Синтезатор Casio LK-125: опис, технічні характеристики та відгуки

281 0 Новини високих технологій

У батьків, чиї діти навчаються в музичній школі по класу фортепіано, завжди виникає питання про покупку інструменту. Акустичне піаніно займає надто багато місця, а цифрові аналоги, які повністю повторюють механіку, коштують досить дорого. Casio LK-125 - це ідеальний варіант для тих, хто тільки починає навчатися грі на фортепіано. Компактний, функціональний, недорогий - так можна коротко описати цей інструмент.

Синтезатор Casio LK-125: опис, технічні характеристики та відгуки

Характеристики

Casio LK-125 володіє клавіатурою з повнорозмірних клавіш у кількості шістдесяти однієї штуки. Механіка базова, не молоточкова, це слід враховувати при покупці. Є підсвічування. Поліфонія представлена дванадцятьма голосами, сто вбудованих тембрів. Є автоакомпанемент і п'ятдесят вбудованих стилів. Темп автоакомпанементу можна змінювати від 40 до 255 за замовчуванням стоїть 120. Є два режими акомпанементу. Додатково є функції синхрозапуска і вставки патернів.


Синтезатор оснащений двома вбудованими колонками по 2 Вт і рідкокристалічним дисплеєм. Функції метронома і реверберації немає, а ось транспонування є. USB-роз'ємів немає, вихід під навушники - один.
Синтезатор Casio LK-125: опис, технічні характеристики та відгуки

Опис

Синтезатор Casio LK-125 поставляється в двох колірних рішеннях - чорному і сріблястому. Корпус зроблений з якісного пластику, він не розколеться при легкому ударі, проте все ж переносити інструмент потрібно з обережністю, адже при таких пошкодженнях вже не можна буде звернутися в сервіс для гарантійного ремонту. Клавіші виконані з глянсового пластика, який досить легко покривається відбитками пальців, тому клавіатуру слід протирати серветкою або м'якою ганчіркою з мікрофібри. Цей пластик досить чутливий до абразивних матеріалів. Варто також врахувати, що при швидкій грі пальці починають ковзати по гладкій поверхні клавіш.


Не дуже великий рідкокристалічний дисплей розташований в центрі панелі управління. Механічні кнопки навігації виконані з щільної гуми, натискаються легко.
Синтезатор Casio LK-125: опис, технічні характеристики та відгуки

Комплектація

Інструкція російською до Casio LK-125 йде в комплекті, так само як мережевий адаптер. Іноді в комплекті є і нерегульований пюпітр. Стійку потрібно буде купувати окремо, ідеально підійде найпростіша Х-подібна підставка, проте цілком можна обійтися і без неї, адже Casio LK-125 володіє невеликими розмірами. Стійку замінить стіл або стілець зручною висоти. Часто в інтернеті можна зустріти питання про те, чи йде в комплекті до синтезатора Casio LK-125 мережевий адаптер. Невідомо, чим вони викликані, однак відповідь однозначна: адаптер обов'язково повинен бути, причому ніякої доплати за нього не передбачено. У всіх сучасних синтезаторах і цифрових піаніно блок живлення йде в комплекті, тому якщо в магазині вам пропонують придбати його окремо, сміливо можна йти в іншу торгову точку. А ось акумулятор або батарейки в базову комплектацію практично ніколи не входять. У будь-якому випадку ці питання варто уточнювати заздалегідь, перед покупкою. Часто в магазинах можна заощадити, просто знизивши комплектацію до базової.
Синтезатор Casio LK-125: опис, технічні характеристики та відгуки

Простота навчання

Якщо людина - початківець в музиці, це не означає, що обов'язково доведеться наймати викладача, адже Casio LK-125 сам зможе виступити в цій ролі. У пам'яті синтезатора 99 мелодій для вивчення. Інформація про нотах виводиться на дисплей, а потрібні клавіші підсвічуються, тому студенту залишається тільки уважно слухати "повчання" електронного педагога, запам'ятовувати клавіші і мелодію.
Синтезатор Casio LK-125: опис, технічні характеристики та відгуки

Можливість підключення навушників дозволяє грати в будь-який час доби, проте варто пам'ятати, що роз'єм представлений стерео-джеком, тому звичайні побутові навушники від комп'ютера або телефону можна буде використовувати тільки разом з перехідником "міні-джек/стерео джек". Придбати його можна за невелику суму в будь-якому магазині музичних інструментів або радіодеталей. Іноді їх можна зустріти і в комп'ютерних магазинах.

Автоакомпанемент

Окремої уваги потребує функція автоакомпанементу. У налаштуваннях синтезатора є п'ятдесят різних стилів. Це дозволяє, наприклад, вибрати джазовий барабанний ритм і просто імпровізувати. Автоакомпанемент можна використовувати як при грі на синтезаторі, так і для супроводу інших інструментів. Також він може виступити в ролі метронома, відсутнього в цій моделі. На жаль, в інструменті відсутня функція запису, тому, якщо вона необхідна, варто вибрати модель наступну модель цієї лінійки, володіє більш широким функціоналом.

