Сама безпечна пошта: рейтинг, порівняння, розробники, безпеку і швидкість передачі даних

318 0 Новини високих технологій

Яка пошта найкраща і безпечна? Ставитися до безпеки передачі даних халатно сьогодні просто неможливо, особливо якщо мова йде про конфіденційної особистої та професійної інформації. Вашу пошту можуть зламати, але ризики можна зменшити до мінімуму, якщо вміти правильно складати паролі і користуватися надійними сервісами. Яка пошта сама надійна і безпечна? Розглянемо кілька поштових сервісів, враховуючи їх особливості, переваги та недоліки, а також поговоримо про правила безпеки, які дозволять убезпечити свої дані від крадіжки.

Сама безпечна пошта: рейтинг

Перейдемо до розгляду конкретних поштових клієнтів. Яка пошта в інтернеті найбезпечніша? Рейтинг скласти досить складно, тому що поширені сервіси зазвичай недостатньо добре захищені від злому. Найнадійнішими є іноземні сервіси, особливо виділяють користувачі швейцарські і німецькі поштові клієнти. Якщо вибирати між популярними і російськомовними варіантами («Яндекс.Пошта», «Майл.ру», Gmail, Outlook, Yahoo), то краще зупинитися на Gmail, але і там шифрування далеко не ідеально. Тому додатково потрібно подумати про безпеку пароля для доступу в пошту.


Сама безпечна пошта: рейтинг, порівняння, розробники, безпеку і швидкість передачі даних
Сама безпечна пошта, на думку багатьох користувачів зі всього світу, – це швейцарський сервіс Proton Mail. Правда, при реєстрації потрібно підтвердження з номера телефону або запасного адреси електронної пошти. Розробники запевняють, що зберігати ці дані не будуть, але варто підстрахуватися, використовуючи віртуальний номер або іншу пошту, де не потрібно вказувати такі дані при реєстрації. Далі в рейтингу йдуть Mailfence, ConterMail, Tutanota, Posteo, VauletMail і так далі.

Поширені Mail.ru і «Яндекс.Пошта»

Небажано використовувати «Майл.ру» і «Яндекс.Пошту» для робочого листування і отримання /відправлення важливих документів, але в якості особистої пошти ці сервіси цілком підійдуть. Можна використовувати ці поштові клієнти для читання новин і розсилок, але не прив'язувати до них електронні гаманці (крім «Яндекс. Грошей»), сайти і хостинги. У рейтингу найбезпечнішою пошти цих сервісів взагалі немає.


Gmail: найпопулярніша електронна пошта

З «звичайних» (тобто поширених і популярних у російськомовному інтернеті) поштових клієнтів найбезпечнішим є Gmail. Є прив'язка до облікового запису телефону, а ще двоетапну перевірку. Якщо ви спробуєте зайти в пошту з іншого географічного адреси або навіть з іншого браузера, то навіть після правильного введення паролю потрібно підтверджувати свою особистість і права на використання адреси електронної пошти з телефону, який був прив'язаний до аккаунту при реєстрації. На даний момент Gmail називають самої безпечної поштою навіть багато програмісти.
Сама безпечна пошта: рейтинг, порівняння, розробники, безпеку і швидкість передачі даних
Мінімальні збої з аутентифікацією іноді відбувається, але адже клієнт повністю безкоштовний, так що на це скаржитися користувачам не варто. У деяких випадках не відразу приходить код в СМС-повідомленні, але тоді надходить голосовий виклик. Потрібно відповісти і прослухати код, що «скаже» комп'ютер. По пропуску спаму поштовик теж досить непоганий. Звичайно, захист не на всі 100 %, але якщо один раз позначити лист як спам, то поштову скриньку автоматично навчиться і надалі буде спрямовувати всі повідомлення від цього адресата або з схожим вмістом у відповідну папку. Але щоб не пропустити важливого листа, наприклад, запрошення на вебінар або корисні безкоштовні матеріали, варто додати відправника в білий список і час від часу перевіряти папку «Спам».

Співпраця Yahoo і Outlook АНБ

Такі поштові сервіси, як «Майл.ру», «Яндекс.Пошта», Outlook, Yahoo і Gmail відносно безпечні, але погано охороняють конфіденційність своїх користувачів. Найбезпечнішими почтами в інтернеті назвати ці сервіси складно. В Yahoo, наприклад, розробили спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє Агентству національної безпеки таємно перевіряти листування окремих користувачів. «Гугл» під час судового розгляду зізнався, що читає електронні листи, а з «Майкрософт» справи йдуть ще гірше. В рамках проекту PRISM корпорація допомагала АНБ стежити за користувачами «Скайпу», Hotmail і Outlook.

