Модельний ряд ВАЗа - технології

529 0 Новини високих технологій

Історія автопрому бере початок в 1971 році, коли перша машина зійшла з конвеєра Волзького автомобільного заводу (ВАЗ). Спочатку модельний ряд ВАЗа становили моделі, які вироблялися саме як засіб пересування, а не розкіш. В умовах дефіциту першочерговим завданням стояло задоволення попиту, але вже на початку 80-х завод починає виробляти автомобілі на експорт під назвою "Лада".

Модельний ряд ВАЗа - технології

Перші моделі

З 1967 по 1991 модельний ряд ВАЗа складався з 9 різних версій "Жигулів", а прабатьком для них була модель 2102. У той час краща в своєму класі не тільки для далеких поїздок, відпочинку і торгівлі, але і повсякденного використання. Не так скоро її змінила легендарна модель 2106 а потім і сучасна 2110. Також варто згадати не менш знамениту модель, яка використовується й донині. Радянська НИВА викликала ажіотаж на світовому ринку 70-х років. Вже у 1980 рік у вона отримала заслужене визнання і медаль на міжнародній виставці.


Модельний ряд ВАЗа - технології

Виживання в 90-е

З початком перебудови Волзький автомобільний завод потрапив в умови страшної кризи. Довелося повністю перебудовувати не тільки політику продажів, але і деякі елементи виробництва, щоб в нових умовах ринку продовжили існувати легендарні автомобілі ВАЗ. Весь модельний ряд у 1995 році був розширений за рахунок версії нового народного автомобіля під назвою ОКА. Навіть сьогодні вона залишається найдешевшим і доступним автомобілем.

Модельний ряд ВАЗа 2016 року — ривок вперед

Ми всі вже звикли, як над вітчизняними автомобілями жартують гумористи, та й самі говоримо про них крізь сльози, сміх або потік нецензурної лайки. Адже з року в рік навіть відданих фанатів марки продовжували розчаровувати не тільки відсутністю нових моделей, але і зовсім огидним якістю збірки і деталей. Але як всім відомо, після недавніх змін у керівному складі та з залученням іноземних фахівців модельний ряд ВАЗа зажив новим життям. Був з самого початку переглянутий весь процес виробництва і політики продажів, впроваджені нові технології, залучені нові постачальники деталей. Це дало можливість з надією дивитися на майбутнє всього вітчизняного автопрому. Сьогодні моделі Волзького автомобільного заводу поповнені такими сучасними машинами, як Lada Largus, Lada 4x4 Lada Samara, Lada Priora, Lada Kalina, Lada Granta і, звичайно ж, нова Lada Vesta.

Модельний ряд ВАЗа - технології

Нові технології в новий час

Російський автомобільний ринок на 20% складається з новинок автовазу і, щоб не втратити цю частку, впроваджуються все нові і нові технології. Приміром, раніше згадана НИВА вважається не тільки хорошим позашляховиком, але і міським автомобілем. Її одвічна проблема з карданним валом вирішена, шляхом заміни видоизменних шарнірів, оновлений салон і багато елементів підвіски. Така серія, як Lada Samara, замінила застарілу модель ВАЗ-2108. В ній збільшена кузовна база, дорожній просвіт і місткість, також оновлений зовнішній вигляд авто. Lada Granta Sport відрізняється дизайном і ознаками гоночного автомобіля. Також при партнерство з альянсом Renault-Nissan модельний ряд ВАЗа поповнив універсал Lada Largus, який адаптований під російські дороги із збільшеною місткістю багажу. І, звичайно ж, Lada Priora, яка є лідером серед вітчизняних марок. Вона володіє такими перевагами, як круїз-контроль, система курсової стійкості, аудіосистема з USB-портом, подушки безпеки і мотор 16 літрів, потужністю 106 кінських сил. Розширити набір опцій можна за рахунок додавання передпускового підігріву двигуна і навіть роботизованої коробки передач.


Модельний ряд ВАЗа - технології
Lada Vesta — крок у майбутнє

6 лютого 2015 року за серійною технологією був зварений перший кузов Lada Vesta. У планах компанії дана модель повинна замінити раніше випускається "Ладу Пріору". Абсолютно новий дизайн, різноманітність комплектацій і, звичайно, нові технології повинні назавжди змінити модельний ряд ВАЗ. 2016 рік знаменується масовим випуском даних автомобілів. Lada Vesta буде оснащена оригінальною передньою підвіскою, модифіковані поворотні кулаки, а також отримає нове рульове управління. Гальма і радіатор розроблялися спеціально для даної моделі концерном "Рено-Ніссан". Кілька варіантів трансмісії: варіатор, автоматизована механічна трансмісія (АМТ) і 5-ступінчаста механічна коробка. Дивлячись на всі зміни, які відбуваються не тільки з самим заводом, але і з машинами, які він почав випускати, можна з упевненістю сказати, що зовсім скоро Вазівські моделі перестануть бути "героями анекдотів.

Популярі новини
Загрузка...