Проста відповідь на питання: як перевірити трансформатор мультиметром

530 0 Новини високих технологій

У побутових приладах часто використовується блок живлення, при виході з ладу якого важливо знати, як перевірити трансформатор мультиметром. Це значно знизить витрати на ремонт обладнання. Досить буде замовити новий чи відремонтувати старий трансформатор. Якщо зробити все своїми руками, економія на діагностиці буде суттєвою.

Методи

Бажано заздалегідь ознайомитися з питанням про те, як перевірити трансформатор мультиметром. Це найпростіший спосіб встановити несправність і заощадити на ремонті. Котушки піддаються діагностиці методом вимірювання опору в режимі омметра. У процесі вимірів метою ставиться визначитися зі станом обмоток за кількісними характеристиками опору, струму, напруги.


Проста відповідь на питання: як перевірити трансформатор мультиметром
Можна розібратися, як перевірити трансформатор мультиметром, якщо розглянути найпростішу електричну схему. У зв'язку використовують: опір навантаження, що живить ланцюг обмотки трансформатора. Вимірювання здійснюють у режимі амперметра, вольтметра. Порівнює отримані значення з паспортними величинами. Зовнішній огляд порченных обмоток допомагає спростити задачу діагностики і швидше розібратися, як перевірити трансформатор мультиметром. В першу чергу проводять вимірювання на висновках, що мають пошкодження ізоляції або обвуглені ділянки. Опір часто буває заниженими в таких випадках або зовсім спостерігають коротке замикання.

Опір

Набагато частіше застосовується режим омметра при вирішенні питання про те, як перевірити справність трансформатора мультиметром. У процесі так званої "прозвонки" визначаються висновки обмоток, якщо відсутнє маркування. Вхідна обмотка частіше має високий опір до сотень Ом — це понижуючий трансформатор.


Проста відповідь на питання: як перевірити трансформатор мультиметром
Чим менше розміри трансформатора, тим більш високі значення опору первинної обмотки покаже вимірювання мультиметром. Обрив буде відразу видно на екрані, як і коротке замикання покаже знак нескінченності. Кожен висновок обмотки продзвонюється на корпус трансформатора для виключення струмів витоку. Останні призводять до зниженому напрузі і відхиленням роботи приладу від номінальних режимів.

Напруга

Обмотки трансформатора можна перевіряти з вимірювання напруг на вході і виході. Допоможе в цьому мультиметр dt 832 яким спочатку визначаються з висновками обмоток в режимі омметра. На первинну (володіє великим опором для понижуючих пристроїв) подається напруга, вольтметр під'єднується до вторинної (менший опір).
Проста відповідь на питання: як перевірити трансформатор мультиметром
В режимі вольтметра dt 832 вимірюється відхилення отриманого напруги від паспортних даних. Якщо похибка перевищує 20%, то можна зробити висновок про несправність трансформатора. У цьому випадку має місце міжвиткове замикання. Слід уважно оглянути обмотки на предмет обвуглювання ізоляції. При включенні в мережу через деякий час можна відчути запах гару, це продовжує плавитися ізоляція. Такий трансформатор більше не рекомендується навантажувати, він вже вийшов з ладу. Ще одним явним свідченням межвіткового замикання є підвищений нагрів обмотки при незначному навантаженні або в режимі холостого ходу.

Нюанси

Деякі обмотки трансформаторів неможливо продзвонити. Рекомендується звернути увагу на наявність мікросхеми впаянной в корпус трансформатора. Це може бути схема випрямлення на вивідний обмотці або фільтр перешкод. Обмотка може не звониться при великому опорі, відсутність показань в даному випадку не свідчить про несправність. Також не забувають перевіряти замикання на корпус, якщо опору обмоток в порядку. Перевірці підлягає кожний висновок приладу.
Проста відповідь на питання: як перевірити трансформатор мультиметром
Нестабільна робота трансформатора може бути пов'язана з коливаннями напруги в живильної мережі. Причому значення холостого ходу, коли підключена тільки перша обмотка, буде перебувати в допустимих межах. Під навантаженням ж харчування значно "просяде".

Типові несправності

При діагностиці технічного стану трансформатора виявляють наступні види несправностей: - Обрив обмотки — опір нескінченність. - Міжвиткове замикання — опір нижче табличних значень. - Відхилення величини напруги і струму. - Замикання на корпус — обмотка плавиться, спрацьовує живить запобіжник. Зовні можна визначити тип трансформатора, призначення визначається відповідно до електричної схеми. У понижуючого проводу товщі на виході, у підвищувального - на вході. Відповідно первинна обмотка понижуючого має високий опір, а у підвищувального значення вище на виході. Обмотки потужного пристрої мультиметром перевірити не виходить. В такому випадку для діагностики застосовуються спеціальні прилади і додаткові електричні мережі. В режимі омметра можна перевірити практично всі побутові трансформатори: зарядках, телевізорах та інших пристроях.

Популярі новини
Загрузка...