Монітор Samsung SyncMaster 940N (19" РК): опис, характеристики

407 0 Новини високих технологій

Дана оглядова стаття буде присвячена моделі монітора SyncMaster 940N від компанії "Самсунг". Пристрій оснащений матрицею в 19" і забезпечувало на момент виходу відмінну якість зображення. Але при цьому вартість у нього була відповідна. Саме параметри, відгуки та інші важливі нюанси даного периферійного пристрою і будуть розглянуті в цьому матеріалі.

Монітор Samsung SyncMaster 940N (19" РК): опис, характеристики

Позиціонування

На момент виходу цього рішення монітори розподілялися по нішах наступним чином:
 • Сегмент периферійних пристроїв початкового рівня займали рішення на базі електронно-променевих трубок. У них були діагоналі від 15 до 21" і вкрай низька вартість. Саме остання обставина і сприяло тому, що їх повсюдно встановлювали в офісах або інших випадках, коли збирався ультрабюджетний і найбільш доступний персональний комп'ютер.
 • До ніші моніторів середнього рівня ставилися рішення з TFT-матрицею та діагоналлю в 15-17". Ціна в цьому випадку істотно зростала. Але при цьому енергоспоживання покращився, як і якість зображення.


 • Преміальні рішення теж оснащувалися TFT-матрицями, але діагональ в них збільшувалася до 19-21". Це сприяло тому, що цінник в цьому випадку зростав в рази. Але і можливості вироби були значно розширені. Саме до цієї групи належав монітор SyncMaster 940N.
 • Що входить в перелік поставки пристрою?

  Наступні компоненти виробник включив в комплект поставки даного рішення:
 • Монітор моделі SyncMaster 940N.
 • Компакт-диск формату CD з повним набором програмного забезпечення. Причому крім звичних драйверів на ньому також можна знайти також і діагностичне програмне забезпечення, і сервісні утиліти і документацію, і різні колірні профілі.
 • Керівництво користувача.
 • Набір рекламних буклетів.
 • Силовий шнур.
 • VGA-шнур.
 • Гарантійний талон.
 • Єдине, чого не вистачає в цьому списку, - перехідника формату DVI to VGA. На жаль, це периферійний виріб оснащений для комутації лише аналоговим портом стандарту VGA. При необхідності для підключення до цифрового порту доведеться купувати окремо перехідник. В іншому будь-яких недоліків у цього пристрою з позиції комплектації вже точно немає.

  Монітор Samsung SyncMaster 940N (19" РК): опис, характеристики

  Матриця. Характеристики зображення

  Діагональ матриці у Samsung SyncMaster 940N - 19". Вона виготовлялася за застарілою на поточний момент технологією TFT+TN. Але ось на момент анонсу даного виробу вона була передовою. Дозвіл матриці складає 1280 х 1024. Співвідношення сторін при цьому становить 4:3. Яскравість в найбільш інтенсивному режимі може досягати 300 кд/м 2 . У свою чергу, динамічна контрастність становить 700:1. За запевненням виробника, час відгуку не перевищує 8 мс. А ось кути огляду становлять 160 градусів. Причому як по діагоналі, так і по вертикалі. Розмір окремого пікселя складає 0294 мм. При цьому глибина кольорів досягає 167 мільйона різних відтінків. В комплект входить спеціальна опора для установки пристрою на горизонтальну поверхню комп'ютерного столу. Але також його можна і зафіксувати на вертикальній поверхні (стіни, наприклад). При цьому доведеться купувати додаткову систему кріплення. Вона повинна відповідати стандарту VESA 75 х 75. Вага периферійного пристрою в повній збірці не перевищує 48 кг. Його габарити складають 407 см в ширину, 422 см у висоту і 217 см в глибину. Ці значення справедливі в тому випадку, якщо використовується комплектна опора, але от у випадку застосування для кріплення вертикальної поверхні габарити монітора, як і його вага, зменшаться.
  Монітор Samsung SyncMaster 940N (19" РК): опис, характеристики

  Енергоспоживання

  Високим рівнем енергоспоживання за нинішніми мірками виділяється SyncMaster 940N. Підсвічування у нього дійсно дешева, а матриця базується на технології TFT+TN. Все це в сумі призводить до того, що рішення в номінальному режимі споживає близько 38 Вт. Сучасні ж пристрої аналогічного класу, в свою чергу, використовують у процесі роботи не більше 25 Вт. Принаймні з аналогічними параметрами. Знижена потужність у цьому випадку обумовлена покращеною моделлю матриці, яка базується на технології IPS. А ось в сплячому режимі у них схоже енергоспоживання, яке не перевищує 1 Вт.

