ATI Mobility Radeon HD 5470: характеристики

1567 0 Новини високих технологій

Представлений в січні 2010 року відеоадаптер для мобільних комп'ютерів ATI Mobility Radeon HD 5470 був орієнтований на створення обчислювальних систем середнього рівня. Такі ноутбуки, з одного боку, мали досить непогане швидкодію і без особливих проблем справлялися з найбільш простими завданнями. З іншого ж боку, наявність такої дискретної графіки дозволяло на той момент отримати якісний «геймплей» у більшості іграшок, але з далеко не самим максимальною якістю виведеного зображення.


ATI Mobility Radeon HD 5470: характеристики

Сегмент ринку даного адаптера

Вельми і вельми підвищені вимоги висуваються до мобільних дискретним графічним адаптерам. З одного боку, вони повинні відрізнятися високою енергоефективністю. Якщо ця умова не буде виконана, то автономність пристрою істотно скоротиться. З іншого ж боку, продуктивність у них повинна бути на прийнятному рівні і навіть мати певний запас. Ноутбук купується на достатньо тривалий термін експлуатації, і якщо не виконати останню умову, то він швидко застаріє. Саме гармонійне поєднання високої енергоефективності і прийнятної продуктивності і було покладено в основу ATI Mobility Radeon HD 5470. Graphics Card для даної моделі успішно застосовувалися в сегменті ноутбуків середнього рівня у 2011 році. Саме на цю нішу ринку мобільних дискретних відеокарт і було спрямоване дане рішення.
ATI Mobility Radeon HD 5470: характеристики

Технічні специфікації прискорювача

Досить передові апаратні специфікації були в ATI Mobility Radeon HD 5470. Характеристики його процесора вказували на те, що його кремнієвий кристал проводився за технологією 40 нм, мав площу у 59 мм 2 і містив 292 мільйони транзисторних елементів. За номенклатурою ж виробника він позначався як RV810 і мав кодове ім'я Cedar . Його тактова частота була фіксованою і мала значення 750 МГц. В якості інтерфейсу підключення цього відеоприскорювача до системної плати повинен був використовуватися PCI-Express у модифікації 16Х і версії 2.1 . Також на практиці можна було зустріти ноутбуки з версіями даного інтерфейсу 2.0 або 3.0 в яких використовувалася дана відеокарта. Але особливого виграшу в плані швидкодії це не забезпечувало. У першому випадку режим роботи прискорювача автоматично знижувався 2.0 і його продуктивність знижувалася. У другому випадку не до кінця використовувалися ресурси системної плати, і з-за цього швидкодія обчислювальної системи опускалося нижче своїх максимальних можливостей. На рівні апаратних специфікацій для цього прискорювача була заявлена підтримка технології CrossFire. Тобто даний акселератор міг працювати в тандемі з іншими адаптерами даної серії, і за рахунок цього повинна була істотно збільшитися продуктивність обчислювальної системи.


На практиці ж зустріти ноутбуки з двома дискретними прискорювачами неможливо. І як результат, ця технологія в світі мобільних ЕОМ не отримала значного поширення. Шейдерних блоків в рамках даного відеопристрої було реалізовано 80 а їх частота становила 750 МГц, і функціонували вони синхронно разом з графічним процесором. Модулів растеризації у цього прискорювача було всього 8 штук. Перелік підтримуваних відеовиходів даними прискорювачем включав аналоговий VGA ( максимальний формат картинки 1536х 2048) і два цифрових порти HDMI ( формат картинки — 1080р) і DVI (1600х2560).
ATI Mobility Radeon HD 5470: характеристики

Споживана потужність, температурний режим

Тепловий пакет для акселератора був заявлений на рівні 15 Вт. Знову-таки, таке високе значення споживаної потужності не дозволяло використовувати в поєднанні таким адаптером пасивну систему охолодження. Всі акселератори даної моделі в обов'язковому порядку оснащувалися активною системою охолодження. Максимальне значення температури для цього напівпровідникового рішення було встановлено на позначці в 70 0 С. Навіть в найбільш складних режимах виводу зображення даний параметр не перевищував 62-65 0 С. Лише в разі поломки кулера, що входить в систему охолодження, могло бути досягнуто це аварійне значення.

