Як просувати товар в "Інстаграмі": корисні поради новачкам

416 0 Новини високих технологій

Користувачі «Інстаграма» проявляють високу залученість, платоспроможна аудиторія і активно взаємодіє один з одним і брендами. Програма дуже популярна, особливо для просування бізнесу, а ще його можна використовувати на ходу за допомогою мобільних гаджетів. «Instagram» відрізняється від традиційних соціальних мереж негайної генерацією конверсії. Але як просунути товар в «Інстаграмі», щоб купували? Про це і поговоримо.

Бізнесу потрібен «Instagram»

Як просувати товар через «Instagram»? Цим питанням задаються багато бізнесменів. А все тому, що статистика показує – продавати через соціальну мережу вигідно. Приблизно 17 % від загального числа користувачів соціальних мереж старше 18 років щодня перевіряють свій акаунт. Більше половини зареєстрованих Інстаграмі» заходять в додаток мінімум один раз на добу, 35 % роблять це кілька разів на день. Це представники покоління миллениалов, які часто приймають рішення про покупку на основі візуальної підкріплення і під впливом соціальних мереж. Середній вік аудиторії – від 18 до 29 років, більше половини активних користувачів становлять жінки.


Як просувати товар в "Інстаграмі": корисні поради новачкам
Можна привести кілька простих і дуже показових прикладів використання соціальної мережі у бізнесі. Наприклад, інтернет-магазин одягу від кращих молодих дизайнерів Європи Haute Future більше 80 % товарів реалізує саме з допомогою «Інстаграма». Стоковий магазин Buy-by-me залучає за допомогою соціальної мережі близько 65 % клієнтів, а деякі бізнесмени (особливо це характерно для дрібного інтернет-бізнесу або виробників товарів ручної роботи) здійснюють продаж виключно через «Instagram». Додаток досить ефективно для просування товарів в російськомовному інтернеті.

Не для B2B та сфери послуг

З просуванням послуг через «Instagram» ще можна посперечатися, тому що деяким брендам вдається просуватися через візуальний контент ще краще, ніж у тих соціальних мережах, де можна детально розписати всі нюанси пропонованої послуги і дати можливість клієнту проконсультуватися з фахівцем в режимі реального часу.


Продажі в «Інстаграмі» відмінно йдуть у брендів, що створюють засоби догляду за тілом, будівельних фірм, книжкових видавництв і роздрібних магазинів, поширюють саму різну продукцію. І це лише менше 10 % можливих варіантів! А ось що стосується В2В, то тут все складніше. Навряд чи такий підхід до реклами буде вигідним для подібних компаній. Хоча аккаунт можна створити тільки з метою брендингу, а не для прямого продажу товарів і послуг.
Як просувати товар в "Інстаграмі": корисні поради новачкам

Особливості бізнес-аккаунта

Як рекламувати товар в «Інстаграмі» найбільш ефективно? Для цього потрібно створити бізнес-аккаунт, тому що особистий абсолютно не підходить для бізнесу. Головні переваги бізнес-аккаунт (у додатку можна включити таку опцію в налаштуваннях) наступні:
 • Кнопка «Зв'язатися» дозволить користувачеві відправити повідомлення, зателефонувати або дізнатися місцезнаходження (а ще додаток вибудує маршрут, покаже час і відстань) компанії або продавця.
 • Можливість підключити «Фейсбук» для управління рекламою з допомогою бізнес-розширень соціальної мережі.
 • Налаштування модерації коментарів. Можна вимкнути коментування записів, застосувати цю опцію до окремих фотографій і відео або до всіх публікацій відразу.
 • Можливість використання аналітичних інструментів без програм і сервісів сторонніх розробників. Власник облікового запису побачить охоплення запису, найпопулярніші пости, кількість нових підписників, індивідуально налаштовані конверсії тощо. Список можливостей зростає.
 • Зовнішній вигляд і контент

