Як зібрати ноутбук самому з комплектуючих: поради фахівців

705 0 Новини високих технологій

Останнім часом все більше власників персональних комп'ютерів і ноутбуків звертають увагу на те, що сучасні гаджети не завжди відповідають індивідуальним вимогам: не вистачає об'єму жорсткого диска, оперативної пам'яті занадто мало, відеокарта не справляється з навантаженням від самих цікавих ігор, охолодження не дає видимих результатів і т. д. В такі моменти багато замислюються про те, як би замінити невідповідні деталі на більш витривалі. Але це, безсумнівно, стає дорогим задоволенням. Власники ПК вже давно вирішили цю проблему: в старому корпусі замінюється все. Техніки збирають комп'ютери з відповідних компонентів. Їм достатньо правильно підібрати материнську плату і центральний процесор, а далі справа стоїть за фінансовими можливостями. Але якщо з ПК все зрозуміло, то як зібрати ноутбук самому з комплектуючих?


Як зібрати ноутбук самому з комплектуючих: поради фахівців
Всі компоненти ПК легко уміщаються в корпусі, але ось із збіркою ноутбука своїми руками доведеться повозитися. Всі складові можна розділити на дві категорії:
 • Основні, без яких апарат не включиться.
 • Другорядні, які не впливають на працездатність пристрою.
 • Материнська плата і процесор

  Перш за все, перед тим як зібрати ноутбук самому з комплектуючих, слід підняти питання материнської плати і процесора. Для початку необхідно визначитися з типом центрального пристрою. На сайті виробника можна знайти кілька різних модифікацій одного і того ж процесора. Підбирати характеристики стоїть згідно наступним вимогам: частота, кількість ядер, максимальна пам'ять і т. д. Також потрібно з'ясувати, який у процесора сокет і, відштовхуючись від цієї інформації, підібрати материнську плату. Варто відзначити, що деякі материнські плати не забезпечені додатковим місцем під відеокарту, а працюють тільки з інтегрованою. В даному випадку вони не підійдуть для геймерів.


  Відеокарта

  Відповідаючи на питання про те, як зібрати ноутбук самому з комплектуючих, неможливо обійти стороною відеокарту. Материнська плата і процесор, цей компонент є основним для ноутбука. На даний момент одними з кращих відеочіпів по праву вважаються пристрої компанії nVIDIA. Флагмани цього виробника відповідають вимогам навіть самих сучасних геймерів. На офіційному сайті компанії легко знайти і викачати драйвера для вибраного відеочіпа.
  Як зібрати ноутбук самому з комплектуючих: поради фахівців
  Але поспішати з вибором не варто. Для початку доведеться перевірити, чи підтримує материнська плата цей пристрій. Досить внести в пошуковик модель "материнки" і відеочіпа.

  Оперативна пам'ять

  Багато працівників сервісних центрів або інженери-самоучки можуть присвятити годинник для пояснення важливості оперативної пам'яті. Пошкоджена планка не дасть завестися процесору і системі. В питанні того, як зібрати ноутбук самому з комплектуючих, важливо не тільки правильно підібрати оперативну пам'ять, але і визначитися з її об'ємом. Вибір цей ґрунтується на характеристики центрального процесора та інформації, заявленої на офіційному сайті. Наприклад, при підтримці пам'яті типу DDR4 і об'єму до 8 Гігабайт можна встановити DDR3 на 16 Гб. Ноутбук буде працювати, але некоректно. Щоб якісно зібрати ноутбук з комплектуючих, потрібно дізнатися частоту оперативної пам'яті, яку підтримує процесор. Приміром, 1600 МГц. При виборі планки пам'яті 1333 МГц вона буде працювати на своїй повній частоті. Але якщо частота буде вище (наприклад, 1866), то зайві 226 МГц не будуть задіяні.
  Як зібрати ноутбук самому з комплектуючих: поради фахівців
  Далі, необхідно дізнатися, скільки слотів для оперативної пам'яті розташована на материнській платі: один або два. Від їх кількості залежить, який обсяг буде у планок. Якщо процесор підтримує "оперативку" в 16 Гб, а на материнській платі є два слоти, то можна придбати дві планки по 8 Гб або одну на 16 Гб, залишивши при цьому місце для розширення.

  Охолодження

  Про те, як зібрати ноутбук з комплектуючих, існує безліч інформації. І скрізь містяться дані про систему охолодження. Цей тип комплектуючих також належить до основних, так як допомагає захистити ноутбук від перегріву. Фахівці радять використовувати системи охолодження, які були спеціально розроблені для обраної материнської плати. Тоді всі кріплення і відводи точно співпадуть.

  Жорсткий диск

  Хоч жорсткий диск і відноситься до основних елементів, які допоможуть вирішити питання про те, як зібрати ноутбук з комплектуючих, поради фахівців зводяться до одного: обсяг і виробник вибираються індивідуально. Для більш швидкого запуску і "чуйність" програм і операційної системи краще віддати перевагу твердотілим накопичувачам (SSD). Однак ціна на них значно вище, ніж на звичайні жорсткі диски (HDD).

  Дисплей і матриця

  Коли вже майже вирішено питання того, як зібрати ноутбук з комплектуючих, інструкція видає пункт: матриця. Її необхідно підбирати так, щоб вона збіглася з роз'ємом на материнській платі. Іноді матриця може продаватися разом з кришкою, тоді варто враховувати розташування кріплень на корпусі.
  Як зібрати ноутбук самому з комплектуючих: поради фахівців
  Особливу увагу варто приділити технології, згідно з якою проводиться дисплей: TN або IPS. Перший на даний момент вважається дуже застарілим: погана передача кольору і малі кути огляду не дають насолодитися картинкою. IPS, хоч і коштує дорожче, але дозволить дивитися улюблені фільми і серіали з будь-якого кута.

  Корпус

  Одне з головних правил при виборі корпусу – його розмір повинен бути рівний або більше розміру материнської плати. Також при виборі варто звернути увагу на кількість роз'ємів під USB, звукові виходи HDMI і т. д. Корпус майбутнього ноутбука не повинен бути менше діаметра дисплея. Користувачі також можуть вибрати матеріал, з якого виготовлений корпус: пластик або метал.

  Другорядні компоненти

  Вибрати інші комплектуючі набагато простіше. Клавіатура і тачпад забезпечуються ідентичними роз'ємами, залишається тільки визначитися з розмірами. Акумулятор підбирається просто: або розроблений для материнської плати, або аналог з рівною або більшою ємністю. Зарядний пристрій підбирається в залежності від виходу батареї.
  Як зібрати ноутбук самому з комплектуючих: поради фахівців
  Додавати дисковод чи ні – вибір кожного користувача. Однак диски використовуються все рідше, а звільнене простір можна переробити під додатковий жорсткий диск. Інтерфейси для Wi-Fi і Bluetooth часто інтегровані безпосередньо в материнську плату, але якщо ні, то проблема легко вирішується за допомогою адаптерів.

  Популярі новини
  Загрузка...