Новини високих технологій
» » SFP-трансивер: призначення, види, особливості

SFP-трансивер: призначення, види, особливості

12-03-2017, 22:17
593
Вдосконалення технологій передачі даних привело до появи оптико-волоконної мережі, де для підключення пристроїв необхідно використовувати спеціальне обладнання – SFP-трансивер. Модулі SFP прийшли на зміну більш громіздкого обладнання GBIC і використовуються в телекомунікаційних лініях зі швидкістю передачі даних вище 100 Мбіт в секунду.

Призначення

SFP-трансивери використовуються в якості приемопередаточного обладнання. Інакше кажучи, вони виступають в якості посередників між оптико-волоконним кабелем або неекранованої кручений парою і платою мережевого пристрою – комутатора, модему або маршрутизатора. Головною перевагою модуля є роз'єм дуже маленького розміру. Завдяки цьому, SFP-трансивер завширшки всього 20 сантиметрів може розмістити до 20 слотів.


Обладнання застосовується для високошвидкісної передачі даних (понад 10 Мбіт в секунду) за такими технологіями: SDH і Fibre Channel. Крім того, зустрічається обладнання, яке здатне оперувати трьома видами транслювання сигналу.

Види SFP-трансиверов

В залежності від поставлених завдань, типу оптико-волоконного кабелю, а також використовуваного обладнання, все SFP модулі діляться за кількома критеріями: Швидкість передачі даних. Звичайний SFP-трансивер ретранслює сигнал зі швидкістю 100 Мб/с і 1 Гб/с, стандарти SFP+ і XFP – до 10 Гб/с. Тип роз'єму. SC-слот використовується для підключення одноволоконного кабелю, де прийом і передача інформації відбувається по одному волокну, а LC-роз'єм – для двухволоконних, де прийом і передача сигналів здійснюється по своїх каналах. Вид волокон. Для підключення до одномодовому дроту використовується SM-трансивер, а для багатомодових – ММ-модулі. Найбільша потужність переданого сигналу. Ця характеристика варіюється в діапазоні 1310 нм і 1550 нм для одномодового підключення, і в межах 850 нм і 1310 нм для багатомодових кабелів. Кожен SFP-трансивер володіє певним оптичним бюджетом, або дальністю прийому-передачі сигналу. По мірі проходження по кабелю світловий сигнал загасає. Різниця між максимальною відстанню, на яке здатний відправити модуль сигнал, і потужністю прийнятого світлового потоку і називається оптичним бюджетом. Ці дані вказуються у техпаспорті трансивера в дБ.


Особливості роботи з модулями

Під час передачі даних SFP модуль випромінює світловий сигнал в невидимому спектрі (для цього усередині обладнання є спеціальний лазер). Тому категорично забороняється дивитися у вічко пристрою, щоб уникнути пошкоджень сітківки ока. Підключаючи трансивер SFP необхідно одягнути антистатичний браслет, попередньо підключивши його до корпусу. В іншому випадку розряд електростатичного струму може вивести прилад із ладу.
Крім того, «око» лазера чутливий до пилу, тому не знімайте захисні заглушки до включення пристрою в мережу. Щоб продовжити термін служби модуля, намагайтеся без необхідності не витягувати кабель з роз'єму.

Правила вибору SFP-модулів

Вибирати SFP-трансивер необхідно у відповідності з характеристиками вашого оптико-волоконного кабелю. При цьому необхідно сконцентрувати увагу на декількох питаннях. По-перше, треба точно визначити оптичний бюджет. Для цього рекомендують використовувати спеціальні прилади. Коли таких немає, можна з'ясувати значення «на око», достатньо знати відстань між пунктом прийому і передачі з точністю до кілометра.
SFP-трансивер: призначення, види, особливості
По-друге, визначте тип засувки на платі вашого мережевого пристрою. Оптичний трансивер SFP необхідно вибрати з точно таким же замком. В іншому випадку ви просто не зможете використовувати модуль. В даний час на ринку можна зустріти прилади із засувками трьох видів: Button, Mylar Табуляції, Bale-Clasp. Визначити тип можна візуально.
Цікаво по темі
Тип підключення до інтернету: огляд, особливості та відгуки. Як дізнатися тип підключення до інтернету
Тип підключення до інтернету: огляд, особливості та відгуки. Як дізнатися тип підключення до інтернету
Розглянемо основні типи підключення до мережі інтернет: особливості, використовуване обладнання та відгуки користувачів на той чи інший тип.
Сигналізація "Старлайн А94": опис, інструкція по експлуатації, налаштування
Сигналізація "Старлайн А94": опис, інструкція по експлуатації, налаштування
Сигналізація "Старлайн А94" - охоронна система, поява якої буквально сколихнув весь ринок завдяки широкому функціоналу, що гарантує найвищий рівень
Приймач - це сучасне і технологічне пристрій
Приймач - це сучасне і технологічне пристрій
Сучасний світ неможливо уявити без радіотехнологій, за допомогою яких можлива передача даних на величезні відстані. У самому загальному випадку в
Спліттер - це сучасне рішення для розгалуження мережі
Спліттер - це сучасне рішення для розгалуження мережі
Провідне інтернет-з'єднання славиться своєю швидкістю і можливістю безмежного скачування даних. Підключення до мережі здійснюється через кабель
Радіо - це що? Принцип передачі сигналу
Радіо - це що? Принцип передачі сигналу
Не передати, яке значення має в сучасному світі радіо. Що це? Визначення свідчить, що воно являє собою один з методів передачі інформації на відстані