Як заархівувати файл в zip - інструкція для новачків

1974 0 Новини високих технологій

У наше століття високих технологій користувачів Всесвітньої павутини стає з кожним днем все більше. Багато з них є просунутими юзерами, а деякі тільки починають своє знайомство з безмежними можливостями Інтернету. Регулярне перебування в мережі передбачає роботу з різними файлами. Одним з основних інструментів роботи з файлами є їх архівація. Стаття розповість, як заархівувати файли в zip і стиснути файл до менших розмірів.

Що таке архівація?

Архівація файлів - це процедура, при якій вихідний розмір будь-якого файлу стискається до менших обсягів, при цьому якість файлів та інформація, яка в них міститься, не погіршується і не змінюється. Наприклад, якщо є текстовий файл (наприклад, книга) розміром 15 Мб, то за допомогою спеціальної програми-архіватора можна з легкістю стиснути цей обсяг до 150 Кб. Користь очевидна: заархівований файл займає значно менше місця (в даному випадку в 7 разів), до того ж його можна пересилати по пошті одним файлом.

Як заархівувати файл в zip - інструкція для новачків
Архівацією можна також назвати і упаковку файлів в один елемент (папку або базу даних). Наведемо приклад: припустимо, необхідно переслати знайомому фотографії у великій кількості. Якщо відправляти їх по електронній пошті, то доведеться кожне фото прикріплювати окремо. Цей процес займе багато часу, адже завантаження кожного зображення буде починатися тільки після попереднього завантаження. Набагато легше буде відправити всі фотографії однієї папкою, і саме програми-архіватори здатні упакувати всі файли в один елемент.

Для чого вона використовується?

Головна причина використання архіваторів (програм, які стискають або упаковують файли) - це не тільки економія часу при відправці файлів, місця на жорсткому диску, але також і зручність в зберіганні даних. Перевага полягає в тому, що їх об'єкти дозволяють зберегти величезна кількість файлів в одній папці, при цьому вихідні елементи можна сміливо видалити з пам'яті комп'ютера, адже в потрібний момент можна просто розпакувати архівну папку і скористатися файлами. Таким чином можна заощадити значну кількість місця на жорсткому диску, головне - знати, як заархівувати файл в zip.

Огляд програм-архіваторів

Найпопулярніша програма - це WinRar, вона вбудована в операційні системи Windows
Як заархівувати файл в zip - інструкція для новачків
і вважається досить ефективною по співвідношенню ступеня стиснення до швидкості. Вона зберігає файли у форматі RAR або ZIP. Перевагою цієї програми є наявність можливості додаткового захисту у вигляді електронного підпису до заархивированной папці, проте є і недолік: WinRar - це платна програма. Нижче буде наведено ефективний спосіб, як заархівувати файл у формат zip. Є ще один не менш зручний і практичний архіватор, який називається 7-Zip. На відміну від першої програми вона безкоштовна, її можна завантажити з офіційного сайту. 7-Zip - дуже простий інструмент навіть для тих, хто не дружить з комп'ютером.
Як заархівувати файл в zip - інструкція для новачків

У чому відмінність архіваторів один від одного?

Існує багато різних програм, архівуються файли. Вони відрізняються тим, що у кожного з них є свої методи стиснення і збереження об'єктів. З цієї причини і їх ефективність може відрізнятися, адже один архіватор здатний стиснути файл в 5 разів, а інший - в 10. Ще одна відмінність - це формат, який перетворює архіватор потрібний файл. Також у кожної програми свій дизайн оформлення, тому при додаванні елемента в архів за допомогою однієї програми ми побачимо іконку, яка буде відрізнятися від іконки будь-який інший програми-архіватора.

Як заархівувати файл в zip формат?

Насамперед необхідно уточнити, яка саме програма-архіватор встановлена на вашому комп'ютері. Для цього потрібно клікнути правою кнопкою миші на файл і в списку дій знайти функцію додавання в архіватор. Якщо в контекстному меню присутня функція "Add to arhive", то це означає, що у вас встановлено WinRar.
Як заархівувати файл в zip - інструкція для новачків
Наступний крок - це вибрати один або декілька файлів, які треба заархівувати. Для цього необхідно виділити всі елементи мишкою і правою кнопкою миші викликати контекстне меню Windows. У списку меню знайти пункт "Додати до архіву" і натиснути на нього. При цьому дії повинна відкриватися програма-архіватор WinRar. У меню архівації необхідно вибрати налаштування, в яких можна вказати бажану ступінь стиснення файлів. При цьому варто врахувати, що вибір методу "максимального стиснення" займає трохи більше часу, ніж звичайний або швидкісний методи. Після встановлення параметрів стиснення можна приступити до віконця, де потрібно вказати назву папки і місце розташування майбутніх заархівованих файлів. Потім потрібно запустити процес архівації за допомогою пункту меню "ок". У зазначеному місцезнаходження з'являться заархівовані елементи: папка або просто стиснутий файл.
Як заархівувати файл в zip - інструкція для новачків
Як відкрити заархівований файл формату zip? Дуже просто: потрібно вибрати папку-архів, клацнувши лівою кнопкою миші, а потім викликати меню дій самої програми-архіватора, натиснувши на праву кнопку миші. З'явиться невелике вікно з пунктами, потрібно вибрати "витягти в поточну папку" або "витягти " залежно від того, в якому місці ви б хотіли зберегти витягнутий файл.

Особливості архівації

Ми відповіли на питання "як заархівувати файл в zip?", тепер давайте дізнаємося про деякі особливості архівації. Так, наприклад, при архівації файлів формату фото, аудіо або відео відбувається зовсім невелике стиснення в розмірі. З текстовими форматами справа йде інакше. Розглянемо, як заархівувати pdf файл zip. Можна скористатися і стандартним архіватором, а можна використовувати різні онлайн-інструменти для конвертації файлів з одного формату в будь-який інший, в тому числі і в zip.
Як заархівувати файл в zip - інструкція для новачків

Як заархівувати файли в zip MAC OS?

Способи архівації файлів трохи відрізняються від тих, які використовуються в ОС Windows. Створити папку-архів на комп'ютері від Apple можна наступним чином: вибрати файли, потім натисканням правої кнопки викликати меню дій і у вікні, вибрати "стиснути об'єкти". В тій же папці, де знаходилися вихідні файли, з'явиться папка з заархівованими файлами формату zip. Для того щоб розпакувати файли, необхідно встановити спеціальний софт, який дозволяє розпакувати файли будь-якого формату. Потім потрібно вибрати архівну папку, натиснути на праву кнопку миші, і з допомогою встановленої програми розпакувати потрібні елементи. Однією з найкращих програм, що знаходяться у вільному доступі в AppStore, є Unarchiver.

Популярі новини
Загрузка...