Хороша електронна пошта: огляд сервісів та відгуки користувачів

534 0 Новини високих технологій

Сучасні технології розвиваються настільки стрімко, що пересічному споживачеві дуже складно відстежити всі нововведення, не кажучи вже про якихось дрібних нюансах. Це правило повною мірою застосовно і, здавалося б, такого звичного для багатьох користувачів явища, як електронна пошта. Кращі сервіси працюють не покладаючи рук, для того щоб у всьому догодити вибагливим споживачам, а добра половина останніх продовжує змінювати клієнт за клієнтом у пошуках свого ідеалу. Досвідчені користувачі чудово знають, що і як вони хочуть бачити в черговому сервісі, але новачкам помітно складніше. Тому для багатьох питання, яку електронну пошту краще вибрати, залишається дуже актуальним. Вибір ускладнюється ще й тим, що у кожного користувачі якісь свої критерії оцінювання та вимоги до сервісу. І на питання про те, де краще створити електронну пошту, всі відповідають по-різному. Комусь подобається нехай і не такий функціональний, але красивий інтерфейс, когось більш ніж влаштовує аскетичність сервісу на догоду розширених можливостей, а деяким і зовсім подібні клієнти встановлюються вірусним способом.


Ми ж спробуємо розібратися, яка електронна пошта найкраща, розглянемо переваги і недоліки кожного сервісу, а також доцільність використання в тому чи іншому випадку. До розрахунку візьмемо думки експертів цієї галузі та відгуки пересічних споживачів.

Де краще завести електронну пошту?

Досить багато інтернет-сервіси пропонують свої поштові послуги, але краще зупинитися на перевірених і найбільш популярних варіантах, які працюють далеко не перший рік і обросли великим числом користувачів. До того ж не можна скидати з рахунків специфіку вітчизняного користувача. Кращою електронною поштою для Росії можна назвати лише три сервісу Gmail, «Яндекс.Пошта» і «Мейл ру». Їх ми і розглянемо у всіх подробицях, зваживши всі за і проти.


Gmail

Це абсолютно безкоштовний сервіс від маститого американського пошуковика «Гугл». Починаючи з 2013 року, клієнт вважається кращою електронною поштою в світі. Тоді вона з великим відривом обігнала вельми серйозного на той момент конкурента з «Майкрософт» з її Hotmail.
Хороша електронна пошта: огляд сервісів та відгуки користувачів
Причому на п'єдестал найкраща електронна пошта вилізла не просто так. Розробники довго і наполегливо працювали над своїм дітищем, а високоякісне обслуговування укупі з зручним інтерфейсом і шикарним функціоналом призвели сервіс до успіху.

«Яндекс.Пошта»

Багато користувачів вважають клієнт «Яндекса» кращою електронною поштою для Росії і країн СНД. Судячи за статистикою, послугами сервісу користуються майже 30 млн осіб щомісячно, надсилаючи при цьому більше 100 млн листів в день. Причому ця цифра вказана без урахування вірусних спам-розсилок.
Хороша електронна пошта: огляд сервісів та відгуки користувачів
За даними американського незалежного статагентства ComScore «Яндекс.Пошта» впевнено обганяє за темпами розвитку аналогічні європейські клієнти. До того ж, деякі європейці не проти і самі скористатися сервісами від російського пошукача і хорошою електронною поштою зокрема.

«Мейл ру»

При всіх своїх недоліках, клієнт від «Мейл ру» завоював загальне визнання вітчизняних користувачів. Сервіс вважається кращою електронною поштою для новачків. До перших двох клієнтів «Мейл ру» далеко, але свою нішу вона знайшла бо встановлена на значному числі комп'ютерів і мобільних гаджетів.
Хороша електронна пошта: огляд сервісів та відгуки користувачів
До того ж, сервіс може похвалитися наявністю однієї з кращих програм для електронної пошти власної розробки. Якщо опустити агресивну рекламу цього клієнта, то користуватися їм досить зручно.

Яка електронна пошта краще?

Далі розберемо основні характеристики кожного сервісу, які користувачі вважають критичними при виборі того чи іншого клієнта. Реєстрація у всіх трьох сервісах проходить приблизно за однаковим сценарієм і до кожного запису прив'язується номер мобільного телефону та адресу електронної пошти.

Інтерфейс

Тут розробники знайшли свою ідеальну формулу інтерфейсу гарної електронної пошти і всі три клієнта мало чим відрізняються один від одного в плані інтерфейсу. З лівого боку розташувалися папки з листами: «Вхідні», «Вихідні», «Надіслані» і т. д. Кнопки якихось дій з кореспонденцією знаходиться у верхній частині, а панель виклику налаштування в правому верхньому кутку. Відмінності в дизайні, звичайно ж, є, але вони настільки незначні, що нездатні критично вплинути на вибір. Так що в плані інтерфейсу вся електронна пошта хороша і красива. У цьому випадку вибирати доводиться тільки на свій смак і колір.