Відеобуфер

Основний тип оперативної пам'яті для ATI Mobility Radeon HD 5470 — це DDR3. Теоретично його контролер також дозволяв використовувати в зв'язці з ним навіть GDDR5 але така практика не набула особливого поширення. Використання такого дорогого компонента вкрай негативно позначилася на вартості мобільного обчислювальної системи, але особливого виграшу в плані швидкодії це не давало. Мінімальний розмір відеобуфера в цьому випадку був дорівнює 512 Мб, а максимальний — 1Гб. Рекомендована частота пам'яті дорівнює 800 МГц. Розрядність шини підключення відеобуфера становила 64 біта. Пропускна ж здатність підсистеми пам'яті такого відеоприскорювача була заявлена на рівні 25 Гбіт/сек.

Порівняння з представниками попередніх поколінь даного виробника

Порівняння ATI Mobility Radeon HD 5470 з представниками попередніх поколінь в особі HD4570 і HD3470 показує істотний приріст швидкодії більш свіжого швидкодії. Результати цих трьох графічних прискорювачів в синтетичних тестах наведені в таблиці нижче.
Результати синтетичних тестів HD5470 HD4570 і HD3470 представлені нижче в таблиці.

Графічний адаптер3D Mark 2003 бали3D Mark 2005 бали3D Mark 2006 балиHD3470563747902012HD45701101878463766HD54701209169254350

З усіх наведених значень випадає лише версія цього тесту 2005 року. 7846 балів HD4570 проти 6925 балів HD5470. Швидше за все, більш низький результат останнього обумовлений якимись недоробками в програмному забезпеченні.
ATI Mobility Radeon HD 5470: характеристики

Вартість

У 2010 році ноутбуки з таким видеоакселератором можна було придбати за 600-800 доларів. У новому стані зараз мобільний ПК з таким відеоадаптером вже купити неможливо з тієї причини, що сам чіп вже застарів та знято з виробництва, а їх складські запаси за минулі 6 років розпродані. Але от сам процесор RV810 все ще можна купити в новому стані для ремонту вийшов з ладу ноутбука. Його ціна коливається в діапазоні від 900-1400 рублів.

Драйвери відеоприскорювача. Їх особливості

Основною операційною системою була для ATI Mobility Radeon HD 5470 Windows 7. Саме під неї і була випущена остання модифікація драйверів для такого програмного забезпечення. Також були версії драйверів цього акселератора для Windows ХР і Windows Vista. Причому для зазначених раніше трьох операційних систем були модифікації драйверів для версії 32 біта, так і 64. У свою чергу, для більш пізніх версій системного програмного забезпечення в особі Windows 881 та найбільш свіжої 10 драйвери для HD5470 не були випущені. Відповідно, під управлінням таких операційних систем не міг повноцінно функціонувати герой цього огляду.

Відгуки

Досить збалансованим рішенням був ATI Mobility Radeon HD 5470. Відгуки про нього вказували на те, що рішення середнього класу він не мав слабких сторін. У нього була відмінна енергоефективність і прийнятне швидкодію. При цьому і ціна була відповідна. Як результат, у нього істотних недоліків не було.
ATI Mobility Radeon HD 5470: характеристики

Резюме

Збалансованим графічним акселератором середнього рівня 6 років тому був ATI Mobility Radeon HD 5470 . На той момент його характеристики були актуальними і дозволяли вирішувати будь-які за рівнем складності завдання. Але зараз цей прискорювач застарів і перейшов вже в сегмент рішень початкового рівня.

Популярі новини
Загрузка...