Які існують електронні пошти: список, популярність, плюси і мінуси

365 0 Новини високих технологій

Важливий сервіс інтернеті – це електронна пошта. Вона дозволяє відправляти і отримувати листи з різних куточків планети. Електронна пошта – це не одна якась служба. Цей термін об'єднує широкий перелік сервісів, створених різними компаніями. Які існують електронні пошти – досить цікаве питання для користувачів інтернету.

Види електронних пошт

Електронних пошт працює дуже багато. Їх схожість полягає в прийомі і відправленні листів. При цьому відмінності між електронними почтами є. Вони бувають пов'язані з наявністю додаткових функцій, необхідністю сплачувати за надану послугу. Наявність відмінностей наштовхує на думку про те, які види електронної пошти існують. Перший вид – провайдерські пошти. Вони створені компаніями, що надають користувачам доступ в інтернет. Наприклад, кілька років тому існувала «МТС Пошта». Сервіс був запущений в 2011 році. Абоненти оператора могли безкоштовно створювати поштові скриньки з доменами @mymts.ru, @mtsmail.ru. У 2014 році проект припинив своє існування.


Другий вид – звичайні безкоштовні сервіси в інтернеті. Жителям нашої країни найзручніше користуватися почтами від «Яндекса», Mail.ru Google (Gmail), Microsoft (Outlook.com). Інтерфейс цих служб представлений російською мовою. Третій вид – корпоративні пошти. Від звичайних пошт вони відрізняються тим, що в їх адресу вказується домен конкретної компанії, а не всім відомий безкоштовний сервіс. Корпоративні пошти створюються різними способами. Один з них пропонує «Яндекс». Ця компанія надає безкоштовну послугу створення пошти з певним доменом. Цією послугою можна користуватися звичайним людям, організаціям, порталам. Корпоративна пошта не вимагає обслуговування. Інженери «Яндекса» самостійно виконують необхідну роботу.


Які існують електронні пошти: список, популярність, плюси і мінуси

Електронна пошта від «Яндекса»

Розбираючись в тому, які електронні пошти існують, варто звернути в першу чергу увагу на сервіс «Яндекса». Він є одним з найпопулярніших в нашій країні. Сервіс функціонує з 2000 року. Електронна пошта має кілька важливих переваг:
 • Створена надійна захист від вірусних погроз. У перевірці листів використовується антивірус Dr.Web.
 • Продумана захист від спаму. Компанією розроблено спеціальний продукт. Називається він «Спамооборона».
 • Обсяг поштової скриньки не є обмеженим. Це дуже важливий плюс, адже він відсутній у багатьох електронних пошт інших компаній.
 • В електронній пошті можна створювати папки для сортування листів і вказувати певні правила (від кого збирати листи в цю папку, на яку тему). Також в сервісі створено кілька розділів для автоматичного сортування:
 • «Спілкування» для листів від звичайних людей.
 • «Покупки» для листування з інтернет-магазинами.
 • «Поїздки» для листів з бронюванням квитків, номерів у готелях.
 • «Соцмережі» для автоматичних повідомлень, що приходять, наприклад, з «ВКонтакте».
 • Які існують електронні пошти: список, популярність, плюси і мінуси

  Сервіс від Mail.ru

  Які електронні пошти існують в Росії? У список, крім «Яндекса», входить ще Mail.ru. Цей сервіс існує з 1998 року. На сьогоднішній день Mail.ru є найпопулярнішою поштою у Росії. У ній теж передбачена захист від вірусів і спаму.
  Якщо заглянути в налаштування пошти, то можна там побачити «Анонімайзер». Це молодий сервіс, який почав свою роботу в 2015 році. Цей сервіс дозволяє користуватися анонімним адресою. Завдяки «Анонімайзер» користувачі захищають свою основну пошти від небажаних листів, які часто починають надходити після реєстрації на різних сайтах.
  Які існують електронні пошти: список, популярність, плюси і мінуси

  Особливості, які зробили пошту Mail.ru популярною

  Деякі люди настільки зацікавлені Mail.ru, що їх навіть не цікавить питання про те, який список електронних пошт існує. Популярність обумовлена не тільки вищеназваними плюсами. Величезна кількість людей користується цим сервісом з 2 причин. По-перше, у Mail.ru є соціальна мережа «Мій світ». Доступ до неї відкривається після реєстрації електронної пошти. В «Моєму світі» можна знаходити друзів, знайомитися з новими людьми, розміщувати свої і переглядати чужі фотографії, грати в ігри і т. д. По-друге, у компанії функціонує «Mail.ru Агент». Це спеціальна програма для миттєвого обміну повідомленнями, вчинення відеодзвінків і відправки СМС-повідомлень. «Mail.ru Агент» випущений в декількох версіях. Одна створена спеціально для комп'ютерів, а інша – для мобільних пристроїв.