Зручність користування

Добра половина рядових користувачів визначають якості гарної електронної пошти як «працює і гаразд». Але деяким необхідно щось більше, ніж просте пересилання пари листів в день. Коли мова заходить про десятках чи навіть сотнях одиницях кореспонденції припадає більш ретельно вибирати сервіс, з оглядкою на функціонал, так само як і на ефективність клієнта.
Хороша електронна пошта: огляд сервісів та відгуки користувачів
Пошта Gmail від маститого пошуковика не даремно була визнана кращим сервісом для роботи з кореспонденцією будь-якої складності. Однією з примітних особливостей управління листами – групування у ланцюжки, де відбувається грамотна сортування повідомлень і відповідей по фільтрам користувача. Крім того, різноманітність ярликів дозволяє відокремити, що називається, зерна від полови, що значною мірою полегшує сприйняття надійшла кореспонденції. «Яндекс.Пошта» може похвалитися відмінним функціоналом, спрямованим на обробку великої кількості листів. Одні тільки гарячі клавіші і маса всіляких комбінацій цих чого варті. Також варто згадати про можливості веб-виділення, де кореспонденцію можна позначати для подальшої обробки затиснутою лівою клавішею миші. Це помітно зручніше, ніж розставляти галочки-маячки навпроти кожного листа. «Мейл ру» нічого інноваційного користувачам запропонувати не може і тут ми маємо звичний функціонал, який відмінно справляється з невеликою кількістю кореспонденції, але починає захлинатися, якщо навантажити ящик сотнею листів. Серед якихось відмінних «фішок» можна відзначити хіба що можливість працювати з декількома місцевими адресами одночасно, без повторної авторизації в акаунтах (привіт Gmail). Так що «Мейл ру» підійде, в основному, для користувачів середньої руки, чия кореспонденція не перевищує десяток-інший листів в день.

Доставка листів

На пошті від «Гугла» якихось проблем з доставкою листів, як правило, не виникає. Клієнт приймає всю кореспонденцію і акуратно розкладає її по папках. Робить він це без запізнень і по шляху до адресата нічого не втрачає. До того ж, "гугловський" сервіс чудово справляється з об'ємними вкладеннями. Просунуті користувачі, які ведуть справи не тільки з Рунетом, але й підписуються на ресурси з усього світу, воліють Gmail саме за його всеїдність. Він ніколи нічим не гидує, і навіть явний спам він з належною ретельністю поміщає в однойменну папку і не вирішує за користувача як бути з такого роду кореспонденцією.
Хороша електронна пошта: огляд сервісів та відгуки користувачів
«Яндекс.Пошта» фактично нічим не поступається своєму зарубіжному побратиму і також легко приймає всі вхідні листи незважаючи на їх утримання. Сервіс цілком підходить для реєстрації на іноземних ресурсах, так що різниці Gmail тут як такої і немає. Єдине, що варто уточнити, що деякі користувачі іноді нарікають на затримку кореспонденції на 5-10 хвилин, але це швидше виняток, ніж правило.
«Мейл ру» в цьому випадку – не самий вдалий варіант для реєстрації на зарубіжних інтернет-ресурсах, так само як і подальшому прийманні від них кореспонденції. Сервіс настільки вибаглива до протоколів відправлення/приймання, що запросто може ігнорувати листи з сумнівних (на його думку) сайтів. Серйозні ресурси так і зовсім прямим текстом рекомендують вказувати пошту відмінну від «Мейл ру».

Обсяги зберігання даних

Сьогоднішні користувачі не обмежуються обміном лише текстовими повідомленнями. Багато прикріплюють до листів фотографії, аудіофайли або відеоряд. Так що сумарний обсяг одного листа може обчислюватися не мегабайтами, а гігабайтами. Природно, що сервісу необхідно надати місце на сервері, де всю цю інформацію можна зберегти. Пошта від «Гугла» надає 15 Гб для зберігання особистої інформації, що для рядового користувача вистачає з лишком. Але якщо цього виявиться замало, то завжди можна зняти обмеження за додаткову плату. Наприклад, місце на сервері об'ємом 100 Гб можна купити за 300 рублів. «Яндекс.Пошта» дає своїм користувачам 3 Гб дискового простору, але і цього вистачає в добрій половині випадків. Щоб зберігати більший обсяг можна так само як і у випадку з Gmail прикупити собі місця на сервері за аналогічною з «Гуглом» вартості. Сервіс «Мейл ру» тут вигідно відрізняється від своїх конкурентів. Користувачі, по суті ніяк не обмежені у зберіганні і передачі файлів. Після реєстрації доступний скромний обсяг 500 Мб, але після його заповнення сервіс пропонує безкоштовно збільшити місце для зберігання на 2 Гб. І так кожен раз по досягненні порогу (2+2+2 і т. д.).

