Як просувати товар в "Інстаграмі": корисні поради новачкам

8 0 Новини високих технологій

Користувачі «Інстаграма» проявляють високу залученість, платоспроможна аудиторія і активно взаємодіє один з одним і брендами. Програма дуже популярна, особливо для просування бізнесу, а ще його можна використовувати на ходу за допомогою мобільних гаджетів. «Instagram» відрізняється від традиційних соціальних мереж негайної генерацією конверсії. Але як просунути товар в «Інстаграмі», щоб купували? Про це і поговоримо.

Бізнесу потрібен «Instagram»

Як просувати товар через «Instagram»? Цим питанням задаються багато бізнесменів. А все тому, що статистика показує – продавати через соціальну мережу вигідно. Приблизно 17 % від загального числа користувачів соціальних мереж старше 18 років щодня перевіряють свій акаунт. Більше половини зареєстрованих Інстаграмі» заходять в додаток мінімум один раз на добу, 35 % роблять це кілька разів на день. Це представники покоління миллениалов, які часто приймають рішення про покупку на основі візуальної підкріплення і під впливом соціальних мереж. Середній вік аудиторії – від 18 до 29 років, більше половини активних користувачів становлять жінки.


Як просувати товар в "Інстаграмі": корисні поради новачкам
Можна привести кілька простих і дуже показових прикладів використання соціальної мережі у бізнесі. Наприклад, інтернет-магазин одягу від кращих молодих дизайнерів Європи Haute Future більше 80 % товарів реалізує саме з допомогою «Інстаграма». Стоковий магазин Buy-by-me залучає за допомогою соціальної мережі близько 65 % клієнтів, а деякі бізнесмени (особливо це характерно для дрібного інтернет-бізнесу або виробників товарів ручної роботи) здійснюють продаж виключно через «Instagram». Додаток досить ефективно для просування товарів в російськомовному інтернеті.

Не для B2B та сфери послуг

З просуванням послуг через «Instagram» ще можна посперечатися, тому що деяким брендам вдається просуватися через візуальний контент ще краще, ніж у тих соціальних мережах, де можна детально розписати всі нюанси пропонованої послуги і дати можливість клієнту проконсультуватися з фахівцем в режимі реального часу.


Продажі в «Інстаграмі» відмінно йдуть у брендів, що створюють засоби догляду за тілом, будівельних фірм, книжкових видавництв і роздрібних магазинів, поширюють саму різну продукцію. І це лише менше 10 % можливих варіантів! А ось що стосується В2В, то тут все складніше. Навряд чи такий підхід до реклами буде вигідним для подібних компаній. Хоча аккаунт можна створити тільки з метою брендингу, а не для прямого продажу товарів і послуг.
Як просувати товар в "Інстаграмі": корисні поради новачкам

Особливості бізнес-аккаунта

Як рекламувати товар в «Інстаграмі» найбільш ефективно? Для цього потрібно створити бізнес-аккаунт, тому що особистий абсолютно не підходить для бізнесу. Головні переваги бізнес-аккаунт (у додатку можна включити таку опцію в налаштуваннях) наступні:
 • Кнопка «Зв'язатися» дозволить користувачеві відправити повідомлення, зателефонувати або дізнатися місцезнаходження (а ще додаток вибудує маршрут, покаже час і відстань) компанії або продавця.
 • Можливість підключити «Фейсбук» для управління рекламою з допомогою бізнес-розширень соціальної мережі.
 • Налаштування модерації коментарів. Можна вимкнути коментування записів, застосувати цю опцію до окремих фотографій і відео або до всіх публікацій відразу.
 • Можливість використання аналітичних інструментів без програм і сервісів сторонніх розробників. Власник облікового запису побачить охоплення запису, найпопулярніші пости, кількість нових передплатників, індивідуально налаштовані конверсії тощо. Список можливостей зростає.
 • Зовнішній вигляд і контент