  Як просувати товар в «Інстаграмі»? Все починається із зовнішнього вигляду сторінок і контенту. Але, звичайно, спочатку потрібно зареєструвати сторінку, якщо це ще не зроблено. Якщо вже є сторінка компанії в соціальній мережі, то досить просто переключитися на бізнес-аккаунт в налаштуваннях. Якщо аккаунта в «Інстаграмі» немає, але є «Фейсбук», можна відразу авторизуватися через цю соцмережу. Немає ні того, ні іншого? Доведеться спочатку створювати сторінки.
  Як просувати товар в "Інстаграмі": корисні поради новачкам
  При виборі аватара потрібно враховувати круглу форму і невеликий розмір. Хороші рішення – логотип компанії або назва послуги, якщо, звичайно, поміститься. Не дуже підійде картинка з іншої соціальної мережі – потрібно враховувати специфіку «Інстаграма». Якщо готового відповідного зображення немає, то варто замовити розробку аватара дизайнерові або зробити його самостійно. В описі непогано розмістити УТП. Можна перерахувати товари або види послуг. Підкріпити опис хештегом і невеликою кількістю смайлів можна, але захоплюватися не варто – потрібно пам'ятати про обмеження в 150 символів. Якщо потрібно вставити посилання на офіційний сайт компанії – це можна зробити в описі, тому що в описі під фото і коментарях у Інстаграмі» лінки неактивні, а щоб перейти з ним, потрібно копіювати все вручну.
  Розміщувати на кожному фото водяний знак – це втомлює і не завжди дозволяє уважно розглянути товар. Тому багато продавців вибирають не менше безпечний і дуже привабливий спосіб захисту контенту від крадіжки – на фото поруч з товаром размешают візитку. Це виглядає дуже цікаво і підвищує впізнаваність бренду. А ось з написами потрібно бути обережніше, тому що їх достаток призводить до візуального стомленню.

  Знижки за розміщення фото

  Один з методів просування товару «Інстаграмі» - запропонувати передплатникам невеликий приємний бонус за розміщення в записі фотографії товару. Це може бути фіксований відсоток знижки або підсумований за кількість лайків під фото (кількість лайків = рублів знижки). Іноді маркетологи побоюються, що знижка може скласти значну суму, але якщо доведеться скинути навіть 500 рублів, то при цьому товар побачать 500 осіб, більшість з яких раніше не знали про існування аккаунта компанії. Хтось підпишеться, а хтось, може, і зробить замовлення.

  Конкурси та подарунки

  Як просувати товар в «Інстаграмі» самостійно? Передплатникам можна запропонувати розмістити в своєму акаунті фотографію з товаром і брендовим хештегом, пообіцявши, що користувач, який набрав найбільшу кількість лайків, отримає якийсь приз або знижку. Кращі з фотографій можна розмістити на сторінці бізнес-аккаунта.
  Як просувати товар в "Інстаграмі": корисні поради новачкам

  Допомога блогерів і зірок

  Є кілька нюансів у роботі зі знаменитостями, які широко відомі за межами соціальної мережі, і блогерами. Можна спробувати продати свій товар зі знижкою за рекламу в популярному обліковому записі. Продавці суконь та косметики можуть рекламуватися у б'юті-блогерів (на окремих умовах можна замовити позитивний відгук відомої людини), а постачальники спортивного харчування та продуктів натурального походження – у тих, хто пропагує основи здорового способу життя, фітнес-тренерів. У випадку з акаунтами знаменитостей вибору практично немає – публікація буде коштує грошей. Тут важливо продумати концепцію і місце, в якому сконцентрована цільова аудиторія. У цьому випадку бажано уникати прямої реклами. При грамотному підході люди, що йдуть за лідером думок, з високою часткою ймовірності захочуть придбати такий же товар. Продажі в «Instagram» не змусять себе чекати. Можна самостійно домовлятися з майданчиками, а можна робити це в напівавтоматичному режимі через біржу. Підійде, наприклад, LabelUp. Розміщення обійдеться мінімум в 800 рублів за одну публікацію. У цю суму закладено відсоток прибутку біржі, так що якщо бюджет знаходиться в строгих рамках, то краще домовлятися з власниками майданчиків самостійно.

