КрАЗ-250: технічні характеристики, виробник. Вантажні автомобілі

897 0 Новини високих технологій

Кременчуцький автомобільний завод завжди славився своєю надійною та витривалою вантажний технікою. Ці машини використовувалися у всіх краях і республіках СРСР. Однією з таких є КрАЗ-250. Автомобіль випускався серійно з 78-го по 92-й рік. Дана модель стала наступником морально і технічно застарілою 257-ї. Що являє собою КрАЗ-250? Технічні характеристики та огляд вантажівки представлені в нашій сьогоднішній статті.

Дизайн

КрАЗ-257 зовні був справжнім "динозавром" – широкі крила, випнуті "очі" фар. З виходом 250-го кабіна була модернізована. Зокрема, зміни торкнулися зовнішнього вигляду. Була перероблена передня частина вантажівки.
КрАЗ-250: технічні характеристики, виробник. Вантажні автомобілі
Оптика тепер інтегрована в бампер (який як і раніше залишився металевим). Поряд з фарами є і противотуманки. Але вони були рідкістю на таких машинах. Габарити і поворотники розміщені на широкому крилі. В бампері був і буксирувальний гак, витримує повну масу вантажівки (а це понад 25 тонн). Дизайн решітки радіатора і архітектура капота виявилися настільки вдалими, що використовуються на КрАЗах досі. Паливний бак – круглої фари, а за кабіною перебував інструментальний ящик. Автомобілі КрАЗ-250 не піддавалися більше зовнішніх змін. У такому вигляді машина випускалася всі 14 років, аж до розвалу Радянського Союзу.

Габарити

Розміри Краз 250-ї моделі схожі з параметрами автомобіля ЗІЛ-133ГЯ. Так, сумарна довжина машини становить 952 метра, ширина – 25 метра, висота – 2.7 метра. КрАЗ-250 був одним з тих вантажних автомобілів, які легко могли пересуватися по пересіченій місцевості.
КрАЗ-250: технічні характеристики, виробник. Вантажні автомобілі
Цьому сприяли не тільки дві провідні осі, але і високий кліренс. Стандартний дорожній просвіт для 250-ї моделі – 36 сантиметрів. Це дозволяє проводити будь-які технічні та ремонтні роботи, не використовуючи естакаду або оглядову яму. До речі, вантажопідйомність Краз-250 становить 145 тонни. Машина відмінно пристосована для їзди як по асфальтованій дорозі, так і по грунтовці.

Салон

Як відзначають відгуки, кабіна у Кразу досить маленька. Тим не менш вона розрахована на трьох осіб, включаючи водія. Всередині - дуже низький стеля і маленький люк. Через відсутність кондиціонера в спеку доводиться повністю відкривати вікна і кватирки. Але і це не дуже рятує. Передня панель – суцільна, але покрита пластиком. Аналогічні Зіли і Камази тих часів оснащувалися металевої панеллю. Перед очима водія розташовано безліч датчиком і циферблатів – від спідометра і тахометра до покажчиків тиску повітря в гальмовій системі. Рульова колонка виходить прямо з панелі. Один з недоліків Кразу – нерегулирующийся кермо. Він розташований дуже незручно, але з часом можна звикнути, як відзначають відгуки.
КрАЗ-250: технічні характеристики, виробник. Вантажні автомобілі
Підлога в салоні рівний, завдяки тому, що мотор виведений перед кабіною. Покритий зносостійким лінолеумом. Посадка всередину більш зручна, ніж на МАЗах і КамАЗах. Деякі модифікації мали кабіну зі спальником. Комфорт покращився, але несуттєво. Усередині раніше шумно і сильний протяг. До речі, взимку пічка на Кразі працює добре. Багато водії скаржаться на незручність сидінь. Водійське крісло практично позбавлене будь-яких підтримок і має обмежений діапазон регулювання. У зв'язку з цим виникають ідеї встановлення крісел з інших автомобілів.

