Монітор Samsung SyncMaster 940N: характеристики, налаштування, ремонт. Рідкокристалічні монітори

691 0 Новини високих технологій

Монітор Samsung SyncMaster 940N на момент свого виходу був рішенням преміального рівня. У нього були відмінні технічні характеристики і найбільш передова на той момент технологія виробництва. Все це в сумі дозволяє і по сей день залишатися актуальним рішенням. Саме про це продукт від відомого південнокорейського виробника і піде мова в цій статті.

Монітор Samsung SyncMaster 940N: характеристики, налаштування, ремонт. Рідкокристалічні монітори

Призначення монітора. Комплект поставки

На самому початку продажів цей монітор ставився компанією-виробником продукції преміум-класу. У нього не було будь-яких недоліків, всі актуальні технології він підтримував. Тому він був універсальним пристроєм, який можна було використовувати у складі будь-якої обчислювальної системи. Тільки от з точки зору економічної доцільності Samsung SyncMaster 940N в офісних або бюджетних неприпустимо було використовувати. Для цих цілей були більш доступні рішення з низькою вартістю і урізаною функціональністю. Перелік поставки в цьому випадку включав:

 • Монітор.
 • Силовий шнур.
 • Кабель VGA для підключення до системного блоку комп'ютера.
 • Стійку для установки.
 • Гарантійний талон.
 • Диск з діагностичним, конфігураційним і керуючим програмним забезпеченням.
 • Розширене керівництво по використанню в паперовому виконанні.
 • Навіть на сьогоднішній день подібний список вважається достатнім і дозволяє почати використовувати такий монітор за призначенням відразу ж після придбання.

  Зовнішній вигляд. Його особливості

  Основний елемент монітора - екран. В даному випадку він займає все його передню панель. Лише по краях є невеликі рамки з пластика сріблястого кольору. У правому нижньому куті рамки є панель управління, яка складається з 6 кнопок управління. На задній стороні пристроїв знаходяться можливі місця кріплення. Внизу знаходяться три отвори для установки на опору, яка йде в комплекті. По центру ж задньої кришки Samsung SyncMaster 940N є 4 отвори для монтажу на стіну. У цьому випадку систему кріплення необхідно купувати окремо. Тут же згруповані всі комунікаційні порти пристрою.

  Монітор Samsung SyncMaster 940N: характеристики, налаштування, ремонт. Рідкокристалічні монітори

  Зображення. Його характеристики

  Навіть за нинішніми мірками непоганим якістю виведеного зображення може похвалитися Samsung SyncMaster 940N. Характеристики його матриці вказують на те, що вона зроблена за технологією TN+Film. Хоч вона і застаріла за нинішніми мірками, але її все ще можна зустріти в найбільш бюджетних телевізорах і моніторах. Її діагональ 19 дюймів, а максимальний формат виведеного зображення становить 1280х1024. Номінальна частота оновлення картинки - 140 МГц. Яскравість ж виведеного зображення становить 300 кд/м 2 , а її контраст - 700:1. Час відгуку матриці становить 8 мс. Окремо необхідно відзначити формат виведеного зображення, який відповідає 4:3. Зараз цей формат застарів - всі аналогічні сучасні периферійні пристрої вже функціонують у форматі 16:9. На сьогоднішній день такими технічними характеристиками нікого вже не здивуєш, але 10 років тому ці параметри були дійсно преміальними і дозволяли вирішувати практично будь-які завдання. Причому до їх числа можна віднести іграшки.
  Монітор Samsung SyncMaster 940N: характеристики, налаштування, ремонт. Рідкокристалічні монітори

  Комунікації

  Всього лише трьома портами для підключення наділений розробниками монітор Samsung SyncMaster 940N . Один з них - це силовий трьохконтактний роз'єм для організації електропостачання периферійного пристрою. Другий - це порт VGA. З його допомогою сигнал з аналогового виходу графічного прискорювача надходить на вхід монітора. Альтернативою VGA-порту є роз'єм DVI. У цьому випадку сигнал вже передається по проводах в цифровому вигляді. Тому більш переважно використовувати саме такий спосіб підключення та виведення графічної інформації на екран монітора.

  Меню, підключення та налаштування

  Типова організації меню у даного периферійного продукту, яке активується натисканням однойменної кнопки на передній панелі. Найбільш важливими пунктами в даному випадку є ті, які дозволяють змістити горизонтально або вертикально зображення або ж розтягнути, звузити картинку в цих же напрямках. Інші пункти непідготовленому користувачеві чіпати не рекомендується. Порядок підключення даного рішення наступний:
 • Збираємо. Встановлюємо на поверхню.
 • Першим підключаємо кабель від комп'ютера. Як було зазначено раніше, рекомендується для цих цілей використовувати цифрове з'єднання DVI, але можна також використовувати і VGA.
 • На наступному етапі здійснюємо комутацію ланцюгів електропостачання.
 • Всі ці маніпуляції можна здійснювати лише на знеструмленому обладнанні. Після цього включаємо всі компоненти обчислювальної системи. Якщо Samsung SyncMaster 940N не включається то перевіряємо правильність підключення і стан всіх тумблерів. Після закінчення завантаження комп'ютера виконується настройка нового периферійного пристрою. Як правило, для цього достатньо натиснути кнопку Auto і після цього вся ця операція пройде в автоматичному режимі. Після цього налаштування монітора Samsung SyncMaster 940N завершено, і він готовий до використання.

