Опис тега span HTML: що це, як користуватися, особливості

102 0 Новини високих технологій

Подання інформації за допомогою сучасної ідеї гіпертексту абсурдно по суті, але так є і так працює. З цим не посперечаєшся і доводиться рахуватися. З точки зору сучасної мови програмування не важливо, як представлені дані: строгі типи і обов'язкове попереднє опис або немає ніяких типів і потрібний опис мову сам собі «додумає» по ходу виконання алгоритму. Важливо зазначити: все, що «не зрозуміло» браузером, javascript або серверним мовою, не буде виконано. Блочний тег при сформованих обставинах може «перетворитися» в рядковий, але рядковий в блочний - ні.

Логіка HTML-сторінки

Історичний приклад - тег HTML-font. Досить давно він «не рекомендований до використання. Мотивація «не рекомендовано» - характерна риса сучасного програмування. Відсутність сумісності коду «вгору«» за версіями і ніякої стабільності у послідовному розвитку версій програмних компонентів і концепцій теж.


Опис тега span HTML: що це, як користуватися, особливості
Дійсно, тег span в HTML набагато практичніше: він не відноситься тільки до шрифту. Span може змінювати безліч атрибутів відображення і використання конкретного змісту. Рядки завжди були основним поданням для будь-яких даних, але не завжди мови програмування визначали це синтаксисом, а програмісти віддавали собі звіт в тому, що число або логічне значення - завжди рядок. Абсурдність і об'єктивність гіпертексту в реалізації HTML: верстка - це застосування набору тегів (парних або одиночних) для формального опису вмісту (даних). Ні опис, ні контент можна обгрунтовано назвати інформацією. Перше - це деякий каркас, в який вкладається певний вміст дані.


Каркас будується з жорстко фіксованих цеглинок (тегів), які займають суворо певні місця в конструкції, і відносних елементів, які розташовуються «як карта ляже».
Опис тега span HTML: що це, як користуватися, особливості
Розбити сторінку на розділи відображення даних можна таблицями або блочними елементами, а «залити» отриману конструкцію даними можна іншими тегами. Зазвичай їх називають малими, тобто розташовуються так, як визначає поточна можливість та поточне утримання.

Приклад span HTML: що це і як описати

У зеленій рамці наведено приклад коду, який браузер відобразив на сірому тлі. Блочний елемент div опинився в центрі тексту, який у коді йде за ним. Першим елементом став тег з класом scSpanLine. Потім розмістився текст, в якому тегом span з класом scSimpleSpan виділено дві ділянки цього тексту. Другий і третій рядкові елементи розташувалися рівно так, як записано в коді.
Опис тега span HTML: що це, як користуватися, особливості
Даний приклад показує, як працює span в HTML. Що це просто послідовність даних - очевидно. Не очевидно інше: розробник може описувати даний тег як завгодно, може навіть застосувати правило:
 • POSITION: absolute;
 • Ефекту не буде. Зазначення координат і розмірів також не грає ніякої ролі. Центрувати або вирівнювати span в HTML - безперспективно. Між тим тег дуже практичний і затребуваний на практиці. Це дуже зручна обгортка для виділення важливого моменту в загальному потоці даних.
  Головне - розуміти, що span HTML - це спосіб змінити відображення рядка або уточнити правила відображення частині рядка.

  Логіка надання рядкової інформації

  Використовувати мову опису даних HTML за його призначенням, тобто для опису даних, - вчорашній день. Застосовувати серверний мова для формування тіла сторінки - сучасно і так роблять «все» розробники. Особливо цим захоплюються системи управління сайтами (CMS). Реальна практика і потреба у створенні живих сайтів - це динамічне управління каркасом сторінки і його контентом. У цьому сенсі тег span в HTML (що це просто динаміка), як результат роботи javascript, дозволяє створювати динамічний вміст «на льоту». javascript працює як перетворювач вихідного тексту у форматі rtf і підставляє потрібні теги з потрібними правилами CSS у вихідний потік, який розподіляється по каркасу блочних елементів сторінки.
  Опис тега span HTML: що це, як користуватися, особливості
  Чим вище професіоналізм розробника, тим більше блокової (або табличній) розмітки сторінки і тим менше реальної присутності статичних тегів span в HTML. Що це дає? Динаміку. javascript - це алгоритм, який може виконати роботу над вхідним потоком рядків і відобразити його так, як задумав розробник. Теги span з'являться в потрібному місці і в потрібний час.

  Популярі новини
  Загрузка...