Технічні характеристики

КрАЗ-250 був дуже просунутий у плані технічних характеристик. Поки на Мази ставилося малопотужний ЯМЗ-236 а Камази укомплектовувалися 740-м мотором, КрАЗ мав під капотом потужний, модернізований двигун ЯМЗ-238. Це був дизельний восьмициліндровий агрегат з V-подібним розташуванням циліндрів (під кутом 90 градусів). Мотор при обсязі в 1486 літра видавав потужність 240 кінських сил. На той момент (а це 78-й рік) КрАЗ-250 був одним з найбільш потужних вантажівок у своєму класі. Крутильний момент силового агрегату – 883 Нм при двох тисячах обертів. Паливний насос - золотникового типу, восьмисекционный, з всережимным регулятором частоти обертання і муфтою випередження подачі пального. Також на Кразі використовувався передпусковий підігрівач ПРИДНІПРОВСЬКА залізниця-44МБУ. Машина відмінно переносить «зимники» і без проблем заводиться при -40 і нижче.
КрАЗ-250: технічні характеристики, виробник. Вантажні автомобілі
Ресурс двигуна ЯМЗ-238 до першого капремонту зріс до 220 тисяч кілометрів. Всього мотор витримував до чотирьох капремонтів і зарекомендував себе з найкращого боку. Ярославський двигун невибагливий до якості палива і масла. Але, як і всі радянські дизелі, він не радував своїм витратою. І хоч за паспортом КрАЗ споживав 35 літрів на сотню, на практиці цей показник рідко коли опускався нижче 40. В парі з причепом загальна маса автопоїзда збільшувалася ще на 15 тонн, а витрата зростав практично до 50 літрів. Максимальна швидкість такого вантажівки знижувалася до 60 кілометрів на годину. КрАЗ-250 – тихохідна машина, незважаючи на більш потужний, ніж у КамАЗа, двигун. Почасти це вина коробки, конструкція якої не була досконально продумана. Про неї ми поговоримо нижче.

Трансмісія

Автомобіль оснащувався механічною коробкою передач від ЯМЗ на 5 ступенів. Всі передачі оснащені синхронізаторами (крім задньої). Зчеплення – дводискове, сухого типу, з периферійними пружинами і механічним приводом виключення. Однак з-за високих передавальних чисел вантажівка розганявся лише до 75 кілометрів на годину.
КрАЗ-250: технічні характеристики, виробник. Вантажні автомобілі
Також КрАЗ укомплектовывался двоступеневої роздавальної коробкою і блокується диференціалом. Привід обох коробок – пневматичний. На задньому мосту розташовані два карданних вала і проміжна опора. Головна передача – з прямозубими циліндричними і конічними шестернями.

Ходова частина

Спереду на вантажівці КрАЗ-250 використовується залежна ресорна підвіска. Вона являє собою шкворневую балку. Конструкція дуже надійна і практично не вимагає обслуговування. Раз на рік потрібно лише шприцювання шворнів відповідною змазкою. Ззаду застосована балансирна залежна підвіска (нерозрізні мости) з двома парами напівеліптичних ресор і реактивними штангами в загальній кількості 6 штук. Кінці ресор – ковзні. Для гасіння коливань використовуються гідравлічні амортизатори.

Гальмівна система, рульове управління

В автомобілі використовується кілька гальмових систем:
 • Робоча.
 • Стоянкова.
 • Запасна.
 • Допоміжна.
 • Робоча оснащена барабанними механізмами діаметром 42 і 44 сантиметри на передній і задній осі відповідно. Розжим колодок – кулачковий. В системі два контури з пневматичним приводом. Перший йде на передній і середній міст, другий – тільки на задній. Запасна система є одним з контурів робочої. Допоміжна являє собою моторне гальмо-сповільнювач. Він теж оснащений пневматичним приводом. У разі використання вантажівки як автопоїзда (в парі з причепом) застосовується комбінована система гальм – двох - або одноприводная. Для виключення попадання всередину конденсату використовується влагоотделитель з термодинамічної очищенням.
  КрАЗ-250: технічні характеристики, виробник. Вантажні автомобілі
  Рульове управління - гвинт і кулькова гайка-рейка. Додатково КрАЗ оснащений гідропідсилювачем. Останній впливає на рульову тягу управління, що включає в себе розподільник і силовий циліндр.

  Модифікації

  Версії з шасі і бортовою платформою були дуже рідкісними. У 90-х на шасі встановлювали морський контейнер і перевозили овочі. З заводу на базі 250-ї моделі в основному робили спецтехніку. Це самоскиди, автокран КрАЗ-250 цистерни, пожежні авто та інші. Також була й версія «сідельний тягач». Вона позначалася літерою «В» після назви моделі. Але версія 250В була менш популярною, ніж КамАЗ-5410.

  Вартість

  В основному на вторинному ринку продаються крани, так як їх було вироблено величезна кількість.
  КрАЗ-250: технічні характеристики, виробник. Вантажні автомобілі
  Ціни істотно варіюються – від 400 тисяч рублів до 1 мільйона. Шасі можна купити за 200-350 тисяч рублів.

  Висновок

  Отже, ми з'ясували, що являє собою вантажівку КрАЗ-250. На даний момент ця техніка суттєво застаріла. Один з істотних негативних факторів – це витрата палива КрАЗом 250-ї моделі. І оскільки машина більше не випускається, запчастини до неї, по суті, раритетні. Знайти що-небудь замість тої, що вийшла з ладу деталі дуже важко. Тому для комерційної діяльності купувати такий вантажівка навряд чи варто.

  Популярі новини
  Загрузка...