Синтезатор Casio CTK-3000: інструкція, характеристики і відгуки

384 0 Новини високих технологій

Питання про доступність і компактності інструменту постає у батьків, які віддали дитину в музичну школу на клас "фортепіано", у студентів музичних училищ, у концертуючих музикантів і просто людей, що займаються музикою у вільний час. Добре, якщо розміри житла дозволяють поставити акустичний інструмент. Але якщо є проблеми з вільним простором, або знімне житло, люди часто замислюються про покупку електронних клавішних. І тут відмінним вибором стане синтезатор Casio CTK 3000.


Типи інструментів

Серед електронних фортепіано існує підрозділ на синтезатори та цифрові піаніно, які в "начинці" практично нічим не відрізняються. Але різниця полягає не в звуці або програмному забезпеченні.
Синтезатор Casio CTK-3000: інструкція, характеристики і відгуки
При розробці цифрових піаніно інженери прагнуть імітувати цей інструмент не тільки по звуку, але і за відчуттями. Вони створюють ту ж "механіку гри", що і на акустичному фортепіано. Синтезатори ж орієнтовані на велику кількість функцій, таких як автоакомпанемент, різноманітність тембрів і режим навчання. Один з яскравих представників цього типу - Casio CTK 3000.

Характеристики

В інструменті є режим навчання, можна підключити педаль сустейна. Клавіатура представлена повнорозмірними клавішами в кількості 61 штуки (в акустичному фортепіано їх 88), за рахунок чого істотно скорочена довжина. По жорсткості інструмент відноситься до типу невиважених. Клавіатури поділяються на виважені, полувзвешенные і незважені, в залежності від того, наскільки важко натискати клавіші. Невиважені клавіатури найчастіше встановлюють саме на синтезатори. Вони майже не чинять опору, і грати на них дуже легко. Зважені зазвичай використовуються на цифрових піаніно, адже вони максимально наближені за "відгуку" до цього інструменту. Полувзвешенный тип - це компроміс, на такій клавіатурі грати легше, ніж на зваженої.


Функції і конструкція

Компактний корпус виконаний з якісного чорного пластику. На ньому легко залишаються сліди від пальців. Щоб позбавитися від них досить просто протерти вологою інструмент ганчірочкою або спиртовими серветками. Акустична система представлена двома вбудованими динаміками загальною потужністю чотири вата. Вся необхідна інформація виводиться на рідкокристалічний дисплей. Casio CTK 3000 має розмір 949 х 112 х 354 мм, Його вага становить близько чотирьох кілограмів, тому він легкий у транспортуванні, уміщається на задньому сидіння будь-якого автомобіля. В чохлі його зручно носити по вулиці.
Синтезатор Casio CTK-3000: інструкція, характеристики і відгуки
У функціоналі синтезатора є 400 різних тембрів. У цей список входить імітація класичних і синтетичних інструментів та звуків. Максимальна поліфонія - 48 голосів, однак для деяких тембрів - 24. В пам'яті інструменту міститься 150 різновидів автоакомпанементу, серед яких мелодії в різних стилях - від джазу до народної кавказької музики. Однією з відмітних особливостей цієї лінійки синтезаторів є живлення від акумулятора або батарей. Шість лужних батарейок АА дадуть виконавцю близько трьох годин автономної роботи інструменту. Важлива функція автовідключення: при живленні від акумулятора або батарей синтезатор відключиться через шість хвилин після останнього натиснення клавіш, а при живленні від мережі - через півгодини.

Інші можливості

Casio CTK 3000 має функцію транспонування на 12 півтонів вгору або вниз і функцію метронома. Реверберація може бути встановлена на значення від 1 до 10 або виключена взагалі. На жаль, інших цифрових ефектів в цій моделі немає, як і функції арпеджіато. З допомогою семплювання можна записувати із зовнішніх джерел різні звукові доріжки (вокал, інструментальне соло), щоб потім використовувати їх у своєму виконанні. Управління здійснюється кнопками.
Синтезатор Casio CTK-3000: інструкція, характеристики і відгуки
До синтезатора можуть бути підключені навушники. Роз'єм представлений стандартним "джеком", тому просту гарнітуру від телефону або комп'ютера підключити вийде тільки за допомогою спеціального перехідника. Його можна придбати в будь-якому магазині електроніки, радіотехніки або музичних інструментів. Є USB-вхід, тому інструмент можна використовувати в якості midi-клавіатури, що істотно розширює можливості Casio CTK 3000.

Відгуки

Для своєї цінової категорії (10-15 тисяч рублів, залежно від комплектації) цей синтезатор володіє великими можливостями, однак у нього є і недоліки. Власники відзначають недостатню гучність вбудованих колонок. Чотири вата досить для гри вдома, але виконання в колективі з іншими інструментами, концерт на вулиці або в просторому приміщенні вимагає підключення додаткових зовнішніх колонок. Незручно і те, що синтезатор не запам'ятовує налаштування для тембрів: якщо стандартні не влаштовують, то міняти їх доведеться кожен раз заново.
Синтезатор Casio CTK-3000: інструкція, характеристики і відгуки
Багато користувачів, що грали до цього тільки на акустичному інструменті, відзначають м'якість клавіш, за якою грати на Casio CTK 3000 незручно. Однак це пов'язано з типом клавіатури, характерною практично для всіх синтезаторів. Якщо хочеться більшої жорсткості, варто вибрати інструмент з полувзвешенной клавіатурою. Через кілька місяців постійної роботи клавіші можуть почати скрипіти - це зазначають деякі власники. Скрип не сильний, заважає тільки при грі на тихому звуці. Щоб усунути її, необхідно розібрати механізм клавіатури і змастити його.

Переваги

До достоїнств синтезатора користувачі відносять чистий і красивий звук, дійсно схожий на звук акустичного інструменту, і, як не дивно, легкість при грі: мабуть відсутність жорсткості клавіш не для всіх є недоліком. Численні тембри і функція семплювання дозволяють урізноманітнити виконання, багато згадують і зручність в транспортуванні.
Синтезатор Casio CTK-3000: інструкція, характеристики і відгуки
Автономна робота, за відгуками власників, - це одночасно і плюс, і мінус даного інструменту. З одного боку, можливість давати вуличні концерти - це чудово, але з іншого - досить накладної надається щоденна купівля батарейок. Хтось вирішує це самостійний переобладнанням інструменту під акумулятор, що позбавляє товар гарантії, а хтось купує заряжающиеся батарейки. Різною може бути і комплектація Casio CTK 3000. Інструкція, пюпітр і блок живлення завжди йдуть в комплекті, а ось наявність підставки, педалі сустейна і навушників перед покупкою необхідно уточнювати.

Популярі новини
Загрузка...