Додатковий функціонал

Всі сервіси можуть похвалитися наявністю якихось додаткових функцій і «фішок», які помітно полегшують роботу з кореспонденцією, або ж зовсім до неї не належать, але також будуть корисні в тих чи інших випадках. Подібні навороти, як правило, не тільки не відштовхують користувачів, а навпаки, мотивують перейти до конкурента з привабливою «фішкою».
Хороша електронна пошта: огляд сервісів та відгуки користувачів
Одна з головних особливостей поштовика від «Гугл» – це наявність функціоналу месенджера. Причому не аби якого для галочки, а цілком собі повноцінного. По своїй функціональності сервіс порівняємо з тим же «Скайп», «Дискордом» або ICQ. Користувачеві надається два варіанти месенджера – звичайний простенький чат і просунутий відеокліент з усіма супутніми примочками. «Яндекс.Пошта» може похвалитися видеописьмами, де будь-який користувач в чиєму розпорядженні є веб-камера може записати відеозвернення для адресата. Також є досить розумний органайзер, який ще більше спростить роботу з великою кількістю кореспонденції і власний чат, для передачі коротких повідомлень типу ICQ. «Мейл ру» в цьому випадку не відстає від своїх конкурентів та пропонує користувачам свою власну версію видеомессенджера в особі окремого клієнта – «Агент-Мейл ру». Крім звичного чату і відеодзвінків, тут є безкоштовна відправка СМС-повідомлень на номери популярних вітчизняних стільникових операторів. Також можна відзначити наявність вбудованого перекладача і перевірки орфографії. Користь від останніх вельми сумнівна через достаток аналогічного функціоналу в браузерах, але в якості приємного бонусу вони цілком згодяться.

Безпека

Безпека електронної переписки важлива не менше паперової. Особливо якщо мова йде про діловому поштовому ящику, який прив'язаний до аккаунтів по заробітку грошей і веб-гаманцях. Скільки б ви не мудрували над паролем, але, крім нього, потрібні й інші гаранти безпеки. Сервіс від Гугла» знову попереду інших респондентів зі своєю двоетапної верифікацією користувача. Перший етап – це звичні логіни і паролі, а ось другий, можна гнучко налаштувати в інтерфейсі сервісу. Тут може бути додаткова авторизація за кодом з СМС-повідомлення, через лист на сторонньому поштовому ящику або ж зовсім обмежена аутентифікація браузером, обладнанням (материнська плата, процесор, вінчестер тощо) або конкретним IP-адресою. «Яндекс.Пошта» має стандартну захист по протоколу HTTPS і можливість підключення авторизації шляхом одноразового коду, який приходить на мобільний телефон в СМС-повідомленні. Крім того, сервіс надає користувачеві докладний журнал відвідування поштового клієнта. «Мейл ру» може похвалитися продуктивною роботою з маститою «Лабораторією Касперського». На її плечі якраз і лягла вся частина із захисту даних від злому та інших дій зловмисників. Інтерфейс, що відповідає за безпеку, обтяжений величезною кількістю налаштувань і пресетів, починаючи від вже знайомої перевірки по СМС і закінчуючи забороною паралельних сесій. Так що розділ безпеки тут організовано на досить пристойному рівні.

Реклама

Логічно буде припустити, що безкоштовно надані послуги повинні хоч якось окупатися. Самим простим і дієвим способом провернути такий гешефт з рядовим користувачем була і залишається реклама. Тут мова йде про банерах, контекстних посилань і інших способах заробітку зайвої копійки. Трохи раніше гуглівський поштовий клієнт був переповнений його фірмової рекламою AdWords. Але після кількох скандальних позовів і судових рішень блоки почали сходити нанівець, а сьогодні взагалі не зустрічаються. Скільки часу така ситуація триватиме невідомо, але чистий від реклами сервіс радує око і не заважає працювати. У «Яндекс.Пошти» є в налаштуваннях опція відключення показу банерів і контексту, але час від часу реклама все ж прослизає. Працювати вона не заважає, очей не муляє, але неприємний осад іноді залишається, особливо коли йде робота з великою кількістю кореспонденції і потрібна повна зосередженість.
Хороша електронна пошта: огляд сервісів та відгуки користувачів
«Мейл ру» як завжди в своєму амплуа і з рекламою справи йдуть не найкращим для користувача чином. Тут ми маємо букет всього і вся: анімовані банери, різноплановий «Яндекс.Директ», а також купа спойлерів, де вченими вкотре виявлена чергова панацея в тандемі з винятковою можливістю збільшити всі частини тіла, а заразом і заробити на цьому. Позбутися цього кошмару можна тільки за допомогою сторонніх додатків і спеціальних плагінів для браузера, начебто AdBlock або AdGuard. Також варто відзначити досить агресивну політику компанії по впровадженню програмного забезпечення. Після чергового відвідування інтернет-ресурсу або установки якого-небудь додатка (як правило, вітчизняного) ви виявите, що стартова сторінка браузера змінена на «Мейл ру», так само як і пошукова система за замовчуванням. Плюс до всього в системному треї заведеться всюдисущий «Мейл-агент».

Підводячи підсумок

Саме по собі визначення кращого поштового сервісу не зовсім коректно. Кожен користувач сам окреслює потрібний йому функціонал і те, які завдання він повинен допомагати виконувати. Просунуті " споживачі воліють потужний, універсальний і ресурсномісткий Gmail. Користувачі середньої руки – сервіс від рідного «Яндекса», а любителі фірмових додатків «Мейл ру» – однойменний поштовий клієнт.

Популярі новини
Загрузка...