчислень існує спеціальна формула: F x n x 4x10-6 = R Як її зрозуміти?
  • R – це підсумкове кількість, тобто флопсы.
  • F – це тактова частота графічного процесора, але дані розрахунки можна проводити і з центральним процесором.
  • n – даний показник відповідає за кількість ядер CUDA в графічному процесорі і звичайних ядер в центральному. У відеокарт від виробника AMD даний показник іменується як GCN.
  • Далі потрібно дізнатися вихідні показники. Для цього можна скористатися утилітою GPU-Z або CPU-Z. Існують і онлайн-калькулятори, які допомагають обчислити даний показник продуктивності будь-якої відеокарти, а також готові результати на різних сайтах.

    Популярі новини
    Загрузка...