Роль Інтернету в нашому житті

5370 0 Новини високих технологій

Інтернет міцно увійшов у повсякденне життя сучасної людини. З його допомогою завжди можна відшукати потрібну інформацію, зробити будь-відеодзвінок, сплатити різні послуги. Завдяки Інтернету з'явилися практично безмежні можливості у всіх сферах життя.

Роль Інтернету в нашому житті

Добро чи зло?

Інтернет у нашому житті відіграє серйозну роль. Але його однозначно не можна назвати добром або злом. В цьому відношенні можна метафорично порівняти Всесвітню мережу з кухонним ножем. З його допомогою можна приготувати смачний обід. А можна і вбити людину. І кожен робить свій вибір, несе відповідальність за його наслідки. Інтернет в житті людини є добром чи злом в залежності від самого індивіда. Адже якщо він вибирає для себе залежність або шкоди для здоров'я – йому в майбутньому доведеться самостійно «платити за рахунками». Той же, хто використовує Інтернет у благо, буде вбачати в ньому позитивні сторони.


Роль Інтернету в нашому житті

Позитивні сторони

Можна перерахувати чимало плюсів Інтернету:
 • Інтернет є відмінним сховищем інформації. Кожна людина може звернутися до його ресурсів і відшукати відповідь на своє питання. Енциклопедії та довідники залишилися в далекому минулому. Тепер по кожному питанню можна знайти відповідь в Мережі.
 • Практично безмежні можливості для спілкування. Людина може спілкуватися в соцмережах, месенджерах, знайти друзів за інтересами. Інтернет в житті підлітка став найважливішим способом поділитися своїм внутрішнім світом, з іншими.
 • У Мережі можна проконсультуватися з фахівцем, висловити свою думку, поспілкуватися.
 • Можна насолоджуватися прослуховуванням музики, переглядом картинок, іграми.
 • Також можна знайти роботу. Дизайнери, програмісти та багато інших мають можливість заробляти в Мережі.
 • У Мережі можна рекламувати свій товар. Інтернет є відмінним місцем, де бізнесмени просувають свою продукцію, знаходять нових клієнтів.
  Роль Інтернету в нашому житті
 • Мінуси

  А також можна перерахувати і слабкі сторони Інтернету:


 • Безконтрольне розміщення різної інформації призвело до того, що правдиві дані стали чергуватися з недостовірними. У молоді, яка тільки починає вбирати інформацію, це призводить до спотворених уявлень про світ.
 • У соцмережах поряд з нормальними людьми орудують шахраї, маніяки і інші люди з протизаконними намірами. Інтернет у нашому житті став справжнім джерелом небезпеки.
 • В умовах свободи розплодилися сайти асоціального характеру. Їх господарі – секти, екстремістські угруповання. Вони пропагують насильство і агресію. Примикають до цієї групи сайти порнографічного змісту, які негативно впливають на дитячу психіку.
 • Вільне розміщення коментарів у Мережі призвело до того, що повсюдно зустрічається нецензурна лексика. Уявна анонімність призвела до того, що лайка стала нормою.
 • Доступність ігор обернулася такою бідою, як залежність від комп'ютера. Ігроманія схожа на наркоманію. Можливість отримати «нове життя» обернулася для гравців стиранням межі між віртуальним життям і реальністю.
 • Розміщення фотографій в соціальних мережах стало одним з найбільш небезпечних видів інтернет-залежності. Підлітки, прагнучи зробити рідкісний кадр, по своїй дурості нерідко ризикують життям.
  Роль Інтернету в нашому житті
 • Життя без Інтернету

  Колись комп'ютери та Мережа не були так важливі для людей, як зараз. Все поступово стало змінюватися з виникненням ігрових приставок. Багато хто пам'ятає гру «Маріо», «Контру», «Черепашок Ніндзя» і «Танки». Це і був перший тривожний дзвіночок – поступово технології стали прориватися в життя людини. Діти та підлітки могли годинами засиджуватися перед екраном телевізора, намагаючись пройти наступний рівень гри, а потім вони з жаром ділилися своїми перемогами з однокласниками. Поступово Інтернет у нашому житті ставав все більш значущим. Однак тоді до поголовної масовості було дуже далеко.
  Роль Інтернету в нашому житті
  Час стало мчати зі швидкістю звуку. Вчорашні діти росли, працювали за підручниками, ночі безперервно готуючись до іспитів. Життя Не завжди приносила приємні сюрпризи. Діти мінялися, мінялася сама життя. І ось вже стали з'являтися перші мобільні телефони. Комп'ютер поступово замінив собою всі – зараз порожніють бібліотеки. Вже не зустрінеш на вулицях дітей, що грають з дерев'яними палицями в мушкетерів. Все це стало не модним. Інтернет у нашому житті став заміняти собою інші джерела інформації, способи розваги. Та й навіщо дітям грати в «дочки-матері» або уявляти себе мушкетерами, якщо з допомогою комп'ютера вони можуть стати володарями всесвіту або ж володіти власним віртуальним будинком?
  Роль Інтернету в нашому житті

  Віртуальне спілкування замінило реальне

  Останнім цвяхом у труну живого спілкування між людьми стали соціальні мережі. Все перевернулося з ніг на голову остаточно. Тепер ми перестали насолоджуватися справжнім спілкуванням – все відбувається у віртуальному світі. Емоції людина виражає допомогою круглих жовтих картинок, свої потаємні думки він постить в блозі, напружено стежачи за лайками та реакцією інших користувачів Інтернету. Звичайно, люди не перестали зустрічатися один з одним. Але це спілкування стало більш прісним, і все частіше воно замінюється віртуальним. На природне задоволення психоемоційних потреб практично не залишилося часу. Звичайно, можна сказати і про те, що у всі часи прогрес хулили, сумуючи по старовині. Однак у всього має бути розумна межа, баланс. Інтернет у нашому житті сьогодні призводить до виникнення залежностей у людей різного віку. Сучасне суспільство стало свідком того, що баланс спочатку дав невелику текти, а потім повільно став схилятися в одну сторону.