Proton Mail: безпечна пошта з Швейцарії

Розроблено сервіс в 2013 році в Швейцарії компанією Proton Technologies, всі сервери знаходяться там же, а це означає, що дані користувачів захищені національними законами. Ідея належить студенту Колтеха і Гарварду Енді Ієну. Швейцарська конфіденційність передбачає забезпечення максимальної безпеки даних і нейтралітету по відношенню до користувачів. Компанія-розробник має великий досвід і заслуговує на добре ім'я, особливо подобається ця сама безпечна пошта журналістам, зацікавленим у високому рівні конфіденційності.
Поштовик розроблений на подвійне шифрування повідомлень користувачів. Всі листи шифруються, і тільки одержувач має коди доступу. Це означає, що інформація не потрапить в руки третім особам. Proton – це анонімна пошта. Для створення облікового запису потрібно вводити особисті дані, але сервіс їх не зберігає. Крім того, розробники не зберігають записи журналів IP, які можуть бути пов'язані з записом. При цьому на швидкість передачі даних ніхто не скаржився. У сервісу відкритий вихідний код. Розробники стверджують, що Proton завжди буде безкоштовним. Але бажаючі можуть підтримати проект добровільним пожертвуванням або оновитися до платної облікового запису. Відмінностей між безкоштовним і платним акаунтами практично немає. Пошта працює добре і виправдовує очікування користувачів в будь-якому випадку.
Сама безпечна пошта: рейтинг, порівняння, розробники, безпеку і швидкість передачі даних
Proton можна використовувати на будь-якому пристрої без необхідності установки додаткового програмного забезпечення, але необхідно стабільне підключення до інтернету. Облікові записи сумісні з іншими клієнтами електронної пошти. Приємний бонус – добре продуманий сучасний дизайн і спеціальна оптимізація для високої продуктивності. Зовні пошта чимось нагадує Gmail, але все одно виглядає дуже стильно і свіжо. Читати, впорядковувати і відправляти листи з Proton дуже зручно, а ще російськомовні користувачі можуть використовувати російськомовний інтерфейс, що ще більше полегшує використання клієнта.

Надійна електронна пошта Mailfence

Яка пошта найкраща і безпечна? Сервіс Mailfence з'явився в 2013 році після історії про Едварда Сноудена і АНБ, викликала широкий громадський резонанс. Відкрите шифрування засноване на технології OpenPGP. Це дає гарантію, що надіслані листи не будуть прочитані кимось, крім відправника або одержувача повідомлення. Крім того, завдяки технологіям IMAP і SMTP, користувач може отримати доступ до облікового запису через будь-який зручний поштовий клієнт.
Сама безпечна пошта: рейтинг, порівняння, розробники, безпеку і швидкість передачі даних
Сервіс працює без реклами, можна підключити двофакторну аутентифікацію. Mailfence повністю сумісна з OpenPGP, а також пропонує своїм користувачам новітні технології захисту від спаму та чорний список відправників. Є інтегроване сховище ключів. Єдиним недоліком для російськомовних користувачів є відсутність російськомовного інтерфейсу.

Безпечний швейцарський сервіс CounterMail

Яка найменша безпечна електронна пошта в інтернеті? Швейцарський сервіс CounterMail теж (як і попередні два поштових клієнта) забезпечує подвійне шифрування, що робить неможливим доступ до повідомлень треті особам. Розробники використовували понад 4 тис. типів ключів для захисту даних користувачів. Дані не зберігаються на жорстких дисках або серверах, а значить, що зловмисники не можуть відстежувати електронні листи, тобто про витік конфіденційної інформації не йдеться.
CounterMail забезпечує захист від державного втручання в особисте життя. Але один з недоліків поштового клієнта полягає в тому, що зашифровані листи не вийде надіслати іншим користувачам, але можна спілкуватися з будь-якою людиною, у якого є електронна пошта, сумісна з OpenPGP. Російського інтерфейсу немає. Зате є опція USB-ключа, додатки для Android і «Епл», захист від MITM.

