Ліхтарик світлодіодний акумуляторний: характеристики, ціни

854 0 Новини високих технологій

Ліхтарик є необхідним пристроєм у будь-якому господарстві. Потреба освітити темний простір може виникнути і в процесі переміщення по вулиці в нічний час, і при виконанні ремонтних робіт у важкодоступних куточках. Також існують спеціалізовані модифікації, призначені для робочих гірничодобувних підприємств, туристів, співробітників екстрених служб і т. д. На ринку техніки сьогодні можна знайти акумуляторний ліхтарик світлодіодний, який має чимало суттєвих відмінностей від традиційних моделей.


Ліхтарик світлодіодний акумуляторний: характеристики, ціни

Основні характеристики

Будь ліхтарик оцінюється за двома основними параметрами: дальності світіння і яскравості. Часто ці характеристики взаємопов'язані і випливають один з одного, але існують і особливі версії, в яких цей зв'язок не діє. Що стосується першого параметра, то потужні ліхтарики світлодіодні акумуляторні з лінзою можуть забезпечувати дальність близько 150-200 м. Але навіть лінза не завжди сприяє збереженню ширини світлового охоплення. Для забезпечення великої дальності потрібно фокусування променя при його звуженні. Відповідно, промінь буде «далекобійним», але скромним по діаметру. Найчастіше використовуються моделі з дальністю 50-120 м. В даному випадку навіть скромні по потужності ліхтарики без лінзи зможуть забезпечити значне в діаметрі світлове пляма. Неоднозначна ситуація з яскравістю, яка виражається в люменах (Лм). Початковий сегмент являє моделі на 300-350 Лм. Такі пристрої рідко забезпечують дальність понад 100 м, і також не відрізняються великими плямами світла. Професійні прилади мають світлодіоди по 900-1800 Лм. Це дозволяє, як мінімум, розширювати зону світлового охоплення, але щодо дальності буде відігравати неабияку роль кількість використовуваних діодів. Наприклад, ліхтарик світлодіодний акумуляторний з двома елементами світіння цілком здатний при невеликих розмірах подавати світло на 150 м при тому, що яскравість його буде складати не більше 350 Лм. Виправданий обмін високої яскравості на другий світлодіод? У тих випадках, коли важливо оптимізувати енергопостачання, така конфігурація дійсно відрізняється економією.


Ліхтарик світлодіодний акумуляторний: характеристики, ціни

Характеристики елементів живлення

На ринку все ще зустрічаються традиційні ліхтарики на 2-3 батарейках, але їх все активніше витісняють акумуляторні моделі. Власне, випускається два варіанти акумуляторів такого типу – сучасний Li-Ion і застаріваючий Ni-Cd. Середня напруга в обох випадках становить 4-6 Ст. Обсяг, від якого залежить тривалість дії приладу, знаходиться в діапазоні 1-4 А*год В залежності від робочих показників, тій же яскравості і кількості світлодіодів, акумулятор може підтримувати працездатність від декількох годин до доби в безперервному режимі світіння. І тут чимале значення має сам елемент живлення, яким комплектується ліхтарик світлодіодний акумуляторний у конкретному виконанні. Нікель-кадмієві блоки характеризуються стійкістю до температурних коливань, високою швидкістю заряду, але в той же час і нетривалим терміном служби. Більш затребувані літій-іонні елементи, які при компактних розмірах можуть розташовувати великим об'ємом. Але вони коштують дорожче. До речі, не варто повністю відмовлятися і від батареечных моделей, якщо за іншими характеристиками вони підходять. Їх можна вдосконалити, замінивши систему харчування – такої операції часто піддаються професійні налобні ліхтарики світлодіодні акумуляторні. Модернізація в домашніх умовах буде зведена до вилучення відсіку для батарейок та встановлення власника акумулятора. Останній можна взяти з лінійки звичайних мобільних пристроїв.

Захисні якості світлодіодних ліхтариків

Навіть якщо мова не йде про спеціалізованих сферах застосування, ліхтарики можуть піддаватися різним факторам зовнішнього впливу – від високої вологості до непередбачених механічних ударів. І все ж найбільш просунуті в цьому плані ліхтарики налобні світлодіодні ліхтарики, призначені для роботи в шахтах. Вони характеризуються рівнем захисту класу IP68 що означає високу стійкість до фізичних пошкоджень. Існують і спеціальні версії для туристів. В даному випадку акцент може робитися і на властивості водостійкості. Модифікації такого типу, наприклад, можуть занурюватися у воду на глибину близько 1-2 м.
Ліхтарик світлодіодний акумуляторний: характеристики, ціни

Виробники

У бюджетному варіанті можна зустріти цікаві пропозиції від вітчизняних виробників світлотехніки. Під брендами «Яскравий промінь» і «Світозар» представлені недорогі, але якісні моделі для домашнього використання. Що стосується спеціальних версій, то модифікації для будівництва і промисловості варто шукати в родинах Camelion, Dewalt і Bosch. Заслуговують уваги і гібридні ліхтарики світлодіодні акумуляторні Police від Hangliang. Зокрема, модифікація HL-W110 являє собою не тільки ліхтарик, але і кийок. Це модель, що відрізняється високоміцним корпусом і потужним потоком світла. Пристрої з комбінованим функціоналом також пропонують фірми JTC, «Енкор» та ін.
Ліхтарик світлодіодний акумуляторний: характеристики, ціни

Скільки коштує ліхтарик світлодіодний акумуляторний?

Найдоступніші за ціною ліхтарики на світлодіодах коштують до 500 руб. Це найпростіший варіант домашнього пристрою без особливих експлуатаційних достоїнств. Ринок товарів пропонує і середні моделі, доступні за 1-15 тис. При цьому багато що залежить від виробника, який випускає ліхтарики світлодіодні акумуляторні. Китай у цьому відношенні найбільш демократичний – наприклад, багатофункціональні версії від TrustFire коштують до 1000 руб., але при цьому демонструють ту ж потужність, що і окремі модифікації від Bosch вартістю 2 тис.

Як правильно вибирати ліхтарик?

Крім описаних вище характеристик слід не забувати про функціональності, регулювальних можливості і додаткової оснащенні. Для побутових потреб буде досить моделі з мінімальними налаштуваннями. Але професійна сфера може зажадати від пристрою наявності декількох режимів роботи, високого енергозбереження та допоміжних засобів кріплення.
Ліхтарик світлодіодний акумуляторний: характеристики, ціни
Так, ліхтарики світлодіодні акумуляторні з лінзою для потужного потоку в умовах шахти або під водою зазвичай доповнюються спеціальними фіксаторами – наручним або тими ж налобними. Що стосується регулювальних можливостей, то в залежності від умов застосування користувач зможе оптимально корегувати дальність подачі променя і діаметр плями.
Ліхтарик світлодіодний акумуляторний: характеристики, ціни

Висновок

Сучасний ринок світлодіодних пристроїв стабільно розвивається і частини оптичної начинки, і в ергономічних властивостей. Вдалим поєднанням декількох техніко-експлуатаційних параметрів відрізняються навіть бюджетні ліхтарики світлодіодні акумуляторні. Китай також вносить свій внесок у популяризацію такої продукції привабливою і з причини невисоких цін. Інша справа, що і якість у цьому випадку поступається європейській, а часто і вітчизняної продукції. На перший план виходить зовнішня привабливість і функціонал, але довговічність акумуляторних елементів і світлодіодів все ж залишає бажати кращого.

Популярі новини
Загрузка...