  Пряма реклама

  Це спосіб не тільки продати товар «в лоб», але і просунути свій аккаунт. За десять доларів можна донести якусь запис до 5000 тисяч осіб. Якщо все зробити правильно, то 30 відсотків з них куплять товар, середня конверсія (без урахування сфери діяльності) становить 8-10 %, але навіть невдала реклама дає 2-3 % конверсії. А це 1500 чоловік в кращому випадку, 500 - в середньому або хоча б 100 нових клієнтів.
  Як просувати товар в "Інстаграмі": корисні поради новачкам
  Инстареклама – це новий напрямок в інтернет-маркетингу. Навчання вже можна пройти у різних коучів і майстрів справи, але насправді інструментів для напівавтоматичної або автоматичної бізнесу через цю соціальну мережу ще зовсім трохи. Це і добре – все попереду, а поки можна потренуватися на «молодий» аудиторії. Придатних програм для просування товарів «Інстаграмі» теж небагато. Безкоштовні часто накручують фейкові акаунти, а ефективність платних не доведена. Так що краще вибрати «ручне» просування бізнесу. Щоб створити рекламну кампанію, потрібно скористатися «Фейсбуці». Все можна зробити в розділі «Управління рекламою»: там настроюється вигляд посту, зазначаються очікувані цілі рекламної кампанії, визначитися з цільовою аудиторією і бюджетом. Надалі можна використовувати «Управління оголошенням», щоб переглядати статистику і аналізувати результати.

  Корисний контент

  Як просувати товар в «Інстаграмі»? Каталог фото – це відмінний спосіб демонстрації всього асортименту продукції, але можна створювати більше дійсно корисних по темі, щоб максимально залучати аудиторію. Прикладів безліч і вони дуже прості: продавці велосипедів можуть розповідати про те, як правильно доглядати за транспортом, видавництва – робити добірки за різними темами і публікувати огляди від відомих осіб, магазин туристичного спорядження – давати чіткі і зрозумілі інструкції з вибору товару в залежності від цілей, які переслідує турист. Щоб не заплутатися, потрібно створити контент-план і чітко слідувати йому – це розповідають на будь-яких курсах навчання інтернет-маркетингу.
  Як просувати товар в "Інстаграмі": корисні поради новачкам

  Live і Instagram Stories

  Використання цих сервісів привертає увагу аудиторії та підвищує охоплення публікації. Звичайні пости часто пропускаються, а от прямі ефіри завжди відображаються першими в стрічці. У прямому ефірі можна розповідати передплатникам про товар або ділиться цінних контентом. Інший спосіб ненав'язливо нагадати про себе – «Історії». Мало хто повністю переглядає стрічку, зате «Історії» дивляться практично всі користувачі «Інстаграма».

  Зворотна сторона бізнесу

  Показати внутрішню частину компанії – це завжди цікаво і привертає увагу підписників. Використовувати можна практично будь-які інформаційні приводи – введення в експлуатацію нового обладнання, відкриття нової філії, щотижневу нараду. Це дозволить регулярно висвітлювати діяльність компанії. Можна публікувати фотографії співробітників на робочих місцях, щоб клієнти знали, що вони спілкуються з живими людьми, а не з безликої компанією, яких безліч.

  Кілька корисних порад

  Як продавати товар через «Instagram»? Основні правила вже перераховані, але можна дати ще кілька цінних порад:
 • Росіяни хештеги. Якщо географія діяльності компанії обмежується Росією, то не варто використовувати латиницю або англійські слова.
 • Хештеги за інтересами. Потрібно переглянути, які хештеги популярні серед цільової аудиторії і додавати їх до публікацій по темі.
 • Позначки на карті. Геотаргетинг дозволить зорієнтувати матеріали на аудиторію за географічною ознакою.
 • Красиві фото. Навіть візуально непривабливий товар можна красиво продати. Можна сфотографувати не просто банки фарби, а пофарбовані двері.
 • Інформація «з перших рук». Передплатникам можна показувати новинки раніше, ніж вони з'являються на сайті. Варіант – сформувати фокус-групу і дати протестувати товар.
 • Інші соціальні мережі. Аккаунт не варто дистанціювати від інших майданчиків. Якщо компанія присутня в «Вконтакте» та «Фейсбук», можна публікувати фото і там, але з невеликою затримкою. Так, користувачі можуть вибрати найбільш підходящий для них спосіб комунікації.
 • Як просувати товар в "Інстаграмі": корисні поради новачкам

  Оцінка результатів

  Важливий етап просування в «Інстаграмі» - оцінка результатів рекламної кампанії. Якщо все робити правильно, то позитивні результати (збільшення числа підписників, свіжі коментарі і велика кількість лайків під фото) не змусять себе чекати. Просування немає? Можливо, реалізуються не всі можливості або щось зроблено невірно. Варто ще раз переглянути основні пункти рекламної кампанії.

  Популярі новини
  Загрузка...