Tutanota з наскрізним шифруванням

Яка пошта найбезпечніша? Пошта Tutanota від німецьких розробників зашифровує листи наскрізним шифрування з відкритим вихідним кодом. Безпека заснована на технології Freemium, яка захищає листування користувачів. Розвиток поштового клієнта відбувається швидше, ніж інших сервісів такого роду. Компанія пропонує платні акаунти для користувачів. На даний момент в поштовому сервісі зареєстровано більше двох мільйонів активних користувачів.
Сама безпечна пошта: рейтинг, порівняння, розробники, безпеку і швидкість передачі даних

Зашифрований поштовий сервіс Posteo

Яка електронна пошта сама безпечна? Posteo – зашифрований поштовий сервіс німецькою мовою. Пошта платна, за базовий пакет потрібно заплатити один євро в місяць. Ця опція включає доступ до підтримки POP3 і IMAP. При реєстрації не потрібно надавати особисту інформацію, так що рівень конфіденційності та особистої безпеки залишається на достатньому рівні. Реклами немає, можна користуватися поштою на всіх пристроях. Крім того, є замітки і календар, які інтегруються з іншими клієнтами, підтримуються вкладення до 50 МБ, а спочатку доступно 2 ГБ пам'яті для листів, але цей обсяг можна збільшити.
Сама безпечна пошта: рейтинг, порівняння, розробники, безпеку і швидкість передачі даних

Настільна програма VauletMail

Яка пошта сама надійна і безпечна? Настільна програма VauletMail зашифровує листи користувачів, але за технологією SpecialDelivery можна відправляти повідомлення користувачам інших поштових клієнтів. VauletMail має безліч можливостей. Можна задати час, коли лист самознищиться або відправляти повідомлення з анонімних адрес. Щоправда, теоретично програма, встановлена на ПК, а не браузерна версія, більш вразлива в разі втрати комп'ютера або втрати ним працездатності.

Плагін Enigmail для поштових програм

Enigmail – це розширення для «Мазилу». Є аналогічні плагіни і для інших облікових записів. Для початку роботи відповідне розширення потрібно встановити в Thunderbird, ще знадобиться програма GNU Privacy Guard для операційної системи. Після закінчення установки в розширенні з'явиться нове меню з майстром налаштування (OpenPGP). З допомогою майстра процес установки буде легким і швидким. В ході налаштування користувач створить або імпортує публічний і приватний ключі для забезпечення безпеки листування. За замовчуванням повідомлення підписуються тільки електронним підписом, так що одержувач зможе визначити відправника. Щоб включити шифрування, потрібно вибрати Encrypt This Message при написанні листа в розділі SMIME.
Сама безпечна пошта: рейтинг, порівняння, розробники, безпеку і швидкість передачі даних
Процедура налаштування може викликати труднощі, тому що для початку спілкування треба обмінятися з користувачем ключами. Можна використовувати плагін в поєднанні з іншими поштовими сервісами. Раніше можна було об'єднати пошту в Gmail, але зараз таке поєднання вже недоступне для користувачів.

Правила безпечної роботи

Сама безпечна пошта перестане бути такою, якщо не дотримуватися правил безпечної роботи в інтернеті. Для дотримання конфіденційності для особливо важливих листів бажано вибирати поштові програми, де при реєстрації не зазначаються особисті дані (телефон, інші існуючі поштові скриньки). Багато користувачі вибирають роботу через браузер Tor, але, наприклад, у випадку з «Яндекс.Поштою» це неактуально, тому що доведеться постійно стикатися з помилками, а деякі листи взагалі не будуть відправлятися.

Як підібрати складний пароль?

Найбезпечнішою електронною поштою може бути і звичайний Gmail, якщо підібрати надійний пароль. Дуже простий і цікавий спосіб – використовувати в якості основи дитячу лічилку. Краще вибирати якусь нераспространенную. Пароль буде складатися з перших літер кожного слова (наприклад: черепаха, перша буква «ч», відповідає «x» на англійській розкладці, то є символ пароля – літера «х» і так далі). Якщо перша буква в реченні, то напишіть її у верхньому регістрі. Деякі букви замініть схожими за написанням цифрами («о» на 0). Не варто забувати і про розділові знаки – крапки, коми, знаки оклику та питання, тире та двокрапки теж можна ввести пароль. За такою ж схемою можна сформувати пароль з улюбленого вислови або афоризму, запам'яталася фраза мислителів або кіногероїв. Щоб трохи ускладнити собі життя, можна змінювати букви не на ті цифри, на які вони схожі (наприклад, «ч» не на 4 а на 8 і так далі). Для пароля можна використовувати складне медичне визначення або виписку з лікарні. Термін дуже довгий? Можна просто викинути кожну другу голосну літеру, а деякі приголосні написати верхнім регістром. Головне – не варто використовувати генератори паролів, тому що зловмисники користуються подібними технологіями, генеруючими комбінації для злому облікового запису.

Популярі новини
Загрузка...