  Як просувати товар в «Інстаграмі»? Все починається із зовнішнього вигляду сторінок і контенту. Але, звичайно, спочатку потрібно зареєструвати сторінку, якщо це ще не зроблено. Якщо вже є сторінка компанії в соціальній мережі, то досить просто переключитися на бізнес-аккаунт в налаштуваннях. Якщо аккаунта в «Інстаграмі» немає, але є «Фейсбук», можна відразу авторизуватися через цю соцмережу. Немає ні того, ні іншого? Доведеться спочатку створювати сторінки.
  Як просувати товар в "Інстаграмі": корисні поради новачкам
  При виборі аватара потрібно враховувати круглу форму і невеликий розмір. Хороші рішення – логотип компанії або назва послуги, якщо, звичайно, поміститься. Не дуже підійде картинка з іншої соціальної мережі – потрібно враховувати специфіку «Інстаграма». Якщо готового відповідного зображення немає, то варто замовити розробку аватара дизайнерові або зробити його самостійно. В описі непогано розмістити УТП. Можна перерахувати товари або види послуг. Підкріпити опис хештегом і невеликою кількістю смайлів можна, але захоплюватися не варто – потрібно пам'ятати про обмеження в 150 символів. Якщо потрібно вставити посилання на офіційний сайт компанії – це можна зробити в описі, тому що в описі під фото і коментарях у Інстаграмі» лінки неактивні, а щоб перейти з ним, потрібно копіювати все вручну.
  Розміщувати на кожному фото водяний знак – це втомлює і не завжди дозволяє уважно розглянути товар. Тому багато продавців вибирають не менше безпечний і дуже привабливий спосіб захисту контенту від крадіжки – на фото поруч з товаром размешают візитку. Це виглядає дуже цікаво і підвищує впізнаваність бренду. А ось з написами потрібно бути обережніше, тому що їх достаток призводить до візуального стомленню.

  Знижки за розміщення фото

  Один з методів просування товару «Інстаграмі» - запропонувати передплатникам невеликий приємний бонус за розміщення в записі фотографії товару. Це може бути фіксований відсоток знижки або підсумований за кількість лайків під фото (кількість лайків = рублів знижки). Іноді маркетологи побоюються, що знижка може скласти значну суму, але якщо доведеться скинути навіть 500 рублів, то при цьому товар побачать 500 осіб, більшість з яких раніше не знали про існування аккаунта компанії. Хтось підпишеться, а хтось, може, і зробить замовлення.

  Конкурси та подарунки

  Як просувати товар в «Інстаграмі» самостійно? Передплатникам можна запропонувати розмістити в своєму акаунті фотографію з товаром і брендовим хештегом, пообіцявши, що користувач, який набрав найбільшу кількість лайків, отримає якийсь приз або знижку. Кращі з фотографій можна розмістити на сторінці бізнес-аккаунта.
  Як просувати товар в "Інстаграмі": корисні поради новачкам

  Допомога блогерів і зірок

  Є кілька нюансів у роботі зі знаменитостями, які широко відомі за межами соціальної мережі, і блогерами. Можна спробувати продати свій товар зі знижкою за рекламу в популярному обліковому записі. Продавці суконь та косметики можуть рекламуватися у б'юті-блогерів (на окремих умовах можна замовити позитивний відгук відомої людини), а постачальники спортивного харчування та продуктів натурального походження – у тих, хто пропагує основи здорового способу життя, фітнес-тренерів. У випадку з акаунтами знаменитостей вибору практично немає – публікація буде коштує грошей. Тут важливо продумати концепцію і місце, в якому сконцентрована цільова аудиторія. У цьому випадку бажано уникати прямої реклами. При грамотному підході люди, що йдуть за лідером думок, з високою часткою ймовірності захочуть придбати такий же товар. Продажі в «Instagram» не змусять себе чекати. Можна самостійно домовлятися з майданчиками, а можна робити це в напівавтоматичному режимі через біржу. Підійде, наприклад, LabelUp. Розміщення обійдеться мінімум в 800 рублів за одну публікацію. У цю суму закладено відсоток прибутку біржі, так що якщо бюджет знаходиться в строгих рамках, то краще домовлятися з власниками майданчиків самостійно.