Про звуці

Синтезатор Casio LK-125 володіє сотнею вбудованих тембрів і п'ятдесятьма різними стилями автоакомпанементу, однак чи так важливо кількість, якщо страждає якість? У випадку з цим інструментом все виправдано. Якість звучання для більшості інструментів досить високо. Звичайно, не можна говорити про реальність звуку для струнних або, наприклад, деяких духових, "синтетика" все одно присутній, однак тут знову варто згадати про ціновій категорії даного інструменту. Тільки професійні синтезатори можуть похвалитися реалістичним звучанням всіх інструментів, а бюджетні моделі в кращому випадку можуть "виїхати" за рахунок підключення через комп'ютер додаткових звукових банків. На жаль, в Casio LK-125 такої можливості немає. Тим не менш більшість тембрів у ньому звучить досить добре.
Синтезатор Casio LK-125: опис, технічні характеристики та відгуки

Переваги моделі

Насамперед варто зауважити, що інструмент відноситься до цінової категорії трохи вище базової. За ціною від дев'яти тисяч рублів інструмент дає власнику клавіатуру з повнорозмірними клавішами. Це дуже важливий параметр, так як в більшості синтезаторів клавіші вже, ніж в акустичному інструменті, з-за чого з'являються незручності при переході від одного до іншого. Таким чином, Casio LK-125 добре підходить для початкового навчання. Синтезатор має функцію голосових підказок, також всю інформацію він може просто виводити на дисплей. Ще однією перевагою синтезаторів є їх мобільність. Характеристики Casio LK-125 - це компактний корпус 949 х 93 х 304 мм вагою близько трьох з половиною кілограмів, а також можливість автономної роботи від шести батарейок АА. Є роз'єм під навушники, тому легко можна грати навіть вночі, не боячись перешкодити сусідам. Розділення клавіатури дозволяє грати, використовуючи відразу два тембру. Наприклад, в лівій частині можна виставити струнні, а в правій залишити звичайне піаніно. Можливості вбудованої акустичної системи не надто вражають - всього дві колонки по два вата, однак це легко вирішується підключенням зовнішніх колонок. Функція транспонування припаде до смаку тим, хто хоче використовуватися Casio LK-125 для гри в колективі з духовими інструментами.
Синтезатор Casio LK-125: опис, технічні характеристики та відгуки

Недоліки

Звичайно, є в інструменті і недоліки, їх легко можна зрозуміти за характеристиками. Перше, що варто відзначити: Casio LK-125 - це синтезатор, і його головний недолік - жорсткість клавіатури. Вона невиважена, без молоточкової механіки. Це означає, що, хоча клавіші повнорозмірні, відчуття при грі будуть далекі від тих, що на акустичному інструменті. Навантаження на кисті і пальці немає практично ніякої, тому при переході на звичайне фортепіано м'язи будуть швидко втомлюватися. Другий недолік клавіатури цього інструменту - відсутність чутливості до торкання. Тобто, як би обережно пальці не торкалися клавіш, звук не буде змінюватися. Втім, обома цими недоліками володіють практично всі синтезатори, адже їх завдання в тому, щоб дати музиканту велика кількість тембрів, а відтворення реальної механіки гри - це прерогатива цифрових фортепіано. При покупці варто відзначити і відсутність ефектів, навіть простий реверберації. Педалі до інструменту теж не підключаються. Також Casio LK-125 не вийде підключити до комп'ютера в якості міді-клавіатури, із-за відсутності відповідного роз'єму. Через відсутність роз'єму не вийде і підключати до синтезатора додаткові звукові бази.

Відгуки

Синтезатор Casio LK-125 як вже було згадано вище, призначений для новачків, будь то діти або дорослі. Судячи за відгуками покупців, він відмінно підійде і тим, хто вже мав досвід гри на фортепіано і хоче згадати колишні навички. На жаль, грати складні твори з великою кількістю акордів і арпеджіо не дозволить поліфонія дванадцять голосів і обмежена клавіатура (в акустичному фортепіано, 88 клавіш проти 61 в Casio LK-125). Відгуки про це синтезаторі гарні, його можна назвати одним з кращих і функціональних у своїй ціновій категорії. Синтезатор звучить непогано, деякі тембри практично ідентичні своїм акустичним аналогам. Інструмент зібраний якісно, легкий і компактний. Можливість автономної роботи від шести пальчикових батарейок робить його відмінним бюджетним рішенням для вуличних музикантів. При цьому варто тільки врахувати, що колонки не володіють великою потужністю, тому для гри в шумному місці буде потрібно додаткова підзвучка. Casio LK-125 добре впорається з програмою початкових класів музичних шкіл, де ще немає великої кількості арпеджіо і акордів (згадаймо, що поліфонія має всього дванадцять голосів). А ось для чогось серйозніше потрібно вже інший апарат, і можна звернути увагу на цифрові фортепіано бюджетної лінійки Casio. Враховуючи всі плюси і мінуси даного синтезатора, ми вкотре переконуємося, що добре - не значить дорого, і Casio випустила відмінний по співвідношенню ціни і якості апарат.

Популярі новини
Загрузка...