  Комутація

  Дуже скромним списком способів підключення може похвалитися SyncMaster 940N. Характеристики вказують лише на наявність двох можливих комунікаційних портів. Один з них силовий і призначений для подачі напруги змінного струму. А другий - аналоговий відеовхід VGA. А ось цифровий DVI в ньому не реалізований, як і інші цифрові гнізда HDMI або DisplayPort. На момент його виходу ці стандарти не набули особливого поширення. Тому при підключенні до портів відеокарти доведеться додатково купувати спеціальні перехідники.

  Монітор Samsung SyncMaster 940N (19" РК): опис, характеристики

  Порядок налаштування. Рекомендації щодо застосування

  Порядок цього периферійного рішення наступний:
 • Витяг з коробки.
 • Збірка і установка на поверхні.
 • Підключення до комп'ютера.
 • Подача живлення.
 • Включення ПК.
 • По закінченні процесу ініціалізації обчислювальної системи запускаємо систему автоматичної настройки. Для цього достатньо лише натиснути на кнопці "АВТО".
 • По завершенні цієї процедури комп'ютер готовий до використання.
 • Як правило, драйвери і інше супутнє софт інсталюються автоматично. Але якщо цього не сталося, то доведеться цей софт встановлювати з комплектного компакт-диска.

  Вартість

  У новому стані SyncMaster 940N зараз вже неможливо придбати. Він знятий з виробництва, а складські запаси даної моделі застаріли. Тому купити його можна лише в уживаному стані. Ціна на такі монітори варіюється від 1000 до 1700 рублів. Останнє число залежить від ступеня зношеності пристрою і його стану. З урахуванням специфікацій та інших параметрів це цілком адекватна вартість для такого комп'ютерного комплектуючого.
  Монітор Samsung SyncMaster 940N (19" РК): опис, характеристики

  Відгуки

  Дуже збалансованим переліком параметрів може похвалитися 940N. Його параметри в межах бюджетних пристроїв такого класу все ще актуальні. Він відмінно підходить для офісного використання. Також його можна застосувати і при реалізації домашньої мультимедійної станції початкового класу. Параметри технічного плану також допускають використання цього периферійного продукту в складі ігрових систем або ж графічного ПК. Глибина кольорів 167 мільйона різних колірних відтінків допускає таке його використання, але ось дозвіл 1280 х 1024 і час реакції 8 мс не зовсім підходять для цих цілей. До плюсів такого компонента обчислювальних систем можна віднести наступне:
 • Низька вартість.
 • Зручне співвідношення сторін - 4:3.
 • Прийнятне швидкодія (8 мс все ще актуальні за нинішніми мірками).
 • Здатність виводу кольорів у 167 мільйона.
 • Мінуси у розглянутого пристрою:
 • Скромний набір з'єднань. Лише тільки один порт для отримання відеосигналу - VGA.
 • Високе енергоспоживання. Все-таки 38 Вт забагато за нинішніми мірками.
 • Низька роздільна здатність зображення 1280 х 1024. Сучасні аналоги можуть виводити зображення у форматі FullHD або ж 1920 х 1080.
 • Монітор Samsung SyncMaster 940N (19" РК): опис, характеристики

  Висновок

  Формально застарілим комп'ютерним компонентом є SyncMaster 940N. Але спочатку він належав до сегменту найбільш дорогих моніторів з найбільш просунутими параметрами. І подібна приналежність дозволяє йому донині бути все ще актуальним. Тільки от з преміального сегмента він опустився в нішу найбільш бюджетних периферійних компонентів, які зустрічаються в офісі або вдома. Саме в таких випадках рекомендується використовувати героя цієї оглядової статті. В інших випадках бажано вибирати більш сучасні рішення з просунутими технічними параметрами і, звичайно ж, характеристиками.

  Популярі новини
  Загрузка...