  Поштовий сервіс Google

  Список всіх електронних пошт інтернету включає в себе Gmail. Так позначається поштова служба Google. Нею активно користуються громадяни Росії. Також вона вважається самою популярною в світі. Переваги цієї поштової служби:
 • наявність спам-фільтра;
 • наявність мобільної версії, на якій пошта доступна більш ніж на 40 мовах;
 • перевірка вхідної та вихідної пошти разом з прикріпленими файлами на віруси.
 • У сервісі Gmail підтримується двоетапну перевірку. Будь користувач за бажанням може її включити для посилення захисту свого облікового запису. При активованій двоетапної аутентифікації при кожному вході в пошту потрібно вводити не тільки логін і пароль, але і перевірочний код, який приходить на номер прив'язаного телефону. Недолік поштової служби Gmail полягає в тому, що розмір скриньки обмежений. У той час, коли сервіс був тільки створений (а сталося це в 2004 році), був доступний тільки користувачам 1 Гб для зберігання листів. Однак по мірі розвитку компанії цей показник зростав. З 2015 року користувачам пропонується 15 Гб і можливість збільшення до 30 Тб.
  Які існують електронні пошти: список, популярність, плюси і мінуси

  Пошта Outlook.com від Microsoft

  Відповіддю на питання про те, які електронні пошти існують, може ще бути сервіс Outlook.com. Він створений компанією Microsoft. У пропонованій пошті можна задавати додаткові адреси (наприклад, для покупок, роботи). Основну ж можна пошту використовувати для листування з друзями. Листи, що приходять на головний адресу, потрапляють або в «Вхідні» або «Небажану пошту». Листи, що надходять на додаткові адреси, зберігаються в додаткових папках.

  Кілька років тому в поштовому сервісі була відсутня реклама. Зараз вона є, але будь-який користувач може вимкнути. Компанія пропонує 2 платні версії пошти:
 • з відсутністю реклами;
 • посиленим захистом від фішингу та шкідливого програмного забезпечення;
 • преміум-підтримкою клієнтів;
 • 1 Тб хмарного сховища OneDrive.
 • Які існують електронні пошти: список, популярність, плюси і мінуси

  Інші достоїнства пошти Outlook.com

  Після реєстрації пошти кожному користувачеві відкривається доступ до хмарному сховища OneDrive, яке згадувалося вище. У безкоштовної версії Outlook.com надається тільки 5 Гб. Сховище призначене для зберігання різних файлів, фотографій. Їм можна користуватися не тільки браузер, але і через спеціальний додаток для комп'ютера. Компанією Microsoft розроблені і інші сервіси, в які можна увійти через пошту, – це «Завдання», «Календар». Є доступ до створення файлів (Word, Excel, PowerPoint та ін). Прямо в пошту вбудований Skype, що дозволяє переписуватися з друзями, знайомими, колегами, родичами, здійснювати дзвінки.
  Які існують електронні пошти: список, популярність, плюси і мінуси

  Оформлення безкоштовних пошт

  Всі ті електронні пошти, які існують в інтернеті і названі вище, вже давно мають функцію індивідуальної настройки фону. Стандартну тему можна замінити гарним оформленням. Наприклад, поштою «Яндекса» передбачено кілька десятків тим, що задають певний фон. Можна вибрати погодну, мультиплікаційну, ігрову дитячу тематику.
  У пошті Gmail теж є чимало тем для оформлення. Також передбачена можливість установки будь-якої картинки. Користувач може завантажити красиве зображення з інтернету, що припадає йому до душі, або яку-небудь особисту фотографію, пам'ятний кадр.

  Інші безкоштовні пошти

  Існують і інші сервіси, названі вище. Однак показати всі електронні пошти неможливо, так як їх кількість обчислюється кількома десятками. Ще як приклад можна привести:
 • ProtonMail. Це швейцарська пошта. Вона доступна на різних мовах. Російська мова є в їх числі. У швейцарській поштою передаються та отримуються листи шифруються спеціальним алгоритмом. Ця особливість забезпечує високий рівень безпеки.
 • AOL Mail. Це безпечний поштовий сервіс. Компанія, яка розробила його, працює в Америці. Поштовий сервіс має багатомовну підтримку, необмежену місткість. Підтримуються численні доменні імена (@aol.com, @games.com, @love.com та ін).
 • GMX Mail. Сервіс безкоштовної електронної пошти, що належить німецькій компанії. Його головні характеристики – необмежений розмір поштової скриньки, захист від спаму і вірусів, список контактів, в якій можна кожного співрозмовника задавати адресу, фотографію, телефон.
 • Які існують електронні пошти: список, популярність, плюси і мінуси
  На питання про те, які електронні пошти існують, неможливо дати короткої відповіді. Так і знати всі сервіси зовсім не потрібно. Всі електронні пошти якісно виконують свої основні функції, тому будь-який з них можна користуватися. Рекомендується тільки завжди записувати логін і пароль, надавати правдиву інформацію про себе при реєстрації, щоб надалі не втратити доступ від пошти і мати можливість швидкого відновлення при зломі.

  Популярі новини
  Загрузка...