Визначення поняття піпс. Що це таке і як він використовується в трейдингу?

217 0 Новини високих технологій

У торгівлі на фінансовому ринку велику роль грає часовий діапазон. Особливо це важливо, коли трейдер розраховує період для майбутньої угоди. Часовий фактор також має значення при виборі торгових стратегій і методик і особливо він важливий для короткострокових позицій. Якщо спекулянт використовує в своїй роботі скальпінг, то йому буде дорога не просто кожна хвилина, а навіть секунда. Часовий інтервал на торгових платформах, де відбуваються операції, має вид шкали з поділками, яка розташовується вертикально з правої сторони графіка. Піпс — це найважливіший показник у тимчасових розрахунках. Що це таке, яке він має значення, як розраховується? Про це і піде мова в цій статті.

Що таке піпс в трейдингу?

Визначення поняття піпс. Що це таке і як він використовується в трейдингу?
Серед термінології "Форекса" є таке поняття, як піпс, або пункт. Кожен новачок при вивченні теорії завжди стикається зі спеціалізованими термінами, які йому необхідно знати. В іншому випадку він просто не буде розуміти, про що йде мова.


Піпс — це сама допустимо маленька одиниця виміру цінового руху на фінансовому ринку. Менше одного пункту поділок бути не може. Кожен такий крок ринкового руху фіксується на графіку у вертикальній шкалі. Весь заробіток або збитки трейдера позначається в пунктах. Дуже часто від професіоналів можна почути, що вони закрили операцію з прибутком в яке-небудь число пунктів. Іншими словами, це означає, що вони правильно розрахували рух ринкових котирувань і змогли заробити на зміні цін.

Приклад розрахунку значення пункту

Визначення поняття піпс. Що це таке і як він використовується в трейдингу?
Пункт (піпс) завжди бере участь у всіх розрахунках, які потрібні для відкриття та закриття позиції. Залежно від торгових умов брокерських компаній можуть бути представлені чотиризначні і п'ятизначні котирування. Другий варіант - найбільш точний, оскільки він надає інформацію зміни ринкової ціни до однієї десятитисячної, тобто до 00001. Для прикладу можна розглянути обидва варіанти котирувань:


 • У чотиризначному котируванні зміна ціни буде становити 00001.
 • У пятизначном — 000001.
 • Отже, зміна одного пункту по першому варіанту котирування буде відповідати десятикратного збільшення 2-го варіанту. Таким чином, можна зрозуміти, що пункт 1 чотиризначного котирування буде дорівнює 10 піпсов п'ятизначного значення.

  Застосування піпса в торгівлі на фінансовому ринку

  В торгівлі на сучасному фінансовому ринку трейдеру немає необхідності самостійно розраховувати вартість пункту. Новачки на перших порах часто стикаються з питанням обчислень значень піпса: це скільки буде, якщо їх перевести в грошовий еквівалент, як розрахувати вартість лота в пунктах, на якій відстані від відкритої позиції виставити захисний і фіксує прибуток ордер та інше. В трейдингу є два варіанти розрахунку вартості піпса: для прямих і зворотних котирувань. Приклад розрахунку для варіанта прямого котирування наведено нижче:
 • Торговий актив для форекса USD/CHF має поточне значення 13000. Основна валюта в парі — це американський долар, котирувана - франк, значить обчислення будуть відбуватись у франках.
 • Але трейдер хоче отримати значення в доларах, тому йому потрібно виконати розрахунки для зміни ціни 00001. Якщо вона підвищиться на один пункт, то він запрацює 1/13000=077 долара. І, навпаки, при зниженні курсу на один пункт він отримає збиток на цю ж суму.
 • Розрахунки для зворотного котирування:
 • Торговий актив EUR/USD курс має 16000 де євро основна, а долар котирувана валюта.
 • При зміні котирувань на 1 піпс трейдер або заробить, або отримає збиток на 1 долар в залежності від правильності обраного напрямку.
 • Автоматизовані програми

  Визначення поняття піпс. Що це таке і як він використовується в трейдингу?
  Піпс — це не просто звичайний показник для розрахунків, а важливий елемент в трейдингу. Щоб полегшити для трейдерів завдання з різним математичним обчисленням, фахівцями були розроблені спеціальні автоматизовані програми. Багато технічні індикатори мають у своїх алгоритмах не тільки показники для визначення ринкових змін, таких як сила тренду, його спрямованість, ринкова волатильність і багато іншого, але і математичні розрахунки для певних валютних пар. Всі такі обчислення враховують часовий інтервал, на якому відбуваються угоди трейдера, і вид котирування (прямий або зворотній зв'язок, п'ятизначне або чотиризначне значення). Найчастіше для розрахунку пункту трейдери використовують спеціальні калькулятори. З допомогою фільтра вони виставляють назву валютної пари, вид котирування і в результаті отримують готовий результат. Крім того, на багатьох торгових платформах такі розрахунки здійснюються в автоматичному режимі. Наприклад, на MetaTrader можна вибрати функцію розрахунку у пунктах або вибраній валюті, і тоді вам не доведеться самостійно виконувати математичні дії.

  Технічні інструменти для піпсовка

  На основі мінімальних змін ринкових котирувань професіоналами були розроблені спеціальні торгові стратегії. Вони відносяться до категорії скальпинга або піпсовка. Короткострокові угоди завжди відкриваються на маленьких таймфреймах і відбуваються в коротких часових рамках. Зазвичай за один торговий день трейдер відкриває велику кількість угод, кожна з яких має маленьку кількість зароблених пунктів. Торгові стратегії методики скальпинга за рахунок великої кількості здійснених угод дозволяють трейдерам досить добре заробляти. З відомих піпсовщіков можна виділити відомого експерта в області трейдингу Ларрі Вільямса, який зміг досягти дуже хороших результатів і за один рік збільшити свій депозит у 100 разів.
  Визначення поняття піпс. Що це таке і як він використовується в трейдингу?
  Для роботи з короткостроковими угодами трейдери використовують спеціальний інструмент — індикатор піпсов. А також можна використовувати:
 • Індикатор МА.
 • CCI.
 • ZoneTrade_v2.3.
 • "АМА СТЛ Колор".
 • "Бэндс Фібо Тру" і інші види індикаторів.
 • Висновок

  Щоб прибутково торгувати на валютному ринку "Форекс", потрібно пройти базову підготовку і уміти прогнозувати зміну ринкових котирувань. Особливу увагу новачкам треба приділити закономірностям фінансового ринку і мані-менеджменту, де пункт або піпс — це основна одиниця розрахунку для всіх спекулятивних операцій. Після вивчення термінології та обраної торгової стратегії потрібно закріпити свої навички на безкоштовній версії демонстраційного рахунку. Як тільки новачок отримає стабільні позитивні результати на демо, можна відразу переходити до трейдингу.

  Популярі новини
  Загрузка...