  Пряма реклама

  Це спосіб не тільки продати товар «в лоб», але і просунути свій аккаунт. За десять доларів можна донести якусь запис до 5000 тисяч осіб. Якщо все зробити правильно, то 30 відсотків з них куплять товар, середня конверсія (без урахування сфери діяльності) становить 8-10 %, але навіть невдала реклама дає 2-3 % конверсії. А це 1500 чоловік в кращому випадку, 500 - в середньому або хоча б 100 нових клієнтів.
  Як просувати товар в "Інстаграмі": корисні поради новачкам
  Инстареклама – це новий напрямок в інтернет-маркетингу. Навчання вже можна пройти у різних коучів і майстрів справи, але насправді інструментів для напівавтоматичної або автоматичної бізнесу через цю соціальну мережу ще зовсім трохи. Це і добре – все попереду, а поки можна потренуватися на «молодий» аудиторії. Придатних програм для просування товарів «Інстаграмі» теж небагато. Безкоштовні часто накручують фейкові акаунти, а ефективність платних не доведена. Так що краще вибрати «ручне» просування бізнесу. Щоб створити рекламну кампанію, потрібно скористатися «Фейсбуці». Все можна зробити в розділі «Управління рекламою»: там настроюється вигляд посту, зазначаються очікувані цілі рекламної кампанії, визначитися з цільовою аудиторією і бюджетом. Надалі можна використовувати «Управління оголошенням», щоб переглядати статистику і аналізувати результати.

  Корисний контент

  Як просувати товар в «Інстаграмі»? Каталог фото – це відмінний спосіб демонстрації всього асортименту продукції, але можна створювати більше дійсно корисних по темі, щоб максимально залучати аудиторію. Прикладів безліч і вони дуже прості: продавці велосипедів можуть розповідати про те, як правильно доглядати за транспортом, видавництва – робити добірки за різними темами і публікувати огляди від відомих осіб, магазин туристичного спорядження – давати чіткі і зрозумілі інструкції з вибору товару в залежності від цілей, які переслідує турист. Щоб не заплутатися, потрібно створити контент-план і чітко слідувати йому – це розповідають на будь-яких курсах навчання інтернет-маркетингу.
  Як просувати товар в "Інстаграмі": корисні поради новачкам

  Live і Instagram Stories

  Використання цих сервісів привертає увагу аудиторії та підвищує охоплення публікації. Звичайні пости часто пропускаються, а от прямі ефіри завжди відображаються першими в стрічці. У прямому ефірі можна розповідати передплатникам про товар або ділиться цінних контентом. Інший спосіб ненав'язливо нагадати про себе – «Історії». Мало хто повністю переглядає стрічку, зате «Історії» дивляться практично всі користувачі «Інстаграма».

  Зворотна сторона бізнесу

  Показати внутрішню частину компанії – це завжди цікаво і привертає увагу передплатників. Використовувати можна практично будь-які інформаційні приводи – введення в експлуатацію нового обладнання, відкриття нової філії, щотижневу нараду. Це дозволить регулярно висвітлювати діяльність компанії. Можна публікувати фотографії співробітників на робочих місцях, щоб клієнти знали, що вони спілкуються з живими людьми, а не з безликої компанією, яких безліч.

  Кілька корисних порад

  Як продавати товар через «Instagram»? Основні правила вже перераховані, але можна дати ще кілька цінних порад:
 • Росіяни хештеги. Якщо географія діяльності компанії обмежується Росією, то не варто використовувати латиницю або англійські слова.
 • Хештеги за інтересами. Потрібно переглянути, які хештеги популярні серед цільової аудиторії і додавати їх до публікацій по темі.
 • Позначки на карті. Геотаргетинг дозволить зорієнтувати матеріали на аудиторію за географічною ознакою.
 • Красиві фото. Навіть візуально непривабливий товар можна красиво продати. Можна сфотографувати не просто банки фарби, а пофарбовані двері.
 • Інформація «з перших рук». Передплатникам можна показувати новинки раніше, ніж вони з'являються на сайті. Варіант – сформувати фокус-групу і дати протестувати товар.
 • Інші соціальні мережі. Аккаунт не варто дистанціювати від інших майданчиків. Якщо компанія присутня в «Вконтакте» та «Фейсбук», можна публікувати фото і там, але з невеликою затримкою. Так, користувачі можуть вибрати найбільш підходящий для них спосіб комунікації.
 • Як просувати товар в "Інстаграмі": корисні поради новачкам

  Оцінка результатів

  Важливий етап просування в «Інстаграмі» - оцінка результатів рекламної кампанії. Якщо все робити правильно, то позитивні результати (збільшення числа передплатників, свіжі коментарі і велика кількість лайків під фото) не змусять себе чекати. Просування немає? Можливо, реалізуються не всі можливості або щось зроблено невірно. Варто ще раз переглянути основні пункти рекламної кампанії.