  Монітор Samsung SyncMaster 940N: характеристики, налаштування, ремонт. Рідкокристалічні монітори

  Особливості ремонту. Рекомендації

  Ремонт даного пристрою складається з наступних етапів:
 • Відключення від мережі електроживлення і від обчислювальної системи.
 • Демонтаж стійки.
 • Викручування фіксуючих гвинтів.
 • Акуратний з'їм рамки і тильній кришки.
 • Потім демонтується кришка-заглушка.
 • На наступному етапі знімаються всі шлейфи. При цьому необхідно запам'ятати те, який з них підключається.
 • Після цього знімається ще одна захисна кришка і виходить доступ до електронної начинки.
 • Зліва перебувати плата інвертора. Її необхідно акуратно витягти і візуально дивитися. Основна причина несправності в даному випадку - це електролітичні конденсатори, які виробили свій ресурс і "здулися". В будь-якому випадку їх рекомендується замінити. Також переглядаємо інші компоненти плати та переконатись у їх справності. В тому числі і запобіжник.
 • Далі здійснюється збірка в зворотному порядку, пристрій підключається і перевіряється на працездатність.
 • Якщо проведені маніпуляції бажаного результату не дали, то рекомендується звернутися в сервісний центр. Також виконувати ремонт монітора Samsung SyncMaster 940N рекомендується лише при наявності відповідних знань і підготовки. Тому більш правильно в даному випадку все ж звернутися в ремонтний центр.
  Монітор Samsung SyncMaster 940N: характеристики, налаштування, ремонт. Рідкокристалічні монітори

  Можливі способи використання. Енергоспоживання і габаритні розміри

  На момент початку продажів, як було зазначено раніше, монітор Samsung SyncMaster 940N був найбільш універсальним рішенням. Він відмінно підходить і для застосування у складі графічних станцій або ігрових комп'ютерних систем будь-якого рівня. Також він чудово виглядав і при використанні в офісних або домашніх комп'ютерах. Зараз же у нього досить скромні технічні параметри, які дозволяють застосовувати лише у складі бюджетних найменш продуктивних персональних комп'ютерів. В режимі очікування пристрій споживає за паспортним характеристикам лише 1 Вт, а в процесі роботи - 38 Вт. Рівень шуму в номінальному робочому режимі якщо і є, то значно нижче порога чутності людини. Принаймні, така інформація фігурує в технічній документації на розглянуте рішення. Вага даного рішення в зборі становить 48 кг, а його габарити - 407х422х217. Знову-таки, останні дані актуальні для монітора в зборі.

  Вартість

  На сьогоднішній день рідкокристалічні монітори для даної моделі вже давно зняті з виробництва, придбати їх у новому стані неможливо. Навіть всі складські запаси розпродані. А ось в уживаному стані подібні периферійні рішення досить просто знайти. На різних торговельних майданчиках їх вартість варіюється в межах від 1000 до 2500 рублів залежно від стану і ступеня зносу. За відносно невелику доплату в 2000-3000 рублів можна придбати сучасний бюджетний монітор з більш поліпшеними технічними характеристиками, до яких належать матриця з технологією IPS, високий дозвіл 1080р і інтеграція акустичної системи. Тому купувати такий монітор має сенс лише тоді, коли терміново потрібен монітор з будь-якими параметрами і максимально низькою ціною. У всіх інших випадках більш краще виглядають бюджетні сучасні рішення.
  Монітор Samsung SyncMaster 940N: характеристики, налаштування, ремонт. Рідкокристалічні монітори

  Відгуки

  Рідкокристалічні монітори для даної моделі донині продовжують активно експлуатуватися. Їх можна зустріти практично скрізь. Термін служби більшості з них знаходитися в межах від 6 до 10 років. Коли стартували продажі такого периферійного продукту, то його параметри максимально відповідали жорстким вимогам. Саме на цій його особливості акцентували увагу на той момент у своїх відгуках власники. Мінусів у нього немає, а от надійність - вище всяких похвал. Це ж саме можна сказати і про енергоефективність даного рішення. В плані енергоспоживання розглядається в даному матеріалі продукт не так вже й сильно поступається своїм сучасним аналогам.
  Монітор Samsung SyncMaster 940N: характеристики, налаштування, ремонт. Рідкокристалічні монітори

  Підсумки

  Для свого часу знаковим рішенням був Samsung SyncMaster 940N . Вже один той момент, що його все ще можна зустріти у складі обчислювальних систем зараз, через 10 років від початку продажів, говорить про багато що. І якихось інших доказів в даному випадку вже і не потрібно.

  Популярі новини